Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) batai15


batai15
félisten

sziasztok! tudnátok mondani valami háttérben játszani képest youtube appot?
volt a moddolt fent annyira nem jött be bár ha ez a legjobb az is jó, csak most nem jut eszembe a neve.
3 órás podcastet szeretnék majd meg halgatni vele.

(#78552) VeryByte válasza air (#78546) üzenetére


VeryByte
őstag

Úgy néz ki ez jó lesz.

Más:
Megyek Ausztriába feleségemhez. Milyen módszert ajánlanátok, hogy esetleg lássa, hogy merre járok. :-)
(Tudom, általában az ellenkezője szokott kérdés lenni. :-))

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#78553) twine válasza VeryByte (#78552) üzenetére


twine
addikt

általában kerülöm az ilyen (hely)megosztásos dolgokat, de talán a legegyszerűbb (főleg, ha esetleg amúgy is használjátok mindketten) a Viber....
dobsz egy üzenetet neki, és ha a szövegmezőben jobb oldalt bekapcsoltad a helyzeted megosztását (kis nyilacska,,ráböksz aktív, még egyszer böksz inaktív) akkor látja, hogy az adott üzenetet honnan küldted....(ha rányom az üzeneted jobb alsó sarkában lévő kis "helyzetjelző" piktogrammra) :U

Egy rövid leírás a dologról ;)

[ Szerkesztve ]

(#78554) timbookedtwo


timbookedtwo
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy az LG L9 II (D605) (4.4.2) mobilomon miért nem működnek a VR appok?

Se a Cardboard demo [link]
se a 360 fokos Youtube videók esetében nem reagál a telefonmozgásra. Vannak régi alkalmazásaim, amik viszont működnek ilyen módon (pl.: Google Sky, Flightradar). Az iránytű appban látszólag jó az iránytű és a giroszkóp is (bár az iránytű sosem áll be egy irányba, kicsit mozog folyamatosan).

Ha valakinek pont ilyen telefonja van, próbálja ki a fenti appokat, köszönöm!

(Factory reset után sem jó)

(#78555) spiritex válasza VeryByte (#78552) üzenetére


spiritex
veterán

Mi az Eszközkezelőt használjuk párommal. Csak belépsz a g-mail fiókjába és már mutatja is merre van 2-3 km-es körzetben. Nyilván net kell a telefonodra, és ő fog belépni a te fiókodba.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78556) teo77 válasza spiritex (#78555) üzenetére


teo77
őstag

Mik a tapasztalataitok a lollis xposed-al? Megy rendesen? Greenify - hoz kellene. Igaz, hogy csak custom recovery-ből tehető fel? Ahhoz meg ugye pc kell, ami nekem nincs.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78557) spiritex válasza teo77 (#78556) üzenetére


spiritex
veterán

Lollin még nem xposed-oltam, úgyh. nem tudok ebben segíteni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78558) bohoc71 válasza teo77 (#78556) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hali! Szerintem nem kell costum recovery. Csak root jogok,legalább is JB. alatt így van.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#78559) BuricsJ válasza spiritex (#78555) üzenetére


BuricsJ
tag

Másik megoldás, ami alapból :K benne van a Google + -ban, hogy engedélyezed a "Helybeállítások" menüben a "Helyzet megosztást" és hogy ki(k)/mely csoportok láthatják a pontos tartózkodási helyedet és kik csak a települést, hogy hol vagy? Ha nem állítasz be senkit, akkor alapból nem fogja senki sem látni!

"Azok a személyek, akikkel megosztod helyadataidat, a Google termékeiben láthatják aktuális tartózkodási helyedet. A Google+-profilodon például a tartózkodási helyed megjelenik a neved és profilfotód alatt asztali számítógépen, illetve Android- és iOS-eszközön. " (idézet a Tartózkodási hely megosztásból)

Nincs szükség külön alkalmazás telepítésre, iOS és Android -n is elérhető a megosztott helyadat

[ Szerkesztve ]

Józsi

(#78560) Oldman2 válasza Bozek (#78537) üzenetére


Oldman2
veterán

A Tasker is "csak annyira" fizetős, amennyire az E-Robot.

(Mindkettő fizetős.)

(#78561) spiritex válasza BuricsJ (#78559) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, ezt nem tudtam, de nekem a Google+ is külön app-nak számít, mert még soha nem indítottam el egy android-os kütyümön sem, ahol fent volt, ill. ahol nem volt fent, oda nem telepítettem. De azért tényleg köszi, lehet, hogy kipróbálom.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78562) #79335424 válasza Oldman2 (#78560) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ugyanúgy. A Taskernél próbaidő van, teljes funkcionalitással, aztán pagare, vagy uninstall. Az E-Robotnak pedig van egy korlátozott funkcionalitású free és egy fullos, fizetős verziója.

(#78563) spe88


spe88
senior tag

2 kérdésem volna hozzátok:

1: Where is my Droidot használja valamelyikőtők? ha nincs bekapcsolva a GPS, akkor is megtalálja nektek a telot a webes felületen? Szóval be tudja kapcsolni a WMD a teló GPS-ét?

2: Google naptárnak van egy widget-je, ami kinn van a kezdőoldalon, na nekem ez nem nagyon akar frissülni sokszor még a tegnapelőtti dátumot mutatja holott ha belépek a naptár a widgeten keresztül, akkor OK minden, visszalépek kezdőoldalon még mindig a tegnapelőtti dátumot mutatja! :)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#78564) atike válasza spe88 (#78563) üzenetére


atike
nagyúr

1. Miért nem használod az Android Eszközkezelőt? Külön program nélkül, alapból teszi a dolgát...

2. Részemről ezt használom, letisztult, egyszerű, teszi a dolgát... :) Frissül. :D

(#78565) Bozek válasza twine (#78553) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, és ha mondjuk kocsival megy, akkor vezetés közben nyomkodja a Viber-t, hogy mindig elküldje az asszonynak az aktuális tartózkodási helyét?

(#78566) batai15 válasza batai15 (#78551) üzenetére


batai15
félisten

erre valaki?
:R :R :R

(#78567) twine válasza Bozek (#78565) üzenetére


twine
addikt

Mert megerőltető egy "."-ot kiütni fél óránként....:U
Egyébként pedig írtam egy lehetőséget a sok közül a topictársnak, mert segíteni szerettem volna...
Te írtál ilyet? Vagy csak velem kötekedsz?

(#78568) helixP válasza batai15 (#78566) üzenetére


helixP
nagyúr

PVSTAR+, Tube Mate, My TUbe (talán).

twine: Az ötleted egynek jó, nekem sem jut eszembe hirtelen más. Igen is megerőltető, vezetés közben mást nem csinálunk, csak vezetünk, vagy ez csak nekem alap? :) Annyit nem ér meg, hogy tudja a drága hol vagy, hogy baleset legyen belőle.

[ Szerkesztve ]

(#78569) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!!
A go sms t használom a telón. ujabban nem akarja elküldeni az sms t!! Azt irja a küldés sikertelen. Viszont a gyári program azonnal elküldi ugyanazt!!! Valaki ajánljon már egy tuti sms programot ami tud menteni is üziket!!!
Melyik amügy a legjobb sms kliens??

üdv

(#78570) helixP válasza nagyfejü (#78569) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem gyári, és am entéshez SMS Backup+, Gmail fiókodba szinkronizál, így el sem tud veszni, ha meghal a készülék.

(#78571) teo77 válasza spiritex (#78557) üzenetére


teo77
őstag

Bocsi, nem neked akartam címezni! :) Külön hozzászólást akartam írni.

bohoc71: állítólag csak a zipjét lehet installálni, custom recovery-ből. Lollira!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#78572) twine válasza helixP (#78568) üzenetére


twine
addikt

Nekem ez a "problémakör" nem ér annyit, hogy ezen rugózzak hsz-eken keresztül...;)
Neked megerőltető, nekem nem,,én azok közzé tartozom, akik ha úgy adódik sz*patok is vezetés közben,,, te meg nem....
Komolyan el tudja ez a közösség venni az ember kedvét a jóindulatú segítségtől is ,amikor ennyit kell rugózni egy apróságon....
Én azért szeretem a világot, mert színes,, és attól színes, hogy különbözőek vagyunk ;)

Balesetmentes közlekedést mindenkinek ;)

(#78573) spiritex válasza nagyfejü (#78569) üzenetére


spiritex
veterán

Én a Handcent SMS-t használom évek óta, és mondhatom, hogy nagyon jól teszi a dolgát. A gyári pl. meg tudja fordítani az ékezeteket, hogy ne számolja több karakternek őket?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78574) daczkó


daczkó
aktív tag

hi, szükségem lenne egy követő alkalmazásra, ami (pl) google maps-en jelöli a megtett útvonalat, átlagsebességet és eltelt időt. Szeretném a teljes túra útvonalamat eltárolni, amit egy hónap alatt csinálnék spanyolországban.

A google féle "saját útvonalak" megbízható?

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#78575) helixP válasza twine (#78572) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne érts félre, nem akartam lehúzni a segítőkészségedet, (pláne úgy, hogy Te elég aktívan vagy jelen a topicban) ezért is írtam, hogy végülis az is egy megoldás, amit írtál és a user majd eldönti, mit szeretne.

Btw: sz*patás az egész más kérdés: nem kell levenned a szemed az útról. Bár ha kátyú jön, akadhatnak gondok :DDD

Szóval, peace, és éljen a sokszínű világ :R

[ Szerkesztve ]

(#78576) twine válasza helixP (#78575) üzenetére


twine
addikt

;) :R

(#78577) batai15 válasza helixP (#78568) üzenetére


batai15
félisten

köszi meg lesem ezeket!

(#78578) S e t h


S e t h
nagyúr

Olyan alkalmazásra lenne szüksége egy ismerősömnek, ami a csengőhang erejét fokozatosan emelné, nem ébredne fel az egész család, amikor éjjel hívják.

Más.

Előfordult velem többször, hogy általam a google playen korábban kommentált alkalmazásnál próbáltam átírni a szöveget, ami sikerült is, elmentettem, majd napok múlva vettem észre, hogy nem változott meg a hozzászólás.
Jelenleg ott tartok, hogy az egyik alkalmazásnál egy hét alatt kb. 6x változtattam meg a szöveget, mentés után látszott is, utána legközelebbi belépésnél már ismét a régit láttam.
Most kipróbáltam egy haver telefonján is, ott dettó, átírtuk, aztán következő belépésnél a hónapokkal ezelőtti bejegyzés látszott.
Ha találkozott már vki hasonló problémával, akkor talált-e rá megoldást?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#78579) beg válasza S e t h (#78578) üzenetére


beg
veterán

Az elsőre IntelliRing. Környezeti hang intenzitás alapján csörget.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78580) Nauda válasza cappa72 (#78527) üzenetére


Nauda
tag

Köszi, viszont egyelőre így hagyom, hátha meg tudom szokni...

(#78581) #79335424 válasza beg (#78579) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ez érdekel. Hogyan monitorozza a környezeti zajt? Bejövőnél késlelteti a csengést a monitorozás idejére?

[ Szerkesztve ]

(#78582) Nauda válasza Viperator (#78542) üzenetére


Nauda
tag

Hali!

Nem volt ilyesmi közelében tudtommal. De jól látszik, hogy kétszer is töltődött magától :O
Délelőtt óta most jutottam oda vele, hogy jelzett az akkufesz miatt. Na mondom akkor töltőre vele. Erre nézem, hogy majdnem másodpercenként csökken 1%-ot az aksi kapacitása. Mire előkapartam a töltőt már 5%-on volt. Rádugtam, de utána is azt jelezte, hogy csökken. Egészen 1%-ig leesett, de nem kapcsolt ki... Mitől van így megbolondulva? Teljesen új a teló. Első töltésre kapott 16 órát 5%-ról, a második töltést pedig rá két napra 1 éjszakán át.

(#78583) S e t h válasza beg (#78579) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#78584) Viperator válasza Nauda (#78582) üzenetére


Viperator
őstag

Más telefonoddal is így történt (ott helyileg, ahol a mostanival történik)?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#78585) beg válasza #79335424 (#78581) üzenetére


beg
veterán

Igen, mintát vesz a mikrofonon keresztül a környezeti zajból, csend: 1-esen cseng, rockfesztivál: maxon vonyít (a kettő között alapból is szépen állítja, de te is meghatározhatod). Ezeket a határértékeket beállíthatod ahogy tetszik. Továbbá van zseb funkciója, közelségérzékelőt használja, ekkor is erősen kezd, majd ha kivetted a zsebedből, elcsitul. Minimálisan foglalja le a vasat a csöngés előtt a vizsgálódásra. Elég régóta használom.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78586) Nauda


Nauda
tag

Eddig nem vettem észre ilyesmit korábbi telón, helyileg is ugyanolyan körülmények között használom, mint az elődjét... Minden esetre, most nekiállok figyelni a dolgot. Nem valami bug inkább ez az egész?

[ Szerkesztve ]

(#78587) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

jó napot kedves urak. ajánlást szeretnék kérni. egy LG G3S gazdája vagyok, telefonkönyv alkalmazása nem felel meg az igényeimnek. egykezes tárcsázás nem megy vele, én bal kézzel telefonálok, a névjegyzékben pedig a fénykép-név-telefonálás ikon a sorrend amin nem tudok változtatni, így pedg a bal kezem ujja nem éri el a képernyő jobb oldalán találhatóm tárcsázó ikont.

Szükségem lenne egy olyan telefonkönyv alkalmazásra ahol ezt tudom variálni , és lehetőleg magyar nyelvű lenne. Létezik ilyen? :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#78588) #79335424 válasza beg (#78585) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Csak az elmélet miatt érdekelt. Tudod, az "ezt én csináltam" varázsa. :) Még régebben kértem Tamástól egy ilyet a Robotba és kíváncsi voltam, hogy egy "célalkalmazás" milyen módszert használ. (Bár, nincs túl sok variációs lehetőség). Jelenleg a mintavételezés ismétlődési időköze nem állítható, fix 1mp. 4 minta átlagát veszem alapul, tehát 5mp késés van a csengésben (de, ezt a közelségérzékelő felülbírálhatja).

[ Szerkesztve ]

(#78589) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehet Titanium Backup-ot root nélkül használni?

Pedig valahogy lehet: [link] Itt virít a Samsung oldalán a telefonon a Titanium Backup. Gondolom nem rootolta a Samsung. ;] Másrészt ezt olvasom, csak nem értem, hogy jön ehhez a Titanium Backup: 1. How to make your first backup WITHOUT root: :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78590) Quasi_modo válasza Nauda (#78582) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Kikapcs majd bekapcs.
Hosszan tölteni meg felesleges. 100 százaléknál leveszed a töltőről és kész.

valami

(#78591) ollie válasza Kékes525 (#78589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az az egyes pont az egész android rendszerről csinál backupot, mégpedig úgy, hogy rácsatlakoztatod a PC-re a mobilt, és a PC-n írod be azokat a parancsokat. A Samsung oldalán más kérdés a TiBi, gondolom ha ajándékba adják, akkor valszeg eleve rendszerappként települ, vagy adnak neki root jogot.

***

(#78592) air válasza Kékes525 (#78589) üzenetére


air
nagyúr

Röviden: sehogy.

A kép illusztráció. Vagy elb...ott Samsung marketing.
A leírás 1. szakaszának 4. pontja pedig az, hogy rootold a készüléked, még mielőtt szóba kerülne a TB.

Úgyhogy, a válasz a fenti.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#78593) Kékes525 válasza ollie (#78591) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt értem, de mi köze ehhez a Titaniumnak?

Másrészt az furcsa, hogy a Samsung, aki a legtöbbet tesz a gyártok között a root ellen, Titaniumot tesz fel az oldalán levő telefonra. Én ezt hogy tehetem meg? Azt hiszem ezek után jogosan merül fel a kérdés a Samsung felé. Nekem ezt írja ki:

(#78592) air: Hát igen, de azért ezt elég furcsán vezeti le. A cím egészen mást sugall. Olyan ez mint például, hogy lehet 1 óra alatt gyalog Budapestről Győrbe menni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78594) vicze válasza Kékes525 (#78593) üzenetére


vicze
félisten

"Samsung, aki a legtöbbet tesz a gyártok között a root ellen"
Azt mégis mit tesznek ellene? :U Nem tudok nagyon olyan modellt, amihez jelenleg nincs Auto-CF.

Miért ne adhatna root-os appot is a Samsung? Max furcsa, de végső soron nem tesznek semmit ellene és támogatják a fejlesztőket-e téren.

[ Szerkesztve ]

(#78595) #79335424 válasza Kékes525 (#78593) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még sosem próbáltam, de úgy tudom, hogy menteni lehet vele root nélkül, csak visszaállítani nem.

(#78596) spe88


spe88
senior tag

Létezik olyan app/megoldás, ami távolról webről be tudja kapcsolni a telefon GPS-ét?
Arra használnám ha esetleg elveszne a telom... Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#78597) beg válasza spe88 (#78596) üzenetére


beg
veterán

Cerberus pl.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78598) vicze válasza #79335424 (#78595) üzenetére


vicze
félisten

Ugyan azt tudja root nélkül mint Helium pontosabban annyit se mert nem tud apponként menteni, csak egyben, azaz te szemedben kb. semmit. :P
Csak kézzel te kell a backupot csináld utána már tud restorolni. Akkor meg inkább Helium ami jóval felhasználó barátabb.

[ Szerkesztve ]

(#78599) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Sziasztok

Huawei p8 lite telefonhoz tudnátok olyan alkalmazást mondani amivel be lehet állítani az értesítő LED színét külön értesítésekhez??
Sajnos amiket a play áruházból próbáltam eddig nem működtek.

(#78600) #79335424 válasza vicze (#78598) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Csak olvastam, hogy van ilyen feature, de sosem próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.