Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108301) vadászcsiga válasza Wolfskin (#108292) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elsőre Silent boot.

(#108302) zeon.hu válasza mzso (#108300) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ne állíts vissza rendszer alkalmazást!
Csak felhasználóit.
Olyat se, ami letöltött, de rendszer alkalmazás lett belőle.
A rendszer apk-k kizárása alapból be van jelölve, hagyd úgy.

#?*@&!

(#108303) Wolfskin válasza darvinya (#108295) üzenetére


Wolfskin
őstag

Van a telefonon számláló, ami kiírja, hogy hány % van az aksiban. Ha 0% a készülék úgyis kikapcsol, az elektronika nem engedi kisütni az aksit. Attól, hogy éjszaka fölébreszt álmomból és földhöz b@szom, sem az aksi, sem a telefon nem lesz hosszabb életű.
Szóval nem az aksi védelmét akarom megbekkelni, hanem az hangos figyelmeztetést megszüntetni, amivel 15% alatt folyamatosan rinyál a készülék.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108304) Zeki


Zeki
nagyúr

Hogy kell google fiókot törölni a telóból? A lányom a Xiaomiján kicsit sokat állított be...

(#108305) darvinya válasza Zeki (#108304) üzenetére


darvinya
titán

Egyéb fiókok-Google-Fiók(törölni kívánt fiók email cím)-alul 3 pötty fiók törlés

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108306) Zeki válasza darvinya (#108305) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, majd megnézem!

(#108307) Wolfskin válasza vadászcsiga (#108301) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi! :R

ez csak a boot-muzsikát fogja meg, vagy a többi segély-sikolyt is?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108308) ollie válasza Wolfskin (#108292) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi értelme van lekapcsolni mozi alatt? Némítsd le inkább.

***

(#108309) Wolfskin válasza ollie (#108308) üzenetére


Wolfskin
őstag

mondjuk le volt merülve és mondjuk powerbankról töltöttem, és mondjuk be akarom kapcsolni, hogy megnézzem, mennyit fizet az 5 találatos lottószelvényem. de ez csak egy fiktív példa. sok ilyet tudnék még, bár nekem ez a lottó 5-ös az egyik kedvencem. :D :DD
de szerintem nem is ez a lényeg, hanem egyszerűen engem zavar, és szeretném rávenni a telómat, hogy azt csinálja, amit én szeretnék.
és én azt szeretném, hogy

1. ne muzsikáljon bekapcsoláskor, meg azt is, hogy
2. ne vinnyogjon, amikor merül.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108310) darvinya válasza Wolfskin (#108303) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit rosszul tudod.
Az elektronika nem a kisütéstől véd, és a figyelmeztető azért van, hogy ne.károsítsd az aksit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108311) Wolfskin válasza darvinya (#108310) üzenetére


Wolfskin
őstag

ezek szerint nem szabad hagyni, hogy lemerüljön a telefon? hát nekem a note 3 hetente egyszer biztos lemerült. vagy 3 éven keresztül. lehet, hogy károsodott közben az aksija, de én nem vettem észre. legalábbis üzemidőben nem változott jelentősen. feltöltöttem és ment tovább az élet.
minden tiszteletem, de nem lehetne nem a felhasználói szokásokról vitázni? hanem ahogy a topik címe mutatja: android alkalmazásokról? :R

Szóval létezik ilyen alkalmazás, ami némítja a közelgő lemerülést jelző hangot?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108312) beg válasza Wolfskin (#108311) üzenetére


beg
veterán

Persze. Root jogú fájlkezelő megkeresed a LowBattery.ogg fájlt és törlöd.
Vagy a HideBatteryLowAlert xposed modul szintén root után.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#108313) Wolfskin válasza beg (#108312) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát ettől tartottam... note4... :W (a root garivesztő)
leszarom a garit, de lesz egy használható telefonom, vagy hever tovább a fiókban... ez a dilemma. :F
köszi azért!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108314) vadászcsiga válasza Wolfskin (#108307) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak a boot, azért írtam hogy az első problémára ez.

(#108315) S e t h válasza Wolfskin (#108313) üzenetére


S e t h
nagyúr

Note4-ben van gyorstöltés funkció, percek alatt tolsz rá annyi naftát, hogy éjszaka ne rinyáljon.
Kivéve ha nincs otthon töltőd.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#108316) gabe_


gabe_
őstag

Üdv!
Létezik olyan program, ami megadott időközönként készít egy fényképet, amit feltölt a wifi hálózaton lévő nasra?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#108317) Wolfskin válasza S e t h (#108315) üzenetére


Wolfskin
őstag

igaz. köszi. de jól mondod. mindig van egy kivétel. nem csak ez az egy telefonom van, és van az az élethelyzet, amikor nincs alternatív megoldás.

vidéki erdei/hegyi házban vagyok egyedül, reggel 4-kor kelnem kell, hogy megnyissam a zsilipet, de ha hívhatnak is éjszaka, hogy korábban kell megnyitnom. a házban nincs áram reggel 6-ra jön értem az autó, abban van a töltő addig kell kitartania. tölteni nem tudom a telefont, le nem némíthatom és épp 15%- a töltöttsége, reggelig simán kibírná, sőt tovább is, de tudom, hogy innentől folyamatosan vész- vinnyogni fog, hogy mama! éhes vagyok!, és én nem tudom megetetni. viszont aludni sem tudok tőle.

állandóan bennem van a para, hogy egyszer egy ilyen helyzete kerülök. de az is előfordulhat - bár annak nem nagy a valószínűsége ;) - hogy este elfelejtem töltőre dugni, és nem akarom, hogy emiatt felébresszen az éjszaka közepén, mert nem baj ha lemerül, majd feltöltöm reggel. tehát ha már alszok, akkor az fontosabb prioritás, mint a telefon. és ezt a preferenciát szeretném valahogy érvényre juttatni, és hogy ebben én hozzam meg a döntést, ne a készülék.

de azt hiszem, már megkaptam a választ, a boot-szignált lehet blokkolni applikációval, ezt sajnos csak rootolás után. volt telefonom, amit rootolam, és tudtam törölni ilyen szignál hangokat, a notokat valahogy sosem akartam igazán. de egyre több érv szól mellette, hogy kell.

köszi a segítséget! :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108318) woodworm válasza Wolfskin (#108317) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy csak áttételesen, de van megoldás a problémádra. Úgy hívják power bank.

(#108319) kaisers válasza air (#108272) üzenetére


kaisers
aktív tag

Szerintem eléggé eszi, nekem làtvànyosan rosszabb volt az akku idő.

[ Szerkesztve ]

(#108320) Wolfskin válasza woodworm (#108318) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, de az meg egy tűzpárbajban megsérült... :DDD

egyébként van 3 x 12000mAh, a gond az, hogy ha elfelejtem akkor utána már nem akarok erre ébredni. tehát nem akarom hogy bármi a telefonon ébresztő funkcióba menjen át úgy, hogy azt nem én állítottam be szándékosan.
de most tudom, ha alkalmazkodom hozzá, kiszolgálom az igényeit, akkor ő is hagy élni. csak én ostoba módon fellázadtam, át akartam venni az uralmat felette, de látom, magamra maradtam... :(
„Adjuk meg a császárnak a császárét, Istennek az Istenét”.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108321) ctibor


ctibor
senior tag

Megkapta a telefonom a hivatalos Nugát frissítést és azóta az ES File Explorer Pro nem lát a gyökérkönyvtárban semmit, csak a tárhelyet ( virtuális Sdcard) hajlandó érzékelni. A \Data könyvtárat eddig sem látta, mert nincs root, de a többit (System, stb.) igen. Gondolom, ez az Android 7 miatt van.

Tudtok esetleg olyan fájlkezelőt, ami képes olvasni a gyökérkönyvtárt?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#108322) beg válasza ctibor (#108321) üzenetére


beg
veterán

Solid explorer. Pont a mai frissítésbe került bele a nougat system listázás root nélkül.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#108323) paolinho válasza kovisoft (#108262) üzenetére


paolinho
őstag

Tényleg nem rossz ez az Open Camera, de azokat a beállítási lehetőségeket nem találtam még meg eddig benne, amiket írtál. Mindenesetre tesztelem. Köszi!

(#108324) kovisoft válasza paolinho (#108323) üzenetére


kovisoft
őstag

A vaku ikonra kell bökni, és akkor feljön egy sok ikonos menü, abban vannak a fókusz beállítási opciók is.

(#108325) paolinho válasza kovisoft (#108324) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, közben megtaláltam, csak egy kicsit elkapkodtam a választ. Köszi, ez így tökéletes! :R

Kiváló egy kamera alkalmazás, én eddig nem ismertem a benne rejlő lehetőségeket. Azon túl, hogy megoldotta a fókuszálással kapcsolatos igényemet, tetszik, hogy tud pl. selfie-képet készíteni úgy, hogy visszaforgatja "nemtükörképpé" a készített fotót külön manuális lépés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#108326) paolinho válasza paolinho (#108325) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, de kicsúsztam a szerkesztési időből!

Találtam rá magyar fordítású apk is (v1.35), de sajnos ennél amikor beszeretnék lépni a Beállítás-ba, hibaüzenettel kilép az alkalmazásból. Így ment vissza a Play Áruházból letölthető verzió (v1.37).

(#108327) SteadyMan válasza Wolfskin (#108311) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

"ezek szerint nem szabad hagyni, hogy lemerüljön a telefon?"

A Lithium aksik nem nagyon szeretik, ha teljesen lemerítik őket, meg azt sem, ha csutkára feltöltve ott lógnak a töltőn. Mindkét esetben csökkenhet hosszú távon az akku kapacitása, de "mélymerülésből" még nem is mindig lehet azt visszahozni.
Ezért a 10%---80% töltöttség között a legpraktikusabb tölteni/tartani. Sok eszközben (pl. laptopok) az akkukímélő funkció ezt is tudja, hogy kb. ilyen intervallumon belül kapcsolja be-ki a töltést a készüléken.
(Sőt újabban már csak 60%-ig engedik a maximum töltést, de ez csak akkor jó, ha állandóan be van dugva a töltő és az elektronika vigyáz az aksira. Telónál meg figyelni kell, sajnos.)

(#108328) ctibor válasza beg (#108322) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszönöm :R

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#108329) Wolfskin válasza SteadyMan (#108327) üzenetére


Wolfskin
őstag

oké, a laptopnál be is van lőve az akku management, a telefonnál kevésbé érdekel. persze, amikor tehetem/eszembe jut töltőre dugom, szándékosan nem tenném tönkre, de nem ez az elsődleges preferencia, ha már egyszer elfelejtettem, nem kelnék fel emiatt, amikor már alszok...
a telefonnak az a fontosabb, nekem ez, szeretném tudni, hogy én döntök... ;]

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108330) ctibor válasza beg (#108322) üzenetére


ctibor
senior tag

Hát, sajna a Solid sem mutatja a gyökeret. Legalábbis ezen a telón nem. :(

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#108331) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Galaxy s7en szeretnék különböző figyelmeztető hangot beallitani naptárnak, smsnek, emailnek. Milyen programot javasoltok ilyen célra?

(#108332) Bozek válasza ctibor (#108330) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bekapcsoltad a beállításokban? Az alján van, az Egyéb beállításoknál a Rendszer. Oda kell a pipa. Szerintem alapból ki van kapcsolva.

(#108333) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!
Van olyan videoszerkesztő progi, amivel lehet gyorsítani a videót?

(#108334) ollie válasza SteadyMan (#108327) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felesleges ezzel a foglalkozni. Ugyan igaz amit írsz, de amikor nulla százalékot jelez a telefon, akkor az akku még nem nulla százalékon van, direkt, hogy ne károsodjon.

Úgy hogy a telefon lemerülésével, nem fog károsodni az akku, csak akkor ha hosszú ideig "le van merülve", mert úgy is merül tovább, bár jóval lassabban.

[ Szerkesztve ]

***

(#108335) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdv! Talán kérdeztem már korábban, de választ nem kaptam és a kérdés is a múltba veszett...
Keresnék olyan Android appot, mely fixálja a billentyűzetet. Azaz folyton ott van és így hozzá képest a rendszer ugye összébb menne. Jöhet Root, xposed, bármi, csak működjön. Tud valaki erre megoldást?
Azért nem fixálom rendszerből, mert kikapcsolhatóra akarom restart nélkül.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#108336) gatto_ válasza kalapacsolok (#108331) üzenetére


gatto_
senior tag

Minek ehhez külön program? Az általad említett összes alkalmazásban megvan a lehetősége az értesítő hang változásának.

(#108337) Wolfskin válasza ollie (#108334) üzenetére


Wolfskin
őstag

egyetértek, én is így tudom, a kérdés nem a helyes alkuhasználatra, hanem a merülésre figyelmeztető hang kilövésére vonatkozott, ezért is nem akartam ebbe belemenni

Más.
Olyan applikáció van, ami a telefonon wifit letiltja?
Tehát nem az internetre fellépni nem enged, hanem bekapcsolni sem engedi, esetleg jelszóhoz köti a használatát?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108338) fdisk


fdisk
őstag

Felhőbe mentő játékok mentéseit hol lehet megtalálni az adott email címben?
Mert szeretném ezeket a mentéseket is menteni időnként.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#108339) Narxis válasza fdisk (#108338) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol azt minek?

Thanos was right.

(#108340) kalapacsolok válasza gatto_ (#108336) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, erre nem gondoltam, h gmailben is van ilyen, mert régen máshogy csináltam. Köszi!

(#108341) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Google drive-ot valamint facebook appot nem lehet lejelszavazni, mint pl dropboxot v onedrive-ot?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#108342) ctibor válasza Bozek (#108332) üzenetére


ctibor
senior tag

Nálam nem jelenik meg sem Egyéb beállítások, sem pedig Rendszer.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#108343) darvinya


darvinya
titán

Tudja valaki hol kell állítani Opera böngészőben a lokalizációt?

Eddig eBay-en egyből Magyarországot mutatta, de most Norvégiának.
Oldalon próbáltam, de ott kifagyott mikor átállítanám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108344) darvinya válasza darvinya (#108343) üzenetére


darvinya
titán

Megoldva, mind2 hsz törölhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108345) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan alkalmazást mely a telefonhívást rögzíti? És esetleg olyat amelyik egy bizonyos számhoz tartozó hívást rögzíti?
Ha már volt téma akkor bocsi!

Hálás köszönet előre is! :R

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#108346) kovisoft válasza dajkapeter (#108345) üzenetére


kovisoft
őstag

ACR, tudja azt is, hogy csak bizonyos contact-ok hívásait rögzítse.

(#108347) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
lehetséges az, hogy valamilyen applikációval letiltom a wifit, hogy ne lehessen bekapcsolni? vagy legalább jelszóval védem, hogy kérjen jelszót a bekapcsoláshoz.
használ valaki ilyet, ami bevált?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#108348) alex devil


alex devil
senior tag

Az OTP Smartbank 13.3 verzió működik valakinek? Nekem épphogy elindul le is áll az alkalmazás, a bejelentkezésig sem jut el.

S23

(#108349) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Nemrég feltettem a Messenger Lite-ot, de a visszafogott funkcionalitás miatt szeretném meghagyni mellette a Messengert, viszont azt várnám el hogy kizárólag akkor futhasson, ha éppen előtérben meg van nyitva. Semmi background activity, azt majd a Lite elintézi.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Hiába veszem el az autostart jogát, nemes egyszerűséggel visszapipálódik magától, és ugyan úgy zabálja a netet meg az akkut.
Rootolt a telefon, MIUI 8 rendszerrel.

Legjobb lenne valami olyan app, ami egy widget-el freezelni / unfreezelni tudja.

[ Szerkesztve ]

(#108350) llaszlo


llaszlo
veterán

Hogyan lehet a Hold naptárt megjeleníteni a google naptár appban? Asztali naptárban látszik, mobilon meg sem jelenik a naptárak között. A Business calendar sem látja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.