Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) LonGleY válasza LonGleY (#52900) üzenetére


LonGleY
veterán

Izé... ha megy Chrome alatt, akkor Opera hiba, ha ott sem, akkor oldalhiba. Csak már keverek-kavarok...

(#52902) attiati válasza LonGleY (#52900) üzenetére


attiati
veterán

újraolvastam párszor, de leesett, mit akarsz mondani :)

"Opera Androidra" a neve a telepített listában, ennél többet nem tudok. És hogy fél éve, mikor a váltás volt, akkor magától átált erre a verzióra (aminek akkor nem is örültem)

opera 20.0.1396.73172

(#52904) air válasza fdisk (#52899) üzenetére


air
nagyúr

:O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52905) #41133696 válasza fdisk (#52899) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt a trükköt hol tanították ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52906) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Szerettem volna telepíteni xposed alá a minminguard -ot, de azt írja, nincs elég hely, szabadítsak fel. De közben van egy giga, úgyhogy Nem értem. Mit tudnék tenni? Köszi

(#52907) darvinya válasza attiati (#52902) üzenetére


darvinya
titán

Ja Chrome-os web-kit izé.
Nálam így néz ki m.profession.hu Opera Mobile alatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52908) Acef válasza fdisk (#52899) üzenetére


Acef
addikt

A mostani akkuk lemerülni nem szeretnek.
Nyugodtan maradhat a töltőn akár minden este->reggel

[ Szerkesztve ]

(#52909) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#52906) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Sőt, most vettem észre, hogy csak a gyári appokat tudom frissíteni, azokat, amiket én tettem fel,egyiket sem. Nem értem...

(#52910) LonGleY válasza fdisk (#52899) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem az ilyen igazságtartalmú kommentek akkor a legütősebbek, ha már az első 5%-nál eldöntöd, hogy nem fogsz a végén az OK gombra bökni. :]

[ Szerkesztve ]

(#52911) darvinya válasza LonGleY (#52910) üzenetére


darvinya
titán

előtte sűsse ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52912) LonGleY válasza darvinya (#52911) üzenetére


LonGleY
veterán

A kókuszzsír tökéletes, tiszta hőközlő a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

(#52913) #79335424 válasza LonGleY (#52910) üzenetére


#79335424
törölt tag

:D
fdisk:
Miért gondolod, hogy akik megalkották a teló töltésvezérlőjét, azok nem ismerték az akku tulajdonságait? A Te elképzelésedből kiindulva, biztos vagy benne, hogy amit a teló a töltöttség 100% -ának mutat, az nem az akku ideális (szerinted 95-96% -os) töltöttségi állapota? Ugyanez a másik végpont tekintetében, szerinted amikor a teló kikapcsol, az az akku mélykisülési állapota? Nem lehet, hogy előbb kapcsol ki a teló, minthogy ez bekövetkezne?

Acef:
Már csak azért is, mert energiatakarékossági szempontok miatt a töltő is kikapcsol, ha a teló nem vesz fel több töltést.

[ Szerkesztve ]

(#52914) babosmiki


babosmiki
addikt

Sziasztok!

Nagy szükségem lenne egy alkalmazásra vagy launcer-re,
ami tudna nekem virtuális menügombokat létrehozni.( vissza, home, menü )

Előre is köszi!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#52915) LonGleY válasza babosmiki (#52914) üzenetére


LonGleY
veterán

Sejtésem szerint pont erre érkezett megoldás pár hsz-el előbb.

(#52916) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Haverom Apple cuccán, van egy alkalmazás, amivel ha lefényképez egy felette járó repülőt, az megmondja a járat számát, meg egyébb nyilvános adatait.
Androidra nincs valami hasonló?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#52917) 3lm0 válasza oncsi (#52916) üzenetére


3lm0
csendes tag

Erősen kétlem hogy egy alulról készített fotóból mondaná meg az adatokat. Valószínűbb hogy a GPS koordináták és az aktuális idő alapján próbálja beazonosítani a repülőt.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#52918) fdisk válasza #79335424 (#52913) üzenetére


fdisk
őstag

No látod, ebben igazad lehet. :K
Erre nem gondoltam.
Azt tudtam, hogy alacsony akku %-nál kikapcsol a telo.

oncsi flightradar24

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#52919) @matthew@


@matthew@
őstag

Üdv!
Az lenne a problémám h a skype elég gyakran kifagyasztja a telót, meg lassan is nyílik meg (LG Optimus 4X HD, gyári ROM) most frissítettem, még így próbálgatom, de másnak volt esetleg ilyen problémája skype-al?

Matthew 24:42

(#52920) Jarod1 válasza @matthew@ (#52919) üzenetére


Jarod1
addikt

legfrisseb van fent mennyi Ramod van a telóban?

(#52921) petipetya válasza @matthew@ (#52919) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze hogy volt. Nekem már a 4.3, 4.4.2 és most a 4.4.3 alatt is egy hulladék a Skype. Mindez stock Android alatt, úgyhogy nem a rendszerrel van a gond, hanem magával az alkalmazással.

"nincs rá lezsóidő"

(#52922) darvinya válasza #79335424 (#52913) üzenetére


darvinya
titán

… a töltő is kikapcsol, ha a teló nem vesz fel több töltést.

Ez nem igaz.
Az más kérdés, hogy üres járatban terheletlenül magát gerjeszti, mivel ezek a töltők kapcsoló üzeműek.
Tehát az ilyen töltőnek nem tesz jót önmagában van a konnektorban, de tönkre tenni magát 10évbe telene.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52923) #79335424 válasza darvinya (#52922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem van egy töltőm, amin van led. Ha be van dugva a röfibe, akkor nem világít. Ha rádugom a telót, akkor világít. Ha a teló feltöltődött, akkor nem világít. Ha a teló újra vesz fel töltést, akkor világít. Én ezt így értettem. Vagy szted ez mit jelent?

(#52924) @matthew@ válasza Jarod1 (#52920) üzenetére


@matthew@
őstag

1GB

petipetya akkor "megnyugodtam" :DDD

Matthew 24:42

(#52925) darvinya válasza #79335424 (#52923) üzenetére


darvinya
titán

Az csak a felvett töltést jelzi, nem a töltő kikapcsolását.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52926) air válasza #79335424 (#52923) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem pontosan azt, hogy van-e kimeneti terhelés, és nem azt, hogy van-e bemeneti áramfelvétel. Utóbbi ugyanis mindig van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52927) zka67 válasza #79335424 (#52923) üzenetére


zka67
őstag

Sziasztok (#52923) Somatom és (#52922) darvinya,

A kapcsolóüzemű tápegységek (a mai töltők mindegyike) úgy működik, hogy a kimenetén levő feszültséget figyelik, és ez alapján "pumpálják" az áramot. Ezt pulzus szélesség modulációval (PWM) csinálják, azaz, ha nincs terhelés, akkor a tápegység bemenetén levő "puffer" kondenzátorból csak minimális energiát vesznek ki, azaz az impulzus szélessége, amivel töltik a kimeneten levő kondenzátort, nagyon kicsi. Ha terheled a kimenetet, akkor nyilván nagyobb energiára van szükség, és ezt a benne levő elektronika úgy kompenzálja, hogy szélesebb impulzusokat ad a primer körnek, hogy "jobban" fel tudja tölteni a kimenetei kondenzátort.

Magyarul, ha nincs terhelve a töltő, gyakorlatilag alig működik, nem tesz tönkre semmilyen alkatrészt. A töltők (és általában a kapcsolóüzemű tápok) azért mennek tönkre, mert a kimeneti kondenzátor "elfárad" egy idő után a folyamatos feltöltés-kisülés közben, amit a terhelés okoz neki. Ha nincs terhelés, nincs töltés se (csak éppenhogy), ezért nem fog "elfáradni", ha csak úgy bedugva hagyjátok a töltőt.

A töltésjelző led pedig egy extra a töltőn, semmi köze a töltő ki- vagy bekapcsolásához. Attól függően világit, hogy van-e terhelés a kimeneten, vagy nincs.

Nincs terhelés
_/=\_______/=\_______/=\_______

Fél terhelés
_/=====\___/=====\___/=====\___

Teljes terhelés
_/=======\_/=======\_/=======\_

Egy ábra az energia "pumpálásáról" a terhelés függvényében.

Próbáltam hétköznapi nyelven megfogalmazni, hogy mindenki értse, miről van szó.

(#52928) atillaahun válasza zka67 (#52927) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, hasznos volt. :)
Akksikhoz is hozzá tudsz szólni olyan tekintetben, hogy az egész éjjel töltőn csüngés, 99-100% között ugrálás, hogyan befolyásolja az élettartamot?

(#52929) #79335424 válasza darvinya (#52925) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de akkor nekifutok még egyszer. Lehet állandóan töltőn, mert a töltő lekapcsolja a töltést, ha a teló azt nem igényli.

(#52930) LonGleY válasza #79335424 (#52929) üzenetére


LonGleY
veterán

Amúgy ezt a töltő melegedéséből, majd kihűléséből is ki lehet következtetni.

(#52931) KurtCobain válasza tonyrulez (#52893) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nincs mit. :)
Én február vége felé töltöttem, még csak 90 centet telefonáltam el. :) Igaz, akkor még 0.001$ volt a percdíj.

Amit nem árt tudni róla: stabil net kell hozzá, minimum a 3G, lassított mobilnettel is megy, előfordulhatnak kisebb leállások, szakadozások, és bármikor emelhetnek a percdíjon.

Mmm'kay?

(#52932) raziel01 válasza KurtCobain (#52931) üzenetére


raziel01
veterán

"minimum a 3G, lassított mobilnettel is megy,"

A lassított mobilnet 4 KB/s. Ahhoz minek a 3G?

(#52933) gipsztigris válasza KurtCobain (#52931) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha használod a callback funkciót, akkor pedig szinte semmi net nem kell hozzá, csupán addig kell net amíg elküldöd a szervernek a híváskezdeményezést. A többi már normál GSM hálózaton megy.
Igaz, így dupla tarifával, cca. 1,50 Ft/perc!!! díjért telefonálsz. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#52934) tonyrulez válasza KurtCobain (#52931) üzenetére


tonyrulez
őstag

Minimum 3G és lassított mobilnet között csak én vélek felfedezni ellentmondást? :D
Az ára egész addig nem izgat amíg nagyságrendekkel olcsóbb a hazai szolgáltatók árainál.

gipsztigris: kipróbáltam a callback-et egy 6 másodperces hívás erejéig, de az 0.045$ vagyis ~10Ft volt (mobil-mobil), nem 1,5.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#52935) gipsztigris válasza tonyrulez (#52934) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez így nem teljesen igaz. :) Valami alap kapcsolási díj lehet a dologban, mert pl. egy 3p 33mp-s beszélgetés is csupán 0,047 USD-be kerül.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#52936) babosmiki válasza LonGleY (#52915) üzenetére


babosmiki
addikt

Nagyon köszi ės bocsi, hogy nem olvastam visszább. :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#52937) #79335424 válasza tonyrulez (#52934) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem itt egy-két dolog tisztázásra szorul. Callback esetén van egy 0.035 -ös kapcsolási díj is. Ez egy 6mp -es hívásnál erősen megdobja a "percdíjat".
A 3G ajánlott minimum és a lassítások között is van különbség. Van olyan csomag, amelyik 32kbs -re lassít és van, amelyik 128 -ra. Nem mindegy.
A hang kódolásához különböző kodekeket lehet alkalmazni. Ezzel csökkenthető az igényelt sávszélesség, a hangminőség rovására.
Vannak egyéb lehetőségek is. Pl. a Local Access, amikor a szolgáltató bp -i, vezetékes számát használod előhívónak. Ez megy akár egy "butatelóval" is, net nélkül. Telenor vezetékes hívó szolgáltatással (ingyenesen aktiválható) ez 7Ft/perc +5Ft kapcs díj +a VOIP tarifa (az a bizonyos 1,5Ft)
Visszahívással egy otthoni szerveren keresztül is lehet net nélkül telefonálni. Ehhez futnia kell otthon egy szervernek a PC -n, vagy ARM mini PC -n (pl. Málna, vagy Linux -képes Android miniPC), vagy egy okos routeren.
Esetleg lehet bérelni virtuális gépet és arra telepíteni a szervert. Így nem kell otthoni net sem.

[ Szerkesztve ]

(#52938) zka67 válasza atillaahun (#52928) üzenetére


zka67
őstag

Szia, az akksik egész éjjel töltőn:

Az akksik élettartamát csökkenti a kisütés-feltöltés, mert ezek mechanikai elváltozást okoznak az akksikban, és "széttöredeznek" a "pólusok". Amikor felveszi a töltést, kitágul, amikor leadja a töltést, összemegy, és ezt nem igazán tolerálják a fémek.

Ha egész éjjel a töltőn hagyod az akksit, akkor ugye nem fog kisülni, nem fog méretet változtatni, ebből kifolyólag nem fog az akksid élettartama csökkenni.

Próbáltam hétköznapi nyelven megfogalmazni, hogy mindenki értse, miről van szó.

(#52939) tonyrulez válasza #79335424 (#52937) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez a kapcsolási díj elkerülte a figyelmemet, de így már érthető, köszi!

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#52940) darvinya válasza zka67 (#52927) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem tudom milyen telefontöltőről írsz, de ami nekem van abban kicsit puffer kondi nem lenne elég 900mA -ra.
Nem beszélve az elektronikája úgy indul primer oldalról, hogy 10Ω2W ellenállás.

Itthoniak már mindegyik terheletlenül zizegnek, és ez addig van így míg van benne töltés.

Elfáradt akkor vagy nem, mert eleinte nem volt ilyen hangja.
Kb. félév után lett.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52941) KurtCobain válasza tonyrulez (#52934) üzenetére


KurtCobain
őstag

A 2G és 3G között hatalmas különbség van. :) Lehet, hogy a lassított 3G net a 2G sebességére lassul, de a pingje marad a 3G szintjén, ami a voip hívásnál elég fontos paraméter a hangcsúszás/hangkésés szempontjából. :)
A többit már a többiek leírták. :) A kapcsolási díj egyébként 0.039$.

Ha valakit bővebben érdekel a téma, az látogasson át a Voip, illetve a Mélyvizes voip topic-ba, hogy ne offoljuk szét ezt a topic-ot. ;)

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#52942) air válasza KurtCobain (#52941) üzenetére


air
nagyúr

"de a pingje marad a 3G szintjén, ami a voip hívásnál elég fontos paraméter a hangcsúszás/hangkésés szempontjából."

:)) A mai nap poénja. Köszi. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52943) oncsi válasza 3lm0 (#52917) üzenetére


oncsi
őstag

Természetesen hasznámja a helymeghatározó eszközeit! Majd a kb távolságot, és a dölésszöget a géptöl.
A többi csak SW.
És ezek drildon ii megvannak.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#52944) KurtCobain válasza air (#52942) üzenetére


KurtCobain
őstag

Fejtsd ki kérlek bővebben.

Mmm'kay?

(#52945) Deck


Deck
titán

Hasznos program a Sygic nagyon de sajnos mikor írnék bele egy helyet cím stb akkor belaggol íráskor. Mintha valami portolt verzió lenne csak úgy tűnik. Másnak fenn áll ez a hiba jelenség? Lemerülőben voltam és így nem kicsit baszott fel ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#52946) #79335424 válasza Deck (#52945) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam akkor szokott ilyen előfordulni, amikor valami felzabálja a ramot. A navik pedig általában erőforrásigényesek. Persze, ha valami csilliárd ramos atomerőművön történik a jelenség, akko nemszóttam!

(#52947) Deck válasza #79335424 (#52946) üzenetére


Deck
titán

Xperia Z-n. 4mag 2gb ram.

PS5

(#52948) petipetya válasza Deck (#52947) üzenetére


petipetya
nagyúr

4 mag, 3 gyerek, 2 GB RAM.

"nincs rá lezsóidő"

(#52949) #79335424 válasza Deck (#52947) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akko nemszóttam! :)

(#52950) darvinya válasza petipetya (#52948) üzenetére


darvinya
titán

Mi történt 1maggal, ha csak 3 gyerek lett. :DDD
Elveszet 2Gb RAM-ba. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.