Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rezra


rezra
csendes tag

Üdv mindenkinek!

röviden a kórisme: gép megy, majd áramszünet után nem lehet bekapcsolni. ez történt tegnap, de ma sem lehet bekapcsolni, 10 másodpercig mennek a ventik, aztán leállás, és másodszorra már be se indul, csak ha kihúzom a tápkábelt. videókártya, vinyó, cd jó, mennek másik gépben. ha mindent kihúzok, és csak alaplap, memó van, akkor meg nem is sípol, csak dettó lekapcsol 10 mp után. szerintetek a táp, a proci, vagy az alaplap ment-e tönkre? abit kd7 e, amd xp 1,7+ meg gef2, de az megy egy másik gépben...

Előre is köszi,
rezra

remélem mindent leírtam, ami a táv-diagnosztikához kell ... :)

Ningúna teoría es buena si no se pone en práctica!

(#2) ödönke válasza rezra (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

vagy lap vagy a táp , de szerintem a lap lesz a hunyó. próbáld ki a cuccokat havernál egy másik lapban, meg a te lapodat egy másik táppal :)

(#3) ödönke válasza rezra (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

esetleg egy bios reset?

(#4) rezra válasza ödönke (#3) üzenetére


rezra
csendes tag

erre nem is gondoltam... mert ilyet még nem csináltam... gondoltam arra, esetleg valami szabályozó cucc (pl. hőmérséklet figyelő) bekrepált...

Ningúna teoría es buena si no se pone en práctica!

(#5) basiC válasza rezra (#4) üzenetére


basiC
tag

Üdv!


Nekem az alaplap szállt el... de könnyen megnézheted szerintem. Kapcsold be a gépet, és figyeld a prociventit. Ha bekapcsolás után forog egy kicsit, akkor valszeg alaplap, ha meg se nyikkan, akkor táp :). Javaslom, hogy használj legalább túlfeszültség védő elosztót, esetleg szünetmentes tápot.

ba$iC

(#6) toeri


toeri
aktív tag

De először is áramtalaníts, húzd szét a tápot és a lapot, esetleg tényleg reseteld a bios-t is. Aztán dugd vissza, néha csupán ettől magához tud térni. (Esetleg húzz le minden ''felesleges'' /HDD+CD+FDD/ eszközt a tápról, hátha azok egyike akadályoz...)

Üdv, toeri

(#7) Kígyó válasza rezra (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Nálam is hasonló dolog történt tegnap, azzal a különbséggel, hogy én kapcsoltam le a gépet a hosszabítón levő kapcsolóval a vihar miatt (már ha lehetett annak nevezni). Elindulni már nem volt hajlandó, mikor visszakapcsoltam. Ventik pörögnek, de se kép se hang. Mivel tegnap este már csak egy biosresethez volt erőm, ezért ma kell kideryítenem, mi a gond. Kíváncsi vagyok, mit kell cserélnem.

(#8) Peet válasza rezra (#4) üzenetére


Peet
senior tag

Hali!

A multkor én is így jártam!
Nekem momentán a táp füstölt el az áramszünettől. Szerintem amikor áramszünet van akkor vagy túláram ,vagy valami áramlökés jöhet a hálózaton keresztül mielőtt leállna teljesen a rendszer. Nos ez készítheti ki a gépet. Nekem hála istennek csak a tápig jutott, de ha az alaplap is elkapja akkor a többi elem is mint pl: proci, ram, vga, hangk. , ....stb. is megadja magát.

Javaslatom, hogy alapos odafigyelés mellett cseréld ki a tápot, nézd meg a tiedet, nincs e valami baja (pl: égési nyomok) és próbáld ki a géped a másik táppal. Ha így se menne akkor már nehezebb a dolgod. Az alkatrészeken kell egyessével végigmenned. Csak a legfontosabb alkatrészeket hagyd a gépbe, ami tényleg csak a beinduláshoz kell, pl: winyó felesleges.
Ekkor az alkatrészeket próbáld meg egyenként kicserélni és végignézni.

VIGYÁZAT!
Ha az egyik alkatrész komolyabban sérült (pl: alaplap) akkor mikor kicserélsz valamit tönkreteheti azt is! Ezt a hibalehetőséget valami módon próbáld meg kiküszöbölni.

Sok sikert!

bye

(#9) rezra válasza Peet (#8) üzenetére


rezra
csendes tag

sziasztok!

ahogyan megnéztem, a tápon semmiféle égésnyom vagy hasonló nem volt. viszont most parázok, hogy fogom, aztán szép lassan elrontom a többi alkatrészt a másik gépben... minden venti felpörög, aztán meghalás van, azért nem írtam egyből a táp oldalára a mínuszjelet... :)
az alaplapra meg azért gyanakszom, mert nem sípol, még akkor sem, ha nincs semmi benne, csak a memória (vinyó stb. kihúzva...)

Ningúna teoría es buena si no se pone en práctica!

(#10) dshk


dshk
aktív tag

ha egy tápról le van húzva minden terhelés, csak alaplap van rajta, akkor az soha nem is fog rendesen bekapcsolni, maximum pörög egy kicsit a venti.

Minimum a floppyt rajta kell hagyni, hogy be tudd kapcsolni.

(#11) imisz


imisz
tag

Valószínűleg a tápodban ment tönkre egy pár gyenge minőségű ellenállás. (és egyéb alkatrész)
Ha szét szeded a tápot akkor látni fogod a panelon hogy kicsit barnább valamelyik ellenállás alatt a nyák. Felesleges foglalkozni vele mert nem csak ez a hibája. Azzal, hogy az ellenállás elégett magával vitt még egy sor más alkatrészt is valszinűleg. Még az is lehet hogy az alaplapi tápstabilizátort is elrántotta a sötétségbe. Az már rosszabb helyzet. A tápcserét ajánlom először, 8-10 ropiért már használható tápot is adnak néhol. Ezen nem érdemes spórolni.

Soooo cooool....

(#12) Szalma válasza dshk (#10) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha viszont a lapban van proci (esetleg ram is), akkor azok terhelése már bőven elég a táp normális indulásához. Gondolj arra, hogy keyboard power-on esetén csak a billentyűzet fogyaszt 5V-ról maximum 100mA-t. Szóval egy normális táp menni fog csak alaplappal... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#13) Kígyó válasza Kígyó (#7) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na, megvan a megoldás! Legalábbis nálam. Meghalt a táp. :O :O :O Megint. :O :O Ez egy Chieftek volt. :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

(#14) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Áramszünet utáni tápelfüstölésnél a garancia érvényes?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#15) Kígyó válasza Dirtyz (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Yo reggelt! Szerintem egy áramszünetet ki kéne bírnia egy tápnak, meg nem hiszem, hogy meg tudják állapítani az elfüstölés okát.

(#16) drpele válasza Kígyó (#15) üzenetére


drpele
senior tag

de legalább nem vitt magával semmit a chief, ugye?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#17) dzsoni


dzsoni
senior tag

Egy ötletesnek tűnhető megoldás ilyen esetekre:
-ha tudod nélkülözni a gépedet, akkor rakd teljessen össze, vidd be egy szervízbe, lehetőleg olyan helyre ahol van ismerős. A szervizessel ki kell állítatni egy hivatalos diagnosztikai lapot, hogy a gép elszállt áramkimaradáskor. Fel kell hívni azt a biztosítót, ahol a lakás biztosítva van, és egyszerűen odaadod nekik a gépedet, a diagpapírral együtt. Normálisabb biztosítók még csak el sem viszik a gépet, csak kifizetik a kárt és kész. Ha nem működik biztosítón keresztül, megpróbálhatod megjátszani az áramszolgáltatónál, bár szvsz ez nehezebb.

Van egy haverom aki olyan helyen lakik, hogy nyáron 6-7 alkalommal belecsap a villám a házuktól nem messze lévő áramellátóba. Ennek következményeként valamilye mindig elszáll (tv, videó, dvd, házimozi, pc-k, stb...). Általában 2-3 évente cserél tv-t, évente számítógépet, de most már pár éve azt csináljuk, hogy összeszedünk működésképtelen alkatrészeket, összedobunk belőlük vmi számítógépszerüt, és dobjuk be a biztosítóba. Eddig még nem akadtak fel egy gépen se, mindig fizettek. Jó megoldás lehet működésképtelen cuccok eladására is.

(#18) dshk válasza Szalma (#12) üzenetére


dshk
aktív tag

''Szóval egy normális táp menni fog csak alaplappal... ''

de nem megy. Talán azért mert nemcsak az alaplapi csatlakozót figyeli, talán azért mert a 12V-ot (is).

(#19) twollah válasza dzsoni (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Ehhez termeszetesen kell egy normalis biztositas is.
Elotte nem art tudni, hogy a biztositas mire biztosit, mert kellemesen poenos dolog egy hatalmasat koppanni.

(#20) twollah válasza dzsoni (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

A haverod miert nem hasznal tulfeszultsegvedot?

(#21) nerwen válasza dshk (#18) üzenetére


nerwen
csendes tag

Tényleg megy egy táp csak alaplappal. Én mindig ugy próbálom ki a ujonnan vett alaplapot, hogy még az asztalon rádugom a tápot és a speakert és figyelem csipog-e. Eddig mindig mindenféle alaplap és táp elindult. Mellesleg a mai nagyteljesítményű procik már +12V -ról mennek. (Például ezért is van a P4-es lapokon plusz +12-os alaplapi csatlakozó külön is)

(#22) gesuz válasza dzsoni (#17) üzenetére


gesuz
senior tag

Egyértelmüen megér egy próbát haveromnak egy 40GB winyo ment tönkre, de /nem a nagy vihar miatt,de épp akkor az volt/ annyit kapott hogy most már 60GB-osa van ebben nincs semmi koppanás szülők biztos nem két fillért fizettek ki a már a biztositónak be kell menni bemuttatni a számlá vagy érdeklőd az biztos, hogy felveszik a kár bejelentést és majd eldőlik

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#23) Gitros válasza rezra (#9) üzenetére


Gitros
aktív tag

Én a helyedben megmozgatnám a bordát a procin, mert nekem már volt olyan obim, hogy az idióta hővédelem ugyanezt csinálta, mert nem tökéletesen érintkezett a bordával. Bekapcs... aztán meg lekapcs :(((
Szerintem olyan windows-os módszerrel vedd le a hűtőt, tedd vissza és hátha megy. Elvesz az életedből 5 percet :t

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#24) gesuz válasza Gitros (#23) üzenetére


gesuz
senior tag

Ne menet közben!!!:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#25) Kígyó válasza Kígyó (#13) üzenetére


Kígyó
senior tag

Alaplapot, procit, floppyt, ramot biztos nem. Ezek voltak a házban, amikor kipróbáltam a másik táppal. A többi cuccot nem próbáltam, mivel néhány hónapja a Codegenem sem vitt magávalssemmit, ezért emiatt nem aggódtam. Be most, hogy mondod... A Codegen februárban ugyanígy halt meg, az már nem volt garranciás. A Chieftec-et akkor vettem, gondoltam ez tovább bírja. Erre kihal nemegész 4 hónap múlva. Kíváncsi vagyok mit mondanak, ha visszaviszem. Szép lesz, ha felküldik Pestre, és néhány napig nem lesz gépem..

(#26) Kígyó válasza Kígyó (#25) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ja, meg a radeon is benne volt, az is épnek tűnt! :))

(#27) gesuz válasza Kígyó (#25) üzenetére


gesuz
senior tag

Kérdezd meg arra az időre nem-e kaphatnál csere tápot, hátha

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#28) access_denied válasza Kígyó (#13) üzenetére


access_denied
senior tag

A chieftec élettartam garis. kérdés, hogy tudod-e érvényesíteni a garanciát...

(#29) access_denied válasza dzsoni (#17) üzenetére


access_denied
senior tag

Csak ezt ne nagyon hirdessd. Elterjed, egyre többen ''okoskodnak'' majd aztán a biztosító is kapcsol majd.

(#30) Kígyó válasza access_denied (#28) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lehet, hogy a nagyker élettartamgaranciát vállal, de a kisker, ahol vettem csak egy évet. :O

(#31) lesaux válasza gesuz (#27) üzenetére


lesaux
veterán

Nem fog kapni cseretápot. Sőt, ha bárkinek bedöglik bármilyen alkatrésze, nem fog kapni cseredarabot, amíg a másik alkatrész 15 napig a szervizben pihen, és vár a csodára.

(#32) Kígyó válasza lesaux (#31) üzenetére


Kígyó
senior tag

Én is ettől tartok :O

(#33) gesuz válasza lesaux (#31) üzenetére


gesuz
senior tag

Kis városban találkoztam olyan kiskerrel ami megtette, mondtam neki, hogy munkára kell a gép és őm adott egy másik monitort:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#34) Kígyó válasza gesuz (#33) üzenetére


Kígyó
senior tag

Gondolom valami családias kisker volt :D
Nem hiszem, hogy egy ''nagy'' kiskerben érdekli az eladókat, hogy yo lenne, ha lenne gépem, amíg adnak másik tápot, vagy megcsinálják. :O

(#35) dzsoni válasza twollah (#20) üzenetére


dzsoni
senior tag

Azért nem használ túlfeszültségvédőt mert, akkor nem tudná cserélgetni a dolgait! Elég sokat fizet a biztosítónak, a biztosító meg fizeti az új cuccokat. Ebben az esetben pl. van egy gép ami fix 100 rongyra van biztosítva. Ez a gép hihetetlen módon minden évben elszáll egy kis villámcsapás hatására. A gépnek persze soha sincs semmi baja, a biztosítóhoz már egy amúgy is teljessen rossz gép kerül, aminek az alkatrészeit év közben szerezzük be, és a nyári viharokra mindig összeáll. A biztosítást meg mindenképp kell fizetni, hátha valami ''tényleg'' történik, de biztosítási költségcsökkentésnek mindenképpen jó módszer!

(#36) lesaux válasza gesuz (#33) üzenetére


lesaux
veterán

Nem rokon volt véletlenül? :))
Mert amúgy törvény nem kötelezi őket. Egyszer én is kértem, amikor egy rossz alaplapot vittem vissza, hogy az oké, hogy 15 napig semmi nem fog vele történni, megjavítani nem tudják, menjünk elébe a dolgoknak, adjanak egy cserealaplapot.
Nem adtak. :DDD

(#37) dzsoni válasza gesuz (#22) üzenetére


dzsoni
senior tag

Mindenképpen működik a dolog, és nem kérdeznek semmit ha eleget fizetsz a biztosítónak.

(#38) #25954560 válasza dzsoni (#35) üzenetére


#25954560
törölt tag

Azert ez nem tul szep dolog... gyakorlatilag csalas. En ezt inkabb nem hirdetnem itt.

(#39) simbazz válasza Kígyó (#15) üzenetére


simbazz
aktív tag

Egy áramszünetet még kibír. Többet is. De szeretett áramszolgáltatóink előszeretettel kapcsolják vissza a powert úgy, hogy jó kis túlfeszültség van pár tizedmásodpercig, ilyen balkáni viszonyokra viszont nem hinném, hogy számít a dzsunkalakó tápgyáros, még náluk is tisztességesebben van megoldva az áramellátás. Ez ellen időnként még a szünetmentes sem véd, vagyis igen, áramszünet alatt teszi a dolgát, viszont ahogy visszajön a delej, kikapcsol, megvédve magát meg a ráakasztott cuccokat a füstöléstől. Szóval az áramszolgáltatók menjenek oda, ahova gondolom :(((

Elektromos abakusz

(#40) Kígyó válasza simbazz (#39) üzenetére


Kígyó
senior tag

Az ember mindig tanul valami újat! :))

(#41) dshk válasza #25954560 (#38) üzenetére


dshk
aktív tag

egyetértek, a csalás az csalás. A biztosítók mnár alapból szemétládák, de ehhez még hozzájön az ügyeskedők ''teljesítménye'', és a végén a tisztességes károsultaknak lesz kínszenvedés a jogos igényüket érvényersíteni.

Merthogy ha biztosítva van a lakás, akkor tényleg kifizetik a villámcsapás miatti károkat.

(#42) lesaux


lesaux
veterán

Uncsitesómék Mályiban laknak. Tudni kell, hogy ott ha egy icipici vihar támad, egyből elmegy nálunk az áram. De nem ám csak úgy egyszerűen, hanem van áram - nincs - van - nincs - van - nincs. Ez egy pár másodpercig, tisztára mint a diszkóban. :D
Szóval ő is beszerzett már egy túlfeszvédőt, miután a kisflopi kivételével gyakorlatilag mindene elszállt.

(#43) dzsoni válasza dshk (#41) üzenetére


dzsoni
senior tag

A haveromnál mindig van villámcsapásból eredendő kár, aminek a jó részét nem fizeti a biztosító, mert szerintük nem tartozik bele jónéhány dolog, hiába fizet évente 45e forintot a biztosítónak. Ennyi pénzért viszont adhatna valami ellenszolgáltatást is. A valós kár 1/3 részét fizetik ki neki, ez csak amolyan plusz.
Amúgy meg a biztosító sem hülye, de ennyi pénzért vszinü elnézi neki.

(#44) rezra válasza Kígyó (#40) üzenetére


rezra
csendes tag

Sziasztok!

bár látom, hogy egy picit elkanyarodtunk az én kis egyéni szocproblémámtól, de tegnap megpróbáltam egy jó táppal a gépem, és ugyanazt csinálja....
a processzor elszállhat egy ilyen alkalommal?
mert akkor tényleg szomorú leszek. alaplap, proci, táp szép kis beruházás... :(

üdv: rezra

Ningúna teoría es buena si no se pone en práctica!

(#45) lesaux válasza rezra (#44) üzenetére


lesaux
veterán

el

(#46) dzsoni válasza rezra (#44) üzenetére


dzsoni
senior tag

Régebben volt egy BH6-os Abit széria, aminek a kondijai mindig elszálltak (kipukkadt a tetejük). Nézd át az alaplapod hátha találsz rajta valami szokatlant. Ha ''szerencséd'' van akkor csak alaplap csere, proci nem hinném, hogy elszállt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.