Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#315) Dany007 válasza beniman (#314) üzenetére


Dany007
veterán

Hát jah. Ha a kettőt összehangoljuk, akkor biztos lenne valami megoldás, az extrémebb problémákra is. Sajna a 3DsMax nekem túl komplikált :) Fejet hajtok előtte, próbálkoztam vele, nem megy. ArchiCad sokkal egyszerűbb, nekem. Talán azért mert tanultam egy kis ideig, talán mert a szakmát is tanultam pár évig nemtom, de az jobban kézreáll. Azért köszönöm az ötletet. :)

Itt a következő problémám. Ez most egyszerűbb, egy sima kis tető.
Én rajzoltam, nem a Cad generálta.
Szal van két tető oldal. Bal és jobb. De valamiért a dőlésszögek különböznek. De nem a függőleges irányban, mert ugye azt tudom állítani, azt meg is oldottam, de amint a képen is látszik, a hossztengelye mentén különbözik a szög : s És ezt sehogy se tudom beállítani... =/
Próbáltam 3D nézetben is meghúzni a tetőket, de valamiért nem engedi összekötni, ott mégdurvább eltérések jönnek ki.

Itt a probléma

Itt pedig az emeleti alaprajz. A barna vonalas a tető, a kékek csak a segédvonalaim :)
Próbáltam azt a lehetőséget, amikor csak körberajzolom a falakat és a Cad generálja a tetőt, de jelen esetben ez nem megoldás, mivel egy nyitott terasz fölé akarom a tetőt, így nem lehet szögben a végződése, hanem amolyan csapottat szeretnék, mint a képen is, csak elég gáz, hogy az illeszkedésnél a szögek mások... =/ Próbáltam hosszirányban megvágni a tetőt, de úgy is elég gázos lett.

Na hátha van erre valakinek egy ötlete : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.