Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) nightzone válasza #79335424 (#67750) üzenetére


nightzone
aktív tag

:C de igen, és a tiéd ráadásul még 3D-t is tudja :D az enyém is, de 3 pohár után már elég zavaros. :)

(#67752) vicze válasza nightzone (#67749) üzenetére


vicze
félisten

Kamera:
Semelyik és mindegyik, tudom nem segít bocs. Bővebben:

Depth of Field az normál objektív esetében egy bizonyos távolsága lenne(nagyon leegyszerűsítve), de ez a mobilokban nincs, így eléggé máshogy működik. Mivel a szenzorok arra vannak kihegyezve, hogy a teljes kép minden pontja éles legyen, így a lencse is így van kitalálva előttük, így egyetlen dolgot lehet csinálni, SW utófeldolgozást. Mindegy hogy duo kamerád van vagy csak 1 ugyan úgy SW fogja csinálni az elmosást végső soron.
Akár az alap Google Kamera is tudja, de mostanra szinte az összes gyári fényképező is képes rá valamilyen filter formájában.
Szóval nézd meg a kamera SW-d beállításait, vagy a képnézegetődét, elég esélyes, hogy lesz elmosás funkciója, a neve leég változatos lehet viszont.

(#67753) ollie válasza nightzone (#67749) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Google Camera, de minimum 4.4 kell hozzá.

***

(#67754) Jazz válasza nightzone (#67749) üzenetére


Jazz
veterán

A mélységélességet az objektív fizikai képalkotása adja.
Mélységélességet csökkenteheted ha növeled az (optikai) zoom-ot. pl. 10x-es a kép alapján, illetve ha a blende nyílást minél nagyobbra veszed. A képen a rekesz érték kb. f2.8. Ez nem telefon szint, méginkább nem app.;)

Más: feltettem a facebook app-ot hogy tudjam használni a chat-et (mivel böngészőben bugzik a facebook ezerrel és lassú). De kényszerített hogy feltelepítsem a facebook messengert. Kérdésem, hogy:
- enélkül nem is lehet a chat-et használni?
- a facebook messenger is bugzik. Nem tudok egy hosszabb üzenetet írni, mert állandóan automatikusan bezáródik az írás felület magától! És mindig kezdhetem elölről.
- próbáltam a Go!chat app-ot is, de ott meg semmi korábbi beszélgetést, partnert, üzenetet nem jelenített meg. Keresőben keresve meg csak olyanokkal engedne chat-elni akik az ismerőseid között vannak.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#67755) unravel


unravel
őstag

Bármelyik bongeszot defaultra tudom tenni?

Melyik a legjobb screenshot app?

Hogyan lehet boviteni\engedelyezni a szotarat a gyorsirashoz?

¯\_(ツ)_/¯

(#67756) #79335424 válasza unravel (#67755) üzenetére


#79335424
törölt tag

1.: Igen. Vagy ad lehetőséget rá a böngésző, vagy a Beállítások -> Alkalmazások menüpontban, a böngészőt kiválasztva, leálítod, törlöd a gyorsítótárát, majd az adatait.

2.: Általában szokott lenni rá gyárilag gombkombináció. Ez gyártónként eltérő. Samsungon Home + Power egyszerre, kínai telókon általában hangerő le + Power.

3.: Ezt passzolom. Nem használok ilyet.

(#67757) petipetya válasza jonnyjoker01 (#67748) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem volna, de a játék mindkét változata ezer forinton felül van.

Ha pedig nem a hivatalos verziót használod és az zárja be magát, akkor a válasz adott.

"nincs rá lezsóidő"

(#67758) mefistofeles

Skacok!
Borzasztó láma vok androidos kérdésben (még egy kövület 2.2 van a mobilomon) és van egy problémám. Karácsonyra vásároltam a srácoknak két WayteQ XTAB 8Q GPS tabletet. Feldobtam rájuk pár játékot (semmi buhera!) aztán az egyikről egyszerűene eltünt minden ikon az asztalról ami gyárilag ki volt téve, gondolom én szúrtam el valamit.....
Két kérdésem van a dologgal kapcsolatban.
1. vissza lehet valahogy állítani az eredeti "gyári" kinézetet?
2. igazából visszapakoltam mindent amit kell de azt a tetves digitális órát nem tudom kitenni! Csak azt a ronda analók kereket. Hogy kell az alap progikól a digitális órát kitenni?

...ja 4.4 KitKat van a tableten.

ezt akarom visszaállítani:

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#67759) tybsen


tybsen
addikt

Ma megint sok fizetős alkalmazás ingyen az amazonon!

(#67760) batai15


batai15
félisten

Olvastam már többször is hogy file kezelővel gépről wifin lehet vezeték nélküli tárhelyet csinálni. Meg lehet oldani hogy oda vissza működjön?
Illetve solid Explorerer szeretném. Köszi!

(#67761) madmike válasza mefistofeles (#67758) üzenetére


madmike
őstag

Szia!

Azt, hogy az asztal teljesen visszaálljon gyárira csak úgy tudod elérni, ha a komplett rendszerre tolsz egy gyári visszaállítást. Ezzel az a gond, hogy így buksz mindent amit Te telepítettél.
Az órának a widgetek közt kell lennie. Belépsz az alkalmazásokhoz, ott felül rányomsz a modulokra, ha nincs ott akkor lövésem sincs hova tűnt...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#67762) mefistofeles válasza madmike (#67761) üzenetére

Megnézem a widgeteket de ha nem találom akkor a gyári visszaállítást, hogy kell megcsinálni? Nem gáz ha minden eltűnik, csak 100% megbízható legyen!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#67763) madmike válasza mefistofeles (#67762) üzenetére


madmike
őstag

Beállítások - Biztonsági mentés és visszaállítás - Gyári adatok visszaállítása. (nekem 5.0.1-em van, de 4.4en is azt hiszem ugyanott volt.)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#67764) Krystal_s válasza mefistofeles (#67758) üzenetére


Krystal_s
addikt

Minden ikon? Nem lehet, hogy véletlenül másik asztalra váltottál? Balra, jobbra lehet lapozgatni őket. :)

(#67765) mefistofeles válasza Krystal_s (#67764) üzenetére

Láma vagyok de nem ennyire :P
Amúgy alapból csak egy oldalas.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#67766) zsloti válasza tybsen (#67759) üzenetére


zsloti
senior tag

Van olyan lehetőség hogy megnézzem melyek a leárazott appok?
Nem találom:(
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#67767) raziel01 válasza tybsen (#67759) üzenetére


raziel01
veterán

Ezt hol látod? Se neten se telón nem látom.

(#67768) madmike válasza zsloti (#67766) üzenetére


madmike
őstag

Playből szedd le az Appsales-t.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#67769) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Olyan progit keresek ami értesítést küld/jelez ha a facebookon volt történés like vagy ilyesmi. Nincs fennt az fb app mert ngyon lezabálja a telefonomat azért kéne egy ilyen.
Előre is köszi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#67770) zsloti válasza madmike (#67768) üzenetére


zsloti
senior tag

Köszi de sajnos ez az amazonos ingyeneseket nem mutatja:(
Kellemes Karácsonyt mindenkinek!!
zs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#67771) #79335424 válasza batai15 (#67760) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt részleteznéd egy kicsit? Nem értem, hogy mit akarsz oda-vissza csinálni. Ha Solid -dal akarsz felhő tárhelyet, akkor 15GB -ig a legegyszerűbb a Gdrive -odat használni. Ha a saját PC -det szeretnéd elérni, akkor azon létre kell hoznod egy SMB, vagy FTP szervert.

(#67772) batai15 válasza #79335424 (#67771) üzenetére


batai15
félisten

igen utóbbit szeretném, illetve ha meg oldható azt is hogy pc-n is lássam a telefont ezáltal teljesen vezeték mentessé tenni a kapcsolatot. (utóbbibra air droidot használtam, de szeretném ha látnám a tc-ben is)

(#67773) Illusion1010 válasza raziel01 (#67767) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Itt vannak az ingyenes programok az Amazonon: [link]

Sokszor ugyanazok vannak az ilyen csomagokban, azért bezsákoltam néhányat, még ha soha nem is fogom őket használni.

[ Szerkesztve ]

(#67774) xSide válasza batai15 (#67772) üzenetére


xSide
őstag

Otthoni hálózat pc-n.
Mappák megosztása pc-n.
Így használom.
Fájlkezelőben telón elérési út a router-ben megadott ip cím.

(#67775) #79335424 válasza batai15 (#67772) üzenetére


#79335424
törölt tag

A PC -s SMB -t majd vázolja más. Nem használok PC -t. A NAS -hoz csatlakozom, azon meg alapból futnak a szerverek.
Teló eléréshez, csatlakozott wifivel menj a Solid menüjében, a fájlmegosztáshoz! Ott beállítod a könyvtár útvonalat, amit majd PC -n, alapból látni fogsz. Valamint jelszót, portot. Ezeket kell a PC -s TC, FTP kliensének megadnod. Úgy emlékszem, hogy ott nincs külön port rublika. Az IP után kell a :2121 -et írni. Enélkül a szabványos, :21 -es portot használná, de olyat nem oszt az Android (nem kezdek bele, hogy miért nem). A többi a szokásos. Írj, ha a routeres háló nélkül szeretnéd, közvetlenül a PC és a droid közöt, mert azt egy kicsit másképp kell beállítani!

[ Szerkesztve ]

(#67776) batai15


batai15
félisten

És xSide: ebből sokat nem értek... max solid explorer dolgot... nem lehetne némileg egyszerűbben?(tc ftp kliens stb)

Ja és jó lesz a wifis routeres meg oldás is . :R

[ Szerkesztve ]

(#67777) batai15 válasza batai15 (#67776) üzenetére


batai15
félisten

Ha jól értem akkor csak ezzel pc-n fogom látni a telefon memóriát?

(#67778) teo77 válasza #79335424 (#63475) üzenetére


teo77
őstag

Szeva, Somatom! Az FTP-n mitől függ az átvitel sebessége? Konfigolható? Angliában lévő pc-ről szeretnék gyakran fájlokat másolni, tabletre, Total Commander-el. A pc-n van minden adatom. Szinte. Köszönöm! Természetesen másoktól is elfogadom a választ.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#67779) xSide válasza batai15 (#67776) üzenetére


xSide
őstag

Ez a legegyszerűbb menete :)
Telót látni gépről most már van egy gombnyomásos lehetőségem (G2), előtte ftp szerver appot indítottam.
Számtech órát nem tudok tartani sajnos, téli szünet van :D

(#67780) batai15 válasza xSide (#67779) üzenetére


batai15
félisten

Cloudy rom miatt sajna kilőve pedig gyárin azt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#67781) nightzone válasza vicze (#67752) üzenetére


nightzone
aktív tag

Megnéztem a gyári kamera appot és a képnézegetőt is a mobilon. Valóban ott van az elmosás effektus is a képnézegetőmben, viszont ez a teljes képet mossa el nekem, szóval nem csak a háttéret. Így akkor marad a Googli kamera app, bár mivel ha ez csak szoftveresen megoldható dolog, akkor azért nem számítok túl jó eredményre, de kipróbálom. Köszi :R

ollie, Jazz: Nektek is köszi az infót, reméljük azért egyszer majd lesz erre megoldás hardveresen is. :R

(#67782) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Vègigböngèsztem a fórumot, de nem találtam választ. Van olyan program\beállítás, amivel rootolt telefon kijelzőjènek èrintès èrzèkenysègèt feljebb lehetne tornászni? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67783) #79335424 válasza teo77 (#67778) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sokmindentől függ, de általában a feltöltési sávszélesség szokott lenni a szűk keresztmetszet. Persze, ha a tabon mobilnettel próbálkozol és csak edge van, akkor nem nagyon lesz sikeres az átvitel.

mailroy:
Android sdk -val fejlesztett app -ként nincs ilyen. Ez a kernelben van definiálva. Létezik olyan (pl. SGS2 -höz Dorimanx kernel), hogy a kernelhez van egy külön alkalmazás, amiben a kernel paramétereit lehet állítgatni. Abban lehetséges ilyen szintű beállítás. Vagy, esetleg vmi gyári szervízmódban. De ezek speciális és készülékfüggő lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#67784) vicze válasza nightzone (#67781) üzenetére


vicze
félisten

Olyan biztos nem lesz, a felépítésből adódóan, hacsak nem csatlakoztatsz egy objektívet hozzá.
Ebben a cikkben talán elég értelmesen le van írva a problematika, és a megoldások.

A dual kamerás mobilok, annyival előnyösebbek ehhez az effekthez, hogy a 2. kamera képéből ki tudják elemezni, hogy mi van térben előrébb, és sokkal jobban el tudják különíteni az elő és a hátteret. Minden más esetben mozgatnod kell a kamerát, hogy egy 2. képet készítsen és az alapján elemezzen, ahogy a Google kamera csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#67785) mailroy válasza #79335424 (#67783) üzenetére


mailroy
csendes tag

Köszi a választ. Lenovo telefonom van, akkor keresgetek még az interneten.

(#67786) #79335424 válasza batai15 (#67776) üzenetére


#79335424
törölt tag

De hát amit leírtam, az pont a TC -s FTP kliens. De ahhoz a telón futnia kell egy FTP szervernek, amihez a kliens csatlakozik. Ezt csinálod a Solid -dal. Amit a Solid -ban beállítasz útvonalnak, azt fogod látni legalsó könyvtárként a TC -s kliensben. Ha root joggal, a root mappát adod meg, akkor a teló teljes könyvtárszerkezetét tallózhatod, beleértve a rendszermappákat is. Gondolom, világos, hogy ez nem ajánlott.

(#67787) batai15 válasza #79335424 (#67786) üzenetére


batai15
félisten

Köszi! Neki esek remélem menni fog. És igy mindig kapcsolatban lesz a pc és a telefon?

(#67788) #79335424 válasza batai15 (#67787) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Csak ha fut a szerver. Azt nem tudom, hogy a Solidos megoldás mennyire automatizálható. Ha ilyet szeretnél, ahhoz sztem vmi profibb alkalmazás kell. Én a Servers Ultimate -et javaslom (a pro épp akciós volt az AppSales -en). Abban be lehet állítani a boot -tal indulást. Bár sztem fölösleges azért a pár bökésért. Hacsak nem vmi távoli szerverként szeretnéd üzemeltetni a telót.

[ Szerkesztve ]

(#67789) tybsen


tybsen
addikt

Runtastic pro funkciókhoz hozzáférési kód az android magazin jóvoltából: ANDR-UZVZ-KBAL

(#67790) laabom


laabom
tag

Sziasztok. a Faccebook alkalmazáson nem lehet beállítani hogy időrendbe rakja ki a dolgokat vagy csak én nem tudom? Nézegettem mindenhol de nem tudtam rájönni. Elég zavaró a dolog. Ha valaki tud segíteni emgköszönném

(#67791) kisspall


kisspall
aktív tag

FTP témához
Az én bevált párosításom:
FTP server a telefonra
[link]
Két bökésbe kerül az indítása.
Alap könytárnak az mnt-t állítottam be, innen elérhető a külső és a belső SD is.
Előnye még, hogy kiírja azt a címet, amit a számítógépen futó FTP kliensbe kell beírni.

...ami nálama FileZilla, annak konkrétan a portable változata:
[link]
Egyszer kell csak beállítani, egy Windows újratelepítés után is azonnal futtatható.
Megjegyzi a legutóbbi kapcsolat adatait, legközelebb már csak egy kattintás.
Hagyományos 2 ablakos fájlkezelőt kapunk, bármi másolható vele bárhova.

(#67792) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Melyik a legegyszerűbben felrakható-párosítható-kezelhető távirányító pc-hez?

#?*@&!

(#67793) air válasza zeon.hu (#67792) üzenetére


air
nagyúr

Teamviewer

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#67794) zeon.hu válasza air (#67793) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Ugyanazon hálózaton lévő eszközökhöz is jó?
(valamikor régen használtam távoli pc-k között)

#?*@&!

(#67795) Illusion1010 válasza laabom (#67790) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Három csík jobb fölül, az oldal közepe táján "Most recent"

(#67796) #79335424 válasza zeon.hu (#67794) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, csak ezt be kell jelölni a beállításaiban. Ajánlott, mert így gyorsul az átvitel.

(#67797) zeon.hu válasza #79335424 (#67796) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Neked is kösz!

#?*@&!

(#67798) batai15


batai15
félisten

Köszi a segítséget! Kellemes ünnepeket!

(#67799) ubiessuni


ubiessuni
tag

Sziasztok.
Olyan problémám akadt,hogy jó ideje használom a ponydroid-ot,minden tökéletesen ment eddig,de most pár napja valamiért semmilyen formában nem hajlandó elfogadni a data-s linkeket,minden más mint pl:mega,mediafire,stb tökéletesen megy...
Pedig egyébként a data.hu-n prémium előfizetésem van,és eddig tökéletes volt,próbáltam újra telepíteni,adatokat törölni,mindent ami eszembe jutott,de semmi.Nincs valakinek valamilyen ötlete?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#67800) #79335424


#79335424
törölt tag

Karácsonyi T-Home kedvesség. Be akartam üzemelni az új telón a TV-GO -t. Belépéskor azt írja, hogy elértem a regisztrálható eszköz maximumot (ez 2db). Valamelyikből lépjek ki. OK. Belépek egy másik eszközbe. Ott azt írja, hogy jelenleg 1 eszközön használom. Jó. Kilépek abból az 1 -ből is. De a másikon, belépéskor továbbra is ugyanazt írja. Jelenleg egyetlen helyről nem lépnék ki. A rendszergazda szájából. Tök jó, hogy ilyenkor nem működik ez a ....... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.