Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) White Tiger


White Tiger
tag

Nos a fenti kicsikéről szeretnék vmi infot. Van-e vkinek, milyen tapasztalatai vannak, stb. Ja, és h egyáltalán hol lehet kapni :)

A cdfreaks-en egész jókat írnak róla: Bővebben: link

Itt meg egy nagyker árlistában is szerepel: Bővebben: link

Ja és itt a gyártó oldala is:
Bővebben: link

Csak eddig kiskerben nem találtam :) Vki?

[Szerkesztve]

Ami nem öl meg, az erősít.

(#2) White Tiger


White Tiger
tag

Valaki?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#3) White Tiger


White Tiger
tag

UP!

Ami nem öl meg, az erősít.

(#4) steve@prhw válasza White Tiger (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez a másik topicodban nem fért volna el :F

mielőtt topicot nyitsz, próbálkozz a keresőben hasonló topicot találni, nyugodtan használd a régebbi topicokat by Alapelvek :(

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) White Tiger válasza steve@prhw (#4) üzenetére


White Tiger
tag

Milyen régebbi topic? Én nem találtam erről az olvasóról topicot. Belinkelnéd, ha megkérhetlek? Köszi!

Ami nem öl meg, az erősít.

(#6) steve@prhw válasza White Tiger (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

A tiédbe...
Bővebben: link

És az indok kb. ugyanaz, mint Flashy #2 hozzászólása:
kb teljesen tökmindegy hogy milyet veszel. alig vannak különbségek, egy csomó van ami csak a burkolatban különbözik egymástól, meg egyébként is annyira tömegcucc lett, mint a floppy meghajtó: abban sem néztünk soha márkákat, megvettük aztán ment. hálisten eljutottunk oda hogy párezer forint egy dvd olvasó, menj be, vedd meg a legolcsóbbat és használd boldogan. imho.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) White Tiger válasza steve@prhw (#6) üzenetére


White Tiger
tag

Hát, két dolgot mondanék.

Az egyik, hogy szerintem nem fölösleges egy topic ennek a drive-nak külön. Ha minden vacak ''erzsinek'' is van, akkor aztán meg pláne. Szóva igazán nem értem, miért ne érdemelné meg pont ez a meghajtó. Meg aztán hátha vkinek pont ilyen meghajtója van, meglátja a topiccímet és beírja h hű de jó/vacak meghajtó ez. Egy általános topicba, mint az, nem biztos h belenéz.

A másik, h én ezzel a véleménnyek nem értek egyet. Egyáltalán nem mindegy, hogy veszek 5 rugórért vmi sz@rt, amivel aztán állandóan csak baj van, ezt nem olvassa, azt nem látja, hangos, állandóan szervízbe kell járni vele, aztán egy év múlva dobhatom ki, mert lejárt a garancia és mi adj'' Isten, pont tönkre is ment! Vagy pedig veszek pár ezerrel többért egy minőségi, megbízható készüléket, és használom örömmel és megelégedéssel.

Hogy is mondjam, én még wc-papírból sem veszek tesco gazdaságost, mert a hátsó felem is megérdemel egy kicsivel többet :D

Ami nem öl meg, az erősít.

(#8) White Tiger


White Tiger
tag

Hát, úgy látom nekem lesz egyedül ilyenem... Ha valaha is hozzájutok... Tegnap megrendeltem az AMP Computersben, ma felhívom őket, és mondja a srác h hát még nem tudják, melyik nagykerből is lehetne is megszerezni... Megmondtam neki :) (gugli rulz) :D

Ami nem öl meg, az erősít.

(#9) steve@prhw válasza White Tiger (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Ügyes!
Azért ápold a totyikot, írj tapasztalatokat, ha meglesz... HA meglesz ;]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) White Tiger válasza steve@prhw (#9) üzenetére


White Tiger
tag

Jól van, gonoszkodj csak! De tudod mit? Így fogok tenni! :DD

Ami nem öl meg, az erősít.

(#11) steve@prhw válasza White Tiger (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Igazán nem akarok gonoszkodni, de látod, kétszemélyes chatalés lett ebből a topicból. Attól függetlenül Téged is megértelek, én sem szeretek szívni a cuccimmal, de lassan belefektetsz annyi energiát, hogy többet gyártmányt is vásárolhattál volna, otthoni tesztre, és amelyik a legszimpatikusabb, megtartod, a többit eladod a bolhapiacon... ;)

Az eredményre meg tényleg kíváncsi vagyok, az Aopen cuccok nem szoktak (túl) rosszak lenni. Járj szerencsével! :)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) ch.peter válasza White Tiger (#8) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Én 2 hónapon keresztül vártam egy ilyen DVD olvasóra a sowah-tól, ugyanis ez egy tipikus árlistás termék, soxor volt olyan, hogy ''persze jön, kamionon van'', aztán amikor bejött a kamion nem volt egy darab sem :(
aztán lett helyette egy LG...

(#13) White Tiger válasza ch.peter (#12) üzenetére


White Tiger
tag

Hát ez nagyszerű... De gondolom nem a a sowahtől rendelted meg közvetlenül, úgy láttam h csak nagykerrel foglalkoznak.

Ami nem öl meg, az erősít.

(#14) ch.peter válasza White Tiger (#13) üzenetére


ch.peter
aktív tag

De, tőlük rendeltem közvetlenül.
Van egy kis cég aminek szoktam segíteni, ezért cserébe mennek a nagykeres vásárlások

(#15) White Tiger


White Tiger
tag

Nah, itt van az asztalolmon :) Péntek du. (!) rendeltem meg, és ma reggel jött a mail, h mehetek érte :) Természetesen akkor volt a legnagyobb hóvihar, mikor félúton voltam érte :D Sebaj, megérte. Nem volt bruttó 7k, járt hozzá még két előlap (ezüst és fekete), sőt, a ''feketézőknek'' elárulom, h a doboz tanulsága szerint a tálca is fekete :) Mondjuk ennek én annyira nem örülök (fehér és ezüst a házam), de hát üsse kutya :) Jah, és mellette volt a powerdvd 5 is, plussz 1 audiókábel :)

Nah majd nyomatok be teszteket :)

MOD: ja igen, ahol megrendeltem: Neuron Kft. Bővebben: link

[Szerkesztve]

Ami nem öl meg, az erősít.

(#16) ch.peter válasza White Tiger (#15) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Mázlista :)
Grat a cucchoz.

(#17) White Tiger válasza ch.peter (#16) üzenetére


White Tiger
tag

Kösz :) Majd este, ha lesz időm, tesztelgetem :) Eddig nagyon tetszik, csendes meg minden :)

Annyira megtetszett ez az ezüst előlap, h azon gondolkozom, hogyan lehetne lecserélni ilyenre a pioneer íróm előlapját. Gyárilag csak fekete van hozzá és fehér. Nem tud vki vmilyen ötletet?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#18) White Tiger


White Tiger
tag

Nos, itt egy teszt:

[kép]

Ezt egy Pioneer 109-el írtam, 8x verba (plusszos), 12x-en :) Ja, és fontos, h ez egy ''teszt dvd'', vagyis a nero cd-dvd speed írt rá tesztből kifojólag adatokat :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#19) steve@prhw válasza White Tiger (#18) üzenetére


steve@prhw
őstag

No, grat, csak összejött a dolog! És nem is néz ki rosszul...

kifojólag - így nem szokott irkálni a nero... max kifolyólag... :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#20) White Tiger válasza steve@prhw (#19) üzenetére


White Tiger
tag

Jóvanna, én is tom, csak izgatott vagyok! :))

Ami nem öl meg, az erősít.

(#21) White Tiger


White Tiger
tag

Na, csináltam pár tesztet. Megírtam nero cd/dvd speed-del egy teszt-cd-t a pio 109-el (plusszos verba, 8x-os, 12-sen írva ;] ). A speed teszt eredménye a pioval nagyon jó lett:

[kép]

Az aopennel csináltam cd minőség tesztet, az is klafa:

[kép]

Kiváncsiságból csináltam az olvasóval is egy speed testet. Hát...

[kép]


Persze az is hozzátartozik az igazsághoz, h az aopen gyorsabban olvasta (A pio nemtom miért nem olvas gyorsabban, az első 3 lemez után lelassult...)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#22) ABnormal


ABnormal
őstag

én is ilyen olvasót szerettem volna...de a hivatalos magyarországi forgalmazó nem tudta megmondani,hogy mikorra tudja szállítani...és mivel sulinet keretein belül akartam vásárolni -és 2004 utolsó hetében még nem volt a nagykerben- így lett nekem is LG... :( -de nem tetszik...lassú...viszont csendes...

(#23) White Tiger válasza ABnormal (#22) üzenetére


White Tiger
tag

Nekem is nagyon sokat kellett keresgélnem, de ezzel a bolttal meg vagyok elégedve, szerintem még mást is fogok onnan venni :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#24) White Tiger


White Tiger
tag

Megjelent az 1.02-es fw a meghajtóhoz, letölthető innen:

Bővebben: link

Nem túl sokat közöltek az újításokról, csak azt, h javítottak a cd/dvd olvasási képességén. még jó... :F

De gondoltam lecsekkolom. Még pár napja az 1.00-s fw-vel csináltam ezt a platinum dvd-rw-t 4x-en írva:

[kép]

Ezt pedig most, az fw frissítés után (persze szigorúan restart után! :) )

[kép]

Szerintem jobb lett.

Ha még van rá igény, más teszteket is szívesen csinálok :))

Ami nem öl meg, az erősít.

(#25) ANT


ANT
őstag

Húúú, de tetszhalott ez a topik!
Van itt még valaki, akinek ilyen olvasója van? Kérdésem lenne hozzá. Mitől van az, hogy Eszközkezelőben a drive átviteli sebessége UDMA-4!? :F Ennek mi az értelme? Ja, a fw az 1.04. (Tudtommal az optikai meghajtók UDMA-2-vel mennek, ez is csak elvi sebesség!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#26) ANT válasza ANT (#25) üzenetére


ANT
őstag

Na, erről volna szó! Látott már valaki ilyet?[link]

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#27) PPeter válasza ANT (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Egyre több CD/DVD drive támogatja az UDMA-4 (ATA-66) adatátviteli módot. Mi ezzel a baj? Ha normális kábeled van, akkor ez teljesen oké.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) ANT válasza PPeter (#27) üzenetére


ANT
őstag

De már az UDMA-2 sebességét sem érte el a valóságban egy drive! Akkor szvsz az UDMA-4-et még annyira sem fogja tudni. Vagy rosszul gondolom? (Emlékeim szerint pl. a DVD 16x sebesség kb. 21-22 MB/sec.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#29) PPeter válasza ANT (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Attól még hogy UDMA-4 módban van, nem fog gondot okozni, ha nem használja ki a rendelkezésére álló maximális sávszélességet. Még mindig nem értem a problémád.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) ANT válasza PPeter (#29) üzenetére


ANT
őstag

Végülis semmi problémám az UDMA-4 móddal, csak gyakorlati értelmét nem igazán látom! Vagy esetleg készülőben van a 16x-osnál nagyobb DVD sebesség?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.