Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108552) Krill77


Krill77
őstag

Tudtok mondani par tabletre való játékot, amiket érdemes kirobálni? Nem tul nahy méretűeket ha lehet. Teljes a homály ezugyben nálam.
Koszi

(#108553) kovisoft válasza Krill77 (#108552) üzenetére


kovisoft
őstag

(#108554) Krill77 válasza kovisoft (#108553) üzenetére


Krill77
őstag

Ezzel előrébb vagyok..

(#108555) beg válasza Krill77 (#108554) üzenetére


beg
veterán

Pontosan. Megvan a saját topikja, ott érdeklődj.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#108556) kovisoft válasza Krill77 (#108554) üzenetére


kovisoft
őstag

Pontosan, mivel a kérdésed nem ide való, hanem az említett topikba.

(#108557) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Romcsere előtt csináltam 1 biztonsági mentés a titanium backuppal, csak elfelejtettem lementeni gépre, így az összes fotó videó is odalett.
Nincs droidra vmi olyan program mint winre a stellar phoenix recovery?
Ez ezeréves törölt partíciókat is megtalált, és volt amit még vissza is tudott állítani! Csak sajna nincs droidos verziója.
Eqaseus mobisaver-rel meg még párral próbálkoztam, de romcsere előttről nem találtak semmit.

(#108558) zola79


zola79
csendes tag

Hali,

Létezik olyan videólejátszó androidra, amiben van gamma korrekció?
Elég sokat kipróbáltam, de a mindegyiknél túl sötét a kép. Fényerőt hiába állítok, bizonyos tónusérték alatt minden fekete, vagy nagyon erősen fekete. (Árnyék, sötét helyen játszódó jelenet..stb esetén nagyon sok részlet elvész)

(#108559) zhata válasza dudikpal (#108557) üzenetére


zhata
senior tag

Nem küldted fel a "felhőbe" a mentést a TB-vel?

(#108560) fecus


fecus
őstag

Van olyan backup megoldás amivel a teljes telefont lementhetem, és ha új ROM-ot telepítek és nem válik be, egy-az egyben vissza lehet tölteni rá?

Van egy Samsung S3-asom. Ez kell a munkámhoz, szinkronban van egy Exchange szerverrel (számok, találkozók, stb.)

Szívesen kipróbálnám a LineageOS 14.1-et. Pl. péntek délután feltenném és ha vasárnap délutánig nem sikerül minden fontos dolgot beállítani, akkor vissza a régi és hétfőn meló.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#108561) dudikpal válasza zhata (#108559) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem :(

De közben megtaláltam a képeket a gépen, ezek szerint csak nem vtam olyan hülye, hogy elfeledkeztem róluk :DD

[ Szerkesztve ]

(#108562) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyári visszaállításkor a root és a rootoló progi is törlődik?

-

(#108563) zhata válasza 7Sony7 (#108562) üzenetére


zhata
senior tag

Ez egy nagyon jó kérdés! Egy rootolt Galaxy Alphát adtam el így, és ott - állítólag - megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#108564) vacs válasza fecus (#108560) üzenetére


vacs
veterán

Ha romot akarsz cserélni, akkor valószínűleg már van (vagy lesz) a telefonon custom recovery, ez jó eséllyel a TWRP lesz. Ha így van, akkor twrp-ben nyomsz egy backup-ot. Ha később ezt a mentést szeretnéd visszatenni, akkor pedig a Restore gombbal tudod visszaállítani!

7Sony7
Attól függ, hogy hányas android van most a telefonon, illetve mivel/hogyan lett rootolva.
MM és Nougat csak twrp-ből flashelhető zip-el rootolható, itt megmarad!

(^)(>.<)(^)

(#108565) 7Sony7


7Sony7
addikt

Köszi a válaszokat srácok, pontosítok:
Egy Cubot S168 at rootoltam régebben kingoroot al, és azt szeretném, hogy ez a kingoroot eltűnjön, akár a root árán is. Azért, mert full kínai írásjeles az egész, és mert kirakott két törölhetetlen kínai írásjeles ikont, amit nem tudok hogy mi. Azt hiszem 4.4

[ Szerkesztve ]

-

(#108566) erzol válasza 7Sony7 (#108565) üzenetére


erzol
őstag

Így tudod törölni.

(#108567) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, egy olyan névjegy appra lenne szükségem, ahol picit komolyabban tudom csoportosítani a kontaktokat.
Egyrészt vannak a google fiókomba levő személyes ismerőseim/rokonaim.
Másrészt a céges exchange-es számok.
Ezeket jól el szeretném különíteni egymástól...
Másrészt utóbbit jó lenne tovább szűrni (mappákba rendezni), valahogy így:
-Céges
-->Külső partnerek
---->Partnercég1
--------->Minta János
--------->Próba Dezső
----->Partnercég2
--------->Ügyvédek
------------->Józsi
------------->Pista
stb.

Mivel 350-400 névjegy, (vagy akár 15 Attila közül) elég nehezen találom meg azt az egyet, akit épp keresek... (mármint ha egymás alatt van ömlesztve az egész)

[ Szerkesztve ]

(#108568) darvinya válasza Victoryus94 (#108567) üzenetére


darvinya
titán

Mind ezt fiók(ok)ban létrehozott mappában meg tudod csinálni, után megjelenítéssel egyből szűri.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108569) air válasza darvinya (#108568) üzenetére


air
nagyúr

Tegye fel a kezét, aki érti ezt a választ!
Milyen fiókok? Milyen mappák? Milyen megjelenítéssel szűri egyből? Milyen alkalmazás? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108570) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

A páromnak most vetünk egy új telefont (HomTom HT16, Android 6.0), és feltettem neki a Chrome böngészőt, amit én nagyon szeretek.
Miután telepítettem, jött a döbbenet, hogy mennyire amatőr és kezdetlegesnek tűnik az én telefonom futó, szintén ugyanazon verziójú, Chrome 4.3 (56-os verziószámú) böngészőhöz képest.
Mi ennek az eltérésnek az oka?
Miért néz ki kezdetlegesnek ugyanaz a böngésző egy Android 6.0-án, egy Android 5.1-en futóhoz képest?
A legfőbb különbségek a beállítási menüben vannak, jóval kevésbé testeszabható a 6.0-án futó az 5.1-es verzióhoz képest, hiányzik a Home gomb, és tele van a 6.0-ás neked ajánljuk + hírcsatorna hirdetésekkel a kereső sáv alatt, ami rettentően zavaró; és ennek a kikapcsolását sem találtam sehol.
Találkozott már más ilyen bosszantó különbségekkel ezzel a böngészővel kapcsolatban?
Most egy Operát raktam fel a páromnak helyette (nem a minit), az sokkal jobban tetszett, sokkal használhatóbbnak tűnt elsőre, mint a Chrome, a 6.0-ás Droidon :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#108571) #79335424


#79335424
törölt tag

Használ valaki Maxthon böngészőt? Működik az UUmail? Használja vki? Bejelentkeztem bétateszternek, hogy telepíthessem az 5 -ös verziót, amiben van ez a feature. Ez közölte, hogy az UUmail -hez be kell regisztrálnom egy valós címmel. Legyen! Ezután azt akarta, hogy nyissam meg PC -n a Maxthon -t. Mivaaan? Fölöslegesen nem szeretnék PC -re is Maxthon -t telepíteni.
Vagy, esetleg tud vki jó ideiglenes e-mail szolgáltatást? Régebben az mpp.hu -t használtam, de az megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#108572) air válasza klepto (#108570) üzenetére


air
nagyúr

Így általánosítva, hogy 5.1 vs. 6.0 Android alatt lenne más, biztosan nem igaz.
Jó ideje Chrome-ot használok MM alatt, és egyiket sem tapasztalom, amit írtál.
Sőt, van egy Z1C-m is, amin 5.1 fut, és teljesen ugyanolyan a Chrome, mint a 6.0-t futtató S7-esen.
Más is írta már, hogy ugyanazon Chrome verzióban nincs home ikon, holott másnál van.
Ennek az okát, mi földi halandók nem tudhatjuk.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108573) Magnat válasza air (#108569) üzenetére


Magnat
veterán

A Google fiókodban tárolt névjegyeket mappákba szervezheted, amikre utána szűrni tudsz pl egy tárcsázóban.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#108574) 7Sony7 válasza erzol (#108566) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi!

-

(#108575) air válasza Magnat (#108573) üzenetére


air
nagyúr

Légy kedves ezt bemutatni, hogy hol, hogyan!
Én csak címkéket látok, amik lényegében csoportok, azokat is csak 1 szintben.

Ezek csoportok, nem többszintű mappák.
Hogy lehet több szintű mappázást létrehozni, ahogyan azt a kérdező szeretné?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108576) SharpSA válasza Victoryus94 (#108567) üzenetére


SharpSA
veterán

Így is jó lenne, de én például be szoktam írni a névjegyhez minden információt (céget, foglalkozást, egyebet), amik alapján megtalálom később a keresett személyt. A True Phone Dialer & Contacts meg kiválóan segít megtalálni a T9 kereséssel a néven kívül egyéb adatokban is a jelenlegi 863 névjegyből. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108577) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Ezek szerint többszintű csoportosításra nincs lehetőség.
Köszönöm mindenkinek az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#108578) Magnat válasza air (#108575) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt az eredeti válaszolótól kérdezd meg. Én csak feltettem a kezem, h értem amit te nem értettél. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#108579) SharpSA válasza Victoryus94 (#108577) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak egyszerű csoportosítás van. Viszont ha a csoportoknak jó neveket adsz, akkor már könnyebben találod meg a keresett személyt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#108580) air válasza Magnat (#108578) üzenetére


air
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a válasz nem a kérdésre adott válasz volt, hanem teljesen félrevezető, értelmetlen zagyvaság.
És még jelentkezel is, hogy te értetted. :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108581) Bozek válasza air (#108580) üzenetére


Bozek
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy még ezzel a válasszal is többet segített a kérdezőnek, mint te bármelyik kommenteddel...

(#108582) woodworm válasza air (#108575) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet ő is az emlékeiből él. Régen lehetett a csoportokon belül alcsoportokat létrehozni, de ez csak látszólagos volt, nem valódi könyvtárszerkezet.
Tehát ha valaki Munkahely.Titkárság, Munkahely.Szállítás, Munkahely.Könyvelés csoportokat hozott létre, akkor az a google címtárban mappaszerűen jelent meg. Hogy ez a korai androidos telefonokon hogyan nézett ki, már nem tudom.

(#108583) air válasza Bozek (#108581) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk tisztába tettem, hogy a válasz, amit kapott, nem a kérdésre adott megoldás.
Vagyis egy félrevezető útról letereltem.
Mint látszik sikerült is megérteni.
Te mit tettél érte?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108584) Magnat válasza air (#108580) üzenetére


Magnat
veterán

Tény, hogy nem volt egyértelmű, de azért van némi relevanciája. Ok, te nem vetted le, van ilyen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#108585) air válasza Magnat (#108584) üzenetére


air
nagyúr

A kérdés szempontjából zéró relevanciája van.
És aki nem ismeri ezt a lehetőséget, ebből a válaszból nem is tudja, hogy hol keresse, miként kezdjen hozzá.
Vagyis írt valamit, de a kérdezőn ez egy fikarcnyit sem segített, sőt félrevezette.
Ennyi erővel jobb lett volna, ha inkább nem ír semmit.
Erre próbáltam a kissé nyers stílusomban rávilágítani. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108586) teo77 válasza teo77 (#108538) üzenetére


teo77
őstag

Erre senki sem tudja a választ vagy alternatívát? Köszi!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#108587) Bozek válasza air (#108585) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért van. Ha konkrétan úgy nem lehet megoldani, ahogy a kérdező szeretné, azért valami részben hasonló elgondolás még segíthet.

Amúgy tisztában vagyok vele, hogy te és darvinya nem nagyon jöttök ki egymással, ezért számomra egyértelmű, hogy miért is ment ez a válasz. Ha más írta volna, akkor mindjárt nem ütötte volna meg az ingerszinted. SharpSA megoldására érdekes módon nem ugrottál...

(#108588) woodworm válasza Victoryus94 (#108577) üzenetére


woodworm
veterán

Tovább nyomozva a régi emlékek után, a dw contacts még most is kezeli ezt a régi megoldást.
Tehát ha a google névjegyzékben úgy hozod létre az alcsoportokat, hogy a főcsoport után egy pontot teszel, akkor a dw contacts mappában jeleníti meg.

(#108589) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért csak a Firefox olyan különleges hogy háttérben lehet youtubeot hallgatni, sőt kikapcsolt képernyővel is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#108590) air válasza Bozek (#108587) üzenetére


air
nagyúr

Tévedésben vagy (mint általában).
Abszolút nem személyes a dolog. Semmi bajom a személyével, hiszen nem is ismerem.
Tisztán szakmai alapon közelítem meg a kérdést.
Ha egyértelműen, világosan leírta volna, hogy mik a lehetőségek, azt hogyan lehet megvalósítani, az miben tér el az eredeti kérdéstől, akkor nem lett volna semmi gond.
SharpSA válasza már inkább tiszta vizet önt a pohárba. Világos és egyértelmű.
De zárjuk le a témát, mert már többet rágtuk, mint amit az eredeti kérdés indokol.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108591) mufflika


mufflika
tag

Sziasztok.

Android 6.0 ra keresnék, olyan Keyboardot ami ilyen " szellősebb " változatú.

Köszi. :)

(#108592) ollie válasza enginev3.0 (#108589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert a youtube háttérben hallgatása egy fizetős szolgáltatás a google-nál, ezért nem szeretik, ha valaki ezt ingyen nyújtja. Gondolom majd a firefox-ból is kivetetik.

***

(#108593) enginev3.0 válasza ollie (#108592) üzenetére


enginev3.0
félisten

És hol lehet érte fizetni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#108594) darvinya válasza enginev3.0 (#108593) üzenetére


darvinya
titán

YouTube app, és benne vásárlás.

mufflika

„Szellősebb” tág fogalom.
Azért, mert kijelző méret nélkül mit lehetne mondani.
3"-on még sima angol qwerty is nagy, inkább nyomógombos számbillentyűs bevitel szellős.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108595) tutis


tutis
őstag

kis segítség kellene egy alkalmazás segítségével: CPU X
Megtenné valaki hogy letölti akinek ujjlenyomat olvasós telója van? A sensoroknál felsorolja a fingerprint sensort?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#108596) enginev3.0 válasza darvinya (#108594) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ilyet nem találok, de még a play áruház sem írja hogy alkalmazáson belül lenne vásárlási lehetőség

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#108597) air válasza enginev3.0 (#108596) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy megint valami másra gondolt a kolléga.
Szerintem nincs ilyen lehetőség.
Hivatalosan nem tud a Youtube app háttérben lejátszani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108598) air válasza tutis (#108595) üzenetére


air
nagyúr

S7-nél nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#108599) tutis válasza air (#108598) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm. Elvileg a telómba van ujjlenyomat olvasó (lg k10 2017) de sehol nem találom hogy keltsem életre. Az a gyanúm nincs benne..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#108600) air válasza tutis (#108599) üzenetére


air
nagyúr

Hivatalosan van benne.
A hátulján, a villanó alatt.
A Beállításokban a biztonság környéken keresd! Szerintem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.