Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Apró bosszúságok az r9500-el. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) iXuf


iXuf
tag

Club3D Radeon 9500 128 MB kártyát üzemeltem be.
1. Érdekes módon míg nem tölti be az oprendszert a gép, addig kisebb grafikai hibák vannak a képernyőn. Mitől lehet ez? Kártya, v. monitor hiba?
2. Miután betöltődik a win2k megjelenik a radeon súgó, az utolsó sorban lehetne kikapcsolni, hogy következő indításkor is megjelenjen, de nekem ott érthetetlen zagyvaságokat irogat ki és nem engedi, hogy a pipát kiszedjem a rubrikából. Hogy lehet ezt kiiktatni? (frissítés nem segített)
3. A dobozban található CD-n lévő, WinDVD telepítésekor kért kódot nem fogadja el a telepítő prg. Tudtok adni használható kódot?

(#2) Alan válasza iXuf (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

1. Passz, inkább kártya, de pontosabb információ kellene (milyen hibák, mennyi ideig vannak kint a képernyőn stb.)

2. Start -> Control Panel -> Display -> Settings -> Advanced -> Options, itt a panel közepén levő összes pipát vedd ki, de főleg a ''Show ATI icon on taskbar'', az ''Enable ATI taskbar icon application'' és a ''Re-activate all warning messages'' feliratúakat.

3. Passz :((

(#3) iXuf válasza Alan (#2) üzenetére


iXuf
tag

Rövid ideig színes vízszintes csíkok (2-3) a moitor közepe táján (kb 4-5 cm, kb 1-2 mp). Karakteres üzemmódban néha rosszul rajzol ki egyes betűket. (! Csak az operációs renszer betöltődéséig!) Mikor a win2k bejelentkező képe látszik, akkor utoljára van még néhány csík.
Az előbb elfelejtettem leírni: a monitor egy 4-5 éves, 14'' Belinea.
Ezzel érdemes visszavinni a videokártyát garanciálisan (egy hetes a kártya)?

(#4) Alan válasza iXuf (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

Először próbáld ki, hogy nem az alaplapod okozza-e a hibát. Kapcsold ki a Fast Write-ot, az AGP sebeséget állítsd 4x-re. Ha így is rosszak a karakterek, akkor azonnal vidd vissza a kártyát.

Ha esetleg mégsem akarod visszavinni, akkor még megpróbálkozhatsz a video BIOS frissítésével, de az kissé kockázatos és garanciavesztő jellegű beavatkozás (főleg, ha később nem tudod visszatenni az eredeti BIOS-t).

(#5) iXuf válasza Alan (#4) üzenetére


iXuf
tag

Köszi a tanácsot, otthon kipróbálom. Ha a FastWrite kikapcs és az AGP 4-en van, és így nincs probléma, akkor az alaplap a ludas? És miért csak a oprendszer elindulásáig roszzalkodik a kártya?
Ha visszaviszem, kíváncsi leszek, hogy cserélnek-e vagy szervízbe küldik a vga kártyát/alaplapot. Vagy egyáltalán nem küldenek-e el a francba, hogy ezzel nincs is semmi baj.

(#6) Alan válasza iXuf (#5) üzenetére


Alan
aktív tag

A Fast Write jó működéséhez két dolog kell: jó alaplap és jó videokártya. Ebből következően nem teljesen biztos, hogy ha kikapcsolod és jó, akkor az alaplap volt a ludas, de őrajta lehet a megoldást alkalmazni (ti. a kikapcsolást). Milyen alaplap egyébként?

A bolt viselkedése attól függ, hol vetted. Elvileg nem köteles azonnal cserélni, dönthet úgy, hog előbb bevizsgálás, aztán javítás, aztán ha az nem lehetséges (ami valószínű, hiszen egy felületszerelt videokártyán nem sok mindent tudna a szervizük javítani), akkor csere. Barátságosabb helyeken viszont jóhiszeműen, azonnal cserélnek, ha ilyen egyértelmű hiba van, mint nálad.

Ne haragudj a feltételezésért, de ugye nem égettél bele hackelt 9700/9800-as BIOS-t? Mert ha igen, akkor ez is okozhatja a problémát, főleg, ha más RAM típushoz valót használtál (Infineon, Samsung, Hynix...).

(#7) Overmind válasza iXuf (#1) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ma azaz ha jobban belegondolok tegnap vettem uilyen kártyát. És az eredmény is uez! Bejelentkezés előtt karakterhibák. Újrainstalláltam a DX8.1-et, felraktam az új Catalyst, de semmi... Szinte az összes játék megfagy, sőt a directx tesztelője is! Ezek után az alaplapra gyanakodtam. Még nem jött meg az új gép, szóval egy Asus K7M alaplaban van, ami ráadásul csak 2X AGP-t tud. Később a tápott kezdtem rossz szemmel nézni...
Azt nem tudom, hogy a játékok megfagynak-e (most netezek, és nem akarom legyilkolni a gépet; holnap délelőtt nekiesek, és megkeresem a gubancot), de mindenesetre leszedtem a tápról a CD-t, DVD-t, de még a kislemezmeghajtót is(az nagyon sokat eszik ám :D ), és azóta nem nagyon szemetelgetett.
Neked véletlenül nem gyenge a tápod, vagy nem régi az alaplapod?
Nehéz lenne elhinni, hogy ez a Club3D sorozat hibás...

(#8) Overmind válasza Overmind (#7) üzenetére


Overmind
aktív tag

Most olvastam csak el igazán, hogy mit írtam :t ; szóval a kukacoskodók kedvéért: a DX-et nem az XP betöltés előtti hibák kiküszöbölése miatt raktam fel, hanem a gamék miatt.

(#9) Overmind válasza Overmind (#7) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ki bír reggelig várni a gép buherálásával, ha nem műxik?
Én nem! És legalább egy dologra rájöttem: a tápom nem gyenge hozzá, csak szerettem volna rákenni.
Az a helyzet, hogy továbbra is paranormális tevékenységet folytat.
Lehet, holnap beviszem a boltba, hogy nézzék meg, ott jó-e...
Addig is! Nincs valakinek valami tuti jó ötlete? Pl. valami setup beállítás? Nagyon gyanús, hogy a setupban nem smakkol valami, csak nem volt időm kisakkozni...
Bármit állítottam a setupban, még az XP sem jött be. Megfagyott félúton...

HELP!!!

(Miért, miért, miért nem PowerMagic-et vettem??? Most hogy merjek tuningolni egy cuccot, ami alapban rosszalkodik? :( )

(#10) Agyzuzo válasza iXuf (#3) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem sérült a kártyád BIOS-a. Ugyanis abban van a DOS-os karakterkészlet is. Mindig ugyanazok a betűk a hibásak? Mert akkor egyértelmű.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) iXuf válasza Overmind (#7) üzenetére


iXuf
tag

Nekem az oprsz. betöltése után szerencsére semmi gond a kártyával. Csak a Medal Of Honour-on próbáltam ki, mindent a maximumra tettem, de simán megy, nem akadozik és a képe is nagyon szép. Új alalapba (NF7-S) került a kártya, kétlem hogy ezzel lenne a baj, a táp néveleges teljesítménye 400 W (utána számoltam a valódi kb. 360-370W), tehát ezzel sem lehet prb.
Amúgy hol vetted a kártyát. Én a kékhalban.

(#12) iXuf válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


iXuf
tag

Nem mindig ugyanazok a betűk, és néha ment közben ki is javítja azokat. Eddig a Win98 install alatt volt a legszörnyűbb, de csak addig, míg nem írt újabb adatot a képernyőre. Amúgy nekem a monitorom is gyanús, a kártya felöli csatlakozóban nincs meg minden tű (4-5 hiányzik).

(#13) Overmind válasza iXuf (#11) üzenetére


Overmind
aktív tag

Megjött nekem is az alaplap (Epox EP-8RDA+), szóval remélem, nem fog rosszalkodni. Este összedobom.
Én Debrecenben vettem a Mátrixban.

(#14) Overmind


Overmind
aktív tag

Összeraktam az új gépet. Az eredmény: nem fagy semmi! Egyik játék, egyik tesztprogram sem fagy meg. Azt ugyan már nem tudom meg, hogy a táp volt a hibás vagy az alaplap, de már annyira nem is izgat.
Hol egy 3dmark2003?!? :)) ).

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Apró bosszúságok az r9500-el. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.