Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csigger


Csigger
őstag

Üdv Mindenkinek!

Gondoltam az iPhone használók szakmai topicja mellett érdemes egy ilyen topicot is fenntartani, ahol kivesézzük illetve megosztjuk egymással hogyan lehet hozzáférni az App Store-hoz, iTunes Store-hoz, valamint itt lehetőség nyílik arra is, hogy leírjuk személyes tapasztaltainkat a programokkal, kezelhetőséggel kapcsolatban!

Bevezetőként itt az App Store programok kategorizálása:

Books - Könyvek
Business - Üzlet
Education - Oktatás
Entertainment - Szórakozás
Finance - Pénzügy
Games - Játékok
Healthcare and Fitness - Egészséggondozás és fitnesz
Lifestyle - Életmód
Music - Zene
Navigation - Navigáció
News - Hírek
Photography - Fényképészet
Productivity - Produktivitás, termelékenység
Reference - Referencia
Social Networking - Társadalmi hálózat
Sports - Sportok
Travel - Utazás
Utilities - Hasznos dolgok
Weather - Időjárás

Segítségképpen egy link az account elkészítéséhez: iTunes account - száljbarágósan

Apple and Android user

(#2) icecave válasza Csigger (#1) üzenetére


icecave
nagyúr

Király :R

Én amióta megvan az iphone mindenhonnan azt hallottam, hogy az appstore-s cuccok fizetősek...
Akkor vannak nem fizetős de használható progik?
Ki mit használ?
Addig akkor csinálok accot.

(#3) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Pár alkalmazás amit használok:

App Store:

Palringo - messenger alkalmazás (MSN, AOL, ICQ, GoogleTalk stb.) [link]

Todo - feladatlista, kis piros buborékban jelzik a hátralévő feladatok számát, mint a Mail az beérkezett leveleket [link]

PocketMoney - kiadásokat lehet vele szépen követni [link]

Evernote - online jegyzetfüzet (hang, kép, szöveg jegyzetek, van desktop kliens is hozzá) [link]

Newsstand - RSS olvasó, saját web-es nézettel, szerintem nagyon jó [link]

Mobile Fotos - Flickr kliens [link]

Snapture - fényképező alkalmazás sok extrával [link]

FileMagnet: dokumentum kezelő [link]

Speak Easy: diktafon [link]

Fizz Weather: időjárás előrejelzés, műhold képpel

Slovoed: szótár (gyárilag csak angol - orosz van, de a készítő oldaláról letölthető symbian-es magyar-angol szótár illeszthető hozzá) [link]

Tuner: online rádió [link]

Last.FM: online zenehallgatás [link]

Shazam: zeneszámokat felismerő alkalmazás [link]

Steps: lépésszámláló (a testmagasságból, súlyból kiszámolja a megtett utat és elhasznált kalóriát is) [link]

Sketches: rajzos jegyzetfüzet [link]

Converter: szinte minden mértékegységet ismer [link]

WiFinder: WiFi felderítő [link]

PangeaVR: helyszíneket barangolhatunk be 3D-ben, több száz letölthető hellyel [link]

Teleport: VNC kliens [link]

-----

Cydia:

MXTube - YouTube videókat lehet letölteni és offline nézni [link]

IntelliScreen - Today Screen iPhone-ra [link]

TextReader - eBook olvasó [link]

Terminal - terminál felület közvetlen parancssoros bevitelhez [link]

BossPrefs - a készülék funkcióit lehet vele ki/be kapcsolgatni [link]

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#4) icecave válasza Csigger (#1) üzenetére


icecave
nagyúr

Csináltam accot. Mit kell most tennem? Source-hoz mit kell beirnom a telefonon? Vagy itunesben válogatok, majd azzal teszem a progikat a telefonra?

(#5) macikos válasza icecave (#4) üzenetére


macikos
addikt

Milyen Source-hoz? Installerből ezeket nem lehet feltenni. iTunesban megveszed, letöltöd és felteszed a telefonra.

Mod: Sőt, te 1.1.4-re nem nagyon fogsz feltenni iTunesból alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#6) icecave válasza macikos (#5) üzenetére


icecave
nagyúr

Jólvanna, 2 hete van iphone-om, azt hittem igy megy.
Azt majd írja oda lécci aki ír, milyen programost használ, hogy ingyenes-e vagy nem!
Köszönöm!

(#7) Endruboy007


Endruboy007
tag

Ha van egy új első generációs 1.1.4-es verziójú IPhone-om, akkor mit kell tennem, hogy én is tudjak progikat feltenni rá? Esetleg új szoftverrel tudok én is App Store-ból letölteni free programokat, meg Installer-el programokat telepíteni?

Köszi!

Üdvözlettel: Endruboy

(#8) icecave


icecave
nagyúr

Letöltöttem pár alkalmazást. Betette az Applications-ba az itunes.
Hogy tudom telepíteni a telefonra őket? 1.1.4-es szoft van rajta, 1st gen.

(#9) icecave válasza icecave (#8) üzenetére


icecave
nagyúr

Bakker, most olvasom 2vel fentebb, hogy cumi az 1.1.4.
Akkor előbb azt kell megnéznem, hogy teszek fel 2.0-át. ááááá :W

(#10) Inarus válasza icecave (#9) üzenetére


Inarus
addikt

Mi a baj az 1.1.4-el? Arra is lehet telepíteni, igaz nem az appstore-ból és nem a 2-es soft alá írottakat. Vagy más miatt mondod, hogy cumi?

(#11) infectedmann válasza icecave (#9) üzenetére


infectedmann
őstag

Az 1.1.4 -et illett volna már rég lecserélni.
Ha annyi millióm lenne ahány leírás van arról, hogy kell tört 2.0 -át feltenni akkor saját bolygót vehetnék :D

Itt egy nagyon jó leírás: http://blog.netman.sk/2008/07/21/kozkivanatra-iphone-szoftver-frissites-20-ra-pwnagetool-lal/

(#12) icecave válasza infectedmann (#11) üzenetére


icecave
nagyúr

THX!! :R

(#13) Csigger


Csigger
őstag

srácok! elvileg ennél a cégnél lehet venni, kapni iTunes-os gift kártyát, amivel le lehet töltögetni fizetős cuccokat a Store-ból! érdemes utánajárni én már írtam is nekik egy mailt! :)

bocsi, a link lemaradt, szóval: Digitalbridge

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#14) icecave válasza infectedmann (#11) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, csumára nem megy a leírás alapján, de ez nem az a topik, ahol ezeket tárgyaljuk, szóval keresek valami fórumot...

(#15) Remittenda válasza Csigger (#13) üzenetére


Remittenda
aktív tag

(#16) Csigger válasza Remittenda (#15) üzenetére


Csigger
őstag

köszi, ez is egy jó link de az első hszmben is van egy leírás erről! ;)

Apple and Android user

(#17) tomasso39


tomasso39
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha már van ez az ötletes toppic, akkor tudnátok-e összegyűjteni pár olyan progit nekem amihez nem kell jailbreak-elt iPhone, ingyenes és iTune-sal is letölhető a tel.-re és hasznos.
Azt kérdezném még meg, hogy a Snapture ingyenes verziójához kell-e jailbreak?!

Nagyon hálás lennék!

Előre is köszi!

(#18) haze válasza tomasso39 (#17) üzenetére


haze
csendes tag

ezt nem nagyon értem. az itunes (ami telefon nélkül is letölthető) direkt kilistázza mondjuk 15 oldalon keresztül az ingyenes programokat. majdnem mindenből van már ilyen változat is....

(#19) tomasso39 válasza haze (#18) üzenetére


tomasso39
csendes tag

Tudom, ezért kérdeztem, hogy azokból nektek mik váltak be és melyiket ajánljátok, illetve, hogy a Snapture-nak van-e ilyen verziója?!

(#20) Endruboy007


Endruboy007
tag

Ha van egy új első generációs 1.1.4-es verziójú IPhone-om, akkor mit kell tennem, hogy én is tudjak progikat feltenni rá? Esetleg új szoftverrel tudok én is App Store-ból letölteni free programokat, meg Installer-el programokat telepíteni?

Üdvözlettel: Endruboy

(#21) Inarus válasza Endruboy007 (#20) üzenetére


Inarus
addikt

[link]

Ha felrakod a 2-es szoftvert, lesz appstore. Installer a fent linkelt oldalon található leírás alapján.

(#22) Csigger


Csigger
őstag

egy pár App Store-ból letölthető ingyenes program, amiket én használok:

SugarSync - ingyenes fájlmenedzselő progi, egyszerű PC-s szoftverrel
Palringo - messenger kliens program, Yahoo, MSN, stb.
Shazam, Midomi - zenefelismerő progik (tényleg nagyon sok mindent megtalálnak, eddig nem nagyon tudtam rajtuk kifogni)
Remote - iTunes-t lehet vezérelni vele wifin keresztül, jó móka
Mocha VNC Lite - távoli elérés, VNC kliens szükséges, így bárhonnan tudjuk vezérelni gépünket
Flashlight - tulképpen zseblámpa, jól jön este a sötétben vmit megkeresni
Wikipanion - mobilos Wikipédia, online enciklopédia
AOL Radio - online netrádió kategóriákra bontva

pár jó kis hülyülős ingyenes játék is van, de ezek már könnyen megtalálhatók az App Storeban, ha van rá igény leírhatom ezeket is!

Apple and Android user

(#23) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Üdv!

Nah ma végre sikerült jailbreak-elnem a telefont!!! :DD
Most már csak az lenne a kérdésem hogy rakjam fel őket a telefonra???
megvan a WinSCP nevű program amit nem tudok használni!
aki tudja hogy kell ezzel a progival feltenni a programokat az segitsen rajtam ! :U :B ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24) icecave válasza Csigger (#22) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem van rá igényem...
Csak még szívok, mert bár itt van belinkelve egy leírás, nem sikerül 1.1.4-ről 2.0-ra feltolnom a firm-et, hogy appstore-s cuccokat tudjak a telefonra rakni :W

(#25) Ulkesh válasza Csigger (#22) üzenetére


Ulkesh
őstag

"SugarSync - ingyenes fájlmenedzselő progi, egyszerű PC-s szoftverrel"

Ezt még én ajánlottam a másik topicban, de közben kiderült, hogy nem ingyenes.
45 napig használhatod ingyen, utána 2,49 dollár/hónap. Persze ez csak akkor derül ki, ha a weboldalukat meglátogatja az ember, a letöltött alkalmazás nem írja és az abból indított regisztrációnál sem derül ki.

"Wikipanion - mobilos Wikipédia, online enciklopédia"

Erre tudok mondani egy jobbat ami nem alkalmazás hanem egy oldal:

wapedia.mobi/hu/

illetve egy java link:
javascript:Qr=prompt('Search%20Wikipedia%20for','');if(Qr)location.href='http://en.wikipedia.org/wiki/Special:Search?search='+escape(Qr)+'&fulltext=Search'

Ezt be kell rakni mint bookmark a böngészőbe.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#26) icecave


icecave
nagyúr

Ha valaki tud segíteni megoldani a 1.1.4 -> 2.0 problémámon, kérem írjon privit, akár msn, bármi címmel.
Köszi.

Bocs az offért!!!

(#27) 33as válasza gyuromoj (#23) üzenetére


33as
senior tag

Tessék!

Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#28) Csigger válasza Ulkesh (#25) üzenetére


Csigger
őstag

igen, igazad van kollega! a Sugarsync télleg trükköze egy kicsit mer csak 45 napig lehet használni, de fog a rák nekik fizetni, addigra már lesz megin zsém és akkor veszek egy Gift Card-dal egy normális filemenedzselő progit!

amúgy köszi a linkeket, oldalcímeket, meglesem! fránya copy-paste még hiányzik, de reméljük már az is nemsokára lesz!

Apple and Android user

(#29) icecave


icecave
nagyúr

Jelentem, Ulkesh-nek köszönhetően minden oksa! Köszönöm Neki. :R
Így már tudtam telepíteni appstore-ról leszedett cuccokat. De csak ingyeneseket.
Továbbra is figyelem, ki mit használ! :C

Csigger: én kíváncsian várom, melyik játékokat érdemes felrakni...!

[ Szerkesztve ]

(#30) macikos


macikos
addikt

Játékokból ami jó:

Enigmo
Aqua Forest
de Blob
Mondo Solitaire
Super Monkey Ball
Crash Bandikot Nitro Cart
Cro-mag Rally

Van még egy halom kártyajáték, Sudoku, Scrabble, logikai játékok, táblás, stb.

Egyébként ha már Jailbreakelve van a telefonod, akkor a játékokhoz miért nem használod azt az oldalt, aminek a linkjét priviben elküldtem? :)

(#31) icecave válasza macikos (#30) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert hülyevagyok :D :D

Fogom, csak 10 perce ment fel a 2.0 FW, és idáig jutottam :)

(#32) Csigger válasza icecave (#29) üzenetére


Csigger
őstag

no hát ennek akkor örülünk hogy sikerült a dolgot összehozni! ;)

nos hát játékból van dögivel, de nem mindegyik olyan jó, mint amilyennek látszik!
szal amiket szntem érdemes kipróbálni, unalmas percekben szntem teljesen jól jönnek:

CannonGame - ez egy ilyen kis aranys tankos játék, be kell állítgatni a szöget, tűzerőt és el kell találni célpontokat
Aurora Feint - ez egy ilyen pakolgatós játék, érdemes megnézni a Store-ban nem tudom körbeírni
Tap Tap Revange - buborék kilövögetős
ChimpsLite - bnőm szeméyles kedvence, ez egy ilyen majmos ide oda pöccingetős, labdás, nemtommi
Labírinth Lite - ez az én kedvencem, mozgásérzékelőt kihasználva egy golyót kell a helyes lyukba belevinni, az akadályokat kikerülve
BubbleWarp - ezt azoknak ajánlom akik mint én imádják kinyomkodni a törékeny csomagolások mellé berakott buborékfóliát :D
Sudoku - gondolom ezt nem kell magyrázni
Anaconda - snake tulajdonképpen
BlackJack Run Lite - 21ezős játék

még majd írok párat csak ebbe most ennyi fért bele
próbálgassátok ;)

Apple and Android user

(#33) delllap


delllap
csendes tag

Sziasztok nekem egy olyan progira lenne szuksegem amivel latom h mennyi a 3g ill. Wifi forgalmam, de kulon kulon (inkabb 3g lenne a fontos). Ami szamlalo a teloban van nemtetszik es nemistudom mennyire mutatja a valosagot. Kosz a segitseget!

(#34) aticom válasza Ulkesh (#3) üzenetére


aticom
csendes tag

Helló!
Slovoed-be mit és hogyan kell betenni,hogy magyarul is tudjon?
Köszi :F

Sony Xperia ION LT28h -> Samsung Galaxy Note 3 Neo DUOS

(#35) Csigger válasza delllap (#33) üzenetére


Csigger
őstag

ami a telefonban van adatszámláló az egész konkrétan csak a telefonos adatforgalmat mutatja, gprs, edge, vagy 3g az már tök mindegy mer csak a sebességben van eltérés, amit wifin forgalmazol abból egy kb-nyi sem megy bele abba a számlálóba, úgyhogy nyugodt szívvel tudom ajánlani, hogy nézegesd azt!

az hogy kimenő bejövő adatforgalom van, azt meg egy egyszerű összeadással megtudod! arra meg ott van rajta a számológép! ;)

Apple and Android user

(#36) Endruboy007 válasza Inarus (#21) üzenetére


Endruboy007
tag

Köszi a választ! Esetleg egy magyar linket nem tudnál adni, hogyan is kell ezt az Installer programot telepíteni ill. használni? így is elég kezdő vagyok Apple világában, nemhogy még angolul fordítsak!!! 2.0-s szoft-ot szerintem valami szervízben felrakatom, mert nem nagyon találtam normális leírást, hogy kell ferakni...

Üdvözlettel: Endruboy

(#37) Ulkesh válasza Endruboy007 (#36) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Esetleg egy magyar linket nem tudnál adni, hogyan is kell ezt az Installer programot telepíteni ill. használni? "

Az Installert felejtsd el egyelőre, 2.x alatt még gyakorlatilag semmire nem jó, helyette a Cydiát használják.
Mindkettő felkerül a készülékre Jailbreak esetén, máshogy nem telepíthetők.

"2.0-s szoft-ot szerintem valami szervízben felrakatom, mert nem nagyon találtam normális leírást, hogy kell ferakni..."

Ha bolti állapotú készüléked van, akkor csak rádugod a PC-re és iTunes-ban nyomsz egy Restore-t, vagy Update-t. Ha meg meg akarod nyitni jailbreak-el, azt szervizben nem fogják megtenni neked :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#38) DeepDish válasza Ulkesh (#37) üzenetére


DeepDish
őstag

Cydia tulajdonkeppen mire is valo,mert par progit feltettem belole,de nem ingyenesek! Nem ez lenne a lenyege vagy rosszul tudom? Installer szinte csak uninstallra jo nem? :R

(#39) Csigger


Csigger
őstag

gyerekek! most akarok regelni a magyar Store-ba de mivel egyik kártyámat sem fogadja el hogy a rákba tudok regisztrálni?????!!!!

amúgy egy csomó olyan dolog van a magyar storeba ami az amcsiban nincs benn!

Apple and Android user

(#40) ruhk válasza macikos (#30) üzenetére


ruhk
tag

hmmm..., esetleg más is megkaphatja ezt a linket? :R

(#41) DeepDish válasza Csigger (#39) üzenetére


DeepDish
őstag

Epp ez az,h a usa store-on tobb minden van ,nem es talan olcsobb is?! :D

(#42) Csigger válasza DeepDish (#41) üzenetére


Csigger
őstag

persze az US Store-ban több minden van, de pl egy pár alkalmazása amit le szeretnék szedni, az csak magyar store-on keresztül érhető el! ez a szivacs!

Apple and Android user

(#43) Ulkesh válasza DeepDish (#38) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Cydia tulajdonkeppen mire is valo,mert par progit feltettem belole,de nem ingyenesek!"

Pont ugyanarra jó, mint az App Store, itt is vannak ingyenes és fizetős alkalmazások, ami miatt jó, hogy az itt fejlesztőket nem kötik meg az Apple ostoba szabályzatai, olyan alkalmazásokat készíthetnek és tehetnek közkinccsé, amilyet csak akarnak és a hardver elbír.
Az innen letöltött alkalmazások, ha a használatuk indokolja, futhatnak háttérben is, de a rendszer elemeit is felhasználhatják és módosíthatják, pl. Intelliscreen, iLog.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#44) dulifiO


dulifiO
aktív tag

hello!

Keresek olyan progit, amit feltelepítve a telefonre irányítani tudom a PC-m. Ezt úgy kívánok kivitelezni, hogy én bekapcsolva hagyom reggel itthon a gépemet (futna rajta egy kliens vagy valami ami a telefonnal kapcsolatot tud teremteni), én pedig elmegyek itthonról és csatlakozok 3G-s hálózatra, tehát neten szeretném elérni a gépem.
Nem tudom mennyire érthető. Köszönöm előre is a válaszokat!

üdv.: Dulifi

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#45) Csigger válasza dulifiO (#44) üzenetére


Csigger
őstag

erre a műveletre tudom ajánlani a Mocha VNC Lite nevű ingyenes App Store alkalmazást!
a gépedre mondjuk kell egy RealVNC kliens, tudni kell a géped IP címét és már tudod is távolról vezérelni! amúgy ennek a Mocha VNC-nek van fizetős változata is!

Apple and Android user

(#46) macikos válasza dulifiO (#44) üzenetére


macikos
addikt

Nem is kell bekapcsolnod a géped. Van olyan WOL (Wake On LAN) program is, ami a hálókártyára küld egy jelet és bekapcsolja a géped.

[ Szerkesztve ]

(#47) Endruboy007 válasza Ulkesh (#37) üzenetére


Endruboy007
tag

Akkor most mi tévő legyek? rakassam fel a 2-es szoftot valami GSM boltban, és itthon meg jailbreak-ereljem meg a telefonomat, ez után rakjam fel a Cydia progit?
Hát ez tök jól hangzik, csak jailbreakerelés nem fog menni normális leírás nélkül és a Cydia-val is biztos lenne gondom....(honnan lehet letölteni, mit kell valjóában vele csinálni, hogyan)
Igazi kezdő low vok:)
Esetleg segítség :F

Üdvözlettel: Endruboy

(#48) macikos válasza Endruboy007 (#47) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Itt azért remélem csak megtalálod.

(#49) Ulkesh válasza Endruboy007 (#47) üzenetére


Ulkesh
őstag

" rakassam fel a 2-es szoftot valami GSM boltban"

???

Rádugod a készüléket a gépedre és nyomsz az iTunes-ban egy Restore-t, a folyamat végén ott a 2.0.2 a gépeden.
Bár nem ártana, ha ilyenkor írnád, hogy milyen készülékről van szó.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#50) haze


haze
csendes tag

iTunes-ból telepítés közben megszakítottam a folyamatot (a kis x-el), erre megnyekkent a telefon. mármint restore-t kellett csinálni. Ez másnál is előfordult?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.