Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) VD válasza Sanyi.mTs (#27699) üzenetére


VD
őstag

Google-be beírod a pontos verzió számot és csak kidob egy letöltő linket, ahol valaki felrakta ezt a verziót. Mivel legális és ingyenes így nem warez.
Play-ről közvetlenül csak a legújabb fog frissülni.

(#27702) xSide válasza Sanyi.mTs (#27699) üzenetére


xSide
őstag

(#27703) naksys


naksys
senior tag

Tudnátok ajánlani reklám blokkoló apk-t? Régen az Adfree-t használtam, de már réginek írja és nem indul el.

(#27704) Deck válasza naksys (#27703) üzenetére


Deck
titán

Adaway :)

PS5

(#27705) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
1. Milyen zenelejátszót ajánlotok, ami tud magyarul? A gyári Apolloval akad néhány zene. A Poweramp-on kívül van más, ami jó?

2. Illetve egy olyan gondom lenne, hogy ICS rendszeren voltak naptárbejegyzéseim. Felszinkronizáltam a Google-szerverre, és csináltam CWM backup-ot, majd feltettem egy CM10.1-et. A naptárat nem tudta visszaszinkronizálni, üres naptáram maradt, és PC-ről belépve is üres a Google-ben. A CWM backupból vissza tudom nyerni valahogy a bejegyzéseimet?

Köszi a választ!

(#27706) v.attis válasza pete_21 (#27705) üzenetére


v.attis
őstag

1. Sajnos nekem is ilyesmi gondom van, pont megpróbálom megtalálni az igazi megoldást. Próbáld ki a winamp + Music equalizer kombót. Elég szépen be lehet állítani, de a winamp önmaga nem nagy durranás. Poweramp-nál nem jobb. Szerintem.
2. ICS alatt le tudod menteni fájlba is a naptárat, telefonkönyvet. Remélhetőleg utána ezt a fájlt be is olvassa majd a másik rendszer naptára.

(#27707) st6969


st6969
őstag

Üdv,
tud valaki olyan progit, amivel JB-n lehet olyan biztonsági mentést csinálni SD kártyára, ami tényleg abba az állapotba állítja vissza a telót, ahol mentettem.
A gyárilag meglévő nem rendezi vissza az ikonokat, a letiltott progikat újraengedélyezi, csengőhangokat sem állítja vissza, meg egy csomó egyebet...
Köszi!

(#27708) pete_21 válasza v.attis (#27706) üzenetére


pete_21
addikt

1. Köszi a tippet. A Winamp tud magyarul? Elég fontos szempont lenne jelen esetben. Nem kell semmi extra funkció a lejátszásnál, csak szépen játssza le, amit kell, és magyar legyen. :)

2. CWM backupot vissza lehetne állítani, akkor le tudnám menteni fájlba, de már elég jól be van lakva a CM10.1, és nem akarnám ezt is mentegetni, és visszaállítani a backupokat.
Találtam egy ilyen oldalt, itt a naptárra ezt az elérési utat írják: Calendar data in data/com.android.providers.calendar/databases/calendar.db
Ha a CWM backupból ezt kimásolom az SD-re, majd a CM10.1-en rootos fájlkezelővel felülírom a mostanit, akkor működnie kellene, ugye? :)

(#27709) tomy86 válasza pete_21 (#27705) üzenetére


tomy86
addikt

1, Mort Player + Mort Player Widgets (tud magyarul)

[ Szerkesztve ]

(#27710) Narxis válasza pete_21 (#27705) üzenetére


Narxis
nagyúr

jetAudio, MAVEN music player

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#27711) fatal` válasza fdisk (#27698) üzenetére


fatal`
titán

Ezért is váltottam kiire, az nem hány be szóközt, csak amikor a következő szót elkezded gépelni. :) Meg sokkal jobban testreszabható, majdnem annyira, mint a smart keyboard, csak ez swype képes.

[ Szerkesztve ]

(#27712) fatal` válasza pete_21 (#27708) üzenetére


fatal`
titán

1. PlayerPRO, MortPlayer

2. Mentsd le a jelenlegit, állítsd vissza a mentést és nézd meg. Szerintem nem tudod, mert újra szinkronizálni fog és üres lesz.

(#27713) pete_21


pete_21
addikt

(#27709) tomy86, (#27710) Narxis, (#27712) hunfatal: Köszönöm szépen, kipróbálom őket.

(#27712) hunfatal: 2. Köszönöm, lehet az lesz. Hogy érted, hogy úgy se lesz jó? Ha a bejegyzéseket felszinkronizálom, majd az új rendszeren szinkronizálok, akkor a neten lévő bejegyzéseket kéne lementenie a telefonba. De ő ehelyett a neten lévőket kitörli, mert az üressel írja felül? Vagy félreértelek?

Az a megoldás, amit írtam az előbb, hogy a naptár-adatbázist megkeresem a mentésből, és bemásolom a telefon rendszerébe, annak viszont működnie kellene, ugye?

(#27714) Narxis


Narxis
nagyúr

Na bírtam 3 napot swype-al skacok, váltok vissza swiftkey-re. Egyszerűen nem tudom megszokni... :Y

De komolyan. Mondjuk írni akarok egy rövidebb szót akkor átsiklik az ujjam több betűn és valami teljesen mást javasol. Nem értem, hogy egyesek ezt hogy tudják használni, ezért gondoltam azt, hogy ez inkább a nagy képernyős telókon jó. Vagy az én ujjaim nem átlagosak bár azt erősen kétlem. :F

Thanos was right.

(#27715) Bozek válasza pete_21 (#27708) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg, hogy Titanium Backup-al visszaállítod a naptár adatait. Az tud CWM-es mentésből is dolgozni, nem kell hozzá előtte lementeni az alkalmazásokat.

(#27716) raziel01 válasza Narxis (#27714) üzenetére


raziel01
veterán

Swiftkey for President.
Próbáltam ezt a Kii keyboardot is. Az se tetszett.

(#27717) fdisk válasza fatal` (#27711) üzenetére


fdisk
őstag

Köszi a tippet, de nem bejövős a kii. :N
Marad a swiftkey, és egyszer talán beleteszik a ezt a beállítások lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27718) pete_21 válasza Bozek (#27715) üzenetére


pete_21
addikt

Ez jó lenne! Kipróbálom majd, egyelőre még töltődik. Teljes CWM mentésből hogyan lehet vele visszaállítani csak a Naptár cuccait?

(#27711) hunfatal: Én is SwiftKey-t használok. Két problémám van vele: Amikor belekattintok egy szövegbeviteli mezőbe, kell néhány másodperc, hogy megjelenjen a billentyűzet. Kicsit zavaró. Illetve a szótára nagyon nem ismeri az igekötős igéket... :D Ezt leszámítva jó a szótára.
A Kii-nek jobb a szótára, illetve az hamar megjelenik gépelés előtt?

(#27719) LonGleY válasza Narxis (#27714) üzenetére


LonGleY
veterán

Egész használható pedig, de csak akkor, ha többezer - mondjuk itteni - bejegyzésed legalább megeteted vele (valahogy kimásolgat, e-mailbe berak, Swype ráereszt), hogy megtanulja a szavaid, anélkül csak a szókincsszegény angoloknak jó. De bárhogy is, én még mindig gyorsabban írok a sima, T9-mentesített Smarttal. És mennyivel pontosabban, azért azt is vegyük figyelembe!

[ Szerkesztve ]

(#27720) Bozek válasza pete_21 (#27718) üzenetére


Bozek
nagyúr

Menü - Kicsomagolás Nandroid biztonsági mentésből

Aztán ott felhozza Neked az összes alkalmazást, csak ki kell választanod a Google Naptár-at és a bal felső sarokban a zöld pipát megnyomod. Előtte meg ki kell választani az alkalmazások felett a "Csak adatok"-at.

(#27721) S e t h válasza Narxis (#27714) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem értem, hogy egyesek ezt hogy tudják használni, ezért gondoltam azt, hogy ez inkább a nagy képernyős telókon jó.

Biztosan mutánsok.
Nálam a swiftkey kuka.Swyperól most váltottam kii keyboardra.Én is mutáns vagyok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#27722) batai15 válasza Deck (#27696) üzenetére


batai15
félisten

köszi!

(#27723) raziel01 válasza pete_21 (#27718) üzenetére


raziel01
veterán

Nálam a swiftkey is megjelenik 0.5 mp alatt. Processzor függő a dolog.

(#27724) saelin válasza LonGleY (#27719) üzenetére


saelin
veterán

+1
De abban igaza van, hogy a swype-olás nagy kijelzőn az igazi. Én tableten swype-olok, telefonon (kivéve note) pötyögök. Belegondolva abba, hogy milyen méretű telefonok jönnek mostanában... a következő munkás készülékem biztos 4,5" felett lesz.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27725) fdisk válasza S e t h (#27721) üzenetére


fdisk
őstag

Egyébként ennek a kii-nek elfelejtették befejezni a magyaritását.?
Sajnos nekem egyik nagy hibája a nyilbillentyűk hiánya.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27726) fatal` válasza Narxis (#27714) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld a Kii Keyboardot. :) Jobb a szótára még a swiftnél is. A Swype nekem sem jött be.

(#27725) fdisk: Ott vannak a nyílbillentyűk, be kell kapcsolni, de prémium funkció így ha nem veszed meg óránként reseteli a beállításokat (csak a premiumokat). Külön sorban számokat is tud kirakni.

Magyarítás gondolom korábbi verzióhoz készült és az új funkciókat nem fordították le.

[ Szerkesztve ]

(#27727) S e t h válasza fdisk (#27725) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van benne, de csak a fizetősben.

szerk:így van , ahogy hunfatal írja , döbbenetesen jó a szótára, swype,swiftkey lemarad mögötte.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#27728) Oldman2


Oldman2
veterán

Az itt ajánlott fizetős Hi-Q MP3 Voice Recorder (Full) mellett nem fizetősként esetleg tudtok-e hasonlót ajánlani?

Pillanatnyilag egyetlen elvárásom lenne, hogy a felvétel közben a képernyő ne maradjon bekapcsolva...

(#27729) fdisk


fdisk
őstag

hunfatal és S e t h : Értem. Es köszönöm a választ.
Még gondolkodom, h megvegyem-e a prémiumot. (kicsit sok nekem az 5 dodó)
Vagy várok, hátha le lesz akciózva egyszer. :)
Addig marad a swiftkey.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27730) Narxis válasza S e t h (#27721) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elképzelhető, hogy mutánsok vagytok. Am. Kii-t én is használtam, de pötyögve, az tetszett leginkább, hogy jó a szótára és elég sok témát tudott használni amik más keyboard appokhoz készültek. Ja meg sok beállítása van de én annyira nem piszkáltam.

(#27726) hunfatal: használtam már, ha valamiért switkey-t megunom akkor majd azt teszem vissza.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#27731) fatal` válasza fdisk (#27729) üzenetére


fatal`
titán

Én is gondolkodom egyelőre, de szerintem meg fogom venni. :) Egyelőre az ingyenest használom.

(#27732) fdisk válasza fatal` (#27731) üzenetére


fdisk
őstag

Az a baj, hogy így minden nap újra be kell a prémium funkciókat állítani.
Meg kellene tudni, ki kezdte el a fordítást. Nem ártana egy frissítés rá. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#27733) S e t h


S e t h
nagyúr

Igazából pofon egyszerű, hogy nálam mi a keyboard választás alapja, melyikkel tudok a leggyorsabban írni és amióta találkoztam a swype vagy flow funkcióval,- bár az elején idegenkedtem tőle ,mert a slide it elbizonytalanított - rájöttem, hogy a pötyögős módszerrel sehol sem vagyok a flow-hoz képest.
Azóta időnként poénból még mindenféle hurkokat is csinálok használat közben a stylussal amit használok, egyszerűen élvezet ezzel a módszerrel írni. :D

A kii-t még én sem vettem meg, de tervezem, mert nagyon jó.

Más:idegesítő, hogy a legújabb nuance tts vocalizer még mindig a kötőjel felolvasásos hibával küzd, marad a mariska. :(

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#27734) artiny


artiny
őstag

android 4,x MTP vagy PTP félén tudom csak a PC csatlakozni a telefonomat
hogyan kell hogy ugy jelenjen meg mint a regi 2,6 androidnál, normálissan hogy kapott egy patriciot az sd es a telefon memoriaja?

(#27735) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

Meg tudja mondani valaki melyik az utolsó normálisan működő whatsapp?
Meg esetleg egy link hozzá ?! :-)
Mert a mostaniak, hát inkább nem mondok semmit. :-)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27736) tomy86 válasza Oldman2 (#27728) üzenetére


tomy86
addikt

Smart Voice Recorder Kikapcsolható a képernyő ébrentartása.

(#27737) Oldman2 válasza tomy86 (#27736) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, közben éppen ezt nézem...

(#27738) Tyer válasza batai15 (#27722) üzenetére


Tyer
őstag

Official CM? Ilyen van??? Amugy ird át. off i cial!

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#27739) LonGleY válasza tomy86 (#27736) üzenetére


LonGleY
veterán

Csakhogy a Smart Voice Recorder nem kódol élőben mp3-ba. Ez azért igen lényeges különbség lehet akkor, ha hosszabb felvételeket kell készíteni.

Ha fontos a kódolás, én is csak a Hi-Q MP3 Voice Recorder (Full) ajánlatokat tudom erősíteni, én azt használom hébe-hóba mikrofon helyett. Ingyenesnek ott a Lite verzió, amiben 10 percre van maximalizálva a felvételi lehetőség, és nem enged 320 kbps-ban rögzíteni, csak kisebb részletességben. Ha a minőség lényeges (wav), akkor Smart.

Érdekességképp, rövid hangüzenetek küldéséhez:
Zello Walkie Talkie. Van PC-s kliense is.

[ Szerkesztve ]

(#27740) fatal` válasza Tyer (#27738) üzenetére


fatal`
titán

Miért ne lenne? Van official CM (http://get.cm) meg moddolt, utóbbiak általában XDA-n.

(#27741) Tyer válasza fatal` (#27740) üzenetére


Tyer
őstag

Én elhiszem. És ezt fel szabad tenni???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#27742) LLKobe válasza Tyer (#27741) üzenetére


LLKobe
veterán

Mindent szabad, csak a garit bukod.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27743) tomy86 válasza LonGleY (#27739) üzenetére


tomy86
addikt

És ez a feltétel hol szerepelt a kérdésben?

(#27744) raziel01 válasza fatal` (#27740) üzenetére


raziel01
veterán

Xperia SP-re jól látom, hogy még nincs?

(#27745) LonGleY válasza tomy86 (#27743) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem ellent akartam mondani, és szerintem senki nem roppan meg a plusz információk súlya alatt. Illetve a Lite verzió ajánlatát is tartalmazta, ami ráadásul tökéletes megoldás lenne az eredeti kérdés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#27746) Tyer válasza LLKobe (#27742) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor hogy lehet Official?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#27747) pete_21 válasza Bozek (#27720) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm!
Megtaláltam, megcsináltam, ahogy írtad, de nem jelent meg a Naptárban továbbra sem semmi. :F

Végül visszatettem a mentést, ez egy Alcatel OT995 telefon, a gyári ICS fut rajta. A Naptár bejegyzései szinkronizálás után sem jelennek meg a Google-fiókban. Próbálgatás után arra jöttem rá, hogy a benne lévő bejegyzések a localhost, és Default naptárhoz tartoznak. Ha új bejegyzésnél is ezt választom ki, nem jelenik meg neten a bejegyzés, de ha egy új bejegyzésnél már a Gmail-es címemet választom ki tulajnak, akkor már egyből megjelenik Google-ben. Sajnos a meglévő bejegyzéseknek már nem lehet módosítani a tulajt.
Van valakinek bármi ötlete, hogyan tudnám átvinni a bejegyzéseket? Esetleg valami Naptár export funkció?
De azt nem értem, hogy a Titanium-os visszaállítás után miért nem jelentek meg a bejegyzések. :F

(#27748) raziel01 válasza Tyer (#27746) üzenetére


raziel01
veterán

A hivatalos nem csak azt jelenti, hogy a telefongyártó által kiadott.
Itt arra vonatkozik az official szó, hogy a CM srácok csinálták. Amit XDA-sok tovább moddolnak az meg már nem a hivatalos CM.
Mivel nem a telefongyártó adja ki ezért garit bukod. Persze ha elromlik és visszarakod a régi szoftvert akkor nem veszik észre.

(#27749) Tyer válasza raziel01 (#27748) üzenetére


Tyer
őstag

Teljesen világos... One X-nél ez a visszarakás dolog nem megy.
Köszi

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#27750) Deck


Deck
titán

Keepass-t használok mindenhol. Néztem most ezt a Safe in Cloud-ot playen de nem tartom biztonságosnak, hogy a felhőbe szinkronizálja. Ti, hogy látjátok ezt?

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.