Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Jazz


Jazz
veterán

A widgetet hogy lehet kitenni a weather and clock alkamazással? Valahogy eltűnt, és a főoldal/ add widget listában nem található. [link]

free your mind

(#67852) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv!

Alap android rendszerben 4.4.2 alatt a gyári böngészőt használom. Van arra lehetőség hogy a böngésző mentési profilját kimásolva elmentsem? Mint pl pc-n a firefoxban van erre mód,és egy újra telepítés esetén múnden mentett oldal vissza állítható.
Köszi előre is!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#67853) ollie válasza klepto (#67830) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sajnos ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni root nélkül. Ha van root, meg tudsz cserélni tárhelyeket, például a kettéosztott belső tárhely 2. partícióját az igaz SD kártyával, és akkor az igazi SD-re tudsz majd átmozgatni. De ehhez ugye először is root kell, másrészt egy rendszerfájlban kell átírogatnod a a partíciókat, melyeket mountol a rendszer. Legjobb, ha a telefon saját topikjában kérdezel rá.

(#67835) mefistofeles: van amikor van különbség, van amikor nincs, de ezzel nem kell törődnöd, meg a playből mindig az aktuális készülékhez optimalizált változat töltődik le. Aztán előfordul olyan app is, hogy direkt külön adják ki a tabletes és a mobilos változatot is, hogy 2x kelljen fizetni érte, de ritka az ilyen.

[ Szerkesztve ]

***

(#67854) Jazz válasza katt777 (#67849) üzenetére


Jazz
veterán

Az internal storage-t akarja használni a progi telepítésre, az meg gondolom tele van, vagy nincs elég hely. Hiába van külső SD kártyád, vagy x Gb telefon tárhelyed.
Én ihába állítottam be hogy a telefonon memóriát használja alapértelmezettem telepítésre....ennek ellenére mindig az internalba akar pakolni..S
SD maid-el pucolj egyet, aztán kill process néhány alkalmazást a memóriából. Aztán próbáld úja.

free your mind

(#67855) Just_Reboot válasza Just_Reboot (#67846) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem az Es el van a gond hanem a lollival kitkat alatt ott van az automatikus telepítés lolli alatt nincs. De vajon miért nem megy lolli alatt?

(#67856) ollie válasza #77081088 (#67852) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen böngésző? Elég sokban van már online profil, ami menti a dolgokat.

***

(#67857) tomy86 válasza Just_Reboot (#67850) üzenetére


tomy86
addikt

Pedig én is azt a verziót használom (CM11alatt).
Közben látom, hogy Lollipop alatt használod.

[ Szerkesztve ]

(#67858) #77081088 válasza ollie (#67856) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nem tudom,gyári alkalmazás annyit tudok.

(#67859) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan app androidra mint windows phone-ra a csendes órák?

CM11-en van csendes órák, de nem tudja azt amit szeretnék. WP-n be lehetett állítani hogy ha kétszer hívott valaki pár percen belül akkor már csörgött. Plusz ott az sms-ekre is be lehetett állítani hogy valakiét halljam a többiekét nem.

Van esetleg erre valami megoldás?

(#67860) katt777 válasza Jazz (#67854) üzenetére


katt777
félisten

Rosszul gondolod, ráadásul az előző verzió is ott volt.
Időkép és Battery Saver csinálja egyébként (eddig). Uninstalláltam őket, de tiszta install is ua. :(((
32GB RAM van a telóban (2 csak a sima memória), 14GB szabad, de még a szintén 32GB SD-n is szabad 3GB...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#67861) fdisk válasza fdisk (#67838) üzenetére


fdisk
őstag

Úgy néz ki megvan a kérdésemre a válasz..
A Lux nevű app kavar be.
Ha kikapcsolom,minden további nélkül működik a Telepít gomb.
A franc érti miért kavarhatja be. :F

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#67862) jurzsolt válasza katt777 (#67849) üzenetére


jurzsolt
tag

Én is belefutottam már kétszer is ebbe a hibába. Először csak az újrahúzás segített. Másodjára véletlenül találtam rá a Lucky AppManager programra, mely Gidano által honosított verziója letölthető innen. Az eszközök menüpontban lesz egy lehetőség, hogy "Javítások és biztonsági mentések eltávolítása (nincs elegendő tárhely)" címmel. A telefon újraindul utána.Azt hiszem root kell, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#67863) Viktor0610 válasza fdisk (#67861) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, ezt már én is tapasztaltam.
Ha fut bármilyen fényerő-módosító, képernyő sötétítő program, nem reagál a Telepít gombra.

Az okát én sem értem. :F

Samsung Galaxy A54

(#67864) katt777 válasza jurzsolt (#67862) üzenetére


katt777
félisten

Nagyon szépen köszönöm, ki is próbálom még ma. Remélem, segít. :R
Mondjuk kérdéses akkor, hogy az egyébiránt nagyra tartott Clean Master mire is jó valójában. :U
unRoot nem probléma, anélkül a telefon nem is lenne az enyém. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#67865) olivera88 válasza Gedeon31 (#67843) üzenetére


olivera88
veterán

Pedig visszanéztem és nem láttam. A másnapos fej. ;]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#67866) harry3 válasza Hunork (#67847) üzenetére


harry3
őstag

Az LG L70-es topikban talán tudnának segíteni eme szánalmas rendszer rootolásában.

(#67867) oncsi válasza #79335424 (#67829) üzenetére


oncsi
őstag

Nem. OTG pendrive-ról a belsőbe vagy az SD-re, vagy belsőről az SD-re. TC-vel egy pontosan 1GB-os fájlt belsőről SD-re 335mp, mig forditva 105mp. A gyári fájlkezelővel lassabb picit 125 oda, és 110 vissza, de kb ezt tudta a Note iS 4.1.2 alatt.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#67868) fdisk válasza Viktor0610 (#67863) üzenetére


fdisk
őstag

Visszaraktam egy korábbi mentést,azzal viszont jó.(1.95-et)
A frissítésbe lehet vmi,ami bekavar.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#67869) XharX


XharX
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Olyan problémám akadt, hogy szükségem lenne androidon egy olyan táblázat kezelőre ahol a cellákat el tudom érni annak számának beírásával vagy billentyű paranccsal. Egy kb 5 oszlopos és 70 soros táblázatról lenne szó.
Előre is köszönöm és remélem nem kérdeztem nagy marhaságot! :R

(#67870) Hunork válasza harry3 (#67866) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, segítenek, és nagyon örülök neki, hogy ma is van, aki erre ráér! :K De semmi nem használ. :( Root, ilyen-olyan app, még mindig a belső tárhelyre akar menteni... :W :W Érdekes, a másik rendszeren ilyen gond nincs, nekem nem is ilyen telóm van, a fiam szenved vele...
Ez olyan, mintha a Linux lekorlátozná a windows-ról átállókat, és igen, szánalmas. :((( Mert semmi értelme így, vagy ha mégis, hát akkor 16GB belső tárhely nélküli telefonokat ne hozzanak forgalomba ezzel a rendszerrel. Mert biztos, hogy nagy a bódottá, hogy fényképeket lehet menteni a 32GB SD kártyára, de szerintem nem ez a terve a legtöbb user-nek. Mindegy, nézetkülönbség örök lesz, csak megoldás lenne már...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#67871) Bozek válasza Hunork (#67870) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen az az ilyen-olyan app? Próbáld ki a FolderMount-ot (mivel van root). Ott tudsz beállítani párokat, hogy a belső tárhelyről mit helyezzen át az SD-re (mondjuk a teljes Android mappát, amiben az alkalmazások saját fájljai vannak). Innentől fogva meg már nincs gond, ami oda mentene, az automatikusan megy az SD-re.

(#67872) oncsi válasza Hunork (#67870) üzenetére


oncsi
őstag

Ezt pont azért hozták létre, hogy el lehessen adni a 32-64GB-os készülékeket extra áron. Barátom vett egy nem tudom milyen, de a mostani legújabb ájfont 700$-ért. 16GB-os. A 32 az 810$-lett volna. Hogy másképp lehet 110$ kérni egy 16GB-os kártyáért?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#67873) Bozek válasza oncsi (#67872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért az ájfónt ne hozzuk ide, azon sehogy se tudsz tárhelyet bővíteni. :D

(#67874) xxxBxxx


xxxBxxx
újonc

TouchPal billentyűzeten hol/hogy lehet kikapcsolni a T9-et? :Y
Már mindent megnéztem és sehogy sem tudom kikapcsolni :W Ha valaki tudja kérem segítsen!!!! :F

(#67875) oncsi válasza Bozek (#67873) üzenetére


oncsi
őstag

A gyártó nem fontos. Most Samu van nekem, 16GB-os. Az egy dolog, hogy itthon nincs is forgalomban ebből nagyobb, de kint ennél is 20e-el drágább a 32 GB-os változat. Miközben 5e Ft egy 16-os kártya. 20e Ft-ért meg van 64-es kártya is, ami ugye már összesen 80GB a 32GB-os változatt árában.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#67876) Flind válasza xxxBxxx (#67874) üzenetére


Flind
senior tag

Pedig nincs eldugva. Béta tesztelő vagyok, így nem tudom hogy a normál verzió is frissült-e már az új designra, de emlékszem.
Ha nem frissült: Space baron balra húzod az ujjad, vagy beállítások, intelligens bevitelnél kikapcsolod az auto-korrekciót (ha akarod a köv. szó javaslatot is).
Ha frissült, TP menü gomb, majd predikció gomb (az aktuális állapotot jelzi, tehát "KI"-re kell állítani), vagy beállításokban a szokásos.

Nyugi, ez értelmes billentyűzet, nem SwiftKey, itt van lehetőség..

[ Szerkesztve ]

(#67877) Viktor0610 válasza oncsi (#67875) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont ebből az indíttatásból vetek el minden olyan készüléket (gyártótól függetlenül), ami nem bővíthető.
Pofátlan árkülönbséggel adják a nagyobb tárhellyel szerelt verziókat... :((

Samsung Galaxy A54

(#67878) Bozek válasza oncsi (#67875) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem a matematikát még gyakorolnod kell. :D A 80 GB 25 ezer a számítások szerint, míg a 32 GB-os 20 ezerrel drágább. Ha csak a 64 GB-os kártyát vesszük alapul, ami ugye ugyanolyan árban van, akkor 48 GB-tal több tárhelyet kapsz, ami még messze van a 80-tól. :)

Másik téma, hogy az iPhone-hoz hiába veszel microSD-t, nem tudod belerakni, szóval ott mindenképp a nagyobb tárhellyel rendelkezőt kell megvenned, ha több mindent akarsz rajta tárolni. A Samu esetében bővítheted, tehát oda pakolhatod a képeid, zenéid, filmjeid és root segítségével akár még mást is (az előbb említett FolderMount segítségével például). Tehát ezért mondtam, hogy ne az iPhone-t hozd fel példaként.

(#67879) oncsi válasza Bozek (#67878) üzenetére


oncsi
őstag

Szerintem nem számoltam el semmit.
Ha 20e Ft-al drágább a 16-osnál a 32GB-os változat, akkor inkább veszek 16-ost és mellé 20e-ért egy 64-es kártyát ami egyben 80GB.
Minden másban igazad van :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#67880) Bozek válasza oncsi (#67879) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jogos. Egyben 80 GB-t a 32 GB-os árában, de attól még csak 48 GB-tal több és engem ez zavart meg a dologban.

(#67881) Jazz


Jazz
veterán

Valaki nem tudja hogy a Weather & Clock alkamazásnál a widgetet hogy lehet kitenni? [link]
Eltűnt a föképernyőről. Az add widget listában nem szerepel. Az alkamzáson belül meg nem találtam olyat hogy widget kirakása...vagy ilyesmi.

free your mind

(#67882) ollie válasza Jazz (#67881) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lett átmozgatva SD kártyára?

***

(#67883) Jazz válasza ollie (#67882) üzenetére


Jazz
veterán

Hm, ott a pont. És lőn csoda, most már kilehet rakni. :R
Pedig csak a belső SD-re mozgattam. Annyira kevés a memóra, szaggat a telefon. Van egy rahedli alkalmazás. Már azt se tudom mit töröljek. De elvileg nem kéne hogy vizet zavarjon. Ami meg erőszakosan a memóriában akar csücsülni annak ellenére hogy csak nagy ritkán használom, azt simán letiltom Elixiren belül. No meg SD Maid-el is karban van tartva a rendszer.

Az a baj van 500Mb memória, 800MB internal storage, 2Gb Belső (telefon) SD (kb. fele szabad), meg 32Gb külső (kártya) SD.
Tudom, ennek a linux rendszerű memória kezelésnek az a dolga hogy mindig telelegyen, aztán majd kiszórja ami nem kell....de legyen akármilyen intelligens, valami még sem stimmel mert akadozik a telefon.
Futó alkalmazások összesen 250Mb memóriát foglalnak jelenleg. Free memory az 500-ből 50 jelenleg. Remélem az internal storage nem osztozik a memórián és külön kezelődik.:S

free your mind

(#67884) ben-ga


ben-ga
tag

sziasztok, help me!

Miért nem megy a Skype Androidon csak ha mindig bekapcsolod?
Barátom ezzel nyaggat egy ideje, hogy Őt sem tudják hívni meg üzenetet sem kap csak ha előbb bekapcsolja.

(#67885) Jazz


Jazz
veterán

Milyen naptár widgetet ajánlanátok, ahol belehet állítani hogy a hét első napja a hétfő legyen?

Nincs valami program amivel lehetne szűrni letöltések számára google play-en?

Pl.: Keresés/Calendar widget....és ennyi. 4 csillag, és semmi más infó. Mi alapján szűrjön/válasszon az ember? Egyesével nézzem végig az összeset?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#67886) Flyme válasza Flyme (#67826) üzenetére


Flyme
senior tag

Up
Illetve idojaras widget is erdekelne, szinten johet fizetos is, nemtudom melyik a legszebb/legjobb.

(#67887) Hunork


Hunork
veterán

ÜDV!

Megvan a Folder Mount Premium alkalmazás, amivel elvileg, ha átteszem(vagy linkelem vagy mi) az Android mappát a rootolt LG L70-en az SD kártyára, akkor a játékoknak elvileg oda kéne menniük, de az Asphalt 8 letöltésekor még mindig a kevés hely hibát írja ki(A belső tárhelyen 570MB, míg az SD-n 14GB a szabad hely) :(

Mi a megoldás?

Választ előre is köszi!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#67888) LonGleY válasza Flyme (#67886) üzenetére


LonGleY
veterán

Amelyik neked tetszik...

Én az Aix-ot használtam sokáig, aztán lett Meteogram.
Naptárból a Business szerintem béna, helyette: UpTo.

(#67889) dokee78 válasza LonGleY (#67888) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem meg nem béna Buisness Calendar.

(#67890) LonGleY válasza dokee78 (#67889) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha nagyon sok teendőt kell kezelni, akkor lehet előnye. Mindenesetre én nem vettem észre előnyét az említetthez képest. Már nincs előttem, mert kb. 2 hónapja örömmel váltottam róla, de a nehézkes szó a legjobb rá.

[ Szerkesztve ]

(#67891) Bozek válasza Hunork (#67887) üzenetére


Bozek
nagyúr

Át is raktad az Android mappát? Zöld a kis gombostű ikon?

(#67892) Hunork válasza Bozek (#67891) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Igen zöld a gomb
:K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#67893) Bozek válasza Hunork (#67892) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem akkor még valamit rakj át, ami sok helyet foglal. Lehet, hogy az Asphalt 8 nem az Android mappába pakol (mindjárt megnézem), létezik néhány ilyen alkalmazás. Ha már letöltötted végre, akkor utána annak a fájljait is át tudod pakolni, csak először lent kellene lennie.

(#67894) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Rootolt Z Ultrám van, 16 gb tárhely nem elég játékokra, hogyan tudom megoldani, hogy az obb fájlok az sd kártyán legyenek? Már van egy olyan mod, hogy az alkalmazások tudnak írni az sd kártyára (android verzió: lollipop)

Üdv. Johnny

(#67895) twine válasza LonGleY (#67888) üzenetére


twine
addikt

Upto calendarban hogyan látom havi nézetben a teendőimet? Segíts nekem légyszíves...jó lenne látni ,hogy adott hónapban milyen napokon vannak az "ilyen", és az "olyan" teendőim...és mikor kell "ide", vagy "oda" mennem...illetve mindez "pepitában", hogy ha kérdezik, hogy adott hónapban melyik napokon vagyok szabad....:U
Köszi

(#67896) Bozek válasza Hunork (#67892) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az Android/obb mappába ment az Asphalt 8, szóval elvileg nem kellene gondnak lennie, bár én nem raktam át az egész Android mappát, így nem tudom, hogy letöltéskor tényleg oda szedné-e le. Viszont az biztos, hogy nálam az, amit átpakoltam, eltűnt a belső tárhelyről. Dobsz egy screenshot-ot a FolderMount linkelésről?

(#67894) jonnyjoker01: Neked is csak a FolderMount-ot tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#67897) Dyrtyho válasza ben-ga (#67884) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Ez a probléma nálam állandó jelenség volt. Ez ugyan olyan mint amikor a számitógépen nem jelentkezel be a programba

best regards, egy fórumozó blogger

(#67898) Hunork válasza Bozek (#67896) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam is eltűnt minden a belső tárhelyről, ami az Android mappában volt, és ezért is fura, de már nem is érdekel az Asphalt, viszont ami fura, az az, hogy ha egy nagy méretű(amikor kiírja letöltésnél, hogy nagy mérteű, ezért blah, blah, blah) játékokat nem tudom letöleni, de mást igen.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#67899) ben-ga válasza Dyrtyho (#67897) üzenetére


ben-ga
tag

köszi.
igen, de hányszor kell egy nap?
mi a megoldás?

(#67900) Bozek válasza Hunork (#67898) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van egy tippem, hogy azt először máshová tölti le és onnan rakja át, ha megvan a teljes fájl. Ezért is fordulhat elő, hogy ez a megoldás sem jó például az Asphalt-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.