Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) beg válasza Jazz (#104548) üzenetére


beg
veterán

Gondolom nem tudod törölni sem (csak a frissítéseket). Akkor viszont a system/app, priv-app mappák valamelyikében vannak, tehát még mindig sehogy root nélkül.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104552) #79335424 válasza HoTaZo (#104550) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezek szerint tényleg, mert ahogy megnyitod a TC -t, a megjelenő felületen van egy mappa ikon, benne egy kis kalapács, és az van mellé írva, hogy "telepített alkalmazások". Ráböksz, és kapod a listát. A listából az ikonjára bökéssel kijelölöd, amit szeretnél, és másolás. Ennyi.

(#104553) Bozek válasza beg (#104547) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy törölni, vagy tiltani lehet. Olyan nincs, hogy egyiket se. Vagy ha mégis, akkor az egy eléggé elb*szott rendszer.

(#104554) Jazz válasza beg (#104551) üzenetére


Jazz
veterán

Lehet törölni. Nem a systemben van.
Egy normál, törölhető, hétköznapi alkalmazást szeretnék tiltani, fagyasztani. Ennyi a feladat. Nem system, nem rendszer, semmi ilyesmi nincsen.
Mintha feltelepítenél egy akármilyen alkalmazást a google play-ről, majd szeretnéd tiltani/fagyasztani. Ennyi.

Tudod, van ez az opció az alkalmazásoknál: [link] 5.1.1 alatt itt nincs lehetőség fagyasztásra mint látod.
Link2SD meg nem enged semmit fagyasztani. Nem systemet, vagy rendszert, hanem semmit, mert root jogért kajabál.

Semmi mást nem akarok mint egy hétköznapi alkalmazást ami úgy lett gplay-ről letöltve, feltelepítve, ami sd-n vagy belső tárhelyen van, fagyasztani. Nem akarom letörölni, csak ideiglenesen akarom fagyasztani.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104555) beg válasza Bozek (#104553) üzenetére


beg
veterán

Találkoztam ilyennel, nem is eggyel. ;)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104556) Bozek válasza Jazz (#104554) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért akarod fagyasztani? Amúgy a Greenify megcsinálja, ha azért, hogy ne fusson feleslegesen, csak amikor használod.

Fagyasztani simán csak a rendszeralkalmazásokat tudod, ez minden Android verzión így van.

(#104555) beg: Én elhiszem, de az a rendszer akkor elég gáz. :D

[ Szerkesztve ]

(#104557) #61600768 válasza Jazz (#104546) üzenetére


#61600768
törölt tag

Root nélkül "package disabler" appal tudsz, keress rá play-en van 2-3 ilyen app.

(#104558) darvinya válasza Jazz (#104554) üzenetére


darvinya
titán

-törölve-

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104559) Jazz válasza #61600768 (#104557) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi.
Kipróbáltam, de minden ami package disabler fizetős. Egy van ami nem, a "disable service", de ezzel csak a jogokat, szolgáltatásokat lehet letiltani.

(#104556) Bozek:
Mert ideiglenesen erre van szükség valamihez, hogy kilegyen iktatva a rendszerből.

Rosszul tudod, fagyasztani bármit lehet ha rootolt a telefonod. A régieken is így volt. Pl. Anroid 4.*, rootolt, és link2sd-vel, vagy elixirrel, rendszer, system, sima alkalmzás, rejtett, akármit, bármit simán lehet fagyasztani.

Szerk.: A greenfiy-vel lehetett hibernálni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#104560) Bozek válasza Jazz (#104559) üzenetére


Bozek
nagyúr

Meg is értetted, amit írtam. A képedre vonatkozott, amit beraktál. Na, ott akkor se tudod fagyasztani, ha van root. Ahhoz még mindig külső alkalmazás kell. Erre értettem, hogy "simán nem tudod".

(#104561) HoTaZo válasza #79335424 (#104552) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R
Hú én meg már olyan mélységekben jártam, hogy már kezdtem elveszni...

Át is küldtem, be is állítottam a másikon, hogy ne háborogjon a nem play áruházas cuccok miatt, de hibaüzenetet dob ki. "Elemzési hiba. Probléma merült fel a csomag elemzésekor." :((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104562) #79335424 válasza HoTaZo (#104561) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az baj. Pl. különböző Androidverziók között szokott ilyen előfordulni, amikor az alkalmazásból más verziót igényelne az új vason futó OS.

(#104563) HoTaZo válasza #79335424 (#104562) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az lehet, hogy a letöltött apk változik a letöltéskor vagy településkor s így alkalmatlan lesz egy jóval régebbi készülékre való telepítéshez?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#104564) Jazz válasza Bozek (#104560) üzenetére


Jazz
veterán

Az nem az én képem volt, csak kerestem valamit a neten amivel tudtam szemléltetni egy gyári app info menüt.

Nem tudom miből következtetted, hogy "Na, ott akkor se tudod fagyasztani, ha van root.".
Az összes alkalmazásnak ilyen az app info-ja. És mindegyiket lehet fagyasztani/hibernálni. (még mindig 5 és az alatti droidról beszélünk)

free your mind

(#104565) Bozek válasza Jazz (#104564) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mutass egy olyan képet akkor, amin látszik ez, hogy 5 és az alatti droidnál lehet fagyasztani bármit az app infónál. Én még nem láttam ilyent, csak a rendszeralkalmazásokat lehet fagyasztani, az utólag telepítetteknél csak az eltávolítás van.

(#104566) Jazz válasza Bozek (#104565) üzenetére


Jazz
veterán

Nem az app infoval hanem a link2sd-vel és az elixirrel. Lásd #104559.

free your mind

(#104567) darvinya válasza Jazz (#104566) üzenetére


darvinya
titán

Root nélkül nem lehet fagyasztani.

(#104563) HoTaZo

Kimentett apk az csak azon rendszertől lehet telepíteni, mert régebbi rendszer csomag hibát ír ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104568) #61600768 válasza darvinya (#104567) üzenetére


#61600768
törölt tag

Samsung telókon ezekkel lehet fagyasztani root nélkül bármit:

[link1]

[link2]

[link3]

[ Szerkesztve ]

(#104569) darvinya válasza #61600768 (#104568) üzenetére


darvinya
titán

Ez csak Samsung-hoz való, de ennél sem írja, hogy telepítet app-ot jegelne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104570) #61600768 válasza darvinya (#104569) üzenetére


#61600768
törölt tag

"Jazz" kollégának Samsung van azért ajánlottam. Nekem ebből kettő is megvan, bármit fagyaszt.

(#104571) S e t h


S e t h
nagyúr

Az adguard valóban jól teszi a dolgát, ha aktív akkor nincs is net kapcsolatom, szóval szűr rendesen, tegnap még úgy tűnt jó, de vmi nem stimmel.
Egy próbának jó volt.
szerk:
energiatakarékos üzemmódban nem megy vele a net, hát ez így elég karcsú.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#104572) air válasza S e t h (#104571) üzenetére


air
nagyúr

Akkor valami nincs rendben nálad.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#104573) S e t h válasza air (#104572) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tudom, ezt már mondta az asszony is. :-)
Legközelebb ha lesz factory reset, akkor kipróbálom megint.
Bár tény, hogy a 6.0.1-es androidnál a samu mintha szigorúbb lenne az energiatakarékosságnál.
Ha esetleg van vkinek note 4 és használja az adguardot, az dobjon már infót, hogy megy-e energiatakarékos üzemmódban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#104574) Jazz válasza #61600768 (#104570) üzenetére


Jazz
veterán

Így van, köszi. (Amúgy nem az enyém, nekem jobb van.:) )
Greenfy-vel tudtam hibernálni, de az nem egyenlő fagyasztással.

free your mind

(#104575) S e t h válasza S e t h (#104573) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak hogy megoldás is legyen, ha másnál felmerülne.
Nem egyedi, másoknál is előfordult(Samu S7).
Megoldás( úgy néz ki működik).
Turning off Optimise battery usage for Adguard.
Settings>Battery>Battery Usage> More>Optimise Battery Usage> Find Adguard and turn it off

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#104576) Foose


Foose
addikt

Erre valaki?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#104577) Bozek válasza Jazz (#104566) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt írtad: "Az összes alkalmazásnak ilyen az app info-ja. És mindegyiket lehet fagyasztani/hibernálni". Én csak erre válaszoltam, és ahogy korábban is írtam, azt tudom, hogy külső alkalmazással lehet fagyasztani.

(#104575) S e t h: Mondjuk ez érdekes, mert a leírt probléma esetében én biztos nem gondoltam volna arra, hogy az akkumulátoroptimalizálás miatt van. De a lényeg, hogy megoldódott.

(#104578) sharkybacsi válasza Gabis (#104540) üzenetére


sharkybacsi
tag

Adguard battery
Tehát pl a böngésző akksi fogyasztását is az Adguard-hoz számítja be az android szimplán azért, mert rajta keresztül megy a kommunikáció.

(#104579) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Root nélküli rendszerre keresek olyan alkalmazást, ami engedi külön külön állítani az alkalmazások értésítéseinek hangerejét és az alkalmazásokhoz használt hangot.
Legfrissebb miui ezt nem tudja sajnos, nekem pedig fontos lenne,hogy hangos csörgés mellett halkabb legyen a viber és messenger értesítés hangja, facebook értesítéseknek más legyen a hangja,mint az emaileknek stb.
:U

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#104580) Bozek válasza Surda- (#104579) üzenetére


Bozek
nagyúr

LightFlow-hoz nem kell root (csak néhány telefon esetében). Lehet relatív értesítési hangerőt alkalmazni, amivel megoldható, hogy ha mondjuk 8-as a hangereje az értesítéseknek, akkor a FB 5-ös hangerővel szóljon, ha 5-ös, akkor meg 2-essel. De lehet fixet is beállítani.

Az ingyenes és a fizetős közti különbségek itt vannak leírva.

[ Szerkesztve ]

(#104581) Surda- válasza Bozek (#104580) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#104582) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok ajánlani 5.1-es Androidra videó lejátszót és mp3(zene) lejátszót ?

- Videónál sokan mondják a BSPlayert. Én néha filmeket szeretnék lejátszani, illetve a videókat, amiket a telefonnal veszek fel.
- Zene lejátszásnál legtöbbször mp3-at hallgatnék, de néha előfordulhat más kiterjesztés.

/Egy ideje nem volt ezekre alkalmas telefonom és ezért nem tudom, hogy manapság mit érdemes használni./
köszönöm

(#104583) Bozek válasza Surda- (#104581) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arra figyelj, hogy ha valamelyik alkalmazásnak adsz itt saját értesítési hangot, akkor az alkalmazáson belül kapcsold ki a hangjelzést (csak azt, ne a teljes értesítést).

(#104582) Orionk: Én egy sokkal hasznosabb dolgot ajánlok: Olvasd el az összefoglalót! :)

[ Szerkesztve ]

(#104584) beg válasza Orionk (#104582) üzenetére


beg
veterán

Itt felül lenyitod az összefoglalót és kipróbálhatsz párat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104585) Orionk válasza beg (#104584) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Igazatok van, itt vannak felül. :K
---
Sokszor, ha elindítanék valami alkalmazást, például a Galériát, akkor megkérdezi az android, hogy melyik alkalmazással szeretném megnyitni a fent lévő 2-3 közül. Ekkor kiválasztom egyiket és azt nyomom, hogy 'csak egyszer' és nem pedig azt, hogy 'mindig' ezt használja.

Így minden alkalommal felkínálja ezt a lehetőséget.
Viszont, ha rányomnám, hogy későbbiekben mindig az adott egy programmal nyissa meg, akkor hogyan lehetne egy idő után visszahozni ezt a választási lehetőséget az egyes appok indításánál, ha már egy idő után nem azzal szeretném megnyitni, hanem jó lenne, ha ismét felkínálná a választás lehetőségét?

köszönöm

(#104586) beg válasza Orionk (#104585) üzenetére


beg
veterán

Telefonod beállításaiban kiválasztod azt az alkalmazást amivel most nyitja meg, majd alapértelmezések törlése. Azután megint kérdezni fog.
Akkor is, ha eltávolítasz egy addig alapértelmezettet vagy telepítesz egy másikat, ami ugyanarra való.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104587) batai15


batai15
félisten

üdv !root nélküli sms és hivas lista mentésére és vissza állításra mik a lehetőségek? cmrol vissza akarnék menni miuira.
és legutóbb se ajánlotta fel a cm rendszer alkalmazas sms stb vissza állítást a google fiók mikor vissza raktam a miuit.

(#104588) mobilizmo válasza batai15 (#104587) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Egyszeri alkalommal ez jó (használat után törlendő, különben egyfolytában izgatni fog, hogy már régen nem mentettél): Super backup

Állandóra ez lehet egy megoldás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#104589) Orionk


Orionk
senior tag

A GPS TEST alkalmazással, amikor ellenőrzöm a GPS jel vételét, akkor miből látom, hogy a GLONASS-t is tudja, vagy sem?
thx

(#104590) beg válasza Orionk (#104589) üzenetére


beg
veterán

65-88-ig (vagy 96-ig) azonosítóval vannak a glonass holdak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104591) darvinya válasza batai15 (#104587) üzenetére


darvinya
titán

Sms backup és annak Call log backup-ja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#104592) Pimpő


Pimpő
tag

Engedjétek meg, hogy bemutassam az egyszerű kis animált háttérképemet, ami nem lag-elteti be az UI-t és nem szívja le a teli aksit 2 perc alatt.

Free Voyager

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#104593) beg válasza Pimpő (#104592) üzenetére


beg
veterán

Nem kekec, szimplán érdekel a háttér része: a névjegyekhez miért kell neki engedély? :F
Vagy ez ugyanaz mint a fiókkeresés, hogy acc-hoz tudd kötni?

Amúgy klassz retro, Netwars utánérzésem van 1994-ből :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#104594) Pimpő válasza beg (#104593) üzenetére


Pimpő
tag

Névjegyet és net-et azért kér, mert igyekszem nyomonkövetni, hogy hányan használják a cuccot.
A névjegyet leggyakrabban meg sem kapom, mert tiltva van OS-ből.

Legjobb esetben is ennyit kapok egy felhasználótól:

Free Voyager | 1 | a:xzy@gmail.com|d:f661a37a886677e2dc | 2016-11-28 12:57:35.181

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#104595) hati válasza Pimpő (#104594) üzenetére


hati
addikt

Miért nem elég, ha a letöltéseket nézed a Google oldalán?

(#104596) DrBubo77 válasza hati (#104595) üzenetére


DrBubo77
addikt

Gondolom, így ki tudja szűrni a többszörös letöltéseket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#104597) hati válasza DrBubo77 (#104596) üzenetére


hati
addikt

A Google kiszűri neki. Van olyan statisztika, hogy hány eszközön volt aktív az app az elmúlt 30 napban.
Ennyi statisztika csak elég. :)

(#104598) Bozek válasza Orionk (#104589) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én inkább az AndroiTS GPS Test-et ajánlanám, ott jobban lehet követni. Nekem az múltkor még kínai műholdakat (Beidou?) is talált.

(#104599) Pimpő válasza hati (#104595) üzenetére


Pimpő
tag

A google infrastrukturában is vannak szép nagy lag-ek és anomáliák. Nem lehet könnyü egy akkora rendszert üzemeltetni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#104600) Bozek válasza Pimpő (#104594) üzenetére


Bozek
nagyúr

De ha ott az engedély az Identitás-hoz, akkor minek a Névjegy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.