Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108701) fecus


fecus
őstag

Samsung S3, ROM=android revolution hd 52
Mit tegyek fel, hogy az Exchange szerverböl meg tudjam jeleníteni a feladatokat (teendők), tudjam olvasni írni, elhalasztani?

Gyakorlati tapasztalat kellene!
Az Exchange fiókban be van jelölve a teendők szinkronizálása is.
A naptár-bejegyzéseket a Google naptárban kezelem. Emailt a a levelező progiban. A névjegy megy a névjegyek közé és a teendők nem tudom hol van.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#108702) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám védelem szempontjából a samsung galaxy s4 mini i9195i telefonomon.

Nem sokra rá a telefonom beindítására telepítettem egy védelmi szoftvert a kasperskyt és sajnos csalódnom kellett android platformon.

Direkt vigyáztam hova lépjek be melyik weboldalra kattintsak és egyetlen egyszer hibáztam mikor keresgéltem rtl klub adást.Ugyanis mikor arra a bizonyos oldalra kattintottam egy piros csík futott végig a kijelzőn, hogy vírus fertőzött a telefon.

Sajnos nincs olyan funkciója androidon a kasperskynek, hogy előre meghatározza egy színnel biztonságos avagy nem a az oldal.

Lefuttattam egy teljes vizsgálatot a kasperskyvel, de semmi.
Aztán egyet AVG-vel és Malwarebytes-el is de :(

A factory reset az egyenlő az asztali számítógépeknél ismert meghajtók formázásával és a windows újratelepítésével?

Ha igen, akkor nem lesz más választás.

Az AVG jobb vírusírtó mint a kaspersky?

Még egy valamit: Van egy Lenovo A1000 telóm amin az sms-ket szeretném kimenteni sd kártyára de ha nem lehetséges akkor van-e olyan alkalmazás ami segítségével menteni tudom az sms tartalmát?

[ Szerkesztve ]

(#108703) Mr. Y válasza hatpersze (#108699) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, ez tényleg működik!

But who is watching the guardians?

(#108704) Mr. Y válasza Teodor52 (#108702) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Amit láttál, nagy valószínűséggel reklám.
Vírusirtó Androidra többet árt, mint használ.

But who is watching the guardians?

(#108705) Csabi42


Csabi42
tag

Sziasztok. Tudtok olyan tárcsázót, ami bejövő hívásnál nem oldja fel a kijelzőt? Vagy van erre valamilyen beállítási lehetőség esetleg a gyárinál? Nem találtam...

"Ne feledd, hogy van, amikor a csend a legjobb válasz!"

(#108706) Zeki


Zeki
nagyúr

TALÁN mehetne az összefoglalóba!
http://www.oldversion.com/android/

(#108707) Zeki válasza Teodor52 (#108702) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak annyi van, hogy beszopáztad az átverést!
Sok kamu riasztás van a mobilos weboldalakon, hogy azt hidd, a te telefonod szart be, aztán persze szerintük az a megoldás, ha az ő férges vackukat töltöd le a telefonodra, amitől aztán tényleg bajban leszel.

AZ adguard.com oldalon van ingyenes droidos védelem az ilyen kamu oldalak ellen.

[ Szerkesztve ]

(#108708) Zeki válasza Teodor52 (#108702) üzenetére


Zeki
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#108709) fery02 válasza darvinya (#108665) üzenetére


fery02
addikt

AdGuard-ot nem is Play-en kell megvásárolni, hanem a hivatalos oldalukról, ami lett is később linkelve.

(#108710) Pityu62


Pityu62
tag

Sziasztok.
SG J1 (2016) telefonon hogy lehetne beállítani,amikor bt fülest használok és a készülék zsebben van ne nyissa fel a kijelzőt bejövő hívásnál mert össze-vissza kapcsolgat mindent?! Lehetőleg saját alkalmazást használva,,,de lehet valami hasznos app is.Köszi a válaszokat.

(#108711) Deck válasza Pityu62 (#108710) üzenetére


Deck
titán

Repülőgépes üzemmód ;]

PS5

(#108712) techie_guy válasza Pityu62 (#108710) üzenetére


techie_guy
tag

Beállítások -> Kijelző -> Maradjon kikapcsolva a kijelző

(#108713) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

feltettem a nine -t kipróbálásra mert szeretném ha push jönnének a levelek.. na most ez be is van állítva de mégsem push.. csak akkor jelzi, hogy email érkezett ha elindítom a programot.. mi lehet a hiba..? outlook fiókot használok egyébként..

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#108714) ollie válasza #35104512 (#108713) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem rögtön jelzi a bejövő emaileket, és semmit sem kellet beállítanom hozzá a fiókon kívül. Nem kell külön engedélyezned a mobilod menüjében az értesítéseket apponként? Esetleg nincs túl agresszívra állítva a memória menedzsment? Milyen mobilod van?

Az Account Settingsnél azért nézd meg a Notifications meg a Sync Schedule beállításokat (utóbbinak pl. Push-nak kell lennie, de alapállapotban annak kéne lennie).

[ Szerkesztve ]

***

(#108715) air válasza #35104512 (#108713) üzenetére


air
nagyúr

Energiagazdálkodás lelőheti az alkalmazást.
Nem Huawei készülék? Annál lehet védetté tenni alkalmazásokat, hogy ne zárja be őket a rendszer.
A hiba a te készülékedben, vagy rendszeredben lesz.
Alapból mennie kell a push-nak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108716) Partyface007


Partyface007
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan calendar alkalmazás android 7-re amelyik megjeleníthető a lock screen-en és be tudja olvasni az MS féle outlook bejegyzéseit is?

köszi előre is

(#108717) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Nekem egy egyszerű és nagyszerű hívásrögzítő kellene 6.0-ra.
Illetve egy widget, vagy az értesítési területen megbúvó motyó, ami jelzi a szabad hely mennyiségét, s a ram-használatot.

(#108718) air válasza Partyface007 (#108716) üzenetére


air
nagyúr

Ez inkább a lock screen alkalmazástól függ, nem a rendszertől, és nem a naptártól.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108719) #35104512 válasza air (#108715) üzenetére


#35104512
törölt tag

de, p9 lite.. és elhiszem, hogy abban van a hiba, de a kérdés az, hogy mi..? semmit nem állítgattam rajta, úgy van ahogy a dobozból kivettem..

szerk.: na most találtam egy olyat az energiagazdálkodás menüben, hogy védett alkalmazások.. itt bekapcsoltam, hogy legyen védett a nine is, de ugyanúgy nem jön a mail.. :(

(#108714) ollie: memóriamenedzsment, meg agresszív..? :D ez úgy van ahogy kiveszed a dobozból és bekapcsolod, nem tudom sajnos mit kellene állítanom mire, hogy ez működjön, ezért kérdeztem..

[ Szerkesztve ]

(#108720) darvinya válasza #35104512 (#108719) üzenetére


darvinya
titán

Ok, hogy dobozos, de 6+ feletti rendszeren külön van egy lehetőség adathasználatra mindig meg legyen.

És Partyface007

Egyszer már írtam(de valahogy nem kerül be Téma összefoglalóba), hogy Gmail-nak is van (Gmail Exchange service apk) Outlook kezelés.
Ezzel mindent kezelek (névjegyek, naptár, task)

De fontos, hogy külső app-nak külön kell engedélyezni annak használatát!
Ezt egy levélben értesít róla.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108721) zeon.hu válasza #35104512 (#108719) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások-védett alkalmazások.
Tedd védetté, amitől értesítéseket vársz vagy nem akarod, hogy a rendszer kilője.
Érdemes az automatikusan induló alkalmazásoknál (Indításkezelő) is beállítani, hogy ki/bekapcsolás után is működjenek egyből.

Szerk.
Jogosultságkezelőben is nézd meg, engedélyek megvannak-e.
Fiókbeállításoknál szinkron legyen bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#108722) #35104512 válasza zeon.hu (#108721) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm mindenkinek, próbálkozom, bár eddig nem sok sikerrel.. :)

(#108723) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#108717) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, és hogyan lehet alkalmazásokat áthelyezni SD-re?

(#108724) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Azt hogy tudom beállítani, hogy az Aquamail app mondjuk maximum 100 Mbyte adatot generálhat? Tehát amikor eléri az általam megadott felső határt, nem engedi használni a továbbiakban a mobil internetet.
Ezt tudja az android vagy program külön kell hozzá? Android 7.0.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#108725) ollie válasza Heisenberg69 (#108724) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A android alapból biztos nem tudja, de ettől a készülék még tudhatja, ha lefejlesztett egy ilyen funkciót a gyártója (bár nem valószínű). Szinte biztos, hogy külső app kell hozzá, már ha létezik ilyen.

***

(#108726) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok!
Az MX playerem nem játsza le az AC3 formátumot. Eddig lejátszotta. Új kodek kell?
Segítsen légyszi, aki témában van?

(#108727) punky10 válasza drnet (#108726) üzenetére


punky10
addikt

XDA-ról szedd le a telefonodra való codecpackot.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#108728) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!
Ki milyen levelező ( e-mail) appot használ ?

(#108729) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Androidra van iCloud kliens, ami a fotókat felszinkronizálja, mint pl. a Dropbox?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108730) darvinya válasza V.Stryker (#108729) üzenetére


darvinya
titán

Most mit keresel?
iCloud -ot keresel?
Képet rengeteg helyere lehet szinkronizálni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108731) V.Stryker válasza darvinya (#108730) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, kifejezetten iCloud-ra szeretnék.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108732) bigrock válasza sarkan (#108728) üzenetére


bigrock
addikt

Aqua Mail. Rengeteg dolgot tud, nem eszik sok memóriát, viszont ha több fiókot akarsz kezelni, akkor a Pro verzió javasolt, jó drágán :(

(#108733) WhiteWalker válasza bigrock (#108732) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most akciós az Aqua ;)

(#108734) zhata válasza sarkan (#108728) üzenetére


zhata
senior tag

Bluemail. Tökéletes, folyamatosan fejlesztik

(#108735) air válasza FoxiestFox (#108723) üzenetére


air
nagyúr

Ha a készüléked szoftverében nincs rá lehetőség, akkor root nélkül sehogy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108736) FoxiestFox válasza air (#108735) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Feltettem hozzá egy programot, de nem tud batch-t, illetve fura, hogy nem lehet app telepítésnél kiválasztani, hogy hová menjen. :Y Alapvetően meggyőző a rendszer, de ez így elég kőkori, 15 éve PDA-k tudtak már ilyet.
Játszani nem akarok a telefonon, de az pl fura, hogy nagyobb, több száz megás játékot fel sem tudnék tenni sehogy, mert a kifogyóban lévő belső memóriába helyezné a szerkezet...

Egy LG Leon az, Android 6.0 van rajta. Rootolva nincs, új vagyok a rendszerrel, mint napi szintű user.

[ Szerkesztve ]

(#108737) DS39 válasza sarkan (#108728) üzenetére


DS39
nagyúr

Gmail + Outlook.

(#108739) darvinya válasza V.Stryker (#108731) üzenetére


darvinya
titán

Play áruház-kereső-iCloud

MÁS

Ezeknél VPN szolgáltató AdBlokkolók ÁSzF-jét elolvasva derült ki, hogy a felhasználó által generált adatokat felhasználhatják és kiadhatják 3. félnek.
Elvileg 3. félnek anonimként adják át, de nem adnak garanciát rá, és ebből adodó kárért ÁSzF elfogásával lemond a felhasználó kártérítésről.!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108740) V.Stryker válasza darvinya (#108739) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, megvolt. És? Szerinted kérdeztem volna ha lett volna egyből megfelelő találat?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108741) darvinya válasza V.Stryker (#108740) üzenetére


darvinya
titán

Ha így nincs találat nagy valószínűséggel nincs ilyen lehetőség android alól.
Bár SoundCloud app van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108742) SharpSA válasza WhiteWalker (#108733) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, 50% kedvezmény van rá, 2,49$, kb. 750Ft. Ennyit bőven megér. A Bluemail nekem nem vált be, ette az akkut, meg egyéb hiányosságai is voltak, amikor kipróbáltam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108743) bigrock válasza WhiteWalker (#108733) üzenetére


bigrock
addikt

A Play-en biztos nem. 1799 Ft, ugyanennyi volt pár hónapja is. ( ti hol látjátok?)

[ Szerkesztve ]

(#108744) KurtCobain válasza bigrock (#108743) üzenetére


KurtCobain
őstag

Már lejárt az akció.

Egyébként app-sales.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#108745) Heisenberg69 válasza bigrock (#108732) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Én is aquamailt- használok, szerintem a legjobb.

Ám abban tudtok segíteni vele kapcsolatban, hogy be lehet-e azt állítani, hogy jött 10 új emailem, ugye kis szám jelzi is az ikonon, és utána megnyitva az alkalmazást, mondjuk egy levelet megnyitok és kilépek, akkor mutassa a 9-et az app ikonján? Ilyenkor hiába van X nem olvasott levelem a kis számláló eltűnik az ikonról. Erre van megoldás, hogy mindig mutassa a meg nem nyitott levelek számát?
Bocsánat a rossz fogalmazásért... :B

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#108746) kaciokos válasza FoxiestFox (#108736) üzenetére


kaciokos
őstag

"ez így elég kőkori, 15 éve PDA-k tudtak már ilyet"

Az Android tudja, a telefonok gyártói nem szeretik implementálni ezt a megoldást, mert a felhasználók jó része a legolcsóbb SD kártyát veszi, ami jóval lassabb a beépített tárolónál, és oda tesz át alkalmazásokat, ami belassítja az adott alkalmazást, a felhasználók meg a telefont szidják. Na ezt akarják elkerülni a telefon gyártók.

Amúgy anno PDA-kból nemigen voltak alsópolcosak, a Galaxy S7-nél meg ez most sem probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#108747) FoxiestFox válasza kaciokos (#108746) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Á, értem. Logikus persze... nekem igen jó SD-m van, gyors mint a szél. :D

Igazából Viberre, és városi navira vettem ezt a telefont, csak arra gondoltam, egyúttal megnézem, mire jutottak a mobiljátékok az elmúlt sok évben, de ezzel a belső tárhellyel akkor nem nézem meg mégsem. :(

(#108748) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#108747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez kéne nekem, hogy hozzáfűzze az SD-t az internalhoz. De nincs ilyen opcióm. :(
Hogyan lehet engedélyezni?

(#108749) kaciokos válasza FoxiestFox (#108748) üzenetére


kaciokos
őstag

Pont erről beszéltem. Ha az SD kártya behelyezésekor nem jelenik meg az értesítési sávban ez az üzenet a setup gombbal, akkor az SD kártyát nem tudod internal módban használni, csak portable módban, és ez azért van, mert ugyan a 6-os Android támogatja, de a telefonod gyártója úgy döntött, inkább kiveszi ezt a lehetőséget a ROM-ból.

internal mód - SD kártya titkosítva, Linux-os file-rendszerrel, ha kiveszed nem tudod olvasni a tartalmát, cserébe a telefonban egyenértékű a belső tárolóval
portable mód - SD kártyán FAT (FAT32, exFAT) file-rendszer, ha kiveszed, tudod olvasni

(#108750) FoxiestFox válasza kaciokos (#108749) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez volt a megoldás.
N900-ról jövök, Debian alapok meg minden, terminál, el nem tudtam képzelni, hogy ez ilyen egyszerű legyen. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.