Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#790) Cheesy válasza copass (#789) üzenetére


Cheesy
őstag

Nekem volt nvidia és ati itthon, ugyanígy cégnél és éveken át napi 8-10 órát, néha többet is AC előtt kellett lenni, soha nem volt vele baj, pedig az a gép nem volt egy fullos...
Az itthonit is sokat használom tervezésre, van hogy C4D és Artlantis is elő van véve. Most is kell majd egy társasáház utcakép. De a RAM (nagyfelbontású textúrák esetén, renderkor) volt idáig a legkritikusabb. 2x1GB nem volt elég természtesen, 6GB-nál már nem volt gond. De jelzem, ez is csak C4D-nél.
Valóban, ArchiCad esetében a nyers CPU erő redraw esetén alaprajznál azt a pár millisec késést amit pannolásnál tapasztal az ember képes redukálni, de ahol már térben kell megjeleníteni, ott konkrétan idáig csak akkor tapasztaltam hibát, ha a vga drivert még nem raktam fel és kb. képregény sebesség volt érzékelhető. Driver felrak, folyamatos mozgás.
Mióta AC-t használok, az alábbi kártyák voltak a gépeimben:
geforce mx400 --> radeon 9600 --> geforce 9600gt --> ati hd7750
(céges gépben 9600pro --> geforce fx5600)
Soha a fent leírt hibák nem jelentkeztek, vagy csak én vagyok vak :)

A Quadro meg azért jó, mert lehet hívni a supportot? :D

Szerk:
Most néztem meg daninet képét, valóban, ilyen néha előfordult, de csak a céges gépen (passzív geforce volt) és egy átváltás mondjuk metszet/homlokzat-ra és vissza az eredeti rajzra orvosolta a dolgot. Az esetemben legalábbis.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.