Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Android 4.4-re van vmi progi amivel működik az usb mass storage mód? Amit 4.2-n használtam az látszólag működik, de a gép nem tudja telepíteni a telefonhoz a drivert így nincs kapcsolat. :(

Kinyír ez az mtp mód.. 5 perc mire betölti az 1200 fényképet..

Xiaomi Fan

(#77402) darvinya válasza #79335424 (#77400) üzenetére


darvinya
titán

És te is ezt írtad.
Fizikailag nincs több pixel/részlet, akkor azon mit tudsz mást javítani.
Fehéregyensúly, fényerőt, kontraszt (fókuszt nem, bár van újabb Sony-hoz való app ami ezt is tudja, de pixel csökkentéssel)

Ugyanezt csinálja digitális képstabilizátor is, több képet csinál egyszerre és színtérkép alapján vágja össze a képet, hogy javítson.
Ezt éjszakai képen jól látható, és szép effektet lehet csinálni hirtelen mozgással.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77403) pikszel válasza #79335424 (#77400) üzenetére


pikszel
őstag

A HDR lényege a megnövelt árnyalatterjedelem, azaz a nem kiégő égbolt és nem bebukó árnyékos részek. A mélységélesség növeléséhez rekesz/blende kell, az meg hardver.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#77404) Mr Dini válasza #79335424 (#77393) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jól összefoglaltad a VPN-t. Viszont találtam 1 mistake. (Nem kötekedésnek szánom, csak a pontosság kedvéért. :DDD Remélem nincs harag. :))) Szóval a VPN nem a Virtual Private Network rövidítése? (Lehet, h hülyeség, nem vagyok szakmabeli...)

nyuszi123456:

Már rég teszteltem, de úgy rémlik, h működik/működött, amikor kint voltam (Amerika, California). Az előfizetésesnél semmi sem különbözik, csak annyi, h több a csatornád. Szvsz, ha a regular nem megy, az előfizetéses sem fog. Vpn-nel, vagy proxyval meg lehet azt oldani, h felcsatlakozol a vpn szerverre és kvázi az ő netét "lassítod"(:DDD)/használod. Persze Kínai ipjű vpn-nel ne próbálkozz. Magyar lesz a jó. Így kvázi átvered a MindigTV appot.

Remélem érthető voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#77405) #79335424 válasza Mr Dini (#77404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... lehet, hogy Private, nem Personal. Van benne lógika. Akkó sorry!

(#77406) Bozek válasza #79335424 (#77405) üzenetére


Bozek
nagyúr

Private és a létrehozáskor nem az volt a cél, hogy elhitessük bizonyos oldalakkal, hogy nem is abban az országban NET-ezünk, ahol valójában vagyunk. A munkahelyi hálózatokhoz csatlakozás volt az alapelv, hiszen így akár otthonról is a céges hálózat része lehet bármelyik gép, elérve minden hálózati erőforrást.

(#77407) #79335424 válasza Bozek (#77406) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. Csak igyekeztem úgy leírni, hogy az adott feladat szempontjából legyen releváns a magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#77408) oncsi válasza kuksa90 (#77335) üzenetére


oncsi
őstag

Jó cucc. Szívesen beszálnék 1db megvételével, ha többen is lennénk vevő jelöltek.
Vagy esetleg itthon is vehető?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#77409) air válasza nyuszi123456 (#77391) üzenetére


air
nagyúr

"Ha jó képet akarsz mobillal, Lumia."

Ez így, általánosítva egyáltalán nem igaz.
Az S6-nál pedig biztosan jobb képeket csinál a G4.
De mivel nem ismerem a teljes droidos palettát, simán lehet olyan készülék, ami még ezeknél is jobb képeket készít.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#77410) St3ven válasza k850 (#77364) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, tesztelem.

A szolgáltató a Weather Underground, az appban a radarképen ott a logójuk a jobb alsó sarokban, illetve az egyik oldal alján az állomás elnevezése is rájuk utal.

Viszont érdekes módon a különböző alkalmazásokban beállítva ugyanazt az állomást, sokszor 1-2 fokos eltérés van, és a szélsebesség sem ugyanaz. :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77411) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem.
Keresek 1 térképet/útvonaltervező alkalmazást amely:
- ténylegesen OFFLINE
- megadja a távolságot A-tól B-ig (esetleg több variációt)
- autópályán, autópálya elkerülése lehetőség
- be tudjak adni köztes pontokat
- nem kell, hogy elnavigáljon A-ból B-be (csak a távolság érdekel)
- térképek, Hu és környező országok
- térképeket az SD-re pakolja

köszönettel

(#77412) teo77 válasza dokee78 (#77300) üzenetére


teo77
őstag

Azt én tudom, de te kérdezted, hogy másnak ott van-e!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77413) Quasi_modo válasza nyuszi123456 (#77383) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

külföldről is működni fog?
Azt gondolom hogy igen. Sima net kell neki, a program meg szerintem fütyül rá, hogy hol kapcsolódsz fel a hálózatra.

#77391) nyuszi123456 Ha jó képet akarsz mobillal, Lumia. Ez bizony jó ideje nem igaz.

[ Szerkesztve ]

valami

(#77414) quailstorm válasza csferke (#77411) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sygic gyönyörűen tudja. De igazából maga a navigáció erre van kitalálva. Tizenéves PNA és iGO is tudta már.
Droidra még TomTom meg Navigon van a "nagyok" közül. Ismerősöm fél Európás tartóstesztje alapján a Sygic a legjobb.
Sajna ott is esik a szint, 2013.06 a legjobb. Azóta a térképekkel/tervezéssel is akad gond, nagyobb lett az erőforrásigénye, meg hányás a design.
A műhold térerő nézete meg kivették :(((

(#77415) teo77 válasza nyuszi123456 (#77383) üzenetére


teo77
őstag

Nyuszi! Miért nem pattintod fel a Facebook appot a nyaralás idejére? A módosított megy messenger nélkül is. Ha épp nem kell, fagyasztod greenify-al vagy más egyéb appal részben vagy teljesen.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77416) csferke válasza quailstorm (#77414) üzenetére


csferke
senior tag

:) Ok. De, én kamionozok és ott navigációs készüléket használok iGo-val.
Amire nekem igazából a telefonomra kellene a következő.
Amikor úton vagyok és telefonon érdeklődnek, hogy kellene fuvar A-ból B-be, nem szeretnék "hasból" beszélni hanem OffLine megnézni a távolságot, hogy tudjak árajánlatot tenni.
Természetesen ehhez nem szeretném az iGo-ban éppen megadott útvonalat megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#77417) KTU válasza csferke (#77416) üzenetére


KTU
addikt

MAPS.ME kell neked.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#77418) quailstorm válasza csferke (#77416) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre nekem a nagyon egyszerű megoldásom, kiveszem a zsebemből a másik telefont :DDD
2 teló, egy Sygic. Bőven elég egyszer megvenni a licenszet, ilyen 2 teló egy tablet felhasználás, meg eladod a telefont és letörlöd, újra felrakod nem díjköteles vagy büntetett.
PNA-m nincs, csak másokét haxoltam (Becker és a gyárinavi kikerülése :U )

Nokia Here nem tudom mennyire jó ebből. Esetleg Be on Road. Annak a prémiumja jó.

(#77419) teo77 válasza k850 (#77334) üzenetére


teo77
őstag

Ez az app teljesen ingyenes? Valaki írja véleményként, hogy "érdemes megvenni". Próbaverziós?

Oncsi: Öcsém töltőénél a kábel volt a ludas.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77420) pc-user


pc-user
aktív tag

Android 4.2.2-n a kamera alkalmazáshoz lehet-e más fényképnézegetőt hozzárendelni az alap galéria3d helyett? Az alkalmazáskezelőben nincs rá lehetőség.

(#77422) teo77 válasza teo77 (#77419) üzenetére


teo77
őstag

Vagyis Joezyka, nem Oncsi! :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77423) karldergroße válasza quailstorm (#77414) üzenetére


karldergroße
senior tag

A Sygic borzasztó útvonalakat tervez, ha mellékutak is vannak a dologban.

(#77424) teo77


teo77
őstag

Csak most látom, hogy ha el akarok távolítani egy alkalmazást a hátra maradó adataival, akkor nem elég egy "Adatok törlése" és "Eltávolítás" kombót nyomnom. Az sd0-n ott marad a mappája a tartalmával. Valami app van, ami egyfajta szőröstől-bőröstől uninstaller? Köszi!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77425) mobilizmo válasza teo77 (#77424) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

SD Maid
A felhasználás során képződött adatait hagyja maga után. Ha esetleg meggondolnád magad és újra telepítenéd, akkor ott folytathatod ahol abbahagytad.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#77426) nyuszi123456 válasza teo77 (#77424) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Biztos sok megoldás van rá, én a clean masterre szoktam bízni. Telepítem, futtatom, majd törlöm is. Többszáz MB-t szabadít fel, és kiírja a maradványprogramok nevét. Fennhagyni nem lehet, mert zavaró.

Köszönöm nektek a tévés és VPN javaslatokat, egyelőre itt annyi időm nincs, hogy kísérletezni tudjak. Ezek a tévés appok nem százasok, annyi biztos. Bár a reklám bevételből élnek, a tévé csatornák megnehezítik az internetes vételt, hogy helyhez szögezve moshassák az agyunkat a nappaliban.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#77427) teo77 válasza mobilizmo (#77425) üzenetére


teo77
őstag

Nehezen, de kisilabizáltam, hogy ki is a mondanivalód tárgya, meg hogy miről is gondolom meg magam! :) Köszönöm! Az SD-Maid ezt utólag is tudja? Mármint a korábban eltávolított appok tömött mappáit is leszedi? Amúgy használom egy ideje, de nem néztem, hogy takarítani is tud.

Nyuszi, neked is köszönöm! Használtam már a Cc-t; nekem inkább totally uninstaller kellene.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77428) teo77 válasza teo77 (#77427) üzenetére


teo77
őstag

Most látom, hogy az SD-Maid ezt nem tudja. Csak a cache-eket keresi fel és szedi le az sd-ről. És a rendszer partíció tisztítására is van egy opciója. Ennyi!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77429) teo77 válasza nyuszi123456 (#77426) üzenetére


teo77
őstag

A Ccleaner sem tudja az utólagos, sd-ről való, cuccos mappák takarítását

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77430) Narxis válasza karldergroße (#77423) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Nem tudom, hogy mit esznek ezen a Sygic-en, Navigon vagy iGO a legjobb offline térkép app.

Thanos was right.

(#77431) beg válasza teo77 (#77428) üzenetére


beg
veterán

Talán vedd meg, és tudni fogja az alkalmazás maradványok eltávolítását is :) (Hibakereső, Programtisztító)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#77432) teo77 válasza beg (#77431) üzenetére


teo77
őstag

Ja, hogy a "Hibakeresés" funkció! Köszi! Mondjuk ezt nem értem, hogy miért "Hiba..."! Megvettem!

Marha lassú amúgy z SD-Maid.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77433) junkpod válasza #79335424 (#77400) üzenetére


junkpod
nagyúr

Különböző expoziciokkal és így a dinamika tartomány noveles: mindenütt legyen részlet a világos és az árnyékos részleteket is, ez a HDR

Box's don't touch!

(#77434) teo77 válasza Narxis (#77430) üzenetére


teo77
őstag

Kíváncsiságból ránéztem a Navigonra!
Mit is mondjak! A v3-as Sygic mellett elbújhat! A Navigon akad, a Sygic gyönyörűen fut!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77435) #79335424


#79335424
törölt tag

Firefox turbó módban. Megnéztem. Az Androidosban is van ilyen kapcsoló.

(#77436) teo77 válasza #79335424 (#77435) üzenetére


teo77
őstag

Gyorsabb a Chrome-nál?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77437) #79335424 válasza teo77 (#77436) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi az a Chrome? :)

(#77438) teo77 válasza #79335424 (#77437) üzenetére


teo77
őstag

:) Akkor, mint a Dolphin! :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77439) teo77 válasza #79335424 (#77437) üzenetére


teo77
őstag

Ja, a Chrome a legjobb böngésző! :D ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77440) #79335424 válasza teo77 (#77438) üzenetére


#79335424
törölt tag

Passz. Korszerűnek mondható vasat használok és LTE netem van. Nekem mindkettő rendesen, gyorsan betölt.

(#77441) lovi27


lovi27
addikt

A Firefox gyorsítást használók ezzel a mellékhatással is legyenek tisztában:
A Firefox gyorsítás negatív mellékhatása

Ez egyeseknek pozitív mellékhatás... ;] ;] ;]

(#77442) #79335424 válasza lovi27 (#77441) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van egy Firefox addon, ami pont ezt a funkciót tölti be. Ez most fölöslegessé vált. Szóval, számomra ez a mellékhatás nem bug, hanem feature. :)

Látom, közben Te is hozzátetted. :)

Kár, hogy a zoom/tördelési hibát nem sikerült még kijavítaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#77443) tonyrulez válasza lovi27 (#77441) üzenetére


tonyrulez
őstag

"Negatív mellékhatása: eltűnnek a Tetszik és Megosztás gombok, még a reklámok is."

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#77444) Narxis válasza teo77 (#77434) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hagyjad már a Sygiced, elavultak a térképei is. :)

Thanos was right.

(#77445) zhata válasza teo77 (#77439) üzenetére


zhata
senior tag

Szerinted. :DD
Képtelen voltam vele egy filmet letölteni a filmezz.eu-ról a sok reklám miatt.
Firefox-szal nem volt semmi gond.

(#77446) #79335424


#79335424
törölt tag

Biztos van itt olyan, aki otthon van Zooper -ben és automatizálásban. Elméletileg megoldható lenne egyetlen, teli képernyős Zooper widgetet megcsinálni tárcsázónak? Kialakítani a felületet és a gombok különböző Android és Tasker utasításokat indítanának. Esetleg egy másik, ugyanígy teli képernyős pedig lehetne névjegyzék? Mondjuk, a 3. főképernyőn lenne a tárcsázó, a 4. -en meg a névjegyzék. Mindenképpen widgetként szeretném megoldani.

(#77447) Mr Dini válasza #79335424 (#77446) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Simán megoldható. Csak a hosszabb szövegekkel lesz gondod. De az is megoldható rich textekkel. ;)

Ui.: de biztos van ilyen widget már. (Legalábbis tárcsázó) Keress rá a neten, egyébként biztos van vmi template, amire támaszkodhatsz. Én pl egy számológépet dobtam össze, az alapműveletekkel. Egyetlen gond vele, h kell egy kis idő, amig megkapja az infókat a zooper a taskertől. (Már a robotosok is taskert használnak?! ;) szegény Tamás, pedig kitett magáért... :D)

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#77448) teo77 válasza zhata (#77445) üzenetére


teo77
őstag

Így van, szerintem, azaz nekem, számomra! :) Nem is abszolút módon mondom a véleményem. :)

Narxis: számomra a Sygic sokkal jobb "elavult" térképekkel is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#77449) #79335424 válasza Mr Dini (#77447) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Igen, tudom, hogy van ilyen tárcsázó. Egy apróság hiányzik az összesből. Egy broadcast "űrlap", amiben pár sort kitöltve megadhatnám, hogy a tárcsázó ne a rendszerre bízza a választást, hanem direktben a Robotnak (vagy a Tasker -nek) továbbítsa a hívást. JB -n működött, de KK -en megint nem jelenik meg a Robot, mint választható hívóalkalmazás. Tamás küldött nekem reggel egy dev. verziót, amibe beépítette ezt az új, "CALL_PRIVILEGED" filtert is, de semmi változás. Bosszantó, mert egyébként egy tök piti dolog lenne megoldani. Persze, csak ezért nem kezdenék ilyen volumenű machinálásba. Azt is szeretném kipróbálni, hogy a hívásindítás/hívásfogadás activity -jeit, tudnám -e floatingban kezelni. Pl. ha megy a navi és közben jön egy hívás, akkor a híváskezelő felület nem utasítaná háttérbe a navit, hanem fölötte jelenne meg. Nem is értem, hogy gyárilag ez miért nem így történik.
Az ilyen alantas, Taskeres gyanúsítgatást pedig kikérem magamnak! :D

(#77450) Mr Dini válasza #79335424 (#77449) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Voldemort Somatom Nagyúr! Bocs az "alantas" viselkedésemért... Nem tesz jót ez az estétől hajnalig müszak... :DDD

Egyébként mondom meg lehet oldani a dolgot, csak picit komótos a taskerből zooperbe dolog. (Ellentéte gyors cserébe.)

De ha az kell, h a navi mellé legyen hívás, akkor várd ki az eszközödre a Muffint. Abba már van osztott képernyős alkalmazások. :U :DDD

Szerk.: nem tudod hozzáadni még advanced system actionbe sem? Mondjuk nekem JB alatt sincs tasker a keréktárcsázóban... :U

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.