Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88351) consono válasza Syl (#88350) üzenetére


consono
nagyúr

Ebben sajnos van igazság...

"In God we trust. All others must bring data"

(#88352) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#88349) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért az vicc, hogy 400k alatt nincs Macbook. Biztos én vagyok a csóró, de 400-ért egy Air, az elég meredek, meg úgy egyáltalán, hogy nincs olcsóbb modell. Mondjuk a hírek úgy indultak, hogy az új iPhone még olcsóbb is lesz, mint a 11-es (biztos máshol). Ehhez képest 350-ről indul az is. WTF?

Az vígasztal, hogy a 2015-ös Air-em még mindig bőven és vígan kiszolgál. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88353) marsu. válasza V.Stryker (#88352) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem olcsó, de arról nem az Apple tehet, hogy a forint egy kalap sz*r és hogy Mo-on van a legmagasabb áfa a világon.

(#88354) koxkids válasza V.Stryker (#88352) üzenetére


koxkids
őstag

Én is múltkor ezen agyaltam, aztán párom felvilágosított hogy az iPhone is kb 400e és az “csak” egy telefon,
egy MacBook meg mégis csak egy komolyabb gép.
Nekem is jó lenne egy új Air de nagyon drága ha már i5, 256GB és 16GB RAM-ban gondolkozom hosszú távra. :(

(#88355) SharpSA válasza koxkids (#88354) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó hogy idézőjelbe írtad, mert manapság már a telefonok inkább telefonálásra is alkalmas számítógépek zsebben. Mert nagyon sok mindent meg lehet velük csinálni asztali pc vagy laptop nélkül-helyett is. És így azért már kicsit más a nézőpont, de igen, vannak 100e Ft alatt is olyan telefonok, amelyekkel kb ugyanazt meg lehet csinálni, legfeljebb gyengébb minőségben, lassabban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#88356) wm2 válasza V.Stryker (#88352) üzenetére


wm2
őstag

375 az otp-nél az euró. Lendületben vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#88357) vadászcsiga válasza V.Stryker (#88352) üzenetére


vadászcsiga
félisten

apple sosem az olcsóságról szólt

[ Szerkesztve ]

(#88358) trobi28


trobi28
addikt

A minőséget és a mögé tett szolgáltatást meg kell fizetni.
Régebben én is azt mondtam, hogy soha nem adnék ennyit pénzt laptopra, de amikor a sokadik Wines géppel szívtam......... :O Állandóan az informatikusok nyakára jártam, hogy "ez sem megy, az sem megy, herbeküljetek már fel egy drivert" stb", pedig nem vagyok IT analfabéta, akkor rászántam a pénzt és megvásároltam. Először vettem egyet használtan, hogy megnézzem, miként boldogulok vele, de nagyon tetszik, hogy felnyitom és használom :K
Nem bántam meg. Azóta lehet akármilyen csilli-villi Windows-os laptop, ingyen sem kéne. :N

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#88359) V.Stryker válasza vadászcsiga (#88357) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, de azért pl. 300-ért az Air egy jó kompromisszum volt még épp elérhető áron. Na mindegy. Nem akarok ezen vitát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88360) emvy válasza trobi28 (#88358) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk ezek alapján de, az vagy, de ez nem szégyen.

while (!sleep) sheep++;

(#88361) V.Stryker válasza trobi28 (#88358) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk ebbe bele lehet szaladni. Én sem tudnám elképzelni az életem itthon win-es géppel. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#88362) vadászcsiga válasza trobi28 (#88358) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én kicsit azért vettem mert trendi, illetve iPad után nem akartam nagyon messze menni az apple-től, meg azért mert fontos volt az aluminium ház és egy hp envy használtan ugyanennyibe került mint ez. Windows-al semmi bajom, fél év macOS használat után nem estem még hasra. Mondjuk a felnyitom és használom dolog tényleg jó, nem azzal indul a boot hogy le kell tölteni ezt a driver, azt a biztonsági frissítést, stb.

[ Szerkesztve ]

(#88363) trobi28 válasza emvy (#88360) üzenetére


trobi28
addikt

Gondolom Te profi IT-s vagy és elvárod, hogy mindenki az legyen?!
Nem vagyok teljesen hülye a számítástechnikához, de nem vagyok informatikus. Miért is kell annak lennie mindenkinek? A többi munkát ki fogja elvégezni, ha mindenki az lesz?
Én egy felhasználó vagyok, aki munkára, szórakozásra használja a számítógépet. Nehogy már meg kelljen tanulnom programozni, hogy tudjak használni egy PC-t :Y
Wines gépnél olyan Bluetooth problémába szaladtam bele, hogy a cégnél két informatikus van, az egyik 2 óra kínlódás után azt mondta, hogy ez így marad, nem tud vele mit kezdeni, a másik is megküzdött vele, de legalább meg tudta oldani.
Nem hiszem, hogy az én szegénységi bizonyítványom, ha egy ilyen problémával szakemberhez fordultam.

vadászcsiga: én is használok még Windows-t PC-n a melóhelyen és otthon is, a Win-es laptopokkal szívtam állandóan.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#88365) odrif válasza #20749568 (#88364) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Létezik bizony.
Nekem a munkahelyi fiókomat az iPhone simán kezeli, a Mac viszont nem.
Pontosabban ha be állítom akkor az összes levelem megvan, de utána már nem szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#88367) brickm válasza trobi28 (#88363) üzenetére


brickm
őstag

Nem vagy vele egyedül. Én szervereket üzemeltetek, meg egyébként beágyazott rendszereket fejlesztek... úgyhogy mondhatni nem ma kezdtem a SW HW világával való ismerkedést. És a f szom ki van a windowsos cuccoktól már évek óta.

(#88369) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Van most olyan torrent kliens ami fut normálisan, és nem csak böngészőben? Vagy a Catalina ki is nyírta ezzel az egészet? :F

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88371) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Chrome topicban eddig nem érkezett válasz, így megkérdem itt is, háth valaki találkozott még ezzel.
Két updattel ezelőtt jelent meg (talán 86.0.4240.80), azóta sem tűnik el, kissé idegesítő. Bármilyen oldalon vagyok, ott egy kurzor, azon elem mellett, ahová kattintok.

Chrome 86.0.4240.111 (Official Build) (x86_64)
macOS Catalina 10.15.7

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#88372) emvy válasza gzbotii (#88371) üzenetére


emvy
nagyúr

Be van kapcsolva a Caret Browsing. Windows alatt F7, itt is valami hasonló lehet.

while (!sleep) sheep++;

(#88373) gzbotii válasza emvy (#88372) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez volt az. Akkor user error, én kapcsoltam be - véletlenül. Köszönöm a segítséget!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#88374) marsu. válasza #20749568 (#88370) üzenetére


marsu.
senior tag

+1
utorrent után én (is) erre álltam át.

(#88375) IntelKiller7 válasza #20749568 (#88370) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ránézek köszi. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88376) lmno válasza IntelKiller7 (#88369) üzenetére


lmno
őstag

A uTorrenten kívül kb az összes :)
Én qBittorrentet használok, az hasonlít is rá, mínusz reklámok.

(#88377) HarryPotter válasza #20749568 (#88370) üzenetére


HarryPotter
őstag

pontosan

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#88378) HarryPotter


HarryPotter
őstag

olyan appot keresek (vagy ez része a rendszernek gyárilag?), amivel azt tudom beállítani, hogy ha lecsukom a képernyőt, akkor lekapcsolja a gépet

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#88379) r3dsnake válasza HarryPotter (#88378) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Annak mi értelme?

(#88380) brickm válasza HarryPotter (#88378) üzenetére


brickm
őstag

Ez az alap. Arra van app, hogy ne tegye

(#88381) Syl válasza brickm (#88380) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolom shutdownt szeretne a sleep helyett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#88382) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok, kicsit off lesz, de itt talán előbb kapok rá választ, mint a Windows topikban.
Szóval Win alatt van valami megoldás a Keychain használatára?
Építenék itthon egy gamer pc-t is a meglévő Apple telefon+laptop mellé, viszont annyira megszoktam és belaktam már a Keychaint, hogy a legtöbb jelszavam generált és ott tárolom. Nem szeretnék lemondani róla, van erre valami épkézláb megoldás? :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.