Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) air válasza jopika (#74395) üzenetére


air
nagyúr

Ezért írtam, hogy tanulj. Nem szégyen az, ha valamihez nem értesz. De ha lusta vagy utána nézni, csak másoktól várod a kész megoldást, az gáz.
Google a barátod.
Számtalan cikk és írás született már az Android memóriakezeléséről. Célszerű elolvasni párat.
Amit pedig a kolléga fentebb írt, hát az elég távol esik a valóságtól.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74402) jopika válasza LámaZ (#74394) üzenetére


jopika
tag

Értem sajnos nem úgy veszem észre, de felvilágosítottak , ha kilövöm azzal se lesz jobb,

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#74403) jopika válasza air (#74401) üzenetére


jopika
tag

Nézegettem , nem vagyok lusta csak ez egy fórum, gondoltam megkérdezem,, hát ha...

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#74404) air válasza jopika (#74403) üzenetére


air
nagyúr

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ha valóban utána néztél volna, akkor nem kérdeznél ilyet.
A kérdés tartalma és formája arról tanúskodik, hogy nincs fogalmad róla.
De mivel fórum, segítünk. Az Android memóriakezelése
Szerintem itt is számtalanszor lett már linkelve. Egyébként a Greenify használatával lehet akku teljesítmény megspórolni.
De ehhez root és némi befektetés is szükséges.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74405) szimi57 válasza jopika (#74389) üzenetére


szimi57
őstag

Innen nem fizetős, ha pipát látsz ki kell venni!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74406) #07400704


#07400704
törölt tag

Az a lehetőség megoldott már, hogy alkalmazásokat ne csak a készülék memóriájába lehessen menteni hanem sd kártyára is?
Egyáltalán tudja ezt valamelyik android verzió?
Esetleg a lollipop?
:U :F

(#74407) petipetya válasza LámaZ (#74390) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen.

Hülye kérdésre hülye válasz.

"nincs rá lezsóidő"

(#74408) #79335424 válasza #07400704 (#74406) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hivatalosan nincs ilyen lehetőség az Androidban. Vannak olyan telók, amiknél a gyártó lehetővé teszi és vannak trükkök, amikkel a legtöbb készüléken megoldható.

(#74409) jopika válasza air (#74404) üzenetére


jopika
tag

Nem haragszom , de én nem ebbe a témába mozgok én sajnos csak ügyvéd vagyok így az android nem az én asztalom, na de mindegy , köszönet a segítségekért

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#74410) jopika válasza szimi57 (#74405) üzenetére


jopika
tag

:R

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#74411) #07400704 válasza #79335424 (#74408) üzenetére


#07400704
törölt tag

Egy másik topikba állítják, hogy a lollipop már támogatja ezt a funkciót.
Na majd kiderül ha meglesz az új telefonom :)

[ Szerkesztve ]

(#74412) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Üdv
Az miért van, hogy a Play áruházban egy app-ra azt írja, hogy "ez az elem nem áll rendelkezésre a te országodban"??
Konkrétan a Barclays bank mobilapplikációjáról van szó.

(#74413) LámaZ válasza MayerApu (#74412) üzenetére


LámaZ
addikt

Mi a kérdés?

Legyen minden jó!

(#74414) #79335424 válasza #07400704 (#74411) üzenetére


#79335424
törölt tag

KitKat -nél a Google (ismét) elkövetett egy merényletet. Letiltotta, hogy felhasználói alkalmazások korlátlanul írhassanak a mikroSD -re. De ez sem szentírás, a gyártókon múlik, hogy miképpen alkalmazzák. Az én telómon pl. gyárilag választható a telepítési hely, valamint bármely alkalmazás korlátlanul használhatja a mikroSD -t, root nélkül. Root -tal ez a korlátozás egyébként is feloldható. Lolliban a Google bevezetett egy új API -t, ami lehetővé teszi az alkalmazásfejlesztőknek, hogy deklarálják a mikroSD használatát. De ez sem jelent korlátlan használatot és még kevésbé a külső kártya telepítési tárhelyként való megjelölhetőségét.

(#74415) MayerApu válasza LámaZ (#74413) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Kérdőjellel jelöltem a mondatot!

(#74416) #07400704 válasza #79335424 (#74414) üzenetére


#07400704
törölt tag

Akkor itt már csak az maradt, hogy az általam használt alkalmazásokat engedi-e majd az új telefon/lolli sd-re írni, csütörtökön kiderül minden :K
Köszönöm a tájékoztatást! :R

(#74417) teo77 válasza MayerApu (#74415) üzenetére


teo77
őstag

:D

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#74418) LámaZ válasza MayerApu (#74415) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha én azt mondom, hogy a termékemet csak Magyarországon szabad forgalmazni, ahhoz mit szólsz?
Mert pl. a piripócsi takarékbank appja, és tök felesleges lenne, ha a grönlandi eszkimók is letöltenék. Vagy nekik csinálok egy másikat, kétszer olyan drágát.
Mit kell ezen megmagyarázni?

Legyen minden jó!

(#74419) Bozek válasza LámaZ (#74418) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mi van, ha a grönlandi eszkimó a piripócsi takarékban tartja a pénzét? Akkor ne férjen hozzá mobilról? :D

(#74420) MayerApu válasza LámaZ (#74418) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Jelenleg az UK-ban élek és éppen ezért nem értem, hogy miért nem tudom letölteni.

(#74421) air válasza MayerApu (#74420) üzenetére


air
nagyúr

Létezik a Play-en egy olyan dolog, hogy régiózár, vagy regionális korlátozás. Az alkalmazás feltöltője meghatározhatja, hogy melyik régióból lehessen és melyikből ne lehessen elérni az alkalmazást. Hogy adott alkalmazásra miért tesz korlátozást a feltöltő, azt csak ő tudja megmondani.
De hogy a Play áruház mi alapján azonosítja be a régiót, az megint jó kérdés. Ha kint élsz akkor logikus, hogy angol bank alkalmazását akarod használni. Talán a készüléked magyar nyelvre, vagy magyar területi beállításra van állítva, és ezért azonosít rosszul. Esetleg a Google acc-nak is van valamilyen régiós opciója, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74422) MayerApu válasza air (#74421) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Ezt én értem csakhogy én angliában élek és egy angol bank mobilalkalmazását szeretném használni. Ezért gondoltam, hogy valami beállítási gond a telefonon.

(#74423) Buster17


Buster17
addikt

Chrome helyett tudtok kevesebb akufogyasztással bíró alkalmazást?

Opera minit szedtem le de az meg nagyon lassan tölti be az oldalakat.

(#74424) Vertigo18 válasza air (#74421) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pár hete ingyen lehetett hozzáférni a Transformers film első részéhez Playen, de sajna kishazánkból ugyanez miatt az is elérhetetlen volt. Azért néha érthetetlenek a korlátozások, de bele kell törődni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#74425) vadászcsiga válasza Buster17 (#74423) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Uc browser. Hasonló swipe-ok vannak benne és alig meríti az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#74426) St3ven válasza vadászcsiga (#74425) üzenetére


St3ven
addikt

Abból is a Mini az ajánlott?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#74427) Flind válasza St3ven (#74426) üzenetére


Flind
senior tag

Nem.

Chrome helyett, meg úgy alapból sima. Gyenge telefonokra / adatspórolásra Mini, tabletekre pedig HD.

[ Szerkesztve ]

(#74428) #79335424 válasza MayerApu (#74422) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem azt a bankot, de azt tudom, hogy az Xposed tele van a korlátozásait kijátszó modulokkal. Egyébként meg megkérsz vkit, hogy töltse le és passzolja át neked az apk -t. Döntsd el, hogy problémázni szeretnél, vagy megoldani!

(#74429) vadászcsiga válasza St3ven (#74426) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahogy Flind írja

(#74430) St3ven válasza Flind (#74427) üzenetére


St3ven
addikt

& vadászcsiga: :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#74431) LámaZ válasza #79335424 (#74428) üzenetére


LámaZ
addikt

Erről van szó!
Persze, a problémázás is egy érdekes játék, ha van hozzá partner. :-D
Amúgy a DVD-knél is van régiós korlátozás. Ki hitte volna!

Legyen minden jó!

(#74432) motrola válasza Buster17 (#74423) üzenetére


motrola
aktív tag

CM browser -> play.google

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#74433) Fall-N válasza Flind (#74427) üzenetére


Fall-N
veterán

Egy baj van az egész UC böngészőkkel, de nekem nagy. Az, hogy nem jól jeleníti meg a képeket túlságosan tömöríti. (Mondjuk tudom az okát, indiai piacra van szánva ahol gyenge az internet.) Ez mellé a sima még használ saját beépített kép megjelenítőt, ami totál fölösleges. (A bloatware linkeket meg sem említem...)

Tudom, hogy gyenge telefonokra nincs nagyon más, ami nem lassú, de újabbakra totál nem jó. Sajnos a HD is tömörít így oda a HD szó értelme. A mini jól jelenít meg, de az meg full fa pad és sokszor összeomlik.

Buster17: Próbáld ki a Mercury Browsert. Van beépített Adblock is benne.

[ Szerkesztve ]

(#74434) vadászcsiga válasza Fall-N (#74433) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Image qualitynál a high beállításával is tömörít?
A G2 újabb telefonnak számít mégis használható. Én nem érzem ennyire rossznak de kinek mi?

[ Szerkesztve ]

(#74435) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#74434) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van benne valami cloud boost, szerintem az felel a tömörítésért. :)

#74436:
Sejtettem, csak tényközlés volt. ;) Nem is hittem, hogy ne lehetne kikapcsolni a képek tömörítését! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#74436) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#74435) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki kell kapcsolni

(#74437) unravel


unravel
őstag

Lastpass Password Manager Premium böngészője

+ gyors, tizedannyit eszik mint a chrome vagy a firefox, tudja a jelszavaimat :)

- nem ingyenes

¯\_(ツ)_/¯

(#74438) Bozek válasza LámaZ (#74431) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebből az arrogáns stílusból jó lenne kicsit visszavenni. Neked beszólt a kérdező, amikor a JRE miatt problémáztál?

Amúgy meg lehet, hogy olvasni tudsz, de értelmezni sajnos nem. Angliában él és az angol bankjának az alkalmazását akarja letölteni. Szerinted a kettő nem egy ország?

(#74439) darvinya válasza MayerApu (#74412) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés:
Ottani a szolgáltatót használsz?
G fiók ott lett létrehozva, v. Google helyszolgáltatás be van kapcsolva?
Nincs bekapcsolva álhelyek?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74440) LámaZ válasza Bozek (#74438) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem is igaz. Én egy kedves, aranyos ember vagyok.

Legyen minden jó!

(#74441) Viktor0610 válasza MayerApu (#74422) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben ingyenes, és csak valami beállítási probléma, de elérhető kellene legyen, tegyél egy próbát ezzel.
Gépen megkeresed a Playen a programot, ide beilleszted a linkjét, majd letöltöd gépre, onnan át a készülékedre, majd telepít, örül. :)

Samsung Galaxy A54

(#74442) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!A Facebook Messenger 24.0.0.13-as verziójában csak én nem találom a kijelentkezés opciót?
csak az adatok törlése segitett.

(#74443) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#74442) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

aprokaroka87:
A Messengerben már nagyon régóta nincs kijelentkezés opció.
Amikor fenn volt a készülékemen, én mindig jegeltem a Greenify-programmal, hogy ne működjön a háttérben. :D

LámaZ:
Mert nincs legjobb böngésző. :D Mindenkinek mások a preferenciák, mindenki más miatt szereti ezt vagy azt a böngészőt. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#74444) LámaZ válasza motrola (#74432) üzenetére


LámaZ
addikt

Fogalmam nincs miért zárták ezt be:
Mobil böngésző, melyik a legjobb?

Legyen minden jó!

(#74445) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#74443) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem,mindenesetre elég gáz,hogy ezt kihagyták bellöle
a messenger újraindulást rootal megoldottam.

(#74446) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#74445) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az értesítések teljes kikapcsolását ész egyéb mappák elérésének hiányát rónám fel a Messengernél, de annyira nem érdekel, hogy foglalkozzam vele, inkább böngészőből írok üzenetet, ha... :)

Samsung Galaxy A54

(#74447) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#74446) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha jól tudom az alkalmazásinformációban,minden appnál van olyan hogy "értesitések kikapcsolása" .

(#74448) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#74447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, de én a programon belül szerettem volna, ha ki lehetne kapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#74449) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

pushbullet másnál se megy?
már a bejelentkezésnél is hibát ír.

#?*@&!

(#74450) Flind válasza Fall-N (#74433) üzenetére


Flind
senior tag

Ezt nem teljesen értem. Az a baj, hogy nagyon tömörít, de a beépített képmegjelenítő felesleges? Annak pont az a lényege, hogy a fotót letöltés nélkül is megnézhessük eredeti minőségben, mintha a saját tárhelyünkről célalkalmazással nyitnánk meg. Erre jelenleg egyik másik böngésző sem képes.
Pl. egy kép (directlinken) a mobilfotós topicból sima webes felületen így néz ki (UC által agyontömörítve): [link] - ugye erre panaszkodtál. De a képmegjelenítő már így mutatja: [link]
Ezutóbbi minőséget szerintem egy böngésző sem tudja hozni webes felületen (főleg nem úgy, hogy reszponzív maradjon a nagyítás, görgetés), és a UC-nak sem plusz idő betölteni. Miért nem használod ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.