Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) kuksa90 válasza Ronam (#95748) üzenetére


kuksa90
őstag

Innen a 2.0.2 verzió leszedhető...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#95752) customer114 válasza tordaitibi (#95722) üzenetére


customer114
senior tag

Helló,

Kipróbáltam a NoRoot Firewallt. Egész jó progi, vpn-el felügyel.

Ha él a vpn, akkor a router más wifi kapcsolatait érheti lassulás elméletileg? Az történt, hogy amíg a telón be volt kapcsolva a progi, a laptopra alig jutott el az "adat". Létezhet ilyesmi?

Köszi.

(#95753) Mr. Y válasza customer114 (#95752) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Előfordulhat. Kb olyan, mint mikor egyazon hálózaton, de te vezetékesen torrentezel, más meg nem kap Wi-Fit

Szerk; de ha ekkora az adatforgalma, nem éri meg fenttartani szerintem

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#95754) customer114 válasza Mr. Y (#95753) üzenetére


customer114
senior tag

A vpn-es kapcsolaton a teló és router között nem volt adatforgalom.

(#95755) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Adott 1 rootolt teló 5.1-es rommal. Mivel teljesen kizártam (!) a google play-t minden, amit telepítettem v. fogok ugye vagy a mobilon jön le (nagyritkán) vagy asztali gépről másolok ( :B )

Na már most. Eddig a comodo mobile security volt fenn, de az elmúlt másfél hónapban egyetlen frissítés sem érkezett rá, nem tudni miért, ezért tegnap hosszas keresgélés után a cm seurity-t raktam fel, amiben pl van védett böngésző is. A kérdésem: szükség van-e, kell-e egyáltalán ezen túlmenően olyan app pluszban, mint az eddig használt adAway és a minminguard ?

Csak hozzáértő válaszát várom, találgatások nem nagyon hiányoznak.

köszönöm szépen :R

(#95756) Mr. Y válasza customer114 (#95754) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez esetben nem, nem képes lefogni a netet.

kovacsen222 A CM nem a legjobb, de nem árt, végülis nekem is fent van. De ha a legjobbak közül akarsz, akkor a Dr web-et ajánlanám, ahhoz nem kell más

But who is watching the guardians?

(#95757) st6969


st6969
őstag

Jegyzet alkalmazásból a jegyzeteket hogyan tudom lementeni? Mondjuk gmail-re, külső sd kártyára...bárhova?

(#95758) Mr. Y válasza st6969 (#95757) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez attól függ, melyiket használod

But who is watching the guardians?

(#95759) mobilizmo válasza #73959936 (#95755) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ha eddig nem jöttél volna rá magadtól CM sz@roktól óvakodni. Nem feltétlenül azért mert nem lehetnének jók, de sajnos bloatware módjára megpróbálja a többi saját sz@rjával teleszórni az eszközödet. Nekem az új telefonom (kínai rendelés) sajnos gyárilag olyan ROM-al jött amin CM Sec. van feltelepítve (meg Cleaner Master, meg Turbo Charger és még a fene tudja mi). Rendkívül idegesítő.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#95760) mobilizmo válasza st6969 (#95757) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Használj Google Keep-et, aut. szinkronizál.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#95761) #73959936 válasza mobilizmo (#95759) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tudnál esetleg ajánlani baráti áron jó védelmet ? :U

(#95762) dlaj válasza Ronam (#95748) üzenetére


dlaj
őstag

Okoslottó

A Play-ről eltűnt, de innen letöltve működik. (most/nálam)

(#95763) Ronam


Ronam
addikt

Köszi mindenkinek!

(#95764) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Sziasztok,
Visszaolvasgattam, de nem találtam a kérdésemre választ így felteszem...
Szert tettem egy Mediapad M2 10 LTE premiumra, a kérdésem az volna, hogy a Facebook alkalmazásban ha a saját képalbumom megnyitom, ami a face-n van fent, akkor "kockás" marad a kép, olyan mint ha nem töltené be rendesen... Ez mitől lehet? Ha böngészőben töltöm be, ott szép képet ad.
Valakinek ötlet? (A képek jó minőségben vannak feltöltve)

(#95765) DS39 válasza Ronam (#95748) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom mi lett vele, és érdekes mert a honlapjukon még kint van a link: [link]
és csak az androidos elérhetetlen, iOS és WP verzió köszöni, jól van. :F

(#95766) tordaitibi válasza Mr. Y (#95753) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A vpn a telefonon belul jon letre, nem?
Vsgy rosszul'tudom?

(#95767) Mr. Y válasza tordaitibi (#95766) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igen, az kreálja.

But who is watching the guardians?

(#95768) kispe82


kispe82
tag

Tudnátok olyan appot javasolni ami magától átvált mobilnetről wifire ha hazaérek,vagy ha ismerős wifi hálózat érhető el? Lehetőleg egyszerü legyen beállítani.

(#95769) Mr. Y válasza kispe82 (#95768) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ezt az androidnak alapból kellene csinálnia, amennyiben be van kapcsolva a wifid

But who is watching the guardians?

(#95770) csadi0011 válasza kispe82 (#95768) üzenetére


csadi0011
őstag

Úgy érted, hogy magától kapcsoljon be a wifi?
IFTTT-vel megoldható GPS-n keresztül.

(#95771) Mr. Y válasza csadi0011 (#95770) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Micsoda luxusok vannak már :) :)) :D :DD

But who is watching the guardians?

(#95772) holozis_HUN válasza kispe82 (#95768) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Sonynál ilyen alapból volt, ha isnerős hálózathoz ért.
De szerintem ha bekapcsolva hagyod a wifüt, és hazértél, akkor rá fog kapcsolni.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#95773) jurzsolt válasza kispe82 (#95768) üzenetére


jurzsolt
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cprados.wificellmanager&hl=hu

"Automatikusan felméri a készüléke által már ismert Wi-Fi hálózatok helyzetét (pl.: otthon, munkahelyen, stb.), később pedig ez alapján aktiválja a Wi-Fi egységet amikor egy olyan helyre ér ahol van ismert Wi-Fi hálózat, és kikapcsolja amikor távozik onnan.
NEM A GPS-T HASZNÁLJA és nem szükséges hozzá a Google hálózati helymeghatározó szolgáltatása sem, mivel a mobilszolgáltató cella-azonosítóit (mobil torony azonosító) használja arra, hogy meghatározza az ön- és az elért Wi-Fi hálózat hozzávetőleges helyzetét. Úgy terveztük, hogy a legkevesebb erőforrást és akkuidőt használja.

A Wi-Fi Matic automatikusan ismeri fel és jegyzi meg azokat a helyeket, ahol Wi-Fi hálózatra csatlakozik, így nem szükséges azokat kézzel felkonfigurálnia. Másrészt manuálisan is tudja kezelni készüléke Wi-Fi egységét, mert az app nem avatkozik közbe olyan helyzetekben, ahol azt ön nem szeretné."

[ Szerkesztve ]

(#95774) dlaj válasza jurzsolt (#95773) üzenetére


dlaj
őstag

Én is ezt használom, már kb 10 telefonomon volt fent.
A lehető legjobb, stabil, egyszerű. Ja, és magyar nyelvű.

(#95775) csadi0011 válasza Mr. Y (#95771) üzenetére


csadi0011
őstag

Ó ez még valahogy a normális kategórián belül van, ha valakinek nem gond, hogy egész nap megy a helymeghatározás.
Viszont a receptböngészőben találni vicces dolgokat. Pl. a "GPS->SMS recept: Ha hazaérek, küldjön az asszonynak sms-t, hogy hazaértem."
Vagy vannak olyan őrültségek, hogyha a ház közelében járok, akkor az okos termosztát növelje a hőmérsékletet a házban adott értékre, vagy küldjön értesítést, ha a samsung okos mosógép 10 perc múlva végezni fog a mosással.
Van okos tojástartó is, érzékeli, ha nincs benne tojás. Van olyan recept, hogy ha kifogy a tojás, akkor a tesco fiókodban a kosárba ad tojást.
És még nagyon sok hülyeség van, ami amúgy nem is olcsó.
Google is beszállt az onhubbal:
https://www.youtube.com/watch?v=JPH74ZHDuCI
De vannak érdekes DIY projektek is, ahol nem veszik meg a kész baromságokat, hanem más, olcsóbb elektronikával próbálják megoldani:
https://www.hackster.io/ifttt/projects

[ Szerkesztve ]

(#95776) Mr. Y válasza csadi0011 (#95775) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem rossz, ez bearanyozta a napomat. Köszönöm.
Ez kérem az ellustulásnak nem csak a kezdete... A jövő idős hölgyei már nem fognak tudni kötni, horgolni, sütit csinálni, viszont remekül tudnak képeket lőni tükörből...

But who is watching the guardians?

(#95777) atike válasza kispe82 (#95768) üzenetére


atike
nagyúr

Azaz ki van kapcsolva a wifid alapból? Arra van szükség hogy hazaérve (gps alapján) bekapcsolja a wifit és álljon át az otthoni wifidre? :F De kikapcsolt wifivel hogy találjon ismerős hálózatot ha mondjuk nem gps alapon megy?

Ha meg be van kapcsolva a wifid akkor az magától rááll az otthoni hálózatodra - az nem jó?

Nem értem hogy pontosan mit szeretnél - amit ne kezelne le magától az android...

[ Szerkesztve ]

(#95778) dlaj válasza atike (#95777) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt írja: ami magától átvált mobilnetről wifire ha hazaérek,

Vagyis egy programot akar ami bekapcsolja a wi-fit, mert nem kézzel akarja bekapcsolni.

Erre a Wi-Fi Matic tökéletes. Nem kell neki GPS, a mobilhálózat cellái után tudja, hol a teló. Ha egy ismerősnél tartózkodik, és a wi-fit bekapcsolja (először manuálisan), csatlakozik, utána már az app teszi a dolgát. Ha az elmentett helyre érkezik a tulaj a telefonnal bekapcsolja a wi-fit, ha távozik onnan kikapcsolja a wi-fit.

A mobilnetről a wi-fire a váltás persze a droid csinálja, de nem a wi-fi ki és be kapcsolgatását.

(#95779) atike válasza dlaj (#95778) üzenetére


atike
nagyúr

"ha hazaérek,vagy ha ismerős wifi hálózat érhető el"

Engem ez zavart meg. Akkor nem a wifi háló az érdekes hanem a hely - aminek hatására bekapcsolja a wifit...

És miért nem elég bekapcsolva hagyni a wifit? Ha van ismerős háló rááll, ha nincs akkor megy a mobilnet. Ez alapból így van...

Energia spórolás? Nem hiszem hogy többet enne a telefon folyamatosan bekapcsolt wifivel mint ha ki van kapcsolva és állandóan fut egy program ami nézi a helyet és kibe kapcsolja a wifit...

Vagy tévedek? Van valami előny?

(#95780) kispe82 válasza jurzsolt (#95773) üzenetére


kispe82
tag

Köszi,ez jó lesz szerintem. :)

(#95781) vadászcsiga válasza dlaj (#95778) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez utoljára melyik rendszerrel működött, mert 6-on nem kapcsol, de szerintem ez már LP-n sem.

Amíg volt root, addig en a Triggerrel oldottam meg a kapcsolgatast. Samu sajnos no root : (

[ Szerkesztve ]

(#95782) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
Olyan appot keresek mint a qslide lg kre csak lehessen barmilyen appokra alkalmazni
Koszi

(#95783) Ferike81 válasza atike (#95779) üzenetére


Ferike81
senior tag

Na ezt én sem értem miért jó, ha egy progi kapcsolgatja a wifit. Szerintem sem számottevő amennyit lehet spórolni vele. Már ha lehet spórolni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#95787) dlaj válasza atike (#95779) üzenetére


dlaj
őstag

A kijelző után a egyik legnagyobb energiazabáló a bekapcsolva hagyott wi-fi. Akkor is, ha épp nem arról megy a net. Ennek a kikapcsolásával tudsz a legtöbbet spórolni az aksin.
Ha nem így lenne, majd valaki megcáfol, de elég ránézned az aku statisztikára egy nap után bekapcsolva hagyott wi-fi mellett. .

(#95781) vadászcsiga, Hatos droidom még nem volt, de legalább 3 db 5.x.x-es telefonomon is ment már szépen. Az elmúlt időszak 10+ számú telefonjaim közül csak egyen nem ment, de az valami nagyon egzotikus csoda volt, a típusra sajnos már nem emlékszem.

(#95791) #79335424 válasza dlaj (#95787) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt tudod, hogy 4.4 -től alapértelmezetten a wifi állandóan be van kapcsolva? A funkció neve wifi near, és helymeghatározási célt szolgál (így lehet "kikapcsolt" wifivel is wifi hálózatot azonosítani). A Wifi kikapcsolásával az ikon eltűnik, de ez csak annyit jelent, hogy nem csatlakozik az észlelt hálózathoz. Az erőforrásigénye nagyon alacsony, tehát a wifi önmagában nem számottevő fogyasztó. Ezt a wifi speciális beállításaiban lehet deaktiválni.

Mr. Y:
Arra, hogy a kijelző nem nagy fogyasztó. Biztos ezért szokták külön tesztelni a kijelzőidőt.

[ Szerkesztve ]

(#95798) DS39 válasza #79335424 (#95791) üzenetére


DS39
nagyúr

Itt a második opcióra gondolsz, igaz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.