Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) xSide válasza petipetya (#67831) üzenetére


xSide
őstag

Jó bulizást:)
Google maps beállítva Home jó lesz hozzá?
Telót ne hagyd el addig míg taxi-ba szállsz...
Upsz most hívd fel öket időre menjenek érted, de mond be a pontos címet hova vigyenek:D

(#67902) #79335424 válasza Bozek (#67900) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Letölti temp -be és utána telepít. Az lenne a gáz, ha nem így tenne.

(#67903) Dyrtyho válasza ben-ga (#67899) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Csak az a megoldás létezik rá, hogy nem lépsz ki teljesen a programból, hanem csak "tálcára" teszed

best regards, egy fórumozó blogger

(#67904) Bozek válasza #79335424 (#67902) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez világos is, de hol van a temp?

(#67905) Hunork válasza Bozek (#67904) üzenetére


Hunork
veterán

Ez engem is érdekelne, mert nem találom.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#67906) katt777 válasza jurzsolt (#67862) üzenetére


katt777
félisten

+1x megathanx, a linkelt app megoldotta a problémát, ráadásul vagy összesen 15 ilyen-olyan szemetet talált, amit más pucoló progik nem. Ezek szerint vmelyik játék friss verziója is ezért nem ment fel. Méghogy a win szar meg szemetel. :(

oncsi: Vettem egy S4/S5 utánzat telót jóval olcsóbban, 32GB RAM-mal bővebb felszereltséggel, és lazán teljesít mindent, ráadásul nincsenek olyan idióta szokásai, amilyenekkel Samsungos ismerőseim rendre szívnak. Nekem csak annyi a bajom, hogy a 64GB-osat nem kezeli.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#67907) Flyme válasza LonGleY (#67888) üzenetére


Flyme
senior tag

Tökéletes, köszi! :R

(#67908) #79335424 válasza katt777 (#67906) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nekem csak annyi a bajom, hogy a 64GB-osat nem kezeli."
Akkor se kezeli, ha FAT32 -re formázod?

Bozek:
Sajnos, én sem tudom az elérési útvonalát.

(#67909) fdisk válasza jurzsolt (#67862) üzenetére


fdisk
őstag

Egész pontosan mit csinál ez a Javítások és biztonsági mentések eltávolítása ?
Mit töröl?
Törölhet-e olyan fájlt ami fontos a rendszernek?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#67910) katt777 válasza #79335424 (#67908) üzenetére


katt777
félisten

Nem, 32GB a gyári korlát (ezért nem is kockáztatok, pedig jó lenne, de inkább vettem +1 32GB-os kártyát, így legföljebb csak a zenéim 40% nem lesz egy időben elérhető. Annak fényében érdekes a dolog, hogy ha rádugok egy 500GB-os (NTFS) vinyót, azzal nincs baja.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#67911) janakbacsi


janakbacsi
őstag

segítséget kérnék! adott két egyforma telefon egy lakáson belül. zte nubia z5s mini. a probléma az, hogy amikor mindkét telefon be van kapcsolva, akkor nem tud mind a kettő a routerhez kapcsolódni. ha az egyiket kikapcsoljuk, akkor a másik igen és vica versa. létezik az, hogy a wifi hálózati eszközöknek ugyanaz a mac address-e és ez okozza a problémát? van erre valami megoldás?

köszönöm szépen.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#67912) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Ki milyen kamera app-ot használ? Nekem egy Sony Z1 Compact-om van és vhogy többet éreznék ebbe a telóban képek terén. Annyi kamera alkalmazást látni Play-en... van olyan, hogy legjobb szerintetek?
Szívesen elolvasnék pár véleményt különböző app-okról. :)

(#67913) Bozek válasza katt777 (#67910) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sok esetben csak rá van írva. Nekem az Xperia V és most a Z1 Compact is simán vitte a 64 GB-os kártyát.

(#67912) acsati: Szerintem a Camera FV-5 a legjobb, de az A Better Camera se rossz. Ez utóbbi most 90%-os akcióban van a Play-en.

(#67914) S e t h válasza dokee78 (#67889) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hasonlítsd össze az értékeléseiket, ennyi.
Az UpTo a Business Calendarhoz képest widgetileg giccses, instant delete volt miután kipróbáltam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#67915) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

ebay widgets másnál se megy?
ebay működik, de widgetről nem indítható.
(minden egyéb widget működik)

#?*@&!

(#67916) Viktor0610 válasza zeon.hu (#67915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs véletlenül a memóriakártyán a program?

Samsung Galaxy A54

(#67917) Illusion1010 válasza janakbacsi (#67911) üzenetére


Illusion1010
senior tag

A routeren nincs valami korlátozás beállítva? (kiosztható IP száma, csatlakoztatott eszközök száma)

Nem hinném, hogy létezik két egyforma MAC address. (nem számítva, ha klónozva van)

[ Szerkesztve ]

(#67918) zeon.hu válasza Viktor0610 (#67916) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem hiszem, hogy az elmúlt pár órában valaki átrakta :)

nincs ott. leszedtem, feltettem ismét, de nem megy.
ebay app indul, csináltam widgetet zooperrel, az is működik, kizárólag az ebay widgets nem reagál semmire.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#67919) Viktor0610 válasza zeon.hu (#67918) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes. :F Nekem pl. widgetet sem ajánlott fel MIUI alatt.

Samsung Galaxy A54

(#67920) acsati válasza Bozek (#67913) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben, köszi a választ, kipróbálom őket :)

(#67921) zeon.hu válasza Viktor0610 (#67919) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

azt külön szedtem le playről.
rákérdezek a teló topikjában, lehet, hogy az EMUI 3.0 beta kavar be.

#?*@&!

(#67922) unravel


unravel
őstag

Üdv újra

Contact listet mivel lehet szinkronizálni? fészbúkkal? mi a módja? nekem elég lenne csak a profilképek...lehet ilyet?

¯\_(ツ)_/¯

(#67923) LonGleY válasza unravel (#67922) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem a legjobb mód, ha a Gmail címtárban berakosgálod manuálisan a képeket a névjegyeidhez (persze abban az esetben, ha ez rendesen szinkronizálva van a készülékeddel - de feltételezzük a legjobbakat). A címtárból nem tűnnek el a képek, max felbontással kerülnek be, és olyat választasz mindenkihez, amit szeretnél stb. De itt van két eszköz, ha mégis ezt az utat választanád: Contact Picture Sync, Sync.ME

Ezek közül nem tudom, melyik az, ami a címtárral is tud szinkronizálni, illetve hogy milyen felbontású képeket pakolnak be... Meg ha beceneveken vannak mentve az emberek, akkor kevésbé lehet eredményes az egyeztetés. Jobb szeretem a tiszta megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#67924) unravel válasza LonGleY (#67923) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm a hosszú, részletes választ!

¯\_(ツ)_/¯

(#67925) jurzsolt válasza fdisk (#67909) üzenetére


jurzsolt
tag

ODEX fájlokat töröl a /system/app és /data/app mappákból. Olyat nem semmisített meg nálam, ami miatt baj lett volna, minden úgy működött továbbra is, mint előtte, annyi különbséggel, hogy már tudtam telepíteni és frissíteni bármit.(Ne tőlem kérdezd, mi az az ODEX file :))

[ Szerkesztve ]

(#67926) twine válasza S e t h (#67914) üzenetére


twine
addikt

Erre próbáltam a kérdésemmel célozni...
Ennek az upto calendarnak pont annyira rakat sz@r a használati értéke mint a Google "uj" lollipop calendárjának...
Feltelepítettem átnéztem...törlés...
Én mindig azt mondom, mindenki azt használ, amit akar, de egy business calandart "bénának" nevezni az upto tükrében....hááááát....(több mint) fura.... :U

(#67927) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Amikor megjelenik egy program frissítés, akkor elég csak frissíteni, vagy jobb, ha törlöm a régit és újratelepítem az egész programot? Korábban volt itt arról szó, hogy egyes programok maguk után fent hagyják a régi verziót is és az szemétként marad a gépen.
Amennyiben ez programfüggő tudtok olyan programokat, játékokat mondani (tapasztalat alapján), amiket érdemes újratelepíteni frissítés helyett, ha van belőle újabb verzió?

(#67928) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Van arra lehetőségem, hogy a gyári Samsung naptárat (S Tervező) fel telepítsem a jelenlegi telefonomra? (Oneplus One)

Keresgéltem .apk fájlokat, de amit találtam, azt nem engedte telepíteni.

Lenne erre valamilyen megfejtés?

Az indok annyi lenne, hogy nagyon megszoktam már ezt a naptár-programot, és nekem tökéletesen megfelel.

Köszönöm

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#67929) #79335424 válasza Krystal_s (#67927) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én így frissítek:
Nem emlékszem olyanra, hogy egyszer is töröltem volna előző verziót. Sztem totál fölösleges lenne. Viszont ha van root, akkor a Titanium pro sztem kötelező darab. Soxor megmentett már. Van elég helyem, úgyhogy az alkalmazásokból visszamenőleg 5 verziót tárolok (kb másfél GB). A mentésfájlt felhőbe szinkronizálom. Így, ha bugos egy új verzió, vagy csak nem tetszik, akkor pár bökéssel visszaállok az előzőre. Van pár alkalmazás, amiket figyelek. Ezeket azonnal frissítem. Előtte mindíg mentem őket TiBi -vel, hogy a frissítés előtti, utolsó adatállapot legyen meg. Egyébként pedig hetente szoktam frissíteni, kizárólag manuálisan és mindíg elolvasom a changelogot (már amelyiknél érdemes, mert pl. a Dolphin -nál sztem fél éve nem változott).

(#67930) basaja válasza zeon.hu (#67915) üzenetére


basaja
senior tag

Nálam simán müxik...:)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#67931) ben-ga válasza Dyrtyho (#67903) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi, én nem használom, Ő meg kocka hozzá.
kicsit segítenél, h hogy kell ezt beállítani?

(#67932) atosan válasza Maffia91 (#67928) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Lehet, hogy csak Samsungokkal kompatibilis az app.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67933) #79335424 válasza Maffia91 (#67928) üzenetére


#79335424
törölt tag

TiBi pro -val és CWM -mel esetleg ráerőszakolhatod. Az más kérdés, hogy működni fog -e. Egyébként sztem is jó naptár, én is azt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#67934) janakbacsi válasza Illusion1010 (#67917) üzenetére


janakbacsi
őstag

pedig létezik, íme a bizonyíték. nem lehet szoftveresen valahogy rávenni, hogy tetszőleges mac address-t használjon?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#67935) mefistofeles

Miért van az, hogy letöltök a play áruházból játékokat és a háromnegyede nem indul internetkapcsolat nélkül? Az áruházban lehet e szelektálni aszerint, hogy kell e a játék futtatásához hálózat?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#67936) Indiant válasza mefistofeles (#67935) üzenetére


Indiant
addikt

Sajnos egyre több játékhoz kell net. Szerintem nem lehet.

Somatom: ..melyik felhőbe? (mivel?)

Lehet a system/app-ban lévő appokat in place frissíteni? (tehát ugyanoda)

[ Szerkesztve ]

(#67937) air válasza janakbacsi (#67934) üzenetére


air
nagyúr

Ha rootoltak a készülékek, akkor ez segíthet. Wireless Mac Address Changer
Root nélküli megoldást nem találtam.
Egyébként mint mindig, most is a Google segített.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#67938) janakbacsi válasza air (#67937) üzenetére


janakbacsi
őstag

köszönöm, igen rootolt mindkét készülék.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#67939) #79335424 válasza Indiant (#67936) üzenetére


#79335424
törölt tag

Foldersync pro (ez Tasker plugin is) és a NAS -omra mentek, FTP -vel. De a Foldersync ismeri a Gdrive -ot is. Egyébként a Titaniumon belül is van ilyen lehetőség. Csak a Foldersync jobban konfigurálható és a plugin miatt egyéni feltételek alapján is automatizálható (pl. csak, ha töltön van, az otthoni wifihez csatlakozva és legalább 1 órája nem ment a kijelző).

(#67940) mefistofeles válasza Indiant (#67936) üzenetére

Oké de egy kisgyerekeknek készült, gömb lövögetőshöz, ...könyörgöm......
...és miért nincs olyan opció, hogy én most csak egyszemélyesben offline játszok? :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#67941) #79335424 válasza mefistofeles (#67940) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert akkor nem tudnál extra, robbanós töltényeket vásárolni a gömbökhöz és számodra releváns alkalmazás és borotva reklámokat sem tudna megtekinteni a gyerek. Továbbá, az újabb és újabb rekordjait sem tudná közvetlenül az alkalmazásból megosztani a Facebook többi gömblövögetőjével. Egy reklámból élő cég oprendszerét használod. Mégis, mire számítottál? Tényleg elhitted, hogy ingyen van? De édi! :D

(#67942) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Milyen olyan appot tudtok javasolni, amibe az alap kapcsolókat (wifi, mobilnet, bluetooth, meg mondjuk a wifi hálózatok listájának shortcutja) lehet rakni és vagy a notification baron helyezkedik el vagy a "tálcán" (htc gyorsindítója). Mindezt úgy, hogy nem lassítja a telót és nem is zabálja az akksit (szedtem valamit első 5 találat közül amiket a notification barra dobott de szörnyen lassította a telót valamiért).
Más: olyan widgettel is rendelkező app, ami úgy épül fel mint egy google now (akár az is alkalmas lenne ha tudnám állítgatni benne, hogy mit akarok látni), és be lehet állítani, hogy google weathert mutassa 1 nappal előre, árfolyamokat, meg 1-2 dolgot még mondjuk.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#67943) Indiant válasza #79335424 (#67941) üzenetére


Indiant
addikt

Sajnos pont így van. Az ,h. a gyerkőc szórakozzon, az nem szempont.

(Kösz a tippet!)

(#67944) #79335424 válasza spanyoll (#67942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értettem, hogy miért kell ilyesmivel bonyolítani a dolgokat, hiszen, ha lehúzom a rolót, akkor rögtön ott vannak ezek a kapcsolók, az állapotsori widget kapcsolókhoz meg csak plusz bökdöséssel, húzogatással férek hozzá. Aztán megtudtam, hogy ez nem Android, hanem Samu okosság. Most, a chinafonon pedig látom, hogy ez hogy megyen egyébként. Katasztrófa. A Samukban azért akadnak hasznos ficsőrök is a sok minek mellett

Először egy kis elmélet, hogy értsd a miértet. A widgetek miniprogramok, amiknek az erőforrásigényét két dolog nagyban befolyásolja.
1.: Aktív/passzív mód. Aktív módban utasítják a rendszert a friss állapot küldésére. Passzív módban csak használják az egyébként frissülő adatokat.
2.: Maga a widget frissítési periódusa.
Ha felraksz egy widgetet, ami csak egy kapcsoló, az normális esetben csak akkor frissíti az állapotát, ha ráböksz. Ha viszont közben mutat is vmi adatot, akkor el tud szabadulni az erőforrásigény. Sajnos, ez a legtöbb widgetben nem konfigolható.

Én az Elixír2 -t és annak a Widgeteit használom. Meg lehet adni egy widgeten belül a kapcsolók, állapotjelzők számát. A widget frissítési periódusa pedig állítható. Tehát praktikus a kapcsolókat és az állapotjelzőket külön widgetbe tenni. A hálózatok megkülönböztetésére nem tudom, hogy van -e tuti megoldás. Ha van, akkor biztos lesznek tippek. Én E-Robot -tal csinálnám. Ez is Tamás munkája, mint az Elixír. Ezért teljes az átjárás a két alkalmazás között. Ez persze így, egy komplex dolog, kicsit ágyúval verébre. De én már sok alkalmazást töröltem, mert a Robot/Elixír duó fölöslegessé tette őket.

Ha viszont nem állapotsori kapcsolókat szeretnél, hanem "tálcásat", akkor egy normális Launcherben (pl. Apex, Nova) van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#67945) raziel01


raziel01
veterán

Látom sikerült amazon appstoreba vegre berakni a letoltes megszakitast. Hany evbe is telt? 2? Azért ez őket is minősíti. Bar teny, hogy sok amazon coint elvertem a jo akciokra. :-)

(#67946) Illusion1010 válasza janakbacsi (#67934) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Talán ezzel, de sosem próbáltam ilyesmit, nem tudom hogy működni fog-e. [link]

Root kell hozzá!

Esetleg itt egy videó, hogy kell átírni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67947) air válasza Illusion1010 (#67946) üzenetére


air
nagyúr

link :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#67948) spanyoll válasza #79335424 (#67944) üzenetére


spanyoll
addikt

A fogyasztás ilyenségét értem (legalábbis azt hiszem), épp ezért nem értettem, hogy egy pusztán kapcsolókból álló és az értesítési sávból lenyíló program miért lassítja a telefont és eszi az akksit.
No mindegy. Ha jól értelmezem ez az elixír ez az állapotsorba segít bepakolni nekem kapcsolókat. Jól értem? :) Mert ha igen akkor felpattintom sebesen aztán megcsinálom a kis dolgaim benne.
A wifi hálózat szemlélőre nem kell külön progi, a gyári részletes wifi tábla vagy minek nevezzem is elég.
Amúgy köszönöm a segítséget :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#67949) Illusion1010 válasza air (#67947) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nem vettem észre :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.