Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Aopen geforce 6600 gt probléma/topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PeL


PeL
addikt

Na szal tegnap vettem egy vadi új AOpen GeForce 6600 GT 128MB GDDR3 AGP-s kártyát, viszonylag szépen is teljesít (15878 pont 3DMark2001-ben), megérte lecserélnem a Connect3D 9600XT 128MB-t (12800 pont 3DMark 2001-ben), szerintem... :D

Viszont van vele 1 kis gondom. Mikor játszom vele akkor ilyen halk sípoló hang jön a kártyából (kicsit hasonlít a modem hangjához) , és ahogy mozgok a 3D-ben úgy változik a hang erőssége, ja meg néha akkor amikor windowsban mozgatom az egeret akkor éppenhogy de akkor is lehet néha hallani.

A ventije nem lehet, mert az egyenletesen pörög, nem változik a fordulatszáma,
én úgy vettem észre hogy a kondik felől jön a hang

A játékban különösebben nem veszem észre hogy rossz lenne a kártya, mert megy mint az állat (a 9600XT-hez képest :D) csak visít. Ha valaki tapasztalt már ilyet vagy tudja mi lehet az oka akkor lehetőleg szóljon

(#2) PeL


PeL
addikt

Ja azt elfelejtettem hozzátenni hogy olvastam hogy nem jó ha olyan kábelről kapja a tápot amin már van valami, itt viszont akkor is volt hangja ha külön kábelre tettem

Amúgy 400W-os PFC Codegen tápom van.

( 3200+ Barton, ASUS A7N8X, 2x512MB Samsung DDR, 160GB / 8MB Maxtor HDD, AOpen GeForce 6600 GT, LG-GSA 4082b)

(#3) george11


george11
senior tag

Anno énis próbáltam ilyen karit,de nem vettem meg végül pont emiatt ...
Olyan,mintha gerjedne valami rajta/benne, és eéág zavaró tud lenni.:(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#4) PeL


PeL
addikt

Most akkor ez a kártya hibája, úgy értem hogy kell vele foglalkozni vagy úgymond ez a márka velejárója? (kissé hülyén fogalmaztam :D)

(#5) 8472 válasza PeL (#4) üzenetére


8472
aktív tag

Ha ilyen sercegő hangot hallasz, akkor lehet, hogy az egyik tekercs hibája, rosszul lakkozták.

JESZ OKÉ

(#6) PeL


PeL
addikt

ja valami olyasmi, sercegő sistergő... szal akkor ettől nincsen baja a kártyának?

Most próbáltam a Far Cry-t és az vele a gond hogy qrva világosak a textúrák olyan helyeken ahol amúgy sötétnek kéne lennie, pl a legelső pálya mikor felkel Jack a földről

Plusz nem észlelem azt a HDR-effektet vagy mittomén milyen effekt, amikor sötétből hirtelen kinézek a nagy fényre akkor el kéne vakítania egy kicsit, de nem csinál ilyet, a fénycsóvák viszont látszanak

(#7) FlasH-BacK válasza PeL (#6) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ez szerintem driver hiba lesz. Másik driverrel próbáld, +1.3-mas patch Far Cry-hoz.

(#8) george11 válasza PeL (#6) üzenetére


george11
senior tag

Rakd fel a patch-et a játékhoz, különben totál szarul néz ki(ez minden Gef.6-ra igaz, én is tornáztam vele).
Az a hang meg sajnos minden Aopen 6600GT-nél megvan.(kb. 5 darabot próbáltam ki,és mindnél megvolt).
Semmi baja nincs,és nem is lesz,csak idegesítő,hogy cicereg :(((

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#9) 8472 válasza PeL (#6) üzenetére


8472
aktív tag

Patcheld fel a játékot a lefrissebre. A HDR-t külön be kell kapcsolni. Vagy beírod a játékban console-ba: \r_hdrrendering X, ahol X 1-13-ig terjedhet (ez lesz az erőssége, 6-7 az optimális szint), vagy pedig megkeresed a system.cfg fájlban ezt a sort, és ott módosítod.

[Szerkesztve]

JESZ OKÉ

(#10) PeL


PeL
addikt

OK! Thx, akkor megnyugodtam. Előbb utóbb csak hozzászokok a hangjához, felpatcheltem a játékot elég zura ahogy kinéz... de biztos jobb lenne pl. egy 7800 GTX-en :DDD

Szal akkor ez egy típushiba az AOpen-nél... Pedig először az Inno3D féle 6600 GT lett volna de arról sok rosszat hallottam, többek között a hangos és gyenge hűtése, meg melegszik mint állat, aztán volt egy olcsóbb fajta Eagle de az a boltos szerint is egy határ sz*r így maradt ez... (csak nem szólt erről a hibájáról a m*ocsok :) )

De hát ha nem lesz baja ez is eléldegél addig a gépemben míg a 6800 GT nem lesz olyan áron mint amennyiért ezt vettem (40E forint Fehérvár, Mistral Comp.) ;)


[Szerkesztve]

(#11) george11


george11
senior tag

Hátha van rá megoldás :)
Lehet,hogy csak egy apró dolgot kell elkövetni vele,és nem lesz hangja :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#12) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Próbáld ki másik gépben is, és ha ott is csinálja, akkor vidd vissza garba!

(#13) george11 válasza FlasH-BacK (#12) üzenetére


george11
senior tag

Ott is fogja csinálni ...
Prőbáltam több konfigna is,de hogy ez garanciális indok-e,az már más kérdés :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#14) PeL


PeL
addikt

Mind1 ha nem lesz baja a kártyának nem érdekes, a hangját még elviselem, egyébként még azóta sincs semmi baja, remélem nem is lesz (kopp, kopp)

(#15) PeL


PeL
addikt

Sőt majd meg fogom próbálni tuningolni is, az alap órajele 500/900, akinek van tapasztalata az ilyen témában, és tuningolt már ugyanilyen kártyát az leírhatná a tapasztalatait, eredményeit

(#16) george11


george11
senior tag

540/1050 körül mennie kéne,minden további nélkül.
De van az NV driverben egy auto overcolok mód is, az megkeresi a végét,és általában jól dolgozik :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#17) Achill3uS válasza PeL (#15) üzenetére


Achill3uS
veterán

Bővebben: link
ez a topic is befért volna sztem..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#18) Criton


Criton
veterán

Véletlen nem Mustárban vetted ? Mert aki eddig onnan vette - annak mind ilyen sercegő hang problémája volt. Én is ott akartam venni, de ezt itt olvasva ugy gondolom, hogy akkor ez kimarad.

(#19) Criton válasza george11 (#13) üzenetére


Criton
veterán

Nem garis. Én is megvettem mert ezvolt türhető áron. Innot meg azért énse akartam venni ;] A sercegés nálam is megvan. Megkérdeztem Mustárt, minden darabjuknál ezvan. De ez nem okoz semmi negatívumot a kártyának.

Idézem mit írt a Mustár :
A szervizben megerősítették a fórumokon leírtakat, ám azt is hozzátették, hogy a kártyák a sercegő hang ellenére tökéletesen működnek, valamint zárt házból már nem igazán hallható ez a hang.

Szval ők emiatt nemfognak cserélni, se az Aopen. Sajnos vannak karik amiknek vannak negatívumuk. Ez ilyen. Ez van, de teljesítményben nem rosszabb mind a többi társa.

(#20) PeL válasza george11 (#16) üzenetére


PeL
addikt

megpróbáltam a tuningot az Auto-Detect alapján 557 / 1,02 GHz re nyomta fel az órajeleket, de a 3DMark-ban a 2.tesztnél már kockák villogtak be úgyhogy inkább visszaállítottam az eredetit

[Szerkesztve]

(#21) Criton válasza PeL (#20) üzenetére


Criton
veterán

Vegyél rá Zalman hűtőt.
Bár nálam az eredti hűtésel is felment 550/1150 re, és nemvolt semmi szemetelés, persze Zalman rendszerrel ez még megy feljebb is :DDD

(#22) Rover623


Rover623
félisten

Sokkal hasznosabb lenne itt folytatni:Bővebben: link

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#23) Bash


Bash
őstag

A topic-ot zártam #22-ben leírtak miatt.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Aopen geforce 6600 gt probléma/topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.