Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok.
Galaxy s4-ről s6-ra akartam másolni az adataimat, de az alkalmazások adatait nem másolta át a másik telefonba, csak az üres alkalmazásokat rakta fel az s6-ra. Hogy lehetne vajon az összes alkalmazásom belső adatait, beállításait is átvinni a másik telóra?

(#78952) beg válasza VásRló (#78951) üzenetére


beg
veterán

Titanium Backup vagy Helium.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78953) teo77 válasza VásRló (#78951) üzenetére


teo77
őstag

Szia! Pl Heliummal. Youtube-on van róla videó is, hogy hogyan kell, ha nem menne magadtól. Talan csak a pro verzió tudja ezt!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78954) teo77 válasza teo77 (#78953) üzenetére


teo77
őstag

Közvetlenül, wifin keresztül átviszi az adott alkalmazást - akár többet is egyszerre - az adatokkal együtt, nem kell fájlokat, mappákat másolgatni.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78955) aelod válasza teo77 (#78899) üzenetére


aelod
veterán

Ez?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#78956) agy73p válasza beg (#78950) üzenetére


agy73p
senior tag

Akkor jó felé keresgéltem?!? Remek. Köszi!

(#78957) pikszel válasza Bozek (#78943) üzenetére


pikszel
őstag

"Informatikában dolgozóként azért engem zavar, ha hülyeségeket írnak egyesek..."

Elég erős fotós múlttal szintúgy ezt tudom mondani, ha tudod miről beszélek...
Szóval a másik topikban azóta is várom az ominózus képet.

Békével.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#78958) teo77


teo77
őstag

Köszi! Ezzel az a baj, hogy menteni tud, de visszaállítani nem.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78959) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Adatforgalom mérésére tudnátok mondani valami bevállt alkalmazást?

(#78960) Bozek válasza pikszel (#78957) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ööö, most így nem esik le, hogy mire gondolsz, de írd meg a másik topikban, hogy miről van szó.

(#78961) Mr Dini válasza Just_Reboot (#78959) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

3gwatchdog

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78962) bach66


bach66
tag

S.O.S. !!!

Kérlek, segítsetek!

Kislányom elvette a mobilomat, és mivel többször próbálta sikertelenül feloldani (mintát), a mobil letiltotta.
Most kéri a Google bejelentkezési adataimat, de hiába írom be neki, a Google accountom jelszavát, nem fogadja el. (Persze nincs bekapcsolva a Wifi, se a mobil-net...)
De hogyan is tudná ellenőrizni a jelszót, ha nincs net???
Próbáltam újraindítani, akkut kivenni - semmi sem használ persze.

Mit tudok tenni????

Ja még annyit, hogy android 4.0 van rajta.

P.s. Tudom, hogy ez offtopic, de minden létező fórumon próbálok segítséget kérni.

[ Szerkesztve ]

(#78963) Mr Dini válasza bach66 (#78962) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Írtam választ a szakmai topikban. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78964) Gedeon31 válasza Mr Dini (#78963) üzenetére


Gedeon31
addikt

Melyikbe is ? :U

(#78965) Just_Reboot válasza Mr Dini (#78961) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi!

Ha romolás előtt lementem TiBi-vel az adatait majd majd a másik romon vissza állítom az úgy működhet?

(#78966) #79335424 válasza Just_Reboot (#78965) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg igen, de sztem fölösleges. Ugyanis be tudsz állítani kezdőértéket (legalábbis a pro -ban biztosan). Romolás előtt megjegyzed, hogy hol áll a számláló, aztán az új romon beállítod, hogy onnan számoljon tovább. Ha van rá mód, akkor én inkább kerülöm az adatvisszaállításos megoldásokat (kivéve, amikor maga az alkalmazás ad lehetőséget az adatainak mentésére/visszaállítására).

(#78967) Just_Reboot válasza #79335424 (#78966) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi, az úgy még jobb lenne. Én sem szeretem így vissza állítgatni mert nem egyszer crashelt már miatta több alkalmazásom is.

(#78968) Tesztelo.hu válasza bach66 (#78962) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Készülékfüggő, de ha hosszan nyomod a kikapcsoló gombot, akkor nincs lehetőséged az adatkapcsolatot vagy a Wifit bekapcsolni a megjelenő menüben?
Ha nincs, akkor tudtommal csak a gyári visszaállítás segít a recovery menüben, de ezzel minden telefonon tárolt adatod elvész (kivéve persze az SD-kártyán levőket).

(#78969) Bozek válasza Just_Reboot (#78967) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van egy sokkal egyszerűbb megoldás. A jobb felső sarokban a három pöttyre kattintasz, majd Adatok mentése. Kiírja, hogy hova mentette, azt átmásolod a másik telefon belső memóriájába (mappástól) és Adatok visszaállítása. Meg is kérdezi, hogy melyiket akarod visszaállítani, ha több mentésed is van.

(#78966) Somatom: Mondjuk itt konkrétan van mentés, nem kell még papír se hozzá. :) Egyébként az esetek többségében én is kerülöm, de vannak olyan helyzetek, amikor muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#78970) #79335424 válasza Bozek (#78969) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha így van, akkor valóban egyszerűbb. Ez az én saram, mert telepítve van (nagyon kedvelem), így akár ellenőriizhettem volna, hogy van -e mentés/visszaállítás. De csak azt írtam, amire biztosan emlékeztem.

Justreboot:
Most már válogathatsz a lehetőségek között. :)

Tesztelo.hu:
Nem egészen, de ez is készülékfüggő. Van úgy, hogy teljes radír nélkül lehet custom recovery -t telepíteni. Azzal be lehet jutni a "hátsó ajtón" és kimenteni a fontos adatokat. Illetve, olvastam egy olyan megoldásról, amiben egy SD -n elhelyezett "update script" átírta a kezdő beállítást bekapcsolt wifire és így már oldható volt a lock, Google fiókkal.

[ Szerkesztve ]

(#78971) pikszel válasza Bozek (#78960) üzenetére


pikszel
őstag

Az 5 másodperces, kézből lőtt fotóra, ami nincs bemozdulva. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#78972) Just_Reboot válasza Bozek (#78969) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi! :D

De nem telefont cserélek, csak a rajta lévő rendszert. :D

@Somatom: Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#78973) #79335424 válasza Just_Reboot (#78972) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig jót írt Bozek. Az a baj, hogy hiába csak ROM -ot cserélsz, megváltozik az Android ID. Igaz, hogy a Titaniumban van lehetőség a régi visszaállítására, de mire eljutsz oda, addig a ROM telepített rendszeralkalmazásai már regisztrálták az új ID -t. A saját (értsd: alkalmazáson belüli) mentés/visszaállításnál viszont nincs ilyen probléma.

(#78974) Just_Reboot válasza #79335424 (#78973) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor nem szóltam. Ezt az ID-s dolgot nem is tudtam. Mennyire harap bele a 3g watchdogs az akksiba? Csak tudni szeretném mire számítsak.

(#78975) #79335424 válasza Just_Reboot (#78974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem, maga a monitorozás fasorban sincs. Ami erőforrásigényes, az talán az infó megjelenítése, vagyis a widget. Minél hosszabbra állítod a widget frissítési idejét, annál takarékosabb.

(#78976) Becks1987011 válasza atosan (#78913) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Szia!
Ezeket már mind próbáltam, de semmi, gyári visszaállítás után is ugyan ez a probléma :(

[ Szerkesztve ]

(#78977) Mr Dini válasza Just_Reboot (#78965) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha nem dalvik->art vagy fordítva, tehát nem 5.x alatti romra akarsz lollis vagy m-es visszaálítást.

Gedeon31: android szakmai topik

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78978) pikszel


pikszel
őstag

Most kaptam egy SMS-t, hogy június 27-től nem küld több naptár értesítő SMS-t a google. Kár érte.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#78979) ctibor


ctibor
senior tag

Sziasztok,

Ahogy fokozatosan laktam be a telefont, egyre több chat alkalmazás került rá, mert az egyik barátom ezt használ, a másik amazt, egy rokonom a harmadikat, és manapság mindenki spórolni akar a hanghiváson, ha lehet.

Most megnéztem, újraindítás után, normál, alvó képernyő állapotban melyik ébreszti fel a telót, ha engem hívnak. Nos, alapból csak a WhatsApp csöngött ki. Kis mókolás után jó lett a Skype és a FB Messenger is (ez utóbbi pl. úgy, hogy le kellett szednem a Fb Lite alkalmazást, mert az valahogy bezavart. A sok-sok megás FB-al viszont együtt tud élni).

Ami viszont csak akkor működik, ha én hivok valakit, az a Hangouts és a Viber. Ezeken nem tudtam piszkálni.

Van valakinek ötlete, mit lehet tenni velük, hogy fogadjanak is hívást?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#78980) Mr X válasza ctibor (#78979) üzenetére


Mr X
veterán

Viber-nél az állapotikon bekapcsolása nekem bevált. Hangouts passz, sosem volt gondom vele.

(#78981) #79335424 válasza ctibor (#78979) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem kb. mindegy, hogy kit hívok. VOIP -on 6Ft/percért az EU bármelyik mobilszámát hívhatom. Nekem ennyiért nem fáj, ezért nem fogok alkalmazkodni senkinek a dilijéhez. Aki ettől olcsóbban akar velem kommunikálni, az telepíti a Whatsappot és pont.

(#78982) vicze válasza ctibor (#78979) üzenetére


vicze
félisten

Többnyire a háttérben futó servicen múlik, illetve hogy a memória kezelő kit lő ki épp. Gyakorlatilag az app "agresszivitásán" múlik, hogy kicsörög-e, illetve hogy háttérben marad fut-e, azaz mindig újraindul kilövés után is.
Furcsállom hogy pont ezt a kettőt emeled ki, a Hangoutsot napi szinten használom és tapasztatom alapján olyan 50%-ban kicsörög Mobil neten, de 100%-ban wi-fin. (imádom 4 eszköz egyszerre csörgését :P) De értesítést mindig kapok a hívásról, ezt se kapod meg? Mert akkor más a gond.
Nagyon logikát sose találtam benne, hogy mikor csörög ki és mikor nem. :( Többnyire mindig fut.

Ahogy írták Vibernél akkor az állapotikon "ragasztja" be a memóriába.

Amúgy tényleg nem árt a konszolidálás valahogy. :) Andridosokat rá kell szoktatni híváshoz Hangoutsra az a legegyszerűbb, az kötelezően van mindegyiken úgyis. (Amúgy hangminőségre is jelenleg a legjobb szerintem)

Nem szívja halálra az aksit ennyi chat kliens? :)

@Somatom: Az nekem úgy havi 12e-vel több mint amit rászánok... :U

[ Szerkesztve ]

(#78983) #79335424 válasza vicze (#78982) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ipari mennyiségben telefonálnék, akkor biztosan néznék vmi más megoldást. De, az én léptékemhez ez nekem bőven belefér. Hónapokkal ezelőtt töltöttem 10 Euroval az accountomat és még van rajta 2.50 Euro.

(#78984) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy androidra létezike olyan video konvertáló ami mkv-ból avi (divx vagy xvid) be tömörítene? Köszi.

(#78985) ctibor válasza vicze (#78982) üzenetére


ctibor
senior tag

De, az értesítést utólag megkapom.

Hangminőségre egyébként nekem a WhatsApp tűnik a legjobbnak.

Ez a Viber állapot ikon eddig elkerülte a figyelmemet. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#78986) teo77 válasza krystman (#78984) üzenetére


teo77
őstag

Szia! Keresőbe beírtad, hogy: video converter android? Én, így kapasbol találtam párat! Mondjuk a Video Converter Android nevezűt. ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78987) teo77 válasza teo77 (#78986) üzenetére


teo77
őstag

Akarom mondani, nevezetűt! :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78988) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Töltés:

Be lehet állítani E-robottal, Taskerrrel vagy más appal, hogy ha a töltés áramerőssége bizonyos érték alá csökken, újraindítsa a töltést?

A cél az állandó magas áramerősség fenntartása (pl. 95% töltöttség eléréséig).

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#78989) beg válasza nyuszi123456 (#78988) üzenetére


beg
veterán

E-robot topik.
Tasker topik.

Kernel módosításhoz meg kitartó tanulás és olvasás. Az vezérli a töltést.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78990) vicze válasza nyuszi123456 (#78988) üzenetére


vicze
félisten

Na erre most kíváncsi vagyok. :)
Mi az a "töltés újraindítása"? És mitől növelné ez a töltés ármarerősségét?

(#78991) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mit tudtok a 3dchainfire-ről? Hogyan működik, mire jó? :F

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78992) #79335424


#79335424
törölt tag

Szép, új világ! Ennyit az Android nyíltságáról! Köszi Google! :((

(#78993) beg válasza vicze (#78990) üzenetére


beg
veterán

Ne feszegesd, jobban járunk :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78994) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy a FIFA15-ben van-e manager mód?

Köszi

(#78995) vicze válasza #79335424 (#78992) üzenetére


vicze
félisten

Mi köze az Android nyíltságához? Ez Play Store policy, több ezer appot szedtek már le, azoknál miért nem hőbörögtél? :)
Megy F-Droid-ra, mint a többi.

@beg: Tök kíváncsi vagyok a "logikára". :)

[ Szerkesztve ]

(#78996) Mr Dini válasza #79335424 (#78992) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Asszem maradok JB-nél. :B Abba a Google nem fog beleköpni! :) Nekem nem nyújt amúgysem érdemleges újítást a Lolli meg az M(Kitkatról nem is akarok hallani).

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78997) #79335424 válasza vicze (#78995) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem azért használja másképp az API -t, mert nem ért hozzá, hanem azért, mert a Google nem tette elérhetővé a kívánt funkciót, amire épp IGÉNYE LENNE A FELHASZNÁLÓNAK! Márpedig egy oprendszer elsődleges feladata a felhasználói igények kiszolgálása, az utasítások és reakciók közvetítése. Ha a Google -nek nem tetszik az API -k egyéb módú felhasználása, akkor ne korlátozzon, hanem készítsen használható API -kat!

(#78998) vicze válasza #79335424 (#78997) üzenetére


vicze
félisten

Erre semmilyen akadály nincs OS szinten továbbra se, hogy használd. Azért mert valami nem elérhető a Play Store-ban, nem törlik el a Föld felszínéről. Mint írtam elég sok programot száműztek már a Store-ból sokkal kevesebbért.
Akinek ilyen igénye van használ F-Droid-ot, ahogy teszik ezt sokan évek óta.

Vicces hogy neked ezek új dolgok, én 2.x óta használok F-Droidot Adaway miatt, szóval nothing new...

[ Szerkesztve ]

(#78999) #79335424 válasza vicze (#78998) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te most nem érted, vagy nem akarod érteni? Az alkalmazások emberek munkájával, befektetett energiájával készülnek. Szerinted, nekik mit jelent ha száműzik a terméküket a legnagyobb bevételt jelentő piacról? Mennyi lelkesedésük lesz fejleszteni? Ha abbahagyják, az csak nekik lesz rossz, vagy nekünk, felhasználóknak is?

(#79000) vicze válasza #79335424 (#78999) üzenetére


vicze
félisten

Egyszerűen nincs érzelmi kötődésem semmihez.
Azt a részét teljesen megértem, és elég sajnálatos is, de nem lehet mit kezdeni vele. Én igazából azon csodálkozok, hogy még mindig ekkora szabadság van a Store-ban és nincs nagyobb vérengzés a rootos appok között. De ami késik az valósznűleg nem múlik.
Megoldás lehet, hogy korlátozottabb képességű verzió marad Play Store-ban, teljes funkcionalitású megy F-Droidba, vagy más Store-ba, nyilván bonyolódik a fejlesztő élete így, de jelenleg nem a farok csóválja a kutyát.

De ettől továbbra se az OS lesz korlátozott funkcionalitású, és ugyan olyan nyílt marad, annak ellenére nagy előszeretettel szajkózod az ellenkezőjét. A Play Services teljesen független az Android OS-től.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.