Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120501) bigdady válasza Meggyi001 (#120482) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak playből származó appokat használok. Idegen forrást nem akarok telepíteni

(#120502) beg válasza MikeWazowski (#120499) üzenetére


beg
veterán

Attól még, hogy hetente 20x elmondod, hogy szerinted és még rajtad kívül 6 ember szerint mekkora okádék, még nem fogom pirosan villogó animgifbe kitenni, hogy don't install gmail app.

Vedd figyelembe, hogy kb. ugyanannyi embernél működik hiba nélkül, mint nem, tehát ez egy parttalan vita és ne az döntsön, hogy melyik tábor a hangosabb.

Többször nem szeretnék ezért szólni, múltkor már elég volt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120503) galaxys80 válasza beg (#120502) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem tudom, hogy beleszámoltál-e a 6 emberbe, de részemről nem volt okádás.
Ellenben rengeteg fórumon lehet olvasni, hogy probléma van a Gmail értesítésével. Különböző márkák, különböző android rendszerek esetén is előfordul sok embernél. (Elég csak a playes hozzászólásokat megnézni)
Szóval nyilván nem kell beleírni az összefoglalóba, hogy nem ajánlott. De elbagatellizálni sem kell csak, azért mert van akinél nem jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#120504) #61392896 válasza beg (#120502) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nekem is van gondom vele. Két eszközön használom a gmailos levelezésemet. Asztali gépen linux alatt, és okostelefonon android 7 alatt. Majdnem minden nap értesít, hogy vylaki jogtalanul használja a levélcímemet. Közben csak két gépen én nézegetem. És ezt már ezerszer közöltem vele. Nem vagyok benne biztos, hogy ez az android levelező hibája. Az viszont biztos, hogy először mindig a telefonomon kapok értesítést.

(#120505) beg


beg
veterán

Kismillió ingyenes és fizetős alternatíva van, a lehetőségek tárháza végtelen.
#sz@ragémélapp nap vége.

Nem a bagatelizálás miatt, hanem egy kicsit unalmas lapozgatni a lerágott csontot újra és újra.
Mindenki megnyugtatására: én sem használom, de választottam egy nekem tetszőt és nem szórom be sóval a helyét a mellemet döngetve.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120506) MikeWazowski válasza beg (#120502) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Na, akkor. Küldd a linkeket, hogy mikor szidtam a gmail app-ot. Heti 20X? Jöhet valami bizonyíték erre. Amennyiben csak egy esetet találsz, amikor szidtam, akkor a saját hsz-ed törölheted is és a figyelmeztetést is inkább saját magadnak add, mert valótlanul vádolsz.

És már bocsánat, hogy a véleményem leírom egy fórumra.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120507) beg válasza MikeWazowski (#120506) üzenetére


beg
veterán

Szerintem ne menjünk ebbe bele :U

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120508) MikeWazowski válasza beg (#120507) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem meg menjünk, mert figyelmeztettél tök indokolatlanul.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120509) atike


atike
nagyúr

Kicsit visszaolvasva, hogy (most éppen) honnan indult a Gmail "vita", az kiderült, hogy milyen telefon, milyen rendszer ahol a hiba jelentkezett...?

Csak mert szerintem vagyunk itt elég sokan olyanok (nem, nem hatan :DDD ) akik világéletükben akármelyik eszközükön is de gond nélkül és megelégedéssel használjuk a gyári Gmail appot... :U Amennyire én tudom - legalábbis az általam ismert - Gmail "nem jelez, nem kézbesít" hibáknál a rendszerben voltak bibik - nem volt védett a program stb... :U

(#120510) beg válasza MikeWazowski (#120508) üzenetére


beg
veterán

Te magad is mondtad...

Nem figyelmeztettem, nincs hozzá jogom, szimplán kértem valamit amit ezek szerint mindenki megértett rajtad kívül.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#120511) galaxys80 válasza atike (#120509) üzenetére


galaxys80
veterán

Jelen esetben egy Galaxy A3 2017 7.0 amin hol jelez, hol nem.
Őszintén szólva lövésem nincsen róla, hogy hol és miért kellene védetté tenni a Gmail appot. De már rég rossz, ha ilyenekkel kell sz@rakodni.
Este letiltom inkább, aztán feldobom az asszonynak az Outlook-ot, mert már tele pupom vele, hogy 2 naponta ezzel kell tökölnöm.

[ Szerkesztve ]

(#120512) polonic válasza atike (#120509) üzenetére


polonic
félisten

Galaxy S8-ról van szó az én esetemben.

(#120513) Probert75 válasza #61392896 (#120504) üzenetére


Probert75
addikt

Asztali gépen mentél már a Gmail biztonsági beállításaiba?
Beállítások/Fiókok és importálás(fül)/Google fiók egyéb beállításai/Bejelentkezés és biztonság/Eszköztevékenység és biztonsági események/Eszközök áttekintése itt lehet áttekinteni mi és mikor lépett be. Lehet szelektálni, hogy melyik eszköz nincs már meg. Volt olyan telefonom a listában, ami már több, mint 2 éve nincs meg és szerepelt a listában.
Nekem éppen ma jelzett, hogy a tartsam karban az eszközeimet és kapcsoljak ezt-azt be az adataim megvédése érdekében.

(#120511) galaxys80 Azon a telefonon, haveromnak sem jelez, csak késve. Szerintem ott nem a progival van a baj, hanem a telefonnal és a rajta futó droiddal. Nem tudom használna e valamit ez az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#120514) #61392896 válasza Probert75 (#120513) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#120515) atike válasza galaxys80 (#120511) üzenetére


atike
nagyúr

(#120516) atike válasza polonic (#120512) üzenetére


atike
nagyúr

"That's the advanced settings but when you are in the Main battery screen, when you enter to that page you should see the Estimated battery life info, right below it, you should see "Battery usage" when you click on it it will take you to the page we want you to be, in there, the 3 dots will give you 2 options, refresh and Optimize battery usage, select that and change to All Apps on the drop down menu and you will find all the Apps that are being optimized right now, just turn off the Gmail app and any other you may need to do the same."

forrás (2. oldal középtájon)

(#120517) galaxys80 válasza atike (#120515) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Hát este teszek egy próbát. Jól értettem, hogy a BadgeProvider adatait kellene törölni?
Bár vannak kétségeim, mert a messenger például hiba nélkül jelez mindig.

(#120518) atike válasza galaxys80 (#120517) üzenetére


atike
nagyúr

Úgy értelmeztem én is. Esetleg a másik választ is megnézheted - mivel érdekes módon mind a kettőtöknek Samsung telón jelentkezett a hiba... Lehet ha az egyik módszer nem válik be, a másik megoldja...

(#120519) Fall-N válasza MikeWazowski (#120499) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi A1 topikban is sokan panaszkodnak rá, de nem hitték el hiába írtam, hogy nem a telefon hibája hanem a GMailé.

Nálam jelezne, ha nem használnám helyette az AquaMail Prot. Ettől függetlenül tényleg hektikusan működik a gyári GMail egyeseknél.

(#120520) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Viber:
Akinek fontos az értesítési ikon, az ne frissítsen, mert kivették belőle.
Okosan...

#?*@&!

(#120521) snooze válasza zeon.hu (#120520) üzenetére


snooze
veterán

Mit értesz értesitési ikonon?

GO Gunners!!!

(#120522) zeon.hu válasza snooze (#120521) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Legördülő sávon ott a Viber állapot ikonja, jelzi, ha kapcsolódik vagy sem és onnan indítható is.

#?*@&!

(#120523) snooze válasza zeon.hu (#120522) üzenetére


snooze
veterán

Sohasem használtam..csak a helyet foglalta volna a sávban..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#120524) zeon.hu válasza snooze (#120523) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor téged nem érint.

#?*@&!

(#120525) Jakesz


Jakesz
őstag

Kb fél éve megvettem a Pokoli Szomszédokat, akkor rendben is volt, aztán letöröltem, és most újra elő akartam venni, viszont úgy tűnik, hogy elfelejtette a Google Play, hogy megvettem, mivel teleszórja reklámmal, és csak az első 3 pálya elérhető, ahogy az ingyenes verzióban is. Ilyenkor mit kell tenni? Vagy ez egy bevett szokás a Google-nél, hogy az appot fizetés után csak az első törlésig lehet használni?

(#120526) Bozek válasza Jakesz (#120525) üzenetére


Bozek
nagyúr

Keress a játékon belül olyant, hogy vásárlások visszaállítása. Vagy restore purchases.

(#120527) bigdady válasza zeon.hu (#120520) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szépen lassan kiiktatják a régebbi telókon mukodest ahol ez eddig is csak arra volt jó hogy memóriában tartsa az appot. Én sem használtam sosem jön a push a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#120528) S e t h válasza polonic (#120458) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elég régóta fennálló probléma, szinte alig találok olyan telefonos topikot itt a fórumon, ahol ne merülne fel időről időre, külföldi oldalakról nem is beszélve.
Kár hogy a Google egy kis garázscég és nincs erőforrása a probléma kezelésére, szerencsére azért fejlesztők gondoskodnak róla, hogy más alkalmazások formájában az email funkció ne legyen kompromisszumos.

utóirat: nálam hónapok óta defektes.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#120529) Fall-N válasza S e t h (#120528) üzenetére


Fall-N
veterán

Ma is jött rá egy frissítés. Nem oldotta meg?

(#120530) air válasza S e t h (#120528) üzenetére


air
nagyúr

Azt áruljátok el, ha tényleg a Gmail a szar, másoknál hogy működhet hibátlanul? :F
Fel nem foghatom.
Vagy az a hülye, akinél jól működik?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#120531) darvinya válasza S e t h (#120528) üzenetére


darvinya
titán

Azért egy hibának egyértelműen kikiálltani a többi korlátozó lehetőség miatt nem kellene.
Pl: adott készüléken van energia megtakarító, s ebben korlátozza működését
Adott készülék fw-jét rosszul írták meg, emiatt Play szolgáltatás app-al összeakad, vagy nem kapja meg időben a frissítést
Stb. ezernyi lehetőség mi gond lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#120532) Fall-N válasza air (#120530) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet hogy inkább szerver és az kliens között van a hiba. Ezért nem jön mindenkinél elő és ezért annyira változatos a dolog. Még csak Android verzióhoz sem lehet kötni a dolgot. Azért nem hiszem, hogy ennyien ennyire bénák, hogy nem tudják beállítani az értesítéseket.

Nemrég olyan hibája volt, hogy nem küldte el a levelet és a kimenő mappában dekkolt. Többen is írták sok helyen. Mondjuk én azóta sem használom, jobb az Aquamail. Barátnőm miatt néztem rá a dologra és tényleg volt ilyen hiba akkor. Azóta nem próbáltam biztos megjavult.

(#120533) Fall-N válasza darvinya (#120531) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez hülyeség. Mindenféle készüléken előjött már a hiba, nem a ROM a hibás. Más 3rd party Email alkalmazással megjött nekik rendben az értesítés. Akkor azt is kilőtte volna ugyanúgy a rendszer.

De lényegtelen, a hiba létezik hiába tagadjuk vagy nem. Részemről lezártam a témát.

[ Szerkesztve ]

(#120534) darvinya válasza Fall-N (#120533) üzenetére


darvinya
titán

Már ne haragudj, de ebből az írásból annyi jött le, hogy nem érted mit írtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#120535) S e t h válasza air (#120530) üzenetére


S e t h
nagyúr

Te most komolyan választ vársz erre?
Ennyi erővel megkérdezhetted volna azt is, hogy vki miért hal meg x betegségben, más meg miért nem.
És nem, nem vagyok programozó, nem tudok neked válaszolni, miért működik vkinek és miért nem a másiknak, de ahogy látom a Google 1, sem tudja, 2, vagy letojja.
És azt sem értem miért lenne hülye az akinek megy, vagy éppen az akinek nem?
A ráolvasáson kívül szinte minden tanács, javaslat leíródott már x+1 fórumon és van akinek működött és megint van akinek nem.
A vicces az, hogy ennyire rapszodikusan működhet egy tech óriás alkalmazása, de szerencsére nem kényszerítenek senkit a használatára, ha egyszer vannak működőképes alternatívák.

Magam sem hittem a szememnek, amikor itt a fórumon az egyik flagship témában egy 3,2-es értékelésű alkalmazást ajánlanak a gmail helyett, mert az megfelelően működik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#120536) air válasza S e t h (#120535) üzenetére


air
nagyúr

Abszolút nem vártam választ, pláne ilyet nem.
Nem érdekel, hogy kinek megy és kinek nem, ki mit használ helyette, vagy hogyan oldja meg stb.
Én egyetlen dologra lennék kíváncsi.
Egyesek miért állítják olyan ellentmondást nem tűrően, hogy a Gmail app szar?
Fogalmuk sincs, hogy miért nem működik, de a Gmail szar. :U (Már már hülyének érzem magam, mert nálam jó.)
És még rá is erősít, hogy ő már hányszor elmondta, hogy hulladék, de le lett hurrogva. Aztán még meg is sértődik, és tovább forszírozza a dolgot, amikor a topikgazda szól neki, hogy fejezze be.
:W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#120537) tomboy0013 válasza air (#120536) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én mondjuk évek óta aktív fórum tag vagyok mobilarena-n, de most olvasok először olyat hogy a gmail app szar :D Úgy veszem észre azért annyira nem sűrűn van terítéken a téma ahogy itt 1-2 ember állítja. Környezetemben sem hallottam még senkit panaszkodni erre, ellenben például az Outlook-kal.

(#120538) air válasza tomboy0013 (#120537) üzenetére


air
nagyúr

Na igen.
Outlook: érdekes, hogy senki nem hiányolja belőle a megosztott naptárak kezelését, vagy az értekezlet felkérések normális működését. Alap dolgok, amik Exchange-ben mióta vannak, és az MS nem képes megoldani. Mondhatnám, és telesírhatnám vele a topikot. De minek?
Viszont Gmail helyett ajánlható. ;)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#120539) atike


atike
nagyúr

Csak egy gondolat még a gmail dologra... Ha akármelyik vegytiszta androidos telón (nexus, pixel, one) jön ilyen jellegű hiba (csak az alap rendszeren, külső programok telepítése nélkül) akkor azt mondom, hogy van benne valami, hogy gáz van az appal. De ha - és a mostani két eset is ilyen - egy adott gyártó nem épp szűz rendszerén jelentkezik, akkor hogy nem merül fel az az emberekben, hogy valami más "összetevő" okozza a hibát? :U Komolyan nem értem. Mindenféle utólagos energiagazdálkodás megoldások, módosított rendszer, pluszba ráépülő dolgok vannak még a képben - miért jön az ki, hogy rossz az a program? :F

...és nem utolsó sorban - csak mint mindig - valaki leír egy hibát amit tapasztal, ok. De a topicot olvasók között a tízezerből ez egy - már innen is gyanús kellene legyen, hogy egyedi hibáról van szó... :U

Na mind1. Lapoztam. Mindenkinek szíve joga, hogy azt használjon amit csak szeretne, azt szidjon és dicsérjen ami neki nem jött be és bevált.

Peace! :R

(#120540) Deck válasza atike (#120539) üzenetére


Deck
titán

Öcsém Gmail-t használ nincs semmi gondja, én Aquamailt és nekem sincs semmi gondom. Egyből jönnek az üzenetek. Mindegyik telefon S8+

PS5

(#120541) IT user válasza atike (#120539) üzenetére


IT user
tag

A Xiaomi Mi A1 topikban többen panaszkodnak a Gmail-re.

(#120542) atike válasza IT user (#120541) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, az Oreo után ott megborult valami... Fel is függesztették a frissítésüket... :U Nougattal - ha jól tudom - nem volt semmi gond.

(#120543) galaxys80 válasza atike (#120539) üzenetére


galaxys80
veterán

[link]

Javaslom a vélemények elolvasását. :U Itt talán az elégedetlenek aránya kicsit szemléletesebb.
Egyébként meg nem érdekel, hogy milyen összetevők miatt nem működik. Ha az Outlook, Messenger, WhatsApp, Viber, stb....ugyanazon a rendszeren tökéletesen működik, akkor igenis magával az appal van valami gond. Az, hogy sokaknál tökéletesen működik egy dolog. Elvárható lenne egy Google méretű cégtől, hogy úgy legyen az appjuk megírva, hogy mindenkinél működjön. Mert én sehol nem olvasom a leírásában, hogy kizárólag tiszta android alatt garantált a működése.
Na, de lapoztam én is. Letiltottam a francba inkább.

(#120544) atike válasza galaxys80 (#120543) üzenetére


atike
nagyúr

Ezen nem akarok vitatkozni... Kinek a pap, kinek a paplan... :DDD

Miért kellene azt leírni bárhova, hogy ha módosítod akár az appot akár a környezetét akkor nem biztos, hogy jól fog működni? :F De én nem akarom megvédeni a guglit - nem erről szól, de szerintem elég nyilvánvaló... Kicsit ez olyan, hogy nem volt ráírva a mikróra, hogy a macskát nem jó szárítani benne... :U

Ha arányt akarsz szemléltetni, akkor nézd meg azt, hogy mennyi telepítésből van mennyi negatív vélemény - és a negatívokhoz kalkuláld bele a trollokat és a fentebb említett hibaforrást / hibaforrásokat is... :)

(#120545) galaxys80 válasza atike (#120544) üzenetére


galaxys80
veterán

Természetesen én sem vitának szántam. Csak rettentő bosszantó, hogy itt néhányan úgy állítják be, mintha 1-2 embernél jelentkező elszigetelt probléma lenne. Csodálom, hogy még nem merült fel az user error megjegyzés.

Miért kellene azt leírni bárhova, hogy ha módosítod akár az appot akár a környezetét akkor nem biztos, hogy jól fog működni?

Az ég egy adta világon semmit nem módosítottam. Gyárilag rajta van az app. Bejelentkezek a fiókba. Innentől elvárható lenne a megfelelő működés. Nem értem, hogy a mikrós példa, hogy jön ide.

Nem az összesített osztályzatokra értettem. Elég elolvasni az utolsó 2-3 oldalnyi hozzászólásokat. Szinte mindegyik erről a hibáról szól.

Na, de tényleg elengedtem a témát. :)

(#120546) ht42 válasza atike (#120544) üzenetére


ht42
senior tag

Xiaomi Redmi Note 4, MIUI 9.0.5. Gmail értesítések csak annyit írnak ki, hogy x db levél érkezett. Fórumon sírás. Gmail app szar? Frissítve a Miui 9.2.1-re - értesítések rendben. Akkor ki volt a hunyó?

(#120547) atike válasza galaxys80 (#120545) üzenetére


atike
nagyúr

Nem is te módosítod, hanem a készülék gyártója (az itteni két utolsó példánál a Samsung).

A mikrós példa kicsit áthallásos tény... :)

Lapoztam én is. :R

(#120548) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

a következő probléma kapcsán szeretnék segítséget kérni. adott egy Oneplus 2, gyári rendszer (6.0.1. droid és 3.6.1 oxygen os), lassan másfél éves a rendszer. teljesen jól, hiba és lassulás mentesen fut a mai napig, azonban 2 hónapja elkezdte iszonyatosan zabálni az akkut. hamar kiderült, hogy a Play services eszi meg, 10-15% akku használat alatt meg sem áll. ha lefrissítem az alkalmazásokat és minden up-to-date, akkor nem csinálja ezt, de amint megjelenik az első app frissítés, megint kezdi ugyanezt. nem szeretek frissíteni, pláne nem ilyen gyorsan alkalmazásokat tekintve.

milyen javaslat lehet erre? másfél éves a rendszer, jól belaktam, nem igazán szeretnék factory resettel neki esni. nincs erre valami egyszerű megoldás?

köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#120549) WhiteWalker válasza ht42 (#120546) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Csak fura hogy pl Aquamaillel semmilyen MIUI és mas droid verzión nincs gond, és az is érdekes , hogy a Gmailt állandóan frissítik és trágya, az Aquamail kb 2 havonta ha frissül és hibátlanul működik. :U

[ Szerkesztve ]

(#120550) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Google fióknál kell kivenni a pipát, hogy a gyári Gmail-t ne frissítse?
Ezután felrakom, pl. az Outlook appot, s ott veszem fel a Gmail fiókomat?
A3 2016-on is néha nem jelez a Gmail, csak akkor jelenik meg az új üzenet, ha belépek, s ráfrissítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.