Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151663) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Tudjuk-e, mitől függ a Messengerben küldött kép átméretezése? Van-e erről hivatalos információ? Sokat keresgéltem, de irgalmatlanul sok a találat, ami csak érintőlegesen kapcsolódik, (=túl nagy a zaj) így számomra semmi nem derült ki. Emlékszem, korábban 2048 pixel volt az elvi határ, de most látok 2017-es anyagokat, ahol azt írják, hogy 4096 pixelig engedi a továbbítást a Messenger.

Nekem eddig nem igazán volt ezzel bajom, de mostanában többnyire irreálisan kicsi lesz az eredmény, függetlenül az eredeti mérettől és nagyjából bármi mástól is. A legutóbb tesztem során 2379-ból A-ból B-be 4x egymás után 890, míg B-ből A-ba 2048, 1784, 2048 és 2048 keletkezett. A fájlméret nem konzisztens, a 4 darab 890-es kétféle méretű lett. Két másik képpel A>B: 919 és 768, míg két másik másik B>A: 762 és 864 pixel lett.

A fájlméretben egyébként is óriási különbségek vannak, az eredmény 53 és 970 KB között változik, ami még inkább érthetetlen, hisz pont erre a paraméterre volna értelme fókuszálni, lévén ez használja a sávszélességet, foglalja a tárhelyet. Mi értelme van 919 pixelesre átméretezni egy képet, elérve ezzel 53 KB-t, ugyanakkor egy másik képnél csak 2048-ig csökkenteni a felbontást, meghagyva ezzel a fájlt 970 KB méretűnek. Miért nem vette ebben az esetben sokkal lejjebb a felbontást, illetve miért nem hagyta a másik esetben 2048 pixelen a méretet, ha még úgy is kisebb lett volna a fájlméret, mint az utóbbi kép 970-es értéke?

Erre beállítás nincs a Messengerben, ahogy általános érték sincs egy Androidos telefonban, így én nem tudom szabályozni. Függhet ez készüléktől, Android verziótól?

:a:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.