Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Nixon18 válasza turit (#6000) üzenetére


Nixon18
senior tag

Én sem értek a gdl-hez, de egyszerűbb is a 22-es pecsétet használni.

(#6002) copass válasza turit (#6000) üzenetére


copass
veterán

biztos át lehet, csak az a kérdés hogy mit és hol! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6003) daninet


daninet
veterán

Elég egyszerű egyébként, de érthetetlen mi volt a szándékuk. Azzal változik a szöveg fogópontja, hogy hogyan igazítod a szöveget :F
Leírom, hátha valakit érdekel, módosítani is tudjátok ez alapján.

Szóval GDL-ben úgy írsz ki szöveget, hogy csinálsz egy paragrafust (PARAGRAPH), utána a paragrafusokat szöveg blokkokba (TEXTBLOCK) kell rendezni, utána pedig kell egy harmadik függvény ami ezt az egészet kiírja a programban pl. RICHTEXT2

A paragraph-nál nem tudod a fogópontot állítani csak olyan dolgokat, hogy balra vagy jobbra igazított legyen, mekkora legyen a betűtípus stb.

A textblock harmadik paramétere a fogópont amit egy számmal kell jelölni. Ahhoz, hogy középen legyen az 5-öst kell választani.

Most a pecsétben az alábbi található:

if AC_TextAlignment_1 = ALIGN_LEFT then    
        anchorStyle1 = 1
    else
         if AC_TextAlignment_1 = ALIGN_CENTER then    ! Center
            anchorStyle1 = 2
        else
            anchorStyle1 = 3                        ! Right
        endif

Szóval attól függően, hogy balra, jobbra vagy középre igazítod a paragraph szövegét az 1-2-3 fogópontokat használja.
Ha átírod ezeket 5-re akkor középre ugrik a szöveg. A dolgot némileg árnyalja, hogy a fekete fogópontokat is át kéne igazgatni, de most nem rakok bele több energiát, hogy kimazsolázzam a kódból, mert ezt a pecsétet úgysem tudjátok felülírni, szóval pont annyit értek el vele mintha a 22-est használnátok.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6004) copass válasza daninet (#6003) üzenetére


copass
veterán

a középre igazítás a lényeg, nem a szöveg. mert a szöveget a pecséten belül is lehet igazítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6005) daninet válasza copass (#6004) üzenetére


daninet
veterán

Erről van szó. Az anchor az a pont ahol a szöveg blokkot létrehozza. Ha az 5öst választod akkor lesz a közepén független az igazítástól.

De ez az egész nem bugnak néz ki. Jópár sor szépen begépelve kommentelve bennevan mint a fenti amit bemásoltam. Ez inkább valami hibás gondolatmenet eredménye.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6006) copass válasza daninet (#6005) üzenetére


copass
veterán

én azt gondolom hogy vmi ki lett találva, aztán úgymaradt! :D
de már 23-nál jeleztem hogy nem jó, mondta a díler hogy a fejlesztők is mondták hogy ez így nem jó.
24-ben is szar lett.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6007) daninet


daninet
veterán

Ilyet még nem kellett csinálnom:
Első és egyetlen kar húzott. Ezt hogy lehet összehozni? Manuálisan szerkesztve nem jó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6008) daninet válasza daninet (#6007) üzenetére


daninet
veterán

*lépcsőfok húzott

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6009) thesilent válasza daninet (#6007) üzenetére


thesilent
csendes tag

A szerkezetet ha alakzattá alakítod, akkor tudod szerkeszteni. Igaz akkor az már nem lépcső. :)

(#6010) daninet válasza thesilent (#6009) üzenetére


daninet
veterán

az nem megoldás :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6011) thesilent válasza daninet (#6010) üzenetére


thesilent
csendes tag

Akkor szerkesztés módban, a "Lépcsőszerkezet kettéosztása" parancs. És utána törlöd az a rész ami nem kell. Így a lépcső továbbra is szerkeszthető lépcső marad.

(#6012) thesilent válasza daninet (#6010) üzenetére


thesilent
csendes tag

Ez már közelít az elvárthoz.

(#6013) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
falburkolatot próbálok csinálni függönyfalból
addig sikerül jól megcsinálnom, hogy a kiosztás megvan panelokból, a fúga is közte van láthatatlan bordából, de ha a fúgát bele akarom tenni bordákból, akkor az sehogy sem sikerül úgy, hogy a bordák jó helyre kerüljenek... hogyan lehet ezt beállítani? biztosan nem ördöngősség, csak én nem veszem észre :D

úgy szeretném, hogy a lapok 10 mm vastagok a fúga mondjuk 8 mm és a belső oldalon a lapok hátoldalánál van így kívül van 2 mm bemélyedés...

rejtett bordával próbálkozom, de ezt valamiért minden esetben csak a panel közepéhez viszonyítva tudom pozicionálni, attól kifelé (vagy befelé, nézőpont kérdése) nem :F

Born stupid... Try again!

(#6014) daninet válasza Sesy (#6013) üzenetére


daninet
veterán

igen, ez alapvetően egy függönyfal borda ami ki akar lógni mögé. Hiába állítgatod nem engedi teljesen síkra állítani. Csinálhatsz saját profilt, de szerintem felesleges.
Ne modellezd meg a fugát. Minek? :F

Nekem is ilyen a rejtettel

Láthatatlannal is tök jó.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6015) copass válasza daninet (#6014) üzenetére


copass
veterán

+1 a láthatatlanra. még ez is sok. vékony fal, textura,kitöltés beállítva és go! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6016) rotring0,5 válasza Sesy (#6013) üzenetére


rotring0,5
csendes újonc

ha nagyon kell a fúga, akkor daninet borda nélküli megoldása + mögé lehet tenni egy 8mm falat, amiből szilárdtest művelettel kimetszed a függönyfalat. és akkor még mennyiséged is van a fúgára.

(#6017) Sesy


Sesy
aktív tag

köszi srácok...
valahogyan meg lehet csinálni, mert neki sikerült ez a srác ott van a szeren ezért gondolom nem falat tett bele

[link]

természetesen jó megoldás a láthatatlan fúga, de engem az érdekelne, hogy hogyan lesz olyan mint ami a videóban van (pusztán csak kíváncsiságból, mert fúga esetén gyakorlati haszna nyilván nincsen)

Born stupid... Try again!

(#6018) daninet válasza Sesy (#6017) üzenetére


daninet
veterán

12 perctől mutatja, a moduláris profilt használta. De szerintem ezt se tudod síkba rakni, neki sincs síkban.

Ettől függetlenül nincs értelme már csak a poligon szám növelése miatt megmodellezni. Ez már olyan részletesség amit senki nem fizet ki neked. Jön majd a burkoló és m2 alapján rendel ragasztót/fugázót. Ha kevés fordul egyet autóval.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6019) Sesy válasza daninet (#6018) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez hogy nem tűnt fel... :R

a probléma mint már említettem teoretikus, csak érdekel a megoldás...
a költségvetéskiírásban pedig a normák tartalmazzák a fúga mennyiségét, tehát azért is felesleges a dolog...

Born stupid... Try again!

(#6020) Hunattila


Hunattila
tag

Egy felújítással bíbelődöm. Egy hagyományos kétszárnyú, osztott pallótokos ablakot szeretnék a felmérési tervbe beilleszteni, de az AC 21-ben rendelkezésre álló pallótokos ablak csak egyszárnyúban létezik. Hogyan tudok kétszárnyú pallótokos ablakot abból előállítani. Nem bírok rájönni. A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6021) nagyt0m válasza Hunattila (#6020) üzenetére


nagyt0m
tag

Én két ablakból szoktam megoldani ezeket az ablakokat, sokszor a gerébtokosokat is.
Csinálok simán egy kifele nyílót és egy befele nyílót.
A kép alapján meg sima pallótokosból ezt az ablakot nem tudod lemodellezni, szerintem, mert a pallótokosból meg nincs is középen felnyíló a könyvtárban ha jól emlékszem. csak sima nyíló.
A historizáló ablakok nagyon el vannak hanyagolva modell szinten sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6022) Hunattila válasza nagyt0m (#6021) üzenetére


Hunattila
tag

A választ köszönöm. A probléma még az is, hogy az AC által adott pallótokos ablaknál nem is enged ferde kávát. Megpróbálom összesuszterolni de nem egyszerű. Ilyen ablakot egyedileg összehozni azért elég macerás, időigényes. Jó lenne, ha az AC gondolna a régi épületekre is. Nálunk is rengeteg a műemléki épület, aminek a felmérése, felújítása igényli ezeket a hagyományos nyílászárólat. Nem ül mellettünk egy GDL profi, aki majd készítgeti nekünk az egyedi, de valóságban létező hagyományos nyílászárókat.

(#6023) Sesy válasza daninet (#6018) üzenetére


Sesy
aktív tag

most volt egy kis időm, moduláris kerettel működik:

Born stupid... Try again!

(#6024) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Lehet rossz topikba írok, akkor elnézést.
A digitális oktatás miatt szükség van az ArchiCad 24-re. Diák verzió. Meg is kaptuk a licenszet. Viszont mindkét PC-n Win7 van és persze arra nem települ. Win10 telepítése nem opció, különböző okok miatt. Viszont van egy HP Elitebook 8560-am, amin Win10 van, de kevés a memória /minimum 8 giga kell/ Intel Core i5-2410M proci van benne és külön vga. Most a melóhelyemen van és pontosan nem tudom milyen, de emlékeim szerint AMD Radeon HD 6470M with 1GB, ami megint kizáró ok, mert 2gigás vga-t ír követelménynek vagy csak én nézem félre. Holnap vennék bele 8 giga ramot, de most nem tudom érdemes lenne venni bele, mert lehet a vga kevés neki.
A kérdésem végül az, hogy valaki használja-e ilyen laptoppal vagy hasonló paraméterekkel rendelkezővel ezt a programot? Vagy szerintetek elmegy ezen a konfigon?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#6025) copass válasza LamaCube (#6024) üzenetére


copass
veterán

nagyon régóta win10 64bit már az alap oprendszer. win7-et el kell engedni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6026) LamaCube válasza copass (#6025) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen tudom, akkor a suli megoldja, mint írtam nem opció a win10. A laptopom meg kevés neki. Azért köszönöm! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#6027) OgreImre válasza LamaCube (#6026) üzenetére


OgreImre
senior tag

Szia!
Én egy HP Elitebook 8540p-n használom, igaz csak néha kényszerből amikor nem vagyok a nagygép előtt. 8Gb RAM, i7-840QM, NVS 5100 1GB.
AC23 van telepítve, fut. Persze lassú és szenvedős, de fut, családi ház méretű modellek (modellezett csempefuga nélkül :DDD ).
A te géped ennél kicsit erősebb, de a 8GB RAM mindenképpen kell.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6028) LamaCube válasza OgreImre (#6027) üzenetére


LamaCube
addikt

Valószínűleg oprendszer csere lesz, mert oktatás alatt nem igazándiból jó a lassúság. A PC-je bírja bőven. Köszönöm a megerősítést! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#6029) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Kis segitseg kellene nem boldogulok az AC18 al. Akarmit allitok se akaptajzon se merszetben nem jelenik meg a beallitani kivant kitoltes.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6030) Sesy válasza OgreImre (#6027) üzenetére


Sesy
aktív tag

"modellezett csempefuga nélkül"

:C

Born stupid... Try again!

(#6031) daninet válasza Nerazim (#6029) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Pausz referencia nincs bekapcsolva? Pausz palettán van egy gomb amivel minden kitöltés átlátszóvá tehető.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6032) Nerazim válasza daninet (#6031) üzenetére


Nerazim
őstag

Nincs. Valami orbitális nagy blődség lesz nálam érzem. Ha húzok egy falat, bármit állítok a fal beállításain belül mindig fehér kitöltés marad. Födém ugyanez, ha beállítok egy fedőkitöltést semmi nem történik.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6033) Nixon18 válasza Nerazim (#6032) üzenetére


Nixon18
senior tag

Esetleg a grafikai felülírásnál nincs valami szabály beállítva? Pl. minden kitöltéstípus felülírása?

(#6034) nagyt0m válasza Nerazim (#6032) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Az átépítési szűrőt használod?
Ha tervezett állapotban vagy és meglévő falakat, födémeket teszel le és a meglévő felülírás be van kapcsolva akkor is ez az eredmény.

(#6035) Nerazim válasza Nixon18 (#6033) üzenetére


Nerazim
őstag

Ezt hol találom?

#6034nagyt0m
Szűz új terv, semmit nem állítgattam még rajta. Ismerem nagyjából ezt a szűrőt, de most nem használtam.
Közben csináltam egy képet. Födém kijelölve és beállítottam amit lehetett, de semmi nem változott:

Update: Nyitottam egy zsír új tervet, most úgy néz ki működik.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6036) Nixon18 válasza Nerazim (#6035) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az aktuális beállítást pl a "Gyors lehetőségek" eszköztáron vagy az állapotsoron láthatod. Esetleg a nézettérképen a názethez beállított beállítást.

A grafikus felülírások beállításai a Dokumentáció >> Grafikus felülírások >> Grafikus felülírás kombinációk-ban érhető el.
Ezek a lehetőségek azok, amik átlátszóvá alakítják a kitöltéseket:

(#6037) Nerazim válasza Nixon18 (#6036) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget ezt megjegyzem :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6038) Hunattila


Hunattila
tag

Egy régi épület felmérési tervén dolgozom. A szintkülönbség (lejtős terepe) miatt a lejjebb lévő épületrészeken a nyílászárók az alaprajzon nem látszanak, nyilván mert lejjebb vannak. De szeretném, ha az alaprajzon minden látszana. (A mellékelt képen lévő eredményt szeretném, de ha nem húzom fel a nyílászárókat, akkor nyilván nem látszanak. [kép] ) Van erre valami jó megoldás? [kép]

(#6039) turit válasza Hunattila (#6038) üzenetére


turit
tag

A falakat alaprajzi beállításait állítsd be mindent elmetszve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.