Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Apple Power G4! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

A minap tokkal - vonóval felkínáltak nekem egy Apple - Macintosh Power G4 - et megvételre, eléggé áron alul, ezért is gondolkodtam el rajta. Persze teljesen más, mint a PC, ezért is olyan csábító a dolog, na meg DVD író is van benne. Kérdés: a prohardver gurujai hozzá tudnak szóéni az Apple témához, vagy ne is vessem fel a kérdést?
Én annyit tudok róla, amiket a Chip Magazinban olvastam. Kezdetnek ez is megteszi. Egészen konkrétan a teljesítményére vagyok kíváncsi és nem olyan jobbára közhelyekre, hogy ha grafikai programokat akarok futtatni rajta, akkor a Power G4 a jobb, ha meg nem akkor az AMD az isten!!...stb, stb. Szóval, konkrétan a teljesítménye érdekel, mert a processzor architektúrája teljesen más, mint amit az Intelnél, vagy az AMD - nél megszokhattunk (az órajele is jóval alacsonyabb volt, mint a két versenytársé), mégis hozta egy P4 -es teljesítményét, legalábbis Chip mérések szerint.
A kérdés tehát adott, várom a tapasztalatokat...

(#2) Den válasza Superman (#1) üzenetére


Den
veterán

risc proci, sokat nem tudok konkrétan, csak azt hogy aki eccer használta az isteníti. dvd író, áron alul? Vegyed megfele.

www.simson4t.hu

(#3) Den válasza Den (#2) üzenetére


Den
veterán

Ja, már ha nem játékra kell.

www.simson4t.hu

(#4) Gero válasza Den (#3) üzenetére


Gero
tag

Játszani is lehet rajta, mivel a legjobb játékokat arra is kiadják

cramstuff.com

(#5) Den válasza Gero (#4) üzenetére


Den
veterán

jah csak tudtommal gef meg ilyesmi kártyeszek nem nagyon vannak hozzá.

www.simson4t.hu

(#6) rog válasza Superman (#1) üzenetére


rog
addikt

az egygombos egér az jó,
meg hogy a programok menüje a képernyö tetején van :)
én a bukósisakba épített mac-kel játszadoztam.
negyon jópofa. akkor elhatároztam, ha lesz sok pénzem csak ilyenem lesz. bekapcsolod, berakod a cd-t megkérdezi hogy hívnak és mi legyen az emilcímed, aztán már installálva is van az oprenccer.
amire én használom a gépet 80% inet, 10% film/mp3
10% játek arra jobb nincs is. (jó tudom van, de akkor is)

(#7) Gero válasza rog (#6) üzenetére


Gero
tag

Három gombos egeret is simán használhatod! Plusz van benne valami király videókártya is (tipust nem tudok) Quake3-at meg Starcraftot, meg ilyeneket jácott a haverom rajta, mert a munkája miatt neki van AMD-je is meg G4-e is :D

cramstuff.com

(#8) rog válasza Gero (#7) üzenetére


rog
addikt

radeon..

(#9) McJames válasza Superman (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Mennyi az az áron alul, csak az első számot mondd meg (balról). Arra készülj fel, hogy ha csak sima (700-as?) G4 - van persze dual is -, akkor nagyon nézd meg mennyi memória van benne, mert egyes komolyabb grafikus programok 128Mb-tal el sem indulnak és a bővítés ára a PC-shez képest lehet, hogy megdöbbent (bár aki brand gépekhez szokott, az lehet, hogy csak vigyorog). Arra is készülj fel, hogy a programok ára is elég komoly lesz, ha nincs benne a vételárban.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) guest


guest
veterán

Helló!
Lehet, hogy már elkéstem, nem tudom, de szerintem vedd meg, ha anyagilag megengedheted. A Macik memóriaárai nem túl magasak, kb. DDR árban vannak, Radeon meg Gef is van rájuk (ha jól emlékszem, a Gef3-at először Macira adták ki!), warez sajna nemsok, de bele lehet szeretni. Én már beleszerettem nagyon-nagyon régóta. Kérdés, mire akarod használni, mert ugye a pc-s programok max. emulátoron keresztül futnak rajta. Szóval nézegesd, forgatgasd, és élvezd, hogy működik. Max. programokat kell rá venned :)
Üdv: Ropibohóc

prohardver vendég

(#11) karib válasza Superman (#1) üzenetére


karib
addikt

Munkára jó, PC-s játékokhoz vagy célszoftverekhez nem. A maga világában teljes. Ráadásul tuti minőséget kapsz, ilyet a legtöbb brand PC sem ad.

Nézd csak meg az összeszerelési minőségét, a ház kialakítását.

A dizájnról nem is beszélve :)

Ha megengedhetet magadnak anyagilag és a felhasználási területedet tekintve, akkor hajrá. Ráadásul manapság egyre több a normális alkatrész a Macekben, tehát normál RAM-okkal is bővíthetők asszem, IDE HDD-k vannak benne, stb.

Department of Redundancy Department

(#12) james


james
aktív tag

Tisztán teljesítményben nem éri el a PC-t. Az Apple mindig is úgy állította be processzorait a konkurens Intellel szemben mintha hatalmas áttörés lenne, de ez nem egészen igaz. Általában 10-30 százalékal gyorsabbak csak azonos órajelen, de persze az Intel prociai mindig is magasabb órajellel mentek. A G4-ről van egy benchmarkom Lightwave 3D 7.5-vel. Ez a progi már optimalizált a legújabb SSE, SSE2, és ami a G4-ben is van utasításkészletekre és kiválóan támogatja a duál processzoros működést. Különben akit érdkel ezen a linken mindenféle gépről lehet LW benchet találni.
http://www.blanos.com/benchmark/

A textures test főleg integer alapu a Rad. Ref. Things pedig FP illetve SSE2...

Textures: G4 500Mhz = 20s
Textures: P4 2400Mhz = 4s (kvázi 2500Mhz G4)
Textures: Atlon XP 1667Mhz = 5 s

Rad, Ref. Things: G4 500Mhz = 183 s
Rad, Ref. Things: P4 2400Mhz = 62 s (kvázi 1500Mhz G4)
Rad, Ref. Things: Atlon XP 1667Mhz = 127 s

(Az Atlon csak az SSE2 hiányában marad el a P4-től, talán majd a Hammer...)

A Mac-nek ettől eltekintve azért vannak jó tulajdonságai, az oprendszere pl. egész kellemes, viszonylag jól tartja az árát, főleg ha használtan veszed. :) Alapvetően jó alkatrészekből épül fel ezért valamivel megbízhatóbb az egyszeri PC-knél.

(#13) Adi


Adi
senior tag

Kicsit én is beleszólok. :)

Én a MacOS X-ről olvastam, hogy igen kellemes lett, merthogy Unix a kernele a drágának ugye. Viszont a PPC Linux gyorsabb nála, ugyanazon a vason. :) Nem rossz gépek a Macek, ha nálunk is - az USÁ-hoz hasonlóan - megfizethető áron lehetne megvenni őket, irodákban és egyéb helyeken szerintem az összes windowsos összeguberált PC-t ki lehetne hajigálni. Az árral amúgy azt se felejtsd el, hogy a MacOS-hez számos tök érdekes programot csomagol hozzá az Apple (az iTunes jut eszembe pl.), no meg arról nem is beszélve, hogy rengeteg unixos nyílt forrású program csont nélkül lefordul a X-es oprendszeren.

ldm start-reconf primary

(#14) McJames válasza Adi (#13) üzenetére


McJames
senior tag

Én is szeretem a Mac-et - persze módjával -, de a logikája is más mint a PC-nek és a dizájn, az meg úgy ahogy van, amerikai - brrrr...
Amúgy az USA-ban sem annyira ''megfizethető'' kategória, nem véletlenül csak kb. 40%-os arányt ért el, ami az idén még romlott.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Apple Power G4! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.