Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121106) Oldman2


Oldman2
veterán

Két, a legfrissebb kiadásukban már Magyar nyelven is tudó alkalmazás:

Just Reminder

MacroDroid

(#121107) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan programot ajánlani, ami katalógust (listát) készít a telefon belső és külső (Sd kártya) memóriáján található fájlokról?
Windows alatt ilyen például a Wincatalog; Androidra nem találok hasonlót.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#121108) darvinya válasza jolti05 (#121107) üzenetére


darvinya
titán

File kezelő (Téma összefoglaló), pl: Files Go, SolidExplorer, EsFileExplorer, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121109) kuksa90 válasza darvinya (#121108) üzenetére


kuksa90
őstag

Ööö... a fullos (megvásárolt) Solid Explorerben melyik parancs szolgál fájlkatalógus létrehozására? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#121110) darvinya válasza kuksa90 (#121109) üzenetére


darvinya
titán

Amikor próbáltam, alapból tudod képek, zenék, dokumetumok, app-ok, stb. külön kezelni megjeleníteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121111) air válasza darvinya (#121110) üzenetére


air
nagyúr

Bocs, de szerinted mit jelent a fájlkatalógus?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#121112) darvinya válasza air (#121111) üzenetére


darvinya
titán

Akkor szerinted mi, ha nem azok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121113) Oldman2 válasza air (#121111) üzenetére


Oldman2
veterán

:C

(#121114) jolti05 válasza darvinya (#121108) üzenetére


jolti05
őstag

Nem fájlkezelőt szeretnék (abból a Total Commandert használom, be is vált), hanem katalógus készítőt.

Tehát: Egy szoftver, megnyitom, elindítom a katalógus készítést, végigpörgeti a fájljaimat a belső/külső tárhelyen, majd létrehoz egy fájlt, ami egy lista arról, hogy melyik memóriaterületen milyen mappáim, mappáimon belül milyen fájljaim leledzenek (kiterjesztéssel, mérettel).

Példa:

Belső memória
---Android
------data
---------whatsapp
------------cache
---------------SSLSessionCache
------------------mmg-fna.whatsapp.net.444 (8.41KB)
------------------pps.whatsapp.net.443 (7.86KB)
------media
------obb
---Download
---Pictures
---Ringtones
---Whatsapp
...

SD kártya
---
...

..ésatöbbi, ésatöbbi, minden mappa minden fájlját, minden mappa minden mappájának minden fájlját eféleképpen szeretném lementeni :) Bár gondolom, amihez nem lesz jogom, az nem kerül bele a listába, már ha létezik egyáltalán ilyen applikáció.
Majd ezt a katalógust pedig folyamatosan backupolni szeretném PC-re. (Paranoia, amit nagyban erősített, hogy 2 hete elszállt a telefonom alaplapja = adatvesztés)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#121115) darvinya válasza jolti05 (#121114) üzenetére


darvinya
titán

Aha…de ha elszáll a telo, akkor ezzel mit tudsz kezdeni, mert visszaállítani ebből nem lehet semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121116) Phülöp válasza jolti05 (#121114) üzenetére


Phülöp
addikt

gondolom, pc-re szeretnéd menteni
akár rá is dughatod a gépre a telefont
parancssorból a dir parancs kimenete lehet txt is
de ez csak egy tartalomjegyzék lesz természetesen, ahogy darvinya is írta

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#121117) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszokat.

A visszaállításra az egyes applikációk backup funkcióját, illetve az LG Backup szoftvert használnám, és Foldersync-kel másolnám a fontos adatokat PC-re.
A katalógus azt a célt szolgálná, hogy egy esetleges katasztrófa bekövetkezte után tudjam, mit-hol tároltam, sőt, egyáltalán mit tároltam.

A Terminal Emulatorban az "ls -l" parancsot is használhatnám, de ez így elég körülményes, ráadásul automatizálni szándékoztam ~mindent.

El kell könyvelnem, hogy nem létezik valamiféle "dobozos" megoldás erre?

Szerk.: A NAS-omban az egyik HDD-t csak filmek, sorozatok, dokumentum filmek tárolására használom. Nincs is raidben, csak katalógust készítek a tartalmáról, mivel, ha kiesik ez a merevlemez, pontosan tudom, miket tároltam rajta, és ~bármikor újra le tudok tölteni mindent. Extra magyarázat vége :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#121118) air válasza jolti05 (#121117) üzenetére


air
nagyúr

ls -lR > list.txt
Ha ez is elég.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#121119) Reoshu


Reoshu
újonc

Sziasztok! Segítsetek kérlek, h Huawei P10 litre hogyan tudom visszaàllitani, h a News Republic hírei megjelenjenek a zàrolt képernyőn, és ott lehessen olvasni, ne csak az alkalmazàsba belépve. Eddig működött, de vmiért eltűnt. :(

(#121120) darvinya válasza jolti05 (#121117) üzenetére


darvinya
titán

:U

LG Backup szoftvert használnám,…

Ekkor teljesen értelmetlen bármilyen listát készíteni és menteni, mert ez ment mindent és oda állítja vissza ahonnét kimentette.
Csak a mentést kell tárolóba menteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121121) Somatom válasza jolti05 (#121117) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Foldersync -ben megadod a felhasználói tárhely gyökerét, akkor a teljes tárhelyet fogja szinkronizálni az eredeti könyvtárszerkezettel. Minek külön listát csinálni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121122) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Whatsapp-nál a csevegésekben hogyan lehet eltüntetni azt az üzenetet, ha valakinek megváltozott a biztonsági kódja?

Beállítások/fiók/biztonság alatt ki van kapcsolva a biztonsági értesítések mutatása.

(#121123) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Létezik androidra olyan videólejátszó ami a centerhangokat is felhangosítja?
Ugyanis néhány BDRip film párbeszéd hangjai igen igen halk!
Vagy mivel lehetne erősíteni a hangon, mert minden más hang a filmen, zörejek, robbanások, autózúgás hangosabb mint a párbeszéd :(
Ki milyen programokat használ erre?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121124) kaciokos válasza makoss (#121123) üzenetére


kaciokos
őstag

VLC-ben van equlizer, én azt használom.

(#121125) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Google Calendar-ban hiába van bekapcsolva az emlékeztető, a telefon nem jelez semmit.

Rossz beállítás vagy bug lehet? Másnál is előfordult már ilyen?

2 google account és egy céges email cím van beszinkronizálva, minden esemény látható, de emlékeztetők nem jönnek...

Aurea mediocritas

(#121126) makoss válasza kaciokos (#121124) üzenetére


makoss
addikt

VLC-ben megtaláltam az equlizert de ez semmit nem állít nem hogy a centerhangokat :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121127) vacs


vacs
veterán

A 3G Watchdog Pro - Data Usage ingyenes letölthető! :K

Katt a képre!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#121128) Viktor0610 válasza vacs (#121127) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De jó, hogy nemrég vettem meg. :(((
Legrosszabb 1 dolláros befektetésem volt, ezek szerint... :))

Samsung Galaxy A54

(#121129) #61392896


#61392896
törölt tag

Továbbra is Android 7 alatt bluetooth fülhallgatóval is működő Call Recorder appot keresek. Hátha van már megoldás.

(#121130) Edorn


Edorn
aktív tag

Milyen ToDo app-ot tudnátok ajánlani, ami szinkronizál a google naptárral, ingyenes és ízléses, egyszerű listát lehet kirakni vele a mobil "asztal" felületére, ahol így mindig látatom az aktuális tennivalókat, határidőket.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#121131) Bozek válasza #61392896 (#121129) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látom nem adod fel. Az elmúlt 3,5 hónapban csak 10-szer kérdezted, legutóbb 3 napja(!)... Kérdezd meg a hívásrögzítő alkalmazások fejlesztőit, hogy miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#121132) darvinya válasza #61392896 (#121129) üzenetére


darvinya
titán

Kapcsold be Google hangalapú bevitelnél a Bluetooth hangrögzítést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121133) Somatom válasza makoss (#121123) üzenetére


Somatom
veterán

Dézsányi vű érzésem van. Úgy rémlik, hogy a közelmúltban már taglaltuk ezt a témakört. Véleményem szerint az Android nem tudja értelmezni az 5.1 -es hangot. Szvsz. PC -n kéne lekeverned. Pötyögd be a Google -be, hogy "downmix 5.1 to stereo". Ha nincs millkós háttered, akkor ugord át az olyan találatokat, amikben a "Vegas", "Adobe", "Avid" kifejezések találhatók! Sztem Neked VirtualDub, Audacity vonalon kéne keresgélned. Találtam egy régi videót erről. Hmmm.... micsoda nosztalgia! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121134) darvinya válasza Somatom (#121133) üzenetére


darvinya
titán

Már megpróbálta, de nem tudja kicsomagolni.
5.1 -ből 2.0-ra konvertálás nem megoldás, mert attól nem lesz hangosabb a beszéd.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121135) makoss válasza Somatom (#121133) üzenetére


makoss
addikt

Szépen elmagyarázza mit hogyan kell, nagyon f@sza, te meg nagyon rendes vagy, hogy betetted ide, és most jön a de: ez azoknak való beállítás akik vagy zsigerből vágják az egészet, vagy veszett sok idejük van! Én sajna egyik sem vagyok, boldog is lennék ha ennyi időm lenne szöszmötölni ezekkel. :D
1 időben még volt is hozzá türelmem, szerettem is csinálni, de most mikor a tévét is csak pihenősben nyomom be :(
Most már csak arra van időm és az is igen kevés, hogy letöltöm és ráteszem a telóra és már mek is melózni. háát kb ennyi. Bocsánat ha netán ezzel megsértettem valakit de sajna ez van...

De ha lenne mégis itt valakinek olyan android progija ami felerősíti a center hangokat, nagyon hálás lennék neki! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121136) makoss válasza darvinya (#121134) üzenetére


makoss
addikt

Nem, meg időm sincsen hozzá, most átnézve, hogy mennyi videót kéne így beállítanom akkor inkább hagyom az egészet, ez nekem így nem éri meg, veszett sok időm menne így kárba...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121137) darvinya válasza makoss (#121136) üzenetére


darvinya
titán

Mkv topikba írtam.

(#121138) Somatom

Tudom, de végeredménye nem lesz jobb.
Normalizálás egész csatornákra vonatkozik, nem beszéd lesz leghalkabb/leghangosabb, s ezekhez viszonyítva fogja egyenlíteni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121138) Somatom válasza darvinya (#121134) üzenetére


Somatom
veterán

Nézted a videót? Audacity -ben tol rá egy normalizáló effektet. Az ebben az esetben hangerősítést jelent.

Makoss:
Hogy is fogalmazzak, hogy szalonképes legyen? :) Menj vissza abba a boltba, ahol.ezt a videót vetted, és nézz körül, hátha árulják sztereó hanggal is!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121139) beg


beg
veterán

No akkor ugorgyunk. :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#121140) S e t h válasza beg (#121139) üzenetére


S e t h
nagyúr

Imádtam régen !
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#121141) Bozek válasza S e t h (#121140) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát, nekem az "ugorgyunk" kifejezésről nem épp ez jut az eszembe. :) Bár a filmbe most nem találtam ilyen részt, de ez Pósalaky úr mondása volt a Légy jó mindhalálig-ban. :)

(#121142) Krill77


Krill77
őstag

Hi. Van itt nalam egy lenovo a1000. Xp - s géppel, telepítve adb, nem latom a fajl rendszert. A telon van egy 40mb is elérhető rész amit lemez meghajtómak lat a gép. Arrol a sajat szoftverét felrakva megy a masolas (app kep zene). De siman intezobol nem ugrik fel pendrive szeruen. Valami tipp? Köszi.

(#121143) beg válasza Krill77 (#121142) üzenetére


beg
veterán

[link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#121144) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok

Azt hogy tudom megoldani 5.1-en hogy ne kezdjen el frissíteni ahogy felmegyek wifi-re? :R

Telefon átköltöztetésre mit javasoltok nem root-olt a készülék. Skype, WhatsApp, Badoo, Jaumo teljes beszélgetéseinek átmentése érdekel. :R

(#121145) brd válasza UFO1 (#121144) üzenetére


brd
nagyúr

A Play-ben a beállításokban kikapcsolod az automatikus frissítést, vagy a szinkronizálást (ha a frissítés alatt esetleg ezt érted) az adott fiók szinkronizációs beállításai között. Vagy az OS-t ne kezdje frissíteni? Az gyártófüggő, hogy hogyan lehet, jó esetben van valamilyen frissítésre utaló menüpont, ahol az automatizmust ki lehet kapcsolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#121146) Somatom válasza UFO1 (#121144) üzenetére


Somatom
veterán

Whatsappot már költöztettem. Van benne Gdrive mentés. Tökéletesen működött. A többit nem ismerem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121147) canniball válasza vacs (#121127) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#121149) makoss válasza Somatom (#121133) üzenetére


makoss
addikt

Most nézem, hogy MKV-t nem is kezel a virtualdub :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#121150) Krill77


Krill77
őstag

A swiftkeyben hol kell kikapcsolni a swype féle irast?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.