Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) beg válasza #13110016 (#78700) üzenetére


beg
veterán

Elixir vagy aida, a másikra meg tubemate.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78702) ollie válasza #13110016 (#78700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

pl: cpu-z

***

(#78703) drmotto válasza beg (#78698) üzenetére


drmotto
őstag

A waze alapból tudja ezt, nem kell hozzá a hangszórós kapcsoló. Legalábbis nálam G2+Blaupunkt Sydney 220 BT párossal simán megy.

(#78704) #13110016 válasza ollie (#78702) üzenetére


#13110016
törölt tag

Köszi mind kettőtöknek. Cpu z már volt fent, de ott hol látom a hőmérsékletet?

(#78705) vicze válasza Mr Dini (#78695) üzenetére


vicze
félisten

Nincs semmiféle API. Mondom az emulated és a legacy nagyon régóta jelen van Nexusokon, a 4.2-es One Mini-em is úgy volt. A gyártók random módon implementálták magát a mountolást. Az API egyáltalán nem erre kellett.
Itt vannak a példák a mountolásokra.

Somatom korábban azt írta, hogy a linkelés került át kernel szintre OS szintre, ami így nem igaz mert max. kernel space-ből kerülhet át user space-be, így nem tudom pontosan mit értett ez alatt. A CIFS mount-nak is a FUSE daemon zavarhat be(ez a valós változás 4.4-től), ami a userspace-be rakja a CIFS drivert és így valószínűleg nem fér hozzá a belső(emulált) SD-hez, ami kernel space-es. Erre pedig elvileg ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#78706) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

RAW képek dekódolására tudnátok javasolni valami alkalmazást?

(#78707) Mr Dini válasza vicze (#78705) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hagyjál már a Nexusokkal! Az is a Google... :W

Úgy látszik azon fejleszti a jobbnál jobb cuccokat. :D

Nekem n5 alatt nix semmiféle emu tárhely 4.2nél.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78708) dokee78


dokee78
félisten

Tegnap megvettem a Swype-t.
Megtetszett jó lesz a Swiftkey helyett,de mintha több memóriát enne a Swype.

(#78709) vicze válasza Mr Dini (#78707) üzenetére


vicze
félisten

Aha, főleg hogy Nexus 5-re nincs 4.2, mivel 4.4-gyel jött ki, de ez ne zavarjon... :U

(#78710) karldergroße


karldergroße
senior tag

Sajnos nem hajlandó működni a vonatdroid alkalmazás. Csak keres, keres és keres... Nálatok működik?

(#78711) #79335424 válasza vicze (#78705) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Utánanézek, bár ezzel a "master mount" paranccsal már próbálkoztam. Egyébként olvastad a kommenteket? Én a MountManager -t használom. Írják is, hogy SELinux módosítás kell hozzá. Hát ezekről a problémákról írtam. Nem kérek SELinuxot és akkor nem kell módosítanom. Ez csak a hab a tortán, mert másba is csúnyán beavatkozik. Gyűlölöm. JB -n bármit meg tudtam csinálni, KK -en meg csak error hegyek.

Más.
Van vkinek rutinja vonatjegy vásárlásban? Szeretnék egy jegyet venni másnak úgy, hogy holnap átvennné egy másik városban. Ezt csak webes felületen lehet, vagy van vmi MÁV startos kliensalkalmazás is? A vicc az, hogy ezt nem tudom elintézni egy pályaudvaron, személyesen, egy MÁV Start irodában. :F

(#78712) Mr Dini válasza vicze (#78709) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Custom rom+kernel... :U

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78713) kovacs65 válasza #79335424 (#78711) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem a Telvira tudja. Lehet venni online jegyet.

Sorry, de nem. A böngészős oldalra navigál. Tehát csak webes van.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#78714) Lewzke


Lewzke
őstag

Sziasztok!
Nem tudom, ha jó topicba írok, irányítsatok át ha nem. Az androidos AIMP zenelejátszóval lenne problémám, minden funkciója jól működik, de a hangminőség pocsék mivel valami szoftveres gain van a lejátszóban, amit sehol nem tudok kikapcsolni. Sokkal hangosabb mint a többi lejátszó. A Poweramp jó hangminőségben de fizetős és nem ennyire intuitív a kezelőfelülete.

(#78715) Mr Dini válasza #79335424 (#78711) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Neten lehet rendelni, bankkártyával. Kifizeted, kapsz 1 kódot emailban, elküldöd az illetőnek, ő az állomáson odaslattyog az autómatához, beüti a kódot azt megy a print és kap egy forró vonatjegyet!

App tudtommal nincs rá. :(

Bocs a magyar mondatér'... :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78716) #79335424 válasza kovacs65 (#78713) üzenetére


#79335424
törölt tag

És Mr Dini!
Köszönöm! Gondoltam, rákérdezek, mielőtt belevágnék a webes műveletbe 5,5 collon. De sejtettem, hogy a MÁV még nem jutott el a fejlettség ilyen magas régióiba. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#78717) ollie válasza #13110016 (#78704) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk a thermal fülön.

***

(#78718) kuksa90 válasza #79335424 (#78716) üzenetére


kuksa90
őstag

... és a tv- ben meg tolják ezrrel a "nálam van az Ő jegye is" reklámot, ahol pár katt az egész művelet. :(((

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#78719) t181


t181
senior tag

Sziasztok!

Használjátok a Servicely-t? Én használom/használnám, de mostanában nem mindig akarja az igazat. Van, hogy nem csinál semmit. Ez teljesen független mindentől, egyik képernyő bekapcsolásnál észreveszem, hogy nem működik, a következőnél pedig igen.
Gondolkodom rajta, hogy visszatérek Greenify-ra.

Mondjuk azt sem értem, az UC Browsernek miért kellett egész nap (szünet nélkül, folyamatosan) ébren tartania a telót.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#78720) Quasi_modo válasza #13110016 (#78700) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

[link]

valami

(#78721) vicze válasza Mr Dini (#78712) üzenetére


vicze
félisten

Back portban azt csinálnak amit csak szeretnének, egyszerűen csak át van írva az init.rc, és máshogy mountolnak, ezt megcsinálhatod bármelyik készüléken 5.0-lal is.
Értsd meg hogy az összes Nexuson és minden értelmes gyártó-nál van emulated/legacy, ott van a példa a linken a Xoom-mal, biztos az is 4.4-gyel mi? :U

Ez egész konkrétan 3.0-ból van...
EXTERNAL_STORAGE /storage/emulated/legacy
EMULATED_STORAGE_SOURCE /mnt/shell/emulated
EMULATED_STORAGE_TARGET /storage/emulated
SECONDARY_STORAGE /storage/sdcard1

@Somatom: SELinux módosítás 1 parancs és permissive lesz pont mint 4.3-ban, ahol szintén volt SELinux.

[ Szerkesztve ]

(#78722) janakbacsi


janakbacsi
őstag

holo launcher-nél letöröltem az app drawer gombot. nem tudom visszatenni. hogyan lehet?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#78723) pikszel válasza janakbacsi (#78722) üzenetére


pikszel
őstag

Ha jól emlékszem, hosszan nyomod a főképernyőd, majd Holo műveletek? > App draver > ezt az ikont lehúzod a tálcára.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#78724) #79335424 válasza kuksa90 (#78718) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pár katt. Ahha. Amíg eljutsz a "hogyan kell" felületig, ami egyébként nem olyan szőrnyű, viszonylag informatív. Legalábbis Magyarul. De az még így sem világos, hogy mi módon érvényesíthetnék mondjuk, egy közalkalmazotti kedvezményt. Nyilván nem én vagyok a kedvezményezett, hanem az, aki felhasználja a jegyet. Meg ez az "otthoni nyomtatás", vagy "pályaudvari terminál". Mi vaaan? Korzikán vettem neten egy kompjegyet és kaptam egy vonalkódot. Küldhető, nyomtatható, stb. De én nem csináltam vele semmit. Odagurultam az ellenőrzőponthoz, kidugtam az ablakon a telót, rajta a vonalkóddal. Ember lecsippantotta, oszt csókolom. Milyen jegynyomtatás? Milyen terminál? Már gőzmozdony lesz, vagy még lóval fogják vontatni a kocsikat? Szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#78725) vicze válasza #79335424 (#78724) üzenetére


vicze
félisten

A kedvezményezettség mindig is az igazolás(éppen milyen forma) felmutatásával érvényes, különben érvénytelenül utazol. A jegypénztárnál se kérik el a diákot, a kalauz teszi meg.
Igen a MÁV nem jutott még el arra szintre, hogy digitális jegyet használjon. :) De mivel más szintekre se jutott el elég nagy illúzió azt gondolni, hogy majd QR-es 3G-s leolvasó lesz minden Kallernál. :) Hiába privatizálták, ez bizony még MÁV maradt. :) A tulajdonos sógoroknál sincs ilyen ha ez megnyugtat. :P

[ Szerkesztve ]

(#78726) St3ven válasza Richee11 (#78623) üzenetére


St3ven
addikt

Weather Underground

Mind tudja, amit írtál.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#78727) air válasza kuksa90 (#78718) üzenetére


air
nagyúr

Az nem Telenor Hipernet reklám?
Nem sok köze van a MÁV-hoz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#78728) Bozek válasza vicze (#78725) üzenetére


Bozek
nagyúr

"elég nagy illúzió azt gondolni, hogy majd QR-es 3G-s leolvasó lesz minden Kallernál"
Azért, mert valamiről nem tudsz, még létezik. Minden kalauz kapott NFC-s Android-os telefont, amivel az RFID chipet leolvassák például a Start kártyáról. Innen már csak egy lépés lenne a QR vagy bármilyen vonalkód. Az már más kérdés, hogy miért nem csinálják meg.

(#78694) Somatom: Ezért is örülök néha, hogy Sony-t vettem. :) A Tároló menüben van olyan, hogy Távoli megosztás, amivel fel tudom csatolni a telefon fájlrendszerébe. Csak egyszer kell beállítani és kész is vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#78729) #79335424 válasza Bozek (#78728) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miiii? Mondjuk, egy NAS SMB -t fel tudsz csatolni úgy, hogy aztán helyi mappaként és nem hálózati meghajtóként tudod kezelni? :Y
Meg tudnál adni onnan egy könyvtárat olyan médialejátszónak, ami nem kezel hálózati meghajtót (pl. MX Player)?

[ Szerkesztve ]

(#78730) Mr Dini válasza #79335424 (#78729) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Sonyk tudják ezt. Beépített funkció.

Régebben pmben már volt róla szó. :) {remélem ezzel nem sértek szabályt... :U}

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78731) #79335424 válasza Mr Dini (#78730) üzenetére


#79335424
törölt tag

Maga a csatolás nem nagy kunszt. Eddig minden droidomon összehoztam, csak ez a KK szivat. De azt nem gondoltam volna, hogy van olyan teló, ami gyárilag is tud ilyet.

(#78732) Bozek válasza #79335424 (#78729) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csináltam róla egy videót is Neked. :) Mobilneten csatlakoztattam a router-en lévő pendrive-ot és beállítottam MX Player-ben, hogy olvassa be az azon lévő Proba könyvtárból a videót.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#78733) vicze válasza #79335424 (#78731) üzenetére


vicze
félisten

Ezt adják Sony-khoz default fájlkezelőnek. Itt a "távoli részvények" a remote share, csak Sony-kon jelenik meg az opció.

Ez egy sima SMB-t(SFTP a másik opció) csinál, amit a /storage/remote/<név>-re csatol fel.
MX Player ezt nyilván nem látja, de fájl kezelőből simán meg tudom nyitni, és lejátssza a videót.

Amúgy csak azért akarod az emulated be felcsatolni, hogy MX Player tudja olvasni?

Szerk: Lejátszás után MXPlayerben is megjelent a mappa, na én azt nem tudtam, hogy kell +olvasási helyet hozzáadni. :P Kösz a videót. :D

[ Szerkesztve ]

(#78734) #79335424 válasza Bozek (#78732) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ez elég egyértelmű.

Vicze1:
Leginkább három dolog miatt szeretném.
1.: Otthon GoneMad Music Player -t használok, ami szintén nem kezeli a hálózati meghajtókat, így nem tudom beszkenneltetni a NAS music könyvtárát.
2.: Ha a teljes NAS -t csatolom, akkor a megosztások közötti mappa/fájláthelyezések csak átcímzésnek minősülnek, ezért azonnal, valós fájlmozgatás nélkül megtörténnek.
3.: Letöltésnél meg tudom adni a NAS -t, mint célkönyvtárat.

(#78735) vicze válasza #79335424 (#78734) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy a mount-mastert úgy próbáltad, hogy SELinux-ot Permissive-ra állítottad?

(#78736) fery02 válasza Flind (#78184) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Meg tudnád mondani, hogy mi volt az, ami nem tetszett az UC miniben a rendeshez viszonyítva?

Csak mert én elgondolkoztam mostanában, hogy kipróbálok a rendes UC helyett valami mást, mert mostanában valamiért jelentős százalékban ott marad az akksi használati listán, ami korábban nem volt rá jellemző és érződik is, hogy kevesebb nafta marad nap végére így a telefonban a szokásos használati szokásommal. :U

Azt látom, hogy az UC Mini jelenleg frissebb verziójú, szóval ha nem írsz esetleg olyat, ami eltántorítana, lehet azt próbálnám ki előszőr, hogy mennyire válna be.

(#78737) spiritex válasza BuricsJ (#78610) üzenetére


spiritex
veterán

Sikerült beállítanom, de csak úgy, hogy frissítettem a Google+ - ot a telómon és ott osztottam meg a helyemet.
Viszont lenne egy kérdésem hozzád ill mindenkihez: szerintetek nem fogyaszt több akksit és mobiladatot ez a fajta helymegosztás annál, mint amit eddig használtam, konkrétan, hogy csak alkalmanként kérdeztük le a másik helyét az android eszközkezelővel? Mert itt gondolom folyamatosan jelentget a telefon, hogy éppen hol van...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78738) zhata válasza dokee78 (#78708) üzenetére


zhata
senior tag

Igazándiból a Dragonnal jó. Hamarosan már diktálva írsz sms-eket.

(#78739) #79335424 válasza vicze (#78735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem próbáltam. Még ez az mm is új volt nekem. A SELinux működését se nagyon vágom. Próbáltam már minta alapján, RootExplorer -rel átírni a SELinux "jogosultsági sort, vagy kódot?" de arra is errort dob. Az az igazság, hogy már root után kezdődnek a bajok. Valamit elkezd visszaírni, a logban megjelennek SELinux policy sorok. Aztán megszűnik a Dolphin HTTPS elérése és az A GPS -é is. A telóm topikjában kiderült, hogy nem egyedi a probléma. Lehetne szidni a Dolphin -t, mert a többi böngészővel működik. De, alapvetően itt nem a Dolphin a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#78740) gorje válasza fery02 (#78736) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!
Probald meg az ujabb verziot [link]. A playes legfrissebb nekem sem megy deepsleepbe de ez mar jonak tunik.

(#78741) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Létezik valamilyen app, ami az mp4 formátumoknál mutatja a részletes infót? Olyanra gondolok, mint képeknél az exif adatok.

Maine coon

(#78742) Mr Dini válasza atosan (#78741) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mx player mutatja a tulajdonságok fülnél, ha éppen annál a videónál mész be.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#78743) #79335424 válasza atosan (#78741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy írták, az MX -ben van valami, de....
Ha esetleg találsz olyasmit, mint PC -n a Mediainfo, akkor írd meg légyszi, mert én is hiányolom.

[ Szerkesztve ]

(#78744) vicze válasza #79335424 (#78739) üzenetére


vicze
félisten

Mondjuk azt nem értem miért nem kapcsolod ki egyszerűen ha ennyire zavar? :)
Így ez eléggé szélmalom harc.

(#78745) #79335424 válasza vicze (#78744) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írd légyszi a parancsokat és azonnal kikapcsolom! Ha ez számít, akkor MTK6595M.

[ Szerkesztve ]

(#78746) atosan válasza Mr Dini (#78742) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm, megnézem :R
Somatom szólok, ha rábukkanok, nekem is nagyon kéne az ilyen.

Maine coon

(#78747) vicze válasza #79335424 (#78745) üzenetére


vicze
félisten

"setenforce 0" és Permissive lesz(ez csak logol), mint 4.3-ban vagy ez.
Amúgy nincs a telódhoz olyan kernel amiben alapban ki van kapcsolva?

(#78748) dokee78 válasza zhata (#78738) üzenetére


dokee78
félisten

Be lehet kapcsolni,hogy a mondatok első szavát nagybetűvel kezdje?

Huawei telóm van,azon ott a Nuance alap Swypeja is,ha azt törlöm bekavarhat a Swype Dragonnak?

Egyébként egyre jobban tetszik!

(#78749) atosan válasza #79335424 (#78743) üzenetére


atosan
addikt

Mx nem nyert, azt mutatja mikor másoltam a kártyára. Viszont a Video Info Viewer jónak tünik (telefonról nem tudtam linkelni). Csak a dátum kicsit zavaros
Az most 16 óra 5 másodperc, vagy 14 óra 16 perc 5 másodperc?

Maine coon

(#78750) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Van egy taxis ismerősöm, aki sokszor sms-ben kapja a megrendeléseket, 1-1 sms-ban több rendelési időpont szokott lenni. Az a kérdés, hogy van e valami egyszerű mód, hogy az sms-t file vagy más formában az ember hozzáfűzne egy naptár megfelelő dátumaihoz. A PC Outlookban ez viszonylag egyszerűen megoldható, de Androidos telefonnál nem találtam ennek kényelmesen használható módját.
Ha Valaki tudna segíteni ebben, örülnék ha megosztana velem.

Kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.