Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) cimbi186 válasza Flind (#53600) üzenetére


cimbi186
aktív tag

+1 Anysoft-ra Magyar nyelvi kiegészítővel.
Tedd csak fel,pár perc alatt testre szabod.Nem fogsz benne csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#53602) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv Mivel érem el az ext2 re formázott sd kártyát win 7 32 alatt?

-

(#53603) xcds válasza dokee78 (#53596) üzenetére


xcds
őstag

Mobilról a könyvjelzők között a cloud tabs-ot kell választani. Magyarul felhő fülek. :D

[ Szerkesztve ]

(#53604) dokee78 válasza xcds (#53603) üzenetére


dokee78
félisten

Igen beugrott ez volt,de sajnos nincs.

(#53605) xcds válasza dokee78 (#53604) üzenetére


xcds
őstag

Hova lett :F Nálam nem változott semmi. (10.3.0 a verzió és jetpack is van 6.2.2 verzió))

[ Szerkesztve ]

(#53606) S e t h válasza helixP (#53593) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem tudok róla, hogy lenne másik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#53607) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
tudnátok ajánlani olyan Skype/Viber alternativát, ami egy 2.2-es régi HTC Wildfire telón is elfut? Csak beszélgetéshez kellene, WIFI-n.
Köszi

(#53608) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Titanium Backupban hol találom, hogy az SD kártyára mentsen?

[ Szerkesztve ]

(#53609) air válasza tojaaji (#53608) üzenetére


air
nagyúr

A Beállításokban a "Biztonsági mentés mappájának helye" opció.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53610) Oldman2 válasza 7Sony7 (#53602) üzenetére


Oldman2
veterán

(#53611) tojaaji válasza air (#53609) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Köszi.

(#53612) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Kezdő android-felhasználó lévén,szeretném kérdezni.....: root nélküli gyári vodás 4.4.2-n LG telón, mi alapján dönti el a rendszer, hogy melyik appot engedi a telóra telepités után áthelyezni a külső SD-re,és melyiket nem...? Konkrétan van 2 (egyébiránt free
)játékom a telón,ami a belső memóriára települt, és nem engedi, hogy áthelyezzem az SD-re....ezáltal a teló belső memóriája (LG Optimus L9II), full tele lett, laggol minden...a két szóban forgó játéktól meg nem szeretnék megválni :(( (AngryBirds GO, DespicableMe : Minion Rush) van rá mód, hogy ezeket a külső SD-ről használjam,belepiszkálás,root nélkül...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#53613) ollie válasza R3nts (#53612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Root nélkül nem, mert a KitKatban kiszedte a google a memóriakártyára való mozgatás és telepítés lehetőségét. Ez minden telefonra igaz.

mod: biztos, hogy nem 4.1.2?

[ Szerkesztve ]

***

(#53614) R3nts válasza ollie (#53613) üzenetére


R3nts
senior tag

4.4.2-vel kaptam a vodától 3 hete a telót.....némelyik (az az érdekes, hogy pl. pont AngryBirds-ök azok is) játékot engedi átmozgatni külső SD-re, de az AB GO!-t pont nem....és kéne a hely... :U :(((

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#53615) 7Sony7 válasza Oldman2 (#53610) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#53616) Tendd


Tendd
tag

Hi! Valamelyik böngészőben megoldható az elemek megfogása, húzása, elengedése? Azt hiszem angolul drag n drop. Egy mappába kellene beledobálnom képeket. Neten nem találtam róla semmit.

(#53617) air válasza Tendd (#53616) üzenetére


air
nagyúr

Ha találsz ilyet, szólj! :D
Szerintem nem fogsz. Sajnos. Androidos böngészőben én még nem találtam működő drag-and-drop-ot.
Szerintem ez valahol az Android mélyén van eltemetve, hogy miért nem működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53618) ollie válasza Tendd (#53616) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért nincs, mert az újjal görgetni meg nagyítani lehet. A készülék nem képes kitalálni a gondolataid, és annak megfelelően alkalmazni a az érintésedet, így nem társítottak két funkciót ahhoz, amikor ráteszed az ujjad valamire, és elkezded húzogatni.

***

(#53619) air válasza ollie (#53618) üzenetére


air
nagyúr

Pedig lehetne. Ha gyorsan érintesz kétszer (mint a dupla katt az egérrel) az lehet a megfogás, utána tudnád vonszolni, és ahol felemeled az ujjad, ott elengedné. Nem hiszem, hogy ezt ne lehetne megvalósítani. Esetleg egy beállítási opcióval lehetne állítani, hogy a milyen gyorsan történt dupla érintést értékelje megfogásnak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53620) Bozek válasza ollie (#53618) üzenetére


Bozek
nagyúr

De arra fel lehetne készítve, hogy ha hosszan nyomsz valamit és utána húzod. Ez például Solid Explorer-ben meg van oldva drag'n'drop-nak.

(#53621) LonGleY válasza Bozek (#53620) üzenetére


LonGleY
veterán

Amit air vázolt, az pedig pl. a TeamViewerben van megvalósítva. Nincs itt semmi eltemetve...

[ Szerkesztve ]

(#53622) Chris78


Chris78
aktív tag

Sziasztok. Valakinek volt már olyan hibája ,hogy a Play áruház nem indult? Kolegám vett 1 Beex Freedom független telòt és az azon lévő gyárilag telepìtett Play program azt irja ki ,hogy "Nincs kapcsolat". Minden más rendesen megy ,netkapcsolat van. Telò volt újraindítva , Play progi az alkalmazáskezelőben szintén ujraindítva ill a gyorsíròtár törölve.

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#53623) LonGleY válasza Chris78 (#53622) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor tudja, hova kell visszavinni. :]

(#53624) helixP válasza Flind (#53600) üzenetére


helixP
nagyúr

Anysoftot én is használok, az sajna nem tud swype-ot.

Tesztelo.hu:Swiftkey-en nincsenek ékezetek.
S e t h: Nekem is így tűnik, hogy nincs más, mint a Swype.

(#53625) Bozek válasza helixP (#53624) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ne lennének ékezetek a SwiftKey-ben? Most annyira nehéz egy gombot hosszan nyomni? Ennyire ne legyetek már elkényelmesedve. :)

(#53626) ZsyfKo válasza Bozek (#53625) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Nem csak hosszan nyomni de ha egyszer megtanulta a szavakat úgy is feldobja, végig se kell írni. Nem értem mit szenvednek az ékezetekkel.

OnePlus 8T

(#53627) Bozek válasza ZsyfKo (#53626) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, de először még nyomni kell. Nem is értem az embereket itt. Egyszer az a baj, hogy külön vannak a számbillentyűk (ami már Swiftkey-ben meg van oldva, hogy a betűk fölött legyen), aztán meg az, hogy nincsenek ékezetek. Mit akarnak? 101 gombos billentyűzetet 4-5"-on? :D

(#53628) ZsyfKo válasza Bozek (#53627) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Szerintem inkább azt hogy hozzá se kelljen érni csak rá gondolni a szavakra és már írja.

OnePlus 8T

(#53629) helixP válasza Bozek (#53627) üzenetére


helixP
nagyúr

Mit akarok? Azt, hogy olyanra állítsam, amilyenre én szeretném. Nem nekem kell alkalmazkodnom egy programhoz, hanem neki hozzám. Nekem ezek az igényeim. Nem megoldás a hosszan nyomkodás, az kb. 30%-kal több idő.

Fényvadász: Arra kell, ez a feature nekem, hogy olyan szavakat ami tuti nem ismer a szótár (szakmai szavak, vagy pl. a toldalékolásban mindegyik béna), azokat egyből ékezettel tudjak írni, azokat amiket meg tuti ismer, swype-olva vihessem be. Nem akkora ördöngösség ez, és nem hiszem, hogy túl nagy igény lenne.

[ Szerkesztve ]

(#53630) Chris78 válasza LonGleY (#53623) üzenetére


Chris78
aktív tag

Hi.
Tehát akkor ez garis hiba? Neten rákerestem ,ott többen is keresték erre a hibára a választ külömböző készülékekre és tabokra is. Vigye vissza?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#53631) Bozek válasza helixP (#53629) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jól van, nem érted, hogy mit írok. Hová férne el ennyi gomb egy billentyűzeten? Így is kitakarja majdnem az egész képernyőt.

(#53632) helixP válasza Bozek (#53631) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogy-hogy? Ezt most úgy kérdezed, mintha nem csinálták volna meg.
Ha swype-olsz, meg pont nem annyira számít, hogy mekkorák a gombok.

(#53633) Bozek válasza helixP (#53632) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezen meg nincsenek ott a számok felül. Na bumm. És aki nem szereti a swype-ot, arra is ráerőltetnéd? Én például soha nem használtam és nem is fogom.

(#53634) Carvus


Carvus
senior tag

Sziasztok,
amazon ha veszek appokat, annak van valami korlátja, hogy hány eszközre tudom felrakni?
köszi

(#53635) ollie válasza Carvus (#53634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs, csak fent kell lennie az eszközön az amazon appstore appnak, és be kell jelentkezni abba az accountba, amin lett vásárolva az app.

***

(#53636) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy Sony Xperia S-em van, és 1-2 napja kiírta, hogy kevés a szabad terület. Van benne egy 24GB-os SD kártya, a belső memóriája viszont csak 2GB, ebből 400MB szabad. Alapból nem értem, hogy a 20% szabad terület miért számít kevésnek. De emiatt átnéztem a különböző appokat, mennyi helyet foglalnak, és a Google+, amit egyáltalán nem használok 510MB. Ha jól tudom, azalkalmazást nem lehet törölni a telóról, viszont ennek nagtyrészét az "Adatok az eszközön" foglalja le (440MB), ezt pedig lehet törölni.

Csak pontosan nem tudok, hogy ezek milyen adatok. Ha rámegyek a törlésre, kiírja, hogy az alk. összes adata (fájl, beállítás, fotók...) törlődik. Ezek ugye nem lehetnek az én fotóim, amiket a telóval csináltam? Örülnék, ha tudnátok segíteni, mert kicsit el vagyok most tévedve ezzel kapcsolatban.

(#53637) helixP válasza Bozek (#53633) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért csinálod ezt? Ki erőltet és mit? Csak kérdeztem, hogy van-e olyan app, ami nekem megfelel. Ennyi történt. Mások az igényeink.
Pont azért kellene swype és ékezet, hogy mind a kettőt használhassam. Pont a szabad választás lehetősége a lényeg.

(#53638) ollie válasza petyus_ (#53636) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csinálj biztonsági mentést a fotóidról, de elvileg nem veszhetnek el. Sőt, ha nem, használod a google+-t, még érdemes e mellett teljesen letiltani (az app listában le lehet, csak először el kell távolítani az update-eket, feltétel legalább ICS), így olyan lesz, mintha nem is lenne a telefonon, és nem is fog helyet foglalni.

A 20%-nál meg azért írja ki az android, hogy kevés a hely, mert a rendszer biztonságos működéséhez mindig kell valamekkora terület.

[ Szerkesztve ]

***

(#53639) kmarci25 válasza petyus_ (#53636) üzenetére


kmarci25
veterán

Az eszközön tárolt fotóidat nem fogja törölni, csak azokat a thumbnail-eket, amiket a G+ generált. Elfelejti az összes G+-os beállításodat a törléssel, magyarul olyan lesz, mintha akkor telepítetted volna az app-ot.

Van benne egy 24GB-os SD kártya
Nem kötekedésképpen, de az a kártya vagy 16GB vagy 32 GB. Ha tényleg 24GB-os, akkor ott valami nincs rendben... :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#53640) beg válasza kmarci25 (#53639) üzenetére


beg
veterán

2x12GB-s kártya :)

Szerintem 32-es van benne, csak véletlenül a szabad helyre értette, hogy 24.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#53641) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

A swype "vitához"(már betettem párszor):

SlideIt

-magyar (+70 nyelv)
-intelligens szótár(beimportrálja a kontakokat pl)
-szebb, gyorsabb, pontosabb csúsztatás
-A.I. következő szó "előrejelzés"

(#53642) helixP válasza zeorsdfd (#53641) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi kipróbálom.
Gondolom ez sem tud magyar ékezetet.

(#53643) zeorsdfd válasza helixP (#53642) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

De tud:-)
Ja, és simán be szoktam neki diktálni egész mondatokat...és beírja, magyarul, ékezettel.

[ Szerkesztve ]

(#53644) #71562240 válasza Bozek (#53633) üzenetére


#71562240
törölt tag

Noooormális?! Éppenséggel te próbálod ráerőltetni másra a nézetedet.
Én például mobilon is teljes kiosztású billentyűzetet használok, tehát az ékezetes betűk és a számok is külön bilentyűként ki vannak téve, és mégis elfér a bilentyűzet. Ez egy értelmes dolog. A hosszú nyomás kényszere nagyon lelassítja a gépelést, ezért nem mindenki szereti Egyébként a szövegkiegészítés se eleve elrendelt, én a szókiegészítős opciót se használom, hanem minden szót teljességében begépelek. Vannak a tiedtől eltérő működésmódok is a világban.

(#53645) petyus_


petyus_
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, sikerült letiltani is.

Amikor leírtam a 25GB-ot, egy pillanatra én is megálltam, de a tárolónál 25,8GBot ír összes helyre.

Meg ezenkívül van egy 2GBos rész, amire az alkalmazások települnek (ezen volt kevés a hely). Viszont most utánaolvastam, és nem SD-kártya van benne, hanem (mobilarenás cikk szerint) 32GB belső memória (gondolom ilyen nem cserélhető kártya képében), akkor viszont nem értem hova tűnik 6-7GB-nyi hely (nem mintha kihasználnám :) )

(#53646) dlaj


dlaj
őstag

Tud valaki olyan böngésző alkalmazást ajánlani, amelyiken be lehet állítani, hogy a teljes weboldalt töltse be, ne a mobil változatot?

(#53647) helixP válasza zeorsdfd (#53643) üzenetére


helixP
nagyúr

Azigen :Y Ékezetes, prediktív is, slide-os is, témázható is, átméretezhető ( !!! ), aszem ez lesz a tökéletes billentyűzet. 30 Mb körül eszik a háttérben, ez megbocsájtható.

Köszi a tippet, valószínűleg meg is veszem!

dlaj: Ha jól emlékszem Boat Browserben van ilyen

[ Szerkesztve ]

(#53648) kovisoft válasza dlaj (#53646) üzenetére


kovisoft
őstag

A Dolphinban is be lehet állítani (User Agent: Desktop).

[ Szerkesztve ]

(#53649) air válasza dlaj (#53646) üzenetére


air
nagyúr

Mindegyikben be lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53650) kmarci25 válasza dlaj (#53646) üzenetére


kmarci25
veterán

air-nek van igaza, Chrome-ban is lehet (menü-asztali webhely kérése) Opera bétában is lehet (menü-beállítások-user agent).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.