Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Finwe


Finwe
őstag

Na hello! Szal az van nem tudom eldönteni mit szeressek?
3 lehetséges konfig forog a fejemben:

anyalap: ASUS A7N8x-E Deluxe
proci: AMD 3200+ 400FSB Barton

(2) ASUS K8V SE Deluxe
AMD Athlon64 3200 Box

(3) ASUS P4P800-E Deluxe
Intel P4 3.2GHz 800MHz/1Mb (prescott)

A kérdésem az lenne, hogy ezek tényleg jól össze tudnak-e dolgozni (kompatibilisek eléggé) egymással, és vajon melyik éri meg jobban, akár ha így hagyom akár ha tuningolni szeretném (majd egyszer) a nyertest?
Ja és az árukhoz képest (ami ugye nem csekéj) is elegendő teljesítményt nyujtanak-e?

[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2) Viktor77 válasza Finwe (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ne legyél már lusta utánaolvasgatni. Minden alaplapnak és procinak tuti van már topicja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) realist válasza Finwe (#1) üzenetére


realist
őstag

attól függ mennyi pénzt szánsz rá,
az 1. teljesítmény/ár arány győztes a lehetőségek közül
a 2. pedig a legjobb, ha elsősorban játszol a gépezettel

(#4) bolondember válasza Finwe (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szerintem az A64 jelenleg igencsak odab@k, én azt ajánlanám, de pölö inkább egy nForce 3 250es deszkába (lásd tuning, PCI-AGP lock)...
Nem drága, s állítólag jó a Chaintech NF3-250 (vagy mi a szösz a pontos neve)...
2 tanács:
1-nézegess árlistákat
2-böngéssz a fórumban (ahogy a Mesterek mondanák: ''Használd a keresőt!'')

sok sikert

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Finwe


Finwe
őstag

Köszönöm a tanácsokat, természetesen nem várom, hogy a megoldás az ölembe hulljon, nézegetem a gyártó oldalakat és a fórumot is! de gondoltam lesz vki aki már rendelkezik hasonlóval és tud segíteni.

Kösz, Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#6) Vadászmenyét válasza Finwe (#5) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

A másik teljesitmény az első ár szempontból jobb. A harmadikat abban az esetben vedd meg, ha nem jáccol egyáltalán. Mert pl programok futtatásában gyorsabb a Prescott.

(#7) bolondember válasza Finwe (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Nézd meg az én konfigom, a deszka + proci volt 82 Euró + 38,5k...
Palominórol váltottam, de ég és föld, pedig az se volt rossz...

pénégyet én sem igazán ajánlanám, ha főleg játszanál...

ja: az aprónetet és itt a piacot nézegesd! (én az apróneten kaptam meg ezt a procit ennyiért... 44 ká alatt nem nagyon van boltban)

sok sikert

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#8) Finwe


Finwe
őstag

Nah! Nézegettem dolgokat és semmivel nem lettem okosabb: ez is jó az is jó (termászetesen a 2.-ról beszélek) mindegyik alaplapból ki kell fogni a nem gyári hibásat.
((Amúgy tapasztalatokra lennék inkább kíváncsi mert a gyártói oldalakon természetesen 100%os a támogatottság))

Viszont feltünt egy új versenyző:

AMD Athlon64 3700+
és egy hozzáillő asus v abit anyalap
(Ez most nagyon tetszik, de félek az alaplapok még nem túl jók hozzá)

Azért is mert sok dolgot ugyan úgy csinál mint a 3,4es p4, és nem árt ha munkára is jó!

Arról nem is beszélve ha véletlenül tuningolni szeretném!
Olvastam már a Mach II GT és a Vapochill lightspeed-ről asszem az utóbbit österrichből meg is lehet rendelni. Igen ezek súlyos összegek de valami jót szeretnék és majd útközben lessz rá. Ezekről hol lehetne több infót esetzleg beszállítót találni? (a neten temérdeknyi némt oldal foglalkozik tesztel)

Köszi, Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#9) Finwe


Finwe
őstag

Pesze magammal beszélgetve kevés újat tudok meg!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

1-szvsz ne légy telhetetlen...:DDD

2-tényleg, mi az, aminek kell egy 3700+-os proci?! :U

Egy 3000-es, 3200-as egy jó videókártyával(6800GT, X800Pro), min 1 giga memóriával már igencsak űberkirály egy konfig...
Hibás deszkák mindenhol vannak, minden cégnél. Ahoz mák/balszerencse kell, h kifogj egy rosszat... A támogatás meg fullos, legrosszabb esetben is egy biosz frissítés és kész...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) Gorneck válasza Finwe (#8) üzenetére


Gorneck
titán

Egy kérdés, mert ezt eddig nem tette fel senki: mennyi léd van rá?!

Gorneck#1239

(#12) bolondember válasza Gorneck (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

lásd 8.
Van még kérdés?!
:t

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) Gorneck válasza bolondember (#12) üzenetére


Gorneck
titán

Van! És a leendő tulajhoz! #11 :t

3.4 és a 3700+ nem egy árkat.! 939hez meg nem szabad filléres lapot venni! Szal mondani sokmindent lehet (elnézést a topicnyitótól!), ha meg nem számít a lé, akkor vegyen egy dual opteronos rendszert! 60-70-ből van lap, 200-ból a proci, hűtő 20k, ram 2*512/433 60-70, akkor ne aprózza el vagy lehet természetesen fokozni drágább lap jobb proci...stb. De ott az fx, szal van határ és azt ő szablya meg!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#14) Allien válasza Finwe (#8) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ha tuningolni is akarsz késöbb, akkor ugye sosem szabad megvenni az ugyan abba a kategóriába tartozó legerősebb (gyári beállitásu) procit, mert abban szinte nincsen tuning potenciál, viszont sokkal drágább. Pl. a Bartonból is a legkisebb órajelüt kell venni, mert egy tuningos (nforce 2) alaplappal ugye a maximumot is elérheted, de ha ugye egy 3200+-st vennél, akkor ugye azt egy dekával sem nagyon tudod feltekerni.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) Finwe


Finwe
őstag

Jó, 3700at nem gondoltam komolyan csak megörültem, hogy van; nem fér bele a lébe; és nekem nincs szívem 100at kiadni egy videókártyáért ez ezért nem felel meg viszon én csak 512rammal terveztem, így most számolgatok egy kicsit, mi lenne ha....

-Allien- köszi, hogy írtad ezt eddig nem tudtam, viszont így az lenne a kérdésem, hogy a64 2800+ ból ki lehet-e hozni a 3200+ teljesítményét?

Kösz

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#16) gergod válasza Finwe (#15) üzenetére


gergod
tag

A ram mennyiségén ne spórolj!!! :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.