Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enemy


Enemy
aktív tag


Sziasztok .. Szeretnék otthon feltenni egy Apache webservert. erre azért lenne szükségem mert szeretném az általam elkészített oldalakat megnézni, az adatbáziskezekés miatt tesztelni....
Segítsetek!!

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#2) WuDu


WuDu
tag

És mit kéne segiteni???

Linux alá könyen felrakhatod...
Windowshoz is van, és az is eccerűen felemegy, csak olvasni kell az utasitásokat hozzá :)

[Szerkesztve]

(#3) Polesz válasza Enemy (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ha adatbázis kezelést akarsz akkor oda kell még valami sql féleség is szerintem. Egyébként meg letöltölt elindít klikk klikk klikk sok-sok doksit átolvas és menni is fog :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) VladimirR válasza Enemy (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

[L] http://www.appservnetwork.com[/L]

(#5) salazol válasza Enemy (#1) üzenetére


salazol
őstag

Bővebben: link

Szerk:
De az előző hozzászólás még jobb.

[Szerkesztve]

(#6) Enemy


Enemy
aktív tag

Köszi mindent .. megtaláltam egy jó konfigurálási leirást...
A gond most a mysql lel lenne nem találok könyvet leirást ami jól használható. web adatbázist kellene kreálnom. Tesztelni a gépemen... kezdő vagyok ezen a téren ezért kellene segítség...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#7) aer válasza Enemy (#6) üzenetére


aer
tag

Php-nuke, v postnuke. Ezeken kerestül könnyen, gyorsan elsajátíthatod az alapokat. A magyar phpnuke oldalon jó a fórum, ott segítenek :) énis :D

(#8) Fr4G válasza salazol (#5) üzenetére


Fr4G
aktív tag

FélOFF
Kb egy hetes szenvedes (apache telepites, allitgatas stb.) utan meguntam, mert sehogy sem akart megint mukodni, ezert feltettem ujra a Windowst (c) mindent beallitottam (a regi mysql egy-az-egyben visszamasoltam de persze szolgaltataskent elinditottam), php-t az apache most mar modulkent kezeli es lass csodat : minden mukodik:)
FélON

(#9) Enemy


Enemy
aktív tag

sziasztok!
Köszi mindent..
Kereslek titeket ...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#10) Enemy


Enemy
aktív tag

olyat szeretnék csinálni hogy...
internet kapcsolat nélkül teszt forumbol levelet kapjak.Lehet?

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#11) #57764352


#57764352
törölt tag

Hello!
A Probléma a köv. :
Meg vannak adva képek, de nem tölti le böngésző!
Nem kapok hibaüzit, hogy nincs, egyszerűen csak nem jön le!!

(#12) #57764352


#57764352
törölt tag

UP

(#13) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Hi van egy problémám! (mint mindenkinek :) )
Van két gép az egyik XP (ezen van a net és osztja) a másik egy Win 98-as (ez van hálóba a netes géppel).
Az apserv-t letöltöttem felraktam az XP-s gépre Apatche-t bekonfigoltam és működik, de mit kell csinálni ha azt akarom hogy a win 98-as gépen menejen az Apache és azt akárki láthassa? :F
Pls segítsetek!
thx S.J.M.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#14) rATdrAgOn válasza S.J.M. (#13) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Amennyire en tudom, XP csak szima maszkolos natot tud.
Source es destination nat-ot nem.
Ha ilyet akarsz csinalni, akkor ahhoz mar kulso szoft kell, amibol en csak a franya ISA-t tudom mondani, mast nem ismerek igy kapcsibol. :)
(Amugy en free szoftverekkel szoktam az ilyet csinalni, kulon dedikalt gep itthon a tuzfal - meg mindig egy oreg Macintosh][ci, OpenBSD-vel) :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#15) S.J.M. válasza rATdrAgOn (#14) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Ezt nem ilyen proxy serverrel kell megcsinálni :F bár én nagy lám@ vagyok ehez :)
Ezt az ISA-t honnan tudnám beszerezni és, hogy kell bekonfigolni hogy működjön?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#16) rATdrAgOn válasza S.J.M. (#15) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Lehet persze proxyval is :)
Csak a portforward/destination nat egyszerubb :)
De van squid w32-re is, szoval lehet vele zizegni, ha jol emlekszem az tud reverse http proxy modot is, tessek kiserletezni. :)
En UN*X-on erre a celra a pound nevu cuccot szoktam hasznalni, mert kicsike, reverse http proxy csak, csinal forgalom ellenorzest is es nem cache-el. A celnak megfelel. IIS-t eleg jol meg lehet vele vedeni :)
Amugy az ISA-t letolteni nem tudod, meg lehet venni sok-sok penzert az m$-tol. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#17) S.J.M. válasza rATdrAgOn (#16) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Akkor ha a portforward/destination nat egyszerűbb akkor légyszi írd le mit hogy kell vagy ha proxyval csinálnám akkor azt mert mint írtam feljebb nagy lám@ vagyok ehez :D

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#18) rATdrAgOn válasza S.J.M. (#17) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Mondom az a baj, hogy xp nem tud portforwardot, sem destination nat-ot.
Squiddel meg nem csinaltam meg reverse proxyt, ezert nem tudok segiteni. :(
Elotted az internet, gugli a te baratod. ;)
En csak otleket tudok adni, de azt nagyon, ha kindozrol van szo, kulonosen ebben a temaban (par dologban konkretan is tudnek segiteni, de ez sajnos nem az az eset - ami profilba vag, az NT/2k/2k3 szerverek, AD, DC konfig, Exchange 4/5.5/2000/2003, MS-SQL 2000 nagyon kicsit). A tobbit meg UN*X-on csinalom.
Szoval, sajnalom, de ebben nem tudok segiteni. :(
(illetve, szerezzel egy oreg ven szamitogepnek latszo targyat -pC- durjal fel ra egy linuxot -mandrake/debian/gentoo- es akkor mar tudok neked segiteni :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#19) S.J.M. válasza rATdrAgOn (#18) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget remélem meglesz amit kersek :D
Pc-nak látszó tárgy az van (az lenne a win98-as gép) csak anyukán nem állna érte jót ha linux lenne rajta :DDD

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#20) heihachi


heihachi
addikt

Hi! Hogy tudom beállítani az Apache-ot, hogy ne írja ki (ne listázza) a docrootban lévő doksikat, ha olyan doksit akar lekérni a user, ami nem létezik?
Van egy full Apache-ról szóló könyvem, de rohadtul nem találtam meg ezt...

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#21) #57764352


#57764352
törölt tag

Problémám lenne az Apacheal és a Virtualhostokkal.
Beállítom a Szervernevét. PL: teszt.localhost másik galeria.localhost ill. sima localhost.
Itt a probléma az, ha beírom, hogy teszt.localhost, akkor is a képgalériát hozza be, pedig ott egy darab index.html van hello world szöveggel. Mégis a képgaléria jön be ugyan ez van a többinél is. Mindig a képgaléria jön be, pedig semmi köze nincs hozzá!!

(#22) #57764352


#57764352
törölt tag

up

(#23) #57764352


#57764352
törölt tag

UP!

(#24) vicsuz válasza heihachi (#20) üzenetére


vicsuz
csendes tag

Kommentezd ki a LoadModule autoindex_module... modult, majd indísd újra az apache-ot. Ezután még ki fog írni pár dolgot, azokat mindet kommentezd ki, majd apache restart és violáá.

(#25) azonosító


azonosító
csendes tag

Hello, az én gondom hasonló. Az ismerősöm a gépén Apache szervert futtat, azon konfiguráltunk néhány virtuál hostot. Én nem látom a virtuál hostokat, mindíg az alap hostot tölti le a gépem. Több helyről is kipróbáltuk, másoknál minden ok, látják az összeset nem csak az alap hostot. Mi lehet a gond? :Y

(#26) faster válasza azonosító (#25) üzenetére


faster
nagyúr

A virtuális hostok nevei fent vannak egy helyi DNS szerveren? Mert ha nem, akor minden egyes hostnévhez a megfeleő IP címet hozzá kell rendelni a HOSTS fájlban.

(#27) azonosító válasza faster (#26) üzenetére


azonosító
csendes tag

A szolgáltató hostján be vannak jegyezve és az ő IP címére mutatnak. Máshonnan látni a hostokat pl. netkávéház stb. csak pont én nem látom otthonról.

(#28) faster válasza azonosító (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Hát akkor valami nem stimmel a te DNS beállításaiddal, vagy a szolgáltatód DNS szerverével, de nem hinném, hogyha mások látják jól a Virtuális hostokat, akkor ott valami apache szerverbeállítás probléma lenne...

(#29) azonosító válasza faster (#28) üzenetére


azonosító
csendes tag

Van valami szolgáltatás amit le lehet tiltani a szolgáltatónál (pl. 80-as port) és nem mennek ki tőlem rendesen a kérések? (Tudom, hogy a 80-as port az más csak letiltás példaként írtam) Mert azt mondta, hogy az access.log-ban amikor én küldöm a kéréseket, oda ahová másnak a kért host elérési útját írja be, oda nekem csak egy '-' jelet tesz be. :((
Vagy ez már offtopic? :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#30) faster válasza azonosító (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Milyen böngészőt és oprendszert használsz? Ha named virtual hostok vannak azon a szerveren, azokat csak HTTP1.1 -es protokollt ismerő böngészők tudják csak elérni.

(#31) azonosító válasza faster (#30) üzenetére


azonosító
csendes tag

Próbáltam már W98/IExplorer 6, XP/IExplorer 6 és XP/Opera 7.52 kombinációval is itthonról. Már konfiguráltam egy Apache-et itthon DynDNS-es hostokkal, hogy kimejen meg hoston belüli aldomainnel is de sehogy sem látom a virtualokat. Tisztára tanácstalan vagyok már. :Y

(#32) faster válasza azonosító (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Hát így eléggé furcsa, mintha valami kifilterezné a http protoklból a Host: ... sort.
Esetleg még terminálprogrammal próbálnám ki, mit reagál arra a virtual host, ha kézzel írok be egy HTTP GET requestet.

(#33) azonosító válasza faster (#32) üzenetére


azonosító
csendes tag

Firewall tud ilyet csinálni? Lehet, hogy a Router Firewall szűr vagy ez tévút?
Vagy a kíndóz valamelyik security beállítása lenne az oka? Hogy kell terminálozni mert ilyet még nem csináltam? Semmi kedvem Ghostolni a gépem már túl sok cuccot kellene újrainstallni de már tényleg nincs több ötletem. :(

(#34) faster válasza azonosító (#33) üzenetére


faster
nagyúr

De akkor nem működne még egy csomó site sem (asszem pl. index.hu sem), ha egy az egyben kiszűrné valami ezt (meg hát értelme sincs sok).
Telnettel kicsit macerás, mert alapból nincs localecho bekapcsolva, így magát a requestet vakon kell begépelni. Esetleg ha van egy normális terminálproggid (pl. PUTTY), azzal könnyebb.

parancssorból pl. így:

telnet index.hu 80

GET / HTTP/1.1[enter]
Host: index.hu[enter]
[enter]

és ilyenkor bejön az index nyitóoldala
vagy

telnet origo.hu 80

GET /index.html HTTP/1.1[enter]
Host: www.origo.hu[enter]
[enter]



[Szerkesztve]

(#35) azonosító válasza faster (#34) üzenetére


azonosító
csendes tag

Hát akkor most beindítom a putty beszerző projektet.

(#36) faster válasza azonosító (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy a beírt példák alapján a te esetedben:

telnet [IPcím vagy eredeti hostnév] 80
GET / HTTP/1.1[enter]
Host: www.virtualisnev.hu[enter][enter]

Esetleg a GET után be kell írni, hogy /index.html vagy index.php, ez a szervertől függ.

(#37) azonosító válasza faster (#36) üzenetére


azonosító
csendes tag

ok, kicsit nehezen jön a putty :((

(#38) Protezis


Protezis
őstag

El szeretnem erni kivulrol is a webszervert, azonban meglepodve tapasztalom, hogy mindenre 403-as hibat kapok.

Melyik felhasznalonak milyen jogosultsagot kell beallitsak, hogy megoldodjon a problema? (Windows xp sp2 prof, WAMP5)

(#39) Protezis válasza Protezis (#38) üzenetére


Protezis
őstag

fel

(#40) jimmy7


jimmy7
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Hogyan tudok win98-ra apachot felcuccolni? Szenvedek vele, de sehogy nem akar menni. Ha valaki tud segítsen plíz!

(#41) vakondka


vakondka
őstag

A WAMP servert szeretném telepíteni, de valamiért nem megy.
Vagyis feltelepítem rendben, kiírja, hogy server online - all services running,
mégsem történik semmi, mikor beírom, hogy localhost. :W
Már több gépre sikeresen felraktam minden probléma nélkül, most viszont nem akar menni
és nem tudok rájönni, hogy mi lehet az oka :F

Van ötlete valakinek ezzel kapcsolatban ?

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#42) paramparya válasza vakondka (#41) üzenetére


paramparya
őstag

127.0.0.1-re sem megy? documentroot-ként beállított könyvtárba csinálsz egy index.html-t, amibe beleírsz valamit, pl. <strong>Hello World!</strong>, és megnyitod: http://localhost/index.html, akkor sem történik semmi?

(#43) cucka válasza vakondka (#41) üzenetére


cucka
addikt

Van ötlete valakinek ezzel kapcsolatban ?
ja, használj appserv-et. ott voltak annyira értelmesek a készítők, hogy nem túrták szanaszét az apache-php-mysqlt. megkapod a gyári verziókat, a plusz, amit a csomag ad, hogy nem kell sokat tökölni a konfigurálással.

(#44) tkazmer válasza vakondka (#41) üzenetére


tkazmer
addikt

[link] Szerintem jobban jársz, ha felraksz mindent külön...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) cucka válasza tkazmer (#44) üzenetére


cucka
addikt

én is így gondolkoztam, de az appserv tényleg olyan, mint ha mindent külön raknál fel. annyit csinál, hogy az egész egy könyvtárba megy, és minden be van állítva. nincs módosítva egyik komponens sem, nincsenek béna vezérlőpanelek a service-eknek, satöbbi

(#46) vakondka válasza paramparya (#42) üzenetére


vakondka
őstag

próbáltam a 127.0.0.1-et is de, semmi...csak üres képernyő (és CPU kihasználtsága felmegy 100%-ra)

Cucka: kipróbálom még ezt az appserv-et is, bár ez már a 3. dik lesz amit a wamp-on kívűl kipróbálok...a többi hasonló 3 az egyben instant csomag sem ment... :(

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#47) Protezis válasza vakondka (#46) üzenetére


Protezis
őstag

Nem lehet, hogy tuzfal tilt?!

(#48) vakondka válasza Protezis (#47) üzenetére


vakondka
őstag

kikapcsoltam a tűzfalat és még a LAN-ból is kihúztam.... :U

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#49) Protezis válasza vakondka (#48) üzenetére


Protezis
őstag

Nezd meg, fut -e az Apache:
Feladatkezelőben nálam httpd.exe van, a vezerlopultban az administrativ eszkozok kozott a szolgaltatasokat elinditod, es ott wampapache mellett elinditott legyen (a legujabb wamp van fent, ugy emlekszem a regebbieknel talan rendesen Apache van)

(#50) dany27


dany27
őstag

sziasztok

felraktam egy apache-t+php+mysql párost minden megy is saját gépemről el is érem de külső gépről nem jön be semmi nem tölt be egy oldalt sem....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.