Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) mentic18


mentic18
tag

Én akkor már nem is fűzök ehhez a témához semmit...mintha itt se lennék... :U

Samsung Galaxy A53 5G

(#53102) Intruder2k5 válasza vodrosjozsi (#53097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt: [link] A régivel pedig ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53103) Kasya válasza Intruder2k5 (#53102) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megnyugtato, hogy nem a forumon butult le a nyelvtan tudasa, hanem mar ilyen volt :DDD ;]

(#53104) mark! válasza Kasya (#53103) üzenetére


mark!
őstag

;] ;]

ahhoz nem az iskola mellé kellett volna járni ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#53105) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na ma volt idő és elfecséreltem az MM-ben. Ami nekem konklúzió is volt. Lehet páran megbotránkoznak amit írok, de ez magánvélemény. Szóval tudom egekig van dícsérve az amoled, de én ma nagyot csalódtam benne. S8/+,Note8....először azt hittem álmos vagyok ezért ilyen fura a kijelző, de nem, mert a H8-at mellé raktam és a kontraszt hirtelen meglett. Nos akárki akármit mond, bárhogy állítgattam az amoledet vhogy a kontraszt csak nem jött elő. Ráadásul ez a disznózsírfehér nem gyere be. Totál első körben azt hittem egy abáltszalonnát húztak végig a kijelzőn! Amúgy a színkalibrálás jó, kivéve a fehéret, az förtelem. Ami érdekes, hogy az A8 meg pozitív csalódás volt, kontrasztosabb a kijelzője(az összes telót fhd-ra tettem és felnagyítottam ugyan akkorára a betüket!), és a kamerája sem volt csalódás, de a fókuszpont rakása gyengus+azért ois hiánya érezhető(szembe eladó srác haverjának:nincs meg a prémium érzet az A8-ban, meg főleg a szifonhoz mérten....te agyas barom, miért veted össze a felső kategóriát a középpel....kevés kellett hogy ne szójjakbe).
Ami még nagyobb csalódás volt az a Mate10pro kijelzője....se fényerő, se kontraszt, se fehéregyensúly! Ugyan azt a képet raktam mellé a magazin képekből és a H8 ragyogott mellette!...persze a wb itt meg kékes volt, szóval ez sem tökéletes...
Ami még feltűnt, hogy az amoled eldöntve szintén elszineződik. Az A8 egyetlen hibája ami feltünt, hogy a kihangosítója nincsen eleresztve hangerő terén...na mind1 megvárom a teszteket is...

[ Szerkesztve ]

(#53106) kali válasza Quqesz (#53105) üzenetére


kali
legenda

Már csak az a kérdés, hogy az AMOLED kijelzős telefonokat milyen módban nézted, mert nekem itt a feleségem Honor 8-a, meg nekem is volt számtalan IPS kijelzős telefonom (a Mate 9 kijelzője jobb volt, mint a Honor 8-é), mégsem azt látom, amit te leírtál.
A fényerő kapcsán nem akarok itt számokkal dobálózni - persze megteszem, ha óhajtod -, de megfelelő módban az S8(+), a Note 8 és Mate 10 Pro is bőven a Honor 8 felett tud.
A Samsung telefonok alapvető módban színhelyesek, a többiben nem, a Mate 10 Pro pedig normálban, vivid esetén az sem, illetve a fényerő is függ a használt megjelenítési módtól, továbbá attól is, hogy automata vagy manuális fényerőt használsz, maximális esetén is eltér a kettő.
Ja, és akkor a OnePlus 5T-t végképp vedd ki a kalapodból.

[ Szerkesztve ]

(#53107) neo_xperia válasza Quqesz (#53105) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Akkor a "milyen telefont vegyek" kérdés eldőlt: marad a Honor 8 :D
Jó is ez az IPS, lassan megszokja a szemem.
Az S8+ meg csak holnap jön, a végén maradok az L90 mellett :)

(#53108) no more válasza Kasya (#53103) üzenetére


no more
addikt

:DDDDDDDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#53109) gerner1 válasza kali (#53106) üzenetére


gerner1
veterán

Egyetértek. 👍

(#53110) Lacy6 válasza Quqesz (#53105) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én a P9 és S8 kijelzőt néztem meg, és nem láttam nagy különbséget.
Kicsit túl van misztifikálva ez az amoled kijelző, de ez nem meglepő ha azt nézzük mennyi samu tulaj van itt is.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53111) Quqesz válasza kali (#53106) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mindegyik telefon manuálisan volt maxra húzva direkt. A samsung színei alapvető módban voltak, a többi melegebb volt(sőt még az rgb csúszkán is próbálkoztam). A mate is alapon volt, de ott is kipróbáltam több módot. Abban lehet igazad, hogy ha auto mód van magasabbra húzza, de direkt egymás mellé tettem a telókat. Félre ne értsd nem a H8 a tökéletes, de nekem ez jött le. Fényerőben biztos van jobb, de a kontraszt más kérdés(v írhatnám sharpness), ott nekem nem az jött le, amit írtam. De pl az A8 kijelzője teszett. A számok meg azért nem érdekelnek, mert egymás mellé rakom a telefonokat és úgy nézem, de közben direkt az összes beállítási lehetőséget átvettem.
Az op5t ezért lutri számomra, mert nem láttam még élőben....

[ Szerkesztve ]

(#53112) vodrosjozsi válasza Kasya (#53103) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Baszont plízs ez ott volt mégha rám is céloztál

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53113) gerner1 válasza Quqesz (#53111) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem nincs ebben semmi különös. Azon túl, hogy nem vagyunk egyformák, és ugyanazt eltérően is érzékelhetjük, sikeresen meggyőzted magad, hogy nem kell neked "mostanában" új telefon ⇒azok közül.

(#53114) Quqesz válasza gerner1 (#53113) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez igaz lenne, ha nem tetszene ez a hülye 18:9 kijelzőarány....:W de pl most nehezebb lesz választanom, mert a samu nem volt kihúzva a listáról. Amúgy meg ott a samu tab, annak is tetszik a kijelzője.

no more
Alapvetőben tetszett a legjobban, de a fehér akkor sem papírfehér, hanem zsírfehér. A többi színnel nem volt bajom, jól kalibrált. Minden módot végigböngésztem. A H8 meg kékes, pedig melegre van állítva, tehát az sem jobb. DE nem a színekkel volt a problémám, hanem a kijelző kontrasztosságával. Az nem ugyan az....

[ Szerkesztve ]

(#53115) no more válasza Quqesz (#53105) üzenetére


no more
addikt

Alapvető módban kellett volna nézned, úgy tökéletesen színhelyesek a Samsung telefonok. Ha mellette "szebbnek" tűnt a H8 az azt jelenti, hogy a Honor túlszaturált, nem színhelyes. :)

A kontraszt és a sharpness pedig nagyon nem ugyanaz. A sharpness az élesség. :P A kontraszt arány pedig a fekete és fehér különbségéből adódik, ami AMOLED kijelzőn végtelen, hiszen a fekete fénye 0 nit. IPS-en pl nincs normális fekete ez miatt, így ott megadható számokban, pl 1300:1

Te nem vagy Aryon, ha nem érzed, hogy váltani "kell", akkor marad a Honor, ennyi. Az is kurva jó telefon!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#53116) Quqesz válasza no more (#53115) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Oké, akkor élesebb volt. A két telefon fehér menüablakát tettem egymás mellé és szemmel láthatóbban élesebb volt a honor.
Félreértések elkerülése végett nem szarozom a samut, de ez nekem feltűnt.

Kali
Az oké, hogy máshol szabályoz le, de ha két kijelző elötted van és szemmel láthatóan nincsen fényerő különbség, akkor azt azért ki tudod szűrni melyik élesebb.......

[ Szerkesztve ]

(#53117) kali válasza Quqesz (#53111) üzenetére


kali
legenda

A csúcstelefonok többsége egy ideje leszabályozza manuális módban a maximum fényerőt, az auto maximum értékük viszont jóval magasabb, mert olyankor az érzékelő igazolhatja, hogy arra valóban szükség van, ellenkező esetben meg nincs feleslegesen magas fényerő, fogyasztás és melegedés.
Így van ez az általad említett Samsung és Huawei csúcstelefonok esetén is, emiatt láttad másként manuális módban.

(#53118) Quqesz válasza kali (#53117) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megnéztem manu maxon az S8 440nit a fehér. H8-on pedig 460nit....nem hiszem, hogy ez akkora különbség lenne, hogy ettől a H8-nak élesebbnek kellene lennie...

[ Szerkesztve ]

(#53119) w333


w333
félisten

Alza.hu ... kellemes csalódás most vásároltam először, tetszik ! :)

Van 1 óra ingyenes parkolás, különben Osram LED helyzetjelzőt vettem ... meguntam már hogy az olcsó kínai csodák 2-3 hónap után végük van ! :D

Szerk.

Boltban láttam egy szép piros Tesla -t, mindjárt berakom a kosárba ! :DDD

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53120) #96302336 válasza w333 (#53119) üzenetére


#96302336
törölt tag

Dízel?
Mert 75D... ;] :D

(#53121) Kasya válasza #96302336 (#53120) üzenetére


Kasya
nagyúr

Turbo nelkul? Kossz, nem :D

Nameg en 20 cm hasmagassag alatt nem vennek autot ;]

[ Szerkesztve ]

(#53122) mentic18 válasza Quqesz (#53118) üzenetére


mentic18
tag

Úgy néz ki akkor a kijelző alapján fogsz dönteni. Egy tanácsot szeretnék adni: ne a media marktban nézd meg a telefonokat kijelző részről. Sok a beégett, pirosas, sárgás, kijelzőjű mobiltelefon ami ronthatja az összképet. Ha van lehetőséged megnézni, használni egy ismerősödnél vagy valami hasonló, akkor inkább az. Ezt tanácsoltam Aryonnak is, és tartom magamat hozzá. Ha mindenképpen csúcskategóriában gondolkozol, mindenképpen azt ajánlom hogy 2-3 boltban nézegesd, vesd össze stb. Ja és még valami, ha megveszed ne az mmben elsősorban, inkább a gyártónál ( ha samsung akkor könnyű dolgod van) vedd. Mondjuk vj a francia tescoban vette az a5-t és meg vagyok vele elégedve.

Samsung Galaxy A53 5G

(#53123) Lacy6 válasza Quqesz (#53116) üzenetére


Lacy6
senior tag

Full HD-ba élesebb volt a P9, mint az S8 nekem is.
De szerintem egy utólagos digitális élesítést használ, mint régebben az LG G3 esetében is.
Ott azért maradt meg, mert túlhúzták az élesítést és körvonalasak voltak a betűk a túlélesítés miatt.
P9-nél nincs ilyen gond szerencsére.

Én amúgy a OP5T-t választanám.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53124) kali válasza Quqesz (#53118) üzenetére


kali
legenda

A fényerőre írtam, mert valahol azt tartottad gyengébbnek, pedig megfelelő módban mindegyik felette tud, a többi megítélése már egyéni preferencia és viszonyítási alapok kérdése is.
Szeretem az IPS kijelzőt is, direkt összevetettem most, hogy az utolsó 12 mobiltelefonomnál 6 - 6 az arány az AMOLED kontra IPS kérdésben, de az az igazság, hogy kicsit közelebb áll hozzám az AMOLED, pláne mióta színhelyesek lettek (A Galaxy Note 4 volt az első ilyen).

(#53125) neo_xperia válasza Quqesz (#53111) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Félre ne értsd, én nem kampányolok sem a Samu, sem az amoled mellett.
Izlèsek és pofonok..
Ezért jó hogy ennyi féle panel van, így mindenki megtalálja a szemének legkellemesebbet.
Igen, kár hogy az OP5 boltban nem tesztelhető. De ha a Samsung csúcsok kijelzője csalódás volt, ettől főleg nem fogsz elájulni.
Annak azért örülök hogy a Mate 10 nem csak nekem volt kissé csalódás, más is hasonlóan látja.
;)

(#53126) Fall-N válasza Quqesz (#53105) üzenetére


Fall-N
veterán

Így van. A sokat magasztalt AMOLED sem ultimate. Ha még lett volna JDI-vel szerelt IPS is. ;) Legalább az IPS nem ég be gusztustalan módon. ;] Egyébként az AMOLED egyik sajátossága, hogy nem fehér a fehér hanem inkább zöldes.

[ Szerkesztve ]

(#53127) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

VJ IN DA HOUSE BICCS.
Költözünk.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53128) Soybex válasza vodrosjozsi (#53127) üzenetére


Soybex
őstag

A híd alá ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#53129) kali válasza Fall-N (#53126) üzenetére


kali
legenda

A G4 és társai tulajok nem így gondolják, hiába van IPS kijelző a telefonjukban, nem kicsit képes beégni... ;]
Az IPS-nél meg a fekete nem rendes fekete.
Ja, hogy ezek régi sztereotípiák...

(#53130) vodrosjozsi válasza Soybex (#53128) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Te meg jössz velem aztán majd ápolhatsz ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53131) Soybex válasza vodrosjozsi (#53130) üzenetére


Soybex
őstag

Kapod az almàs gyerekpezsit infúzióban :P

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#53132) vodrosjozsi válasza Soybex (#53131) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nagyra vagy magaddal a pezsiddel mi? :P
Húzzál pizsit azt menjél aludni :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53133) Soybex válasza vodrosjozsi (#53132) üzenetére


Soybex
őstag

Boxerban alszok nem tellik pizsire :((
De ha veszel egy hello kitty-set, plusz mellècsapsz egy hello kitty kalandjai dvd-t azt mondom ok ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#53134) vodrosjozsi válasza Soybex (#53133) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mi a méreted cica? S-es? ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53135) Soybex válasza vodrosjozsi (#53134) üzenetére


Soybex
őstag

XS ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#53136) vodrosjozsi válasza Soybex (#53135) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ne túlózzál cicafijú

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53138) mentic18


mentic18
tag

Aryon ezen buzulás miatt bezzeg nem húzod a szádat... :D

Samsung Galaxy A53 5G

(#53139) Quqesz válasza w333 (#53137) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, hallottam....agyukra ment a rizs, mert a H8mini megkapja....

Kali
Nekem Lg kijelzős a G4 nem égett be(de inkább szerencsém volt, bár holland importos a teló), az asszonyé jdi, az meg tényleg nem mutatta jelét, pedig aztán nem mai egyik sem....van akinek meg az amoled nem égett be soha....

[ Szerkesztve ]

(#53140) Aryon87 válasza mentic18 (#53138) üzenetére


Aryon87
félisten

Mire gondolsz?

Szerk: ja vagom mar. Nem olvastam vegig mirol megy a csevej, kepekkel voltam elfoglalva, meg kengyel-el beszeltem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#53141) Soybex válasza w333 (#53137) üzenetére


Soybex
őstag

Pls Note 4 is pls pls

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#53142) Kasya válasza Intruder2k5 (#53089) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megkerlek, megnezned nekem is? :B
En a Nokia N8 topikhoz kotom az elso hsz-em, de kozel se biztos hogy az volt a tenyleges elso. :R

(#53143) Kasya válasza Quqesz (#53045) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Huawei remelem jol felkeszult. Gondolhattak ra, ha pert nyernek, akkor a Samsung is kezdemenyezni fog lepeseket.

(#53144) kali válasza Quqesz (#53139) üzenetére


kali
legenda

Nálam még nem égett be AMOLED, de nem is használom állandóan maximum/magas fényerőn a kijelzőt, meg nem is tartok meg egy telefont egy évig sem.

A Huawei jó hálózatos gyártó, ilyen témakörben nem csoda, ha bármelyik nagy mobilos gyártót megszorongatja, ha nagyon akarja.
Van egy tippem, ki jön a Samsung után... :)

[ Szerkesztve ]

(#53145) Aryon87 válasza kali (#53129) üzenetére


Aryon87
félisten

Az LGD panel hajlamos erre a beegeses mizeriara, ez volt a gond a G4, majd a G5-el is. G6 eseten nem tudom mi a szitu, meg nem tartanak ott ;]
A JDI panel mar nem egett be, cserebe gyengebb minosegu, es sargasabb is a megjelenito.
-------------------
Ami meg az Amoled vs IPS temat erinti. Nekem teljesen mindegy, az amoled azert okoz sokaknal onelelvezest, mert adaptiv modban van, ami elenkiti a szineket, es manapsag ez a favorit, az ips meg xar fako.. francokat. Note8 eseteben alap modon pl olyan rondak a szinek hogy jaj.
G6, U11, Honor8, Mate9, Honor9,Mi5 es Mi6 kijelzoi nekem teljesen jok voltak.
M10P kijelzoje is szep szamomra, nem lattam semmi kulonbseget a Note8 mellett.
Mondom nekem nincs ilyen extra igenyem :))

Nem egy helyen olvastam, hogy a Note8 mar 3 honap utan mutatja a beeges jeleit.. ;] ;] ;]
Vajon az enyem megeri a nyarat? ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#53146) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ávendzsárz: infiniti wó

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#53147) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#53146) üzenetére


Aryon87
félisten

Város :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#53148) Lacy6 válasza vodrosjozsi (#53146) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez az előzetes már korábban is kinn volt nem?
Keress rá youtubeon.

más...
Ps4-et vagy Xbox ami jobban megéri?
PC fejlesztése sokba kerülne...

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#53149) Kasya válasza vodrosjozsi (#53146) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kezd a sorozat mar a Dragon Ball-ra emlekeztetni. Nem tudnak mar hova tulozni es egyre tobb univerzumot vonnak ossze (jah, mindegyik a "Marvel univerzum", tudom).
Varom mar, de utalok moziba jarni...Pesten.

Amugy is, a kovetkezo hetekben vegre kiderul, hogy Songoku tudja e mar kontrollalni az Ultra Instinct erejet es megmenukel e az univerzum. Ilyen izgalmak mellett kinek van ideje moziba menni? :D

(#53150) Aryon87 válasza Kasya (#53149) üzenetére


Aryon87
félisten

Nemmondod, hogy te is nezed? :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.