Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy itt elsősorban a digitális gépek a divatosak, de én mégis filmes gépet szeretnék venni.
Talán ez a topic másnak is segíteni fog, ha hasonló gondba kerül, mint én :B
Eddig 2 digi gépem volt, de valahogy egyik sem nyújtotta azt, amit elvárnék tőle. Számomra még mindíg a filmes fényképezők a legjobb képminőségű gépek.
Sajnos eléggé el vagyok viszont maradva, nem követtem a fejlődésüket a filmes gépeknek, én még mindíg a Zenitnél és a Prakticanál tartok. Tükörreflexes gépek környékén is nézelődtem, de a kompakt méret lenne a fontosabb, na és persze a dátumozó hátlap. Minőségben nem szeretnék egy mezei kompakt gépet venni, valahogy a Zenitem a Helios obijektívvel annyira tökéletes, hogy azt a minőséget szeretném elérni egy új kompat gépben. A Leica sajnos meglehetősen drága, egy teljesen alap nem dátumozós kompakt gép is 80K-tól indúl... Az én keretem 30K, de max. 40K amit rá szánnék.
Nekem a Kodak szinpatikus, de ellene szól, hogy a filmbetöltő része csak a hátlap 1/3 része, nem a teljes htlap nyílik ki. Ez jó, mert még véletlenűl sem kaphat fényt a film, de nagy hátránya az, ha beleszakad a film, akkor menthetetlenűl fénytkap szétszedésnél.
Van aki az Olympus MJU szériát javasolta, mint a kompakt gépek királyát, de számomra a márka ismeretlen, bár a nevét már hallottam.
A Praktica is kapható még mindíg, de kinézetre nem igazán tetszik (ellentétben a Kodakkal, ami szerintem szép), és nem tudom, hogy manapság milyen minőségű optikával szerelik.
Ti mit javasoltok, milyen filmes gépet érdemes venni?
A válaszokat előre is köszi :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) csiga997 válasza klepto (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Olympus μ-II kell neked. Zenitet minőségben simán veri, olcsó és van belőle dátumozós is.

(#3) bitfarkas válasza klepto (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ebben az árfekvében nem igen kapst a digiknél jobb minőségű analógot, ahhoz 70-80 kHUF kellene. A filmes kompaktok szerintem semmivel nem különbek, mint az egyszerűbb digitálisak.

(#4) bebean válasza klepto (#1) üzenetére


bebean
aktív tag

minolta dynax 505si, dynax 5, canon eos3000(N) kb. ebben az arfekvesben van egy alap zoommal. hasznaltan persze.

~ Bővebben: link

kompaktal nem nagyon fogsz tudni komponalni, jobban jarsz egy vaz+objektiv verzioval...

[Szerkesztve]

...

(#5) bitfarkas válasza klepto (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Tévedtem, már 60-ért is van alkalmas médium. Pl. ez: Bővebben: link

(#6) bitfarkas válasza klepto (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Megdöbbentő, miket találok nekedBővebben: link
De nézd meg ugyanitt a Minoltát is.

[Szerkesztve]

(#7) bebean válasza bitfarkas (#6) üzenetére


bebean
aktív tag

-5000: :D EOS 3000 N + EF 28-80 DC 39.990,- ~ Bővebben: link
annyi a problem, hogy egyik sem datumozos....

klepto: minek datumozós hátlap? hogy néz ki egy természetfotón egy dátum? ;)

[Szerkesztve]

...

(#8) klepto válasza bebean (#7) üzenetére


klepto
addikt

Egy természet fotón hüm, de ki is lehet kapcsolni :)
Egy álltalános képen viszont jó, ha ott van a készítés dátuma :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) klepto válasza csiga997 (#2) üzenetére


klepto
addikt

Igen, ezt már mások is mondták...
Milyenek az Olympus lencsék?
A kompakt kategóriában mennyi az a max. zoom tartomány, ami még szép rajzolatú, nem túl lágy képet ad, szóval amit még érdemes használni?
Kapásból 2 μ-II-t ajánlottak, a 170-es tipust 47K-ért, és a 80-as tipust 24K-ért Bővebben: link


[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) klepto válasza bitfarkas (#6) üzenetére


klepto
addikt

Nézegettem ott már a Minoltát is, az valahogy jobban tetszik, mint a Nikon, de mint mondtam, kompaktban szeretnék valami jobb minőségű gépet a könyebb hordozhatóság, és a kisebb méret miatt. :U
Egyébként ha tülörreflexes gépet vennék, akkor szerintem maradnék a klasszikus modelnél, K bajonett zárral, és mechanikus élességállítással: Bővebben: link

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) bebean válasza klepto (#10) üzenetére


bebean
aktív tag

tehat akkor targytalanok az ajanlatok. nikonnak nekem nem jött be a kezelőfelületete. ''bonyolultnak'' tünt. F55-F90-ig tapogattam mar őket, de nem tetszett.
ha zenit, akkor inkabb ttl (m42 menetes obival). amit linkeltel, ahhoz nehezen talalsz objektivet, mert a pentax meg a minoltnal is gyorsabban tünik el a szinről :(
bocs, nem akarlak lebeszelni mindenről...:)

...

(#12) bitfarkas válasza klepto (#10) üzenetére


bitfarkas
őstag

Te tudod. Nekem volt Gorizont-om is, de esküszöm nem vágyom még egyszer orosz gépre, mint ahogy nem iszom kevertet se, pedig lehet kapni.
Egyébként a minolta dinax5 volt a közepes árkategóriában néhány éve az ár/érték bajnok. Akkor majdnem vettem is egyet, de gondoltam kivárom a digit tükörreflexeseket, jól tettem. :))

(#13) bebean válasza bitfarkas (#12) üzenetére


bebean
aktív tag

mi az a Gorizont? az milyen gep?

...

(#14) klepto válasza bebean (#11) üzenetére


klepto
addikt

Mondtam, hogy ez csak elmélet, igazából kompakt gépet szeretnék...
Szóval akkor ki gyárt jó gépeket, jó rajzolatú optikákat; a Fuji, Canon, Nikon, KonikaMinolta, Olympus, Kodak csoportból?
És még egy kérdés: az, hogy egy lencserendszer hány tagból áll, és hány csoportban van szerelve, az mit befolyásol a képminőségen?
Pl. melyik jobb: ''5 elem 5 csoportban'', vagy ''5 elem 4 csoportban'' ?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) bitfarkas válasza klepto (#14) üzenetére


bitfarkas
őstag

Akkor ez való neked. :) Bővebben: link
De hogy hol lehet kapni és mennyiért?...:F

(#16) bitfarkas válasza bebean (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Panorámagép volt, Európában horizontnak írták volna a nevét.:)
A film íves pályára feszült és az optika a redőnyzárral szemben, azzal együtt futott egy dob felületén. Így gyakorlatilag torzításmentes panoráma képet készített. A filmkocka méretére már nem emlékszem pontosan, de minimum 24* 60 mm volt. Ha a nagyítást magad elé tetted ívbe hajlítva, a fókuszpontból baromi jó panorámát láttál. Persze ehhez kellett egy legalább 15*50 cm-es nagyítás.

(#17) bebean válasza bitfarkas (#16) üzenetére


bebean
aktív tag

nekem van Horizonom & nagyon birom. :D csak nem vettem le azt a nevet. ja, 24x58-as kepet csinal, igy egy 36-os tekercsbol kb. 21 kocka jön ki. egy nagy hatranyat latom, hogy miert nem tudtak belerakni egy jo zenites szelencellas fenymerőt... nem hiszem, hogy megoldhatatlan lett volna. igy külön fenymerő kell hozza, ami költseges dolog....
amugy szerintem a legnagyobb rulez gép a hasselblad x-pan. 400k körül van a szett... :O

...

(#18) Sianis válasza klepto (#1) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem is Olympus van, méghozzá tükörreflexes! Az a gép egy csoda, és a kissebb testvéreis sem szerényebbek. Nincsenek olyan nagyon veszélyes árban, de garantált minőségetkapsz! Persze nem Nikon, de valami olyasmi...

(#19) Sianis


Sianis
addikt

Az enyém ilyen!

Bővebben: link

A cég magyarországi honlapja:

Bővebben: link - Főoldal
Bővebben: link - Hagyományos gépek, baloldalt a menü, válgass kedvedre! Remélem, hogy találsz megelelőt, vagy legalábbis mggyőződsz erről a cégről is.

(#20) bitfarkas válasza Sianis (#19) üzenetére


bitfarkas
őstag

Használtam és is egy ilyet, tán a legelső volt a sorozatban, IS 1000 típusszámmal. Tényleg jó gép, még megvan. Egy probléma van vele, akkora mint egy tükörreflexes (mert az), de nem cserélhető az optikája.
Nem rosszak ezek a kompaktok, csak az optika méretéből adódóan nagyon kicsi a fényerejük. Egy négyszeres zoomos otikánál a legnagyobb rekeszérték 4,5-5,6 közötti a nagylátószögű és 9-14 közötti a tele állásban. Aki ezzel meg tud békélni, az meg lesz vele elégedve.

[Szerkesztve]

(#21) klepto válasza bitfarkas (#20) üzenetére


klepto
addikt

Mennyi az a max. zoom tartomány, ahol a fényerő gyengeség még nem jelentkezik, és élvezhető minőségű a kép :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) Sianis válasza bitfarkas (#20) üzenetére


Sianis
addikt

Hobbi fotós vagyok, mindennel meg tudok elégedni...

(#23) Kazimír válasza klepto (#1) üzenetére


Kazimír
őstag

Követelményeidet olvasván én is az Olympusra szavazok, ill. javaslom, bár nem sokat tudok róluk
Nekem egyébiránt egy Pentax MZ-50-es mezei treflexes gépem van és elégedett vagyok vele

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#24) klepto válasza Kazimír (#23) üzenetére


klepto
addikt

A Pentaxok még kompakt kategóriában is verik az átlag 60K-t, az nem fér bele :(
Most már én is hajlok az Olympus felé, már csak az a kérdés, hogy mekkora Zoom tartományos gépet érdemes venni, hol van az a határ, ahol még élvezhető, és tűéles a kép? :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) viharhozo válasza Sianis (#19) üzenetére


viharhozo
addikt

Vannak dolgok, amik valtoznak, es vannak, amik nem. Ahogy latom, az Olympus garanciapolitikaja az elmult egy ev viszonylataban az utobbiak koze tartozik.

A Magyarországon érvényben lévő jogszabályoknak megfelelően az Olympus Hungary Kft. kizárólag az általa kibocsátott hologramos garanciajeggyel rendelkezők részére biztosít garanciaidőn belüli és azon túli magyarországi szakszervízt, magyar nyelvű használati útmutatót, illetve egyéb szolgáltatásokat.

Ez az allitas ugyan hamis, de azert csak vegyetek Olympust, korrekt ceg. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#26) Sianis válasza viharhozo (#25) üzenetére


Sianis
addikt

:(

Én erről nem tudtam. Mondjuk, lassan 3 éve, nem is volt gond a géppel. Egy ilyen gépben sokminden nem romolhat el, ha rendeltetésszerűen használod...

(#27) tobsa


tobsa
tag

50K körül már elég jó digit gépeket lehet venni.Hidd el,évek múlva nem bánod meg.A fotózás szabadsága ezeknél kezdődik,és az üzemeltetésük is olcsóbb.

(#28) klepto válasza tobsa (#27) üzenetére


klepto
addikt

Digigépem van, egy Nikon Coolpix2000, de hiányzik a filmes gép :U
Tudod egy cd elkallódik, törlődik, de a film az még 50 év múlva is film marad...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) csiga997 válasza klepto (#9) üzenetére


csiga997
őstag

μ-II-ből természetesen a fix 35/2.8-asra gondoltam. A többi hulladék, mint ahogy általában a zoomos kompaktok mind.

(#30) csiga997 válasza bitfarkas (#15) üzenetére


csiga997
őstag

Konica Hexar uszkve 2000$, csak a váz.

(#31) bitfarkas válasza klepto (#21) üzenetére


bitfarkas
őstag

A fényerő értéke = optika hasznos átmérő/gyujtótávolság. Tehát természetes, hogy a fényerő érték a tele állásban kisebb. Vannak állandó fényértékű zoom optikák, de a profi kategóriában. (Nem véletlen, hogy) a kompaktoknál
a gyujtótávolság mellett gyakran fel se tüntetik az optika fényerő értékeit, úgy kell utána kutakodni. Két értéket kell megadni, a min és max gyujtótávolsághoz tartozót. Ha egy háromszoros zoomnál csak egy értéket látsz, és nem tűnik izmosnak az obi átmérője, szinte biztos, hogy a nagylátszögű értékhez tartozik.
Sajna éppen a tele állásban van szükség nagyobb fényerőre, mert ott lehet könnyen berázni a gépet. A tele állásban minimum követelmény szerintem a 8-as érték, mert az alatt már átlagosnál kicsit gyengébb fényviszonyok mellett is gond lehet. (Perrsze egy 500 mm-nél ez nem egy rosz érték.;]

[Szerkesztve]

(#32) bitfarkas válasza klepto (#24) üzenetére


bitfarkas
őstag

A nagy zoom átfogást kompromisszumok nélkül nehéz megoldani. Ebben az árkategóriában én nem vennék 3*os zoomnál nagyobbat, mert ennyi pénzért nem lehet elfogadható minőségben megoldani.

(#33) bitfarkas válasza klepto (#28) üzenetére


bitfarkas
őstag

A film 50 év után már nem biztos, hogy élvezhető képet ad. Azt úgy is kell tárolni, meg tutira jól kell laborálni. A digitális képeknek épp az az előnye, hogy 30 évenként újrarögzítve 174 éves korodban is változatlan minőséget látsz. :))
A 25 évvel ezelőtti diáimat éppen azért digiztem, mert volt köztük jó néhány, ami már elindult az enyészet útján. Ha odafigyelnek rá a gyerekeim és újraírással frissítik az adathordozót, az unokáim gyerekei is láthatják. (Ha egyáltalán kíváncsi lesz még akkor valaki a képeimre)

[Szerkesztve]

(#34) bitfarkas válasza csiga997 (#30) üzenetére


bitfarkas
őstag

Gondoltam, hogy nem kétfillér:).

(#35) csiga997 válasza bitfarkas (#33) üzenetére


csiga997
őstag

Hihetetlenül jó 30 éves digitális felvételeim vannak, csak sajnos 8''-os floppy-n vannak tárolva és nem olvassa a notebookom... :U

Ez a ''digitális képek örökké élnek az analóg meg nem'' csak 1 mítosz. Ha valami, akkor pont a digitális hordozók amik meglehetősen kis élettartamúak. Vagy azért, mert maga a formátum elavul és nem tudod már többé mivel elolvasni (szalagos QIC driveokra pl. emlékszik még valaki? pedig nincs 10 éve, hogy az enyémet vettem... méghogy 30 év....?!) vagy pedig maga a média megy tönkre (rakj ki egy írt CD-t egy hétvégén át a napra és majd meglátod).
Ezzel szemben viszont 150 éves fotográfiák léteznek és köszönik, jól vannak.

(#36) csiga997 válasza bitfarkas (#34) üzenetére


csiga997
őstag

Nos, ha már az ultimate kompaktot keressük, akkor Nikon 28/35Ti.. ;)

Sajnos már vagy 6-7 éve nem gyártják egyiket sem.

Itt egy pár bővebbenlink róluk: Bővebben: link Bővebben: link Bővebben: link

(#37) bitfarkas válasza csiga997 (#35) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha tetszett olvasni, azt írtam .. az adathordozót időnként frissíteni. És itt a digitális rendszere behozhatatlan előnye: a másolásnál a minőség változatlan - ellentétben az analóg módszerekkel.
De a flopy olvasására meg a más médiumra való átírására azért találnál módot, amit aztán olvas a notid..
Ja és a cd-k tárolására sem hallottam még ezt a ''tárold csupaszon a napon'' módszert..


[Szerkesztve]

(#38) csiga997 válasza bitfarkas (#37) üzenetére


csiga997
őstag

Te elovastad, amit írtál, mert én igen? 30 évet írtál mégpedig. Nos, 30 éve még az 1''-es mágnesszalagos egységek meg a fél méter átmérőjű 5MB-os hard-drive-ok voltak a divat.
Kétlem, hogy találnál ma módot az átírásra, ha ilyen adathordozókon lennének az adataid. (Ja, 30 éve még a lyukkártya is egy élő dolog volt. Go figure...)
És ez nagy valószínüség szerint 30 év múlva sem lesz másként. A 600 megás cédédre pl igencsak nézni fognak, de, hogy le nem játszod semmivel, az is fix...

Ja és a cd-k tárolására sem hallottam még ezt a ''tárold csupaszon a napon'' módszert..
Hát akkor most hallottad. Új nap, új élmény. ;] Persze, ha elolvastad volna amit írtam, akkor feltűnt volna, hogy egy (1) hétvégéről volt szó. Ez két nap, ami kb felér 30 év gondos tárolással mondjuk egy cipősdobozban.

(#39) tobsa válasza klepto (#28) üzenetére


tobsa
tag

A negatív is elkallódhat és elvesztheti a színeit,és nem másolható.Igazából a színes film sem 50 éves technika.

(#40) tobsa válasza csiga997 (#38) üzenetére


tobsa
tag

De abból nem is lett digitális fényképezőgép adathordozója!

(#41) bitfarkas válasza csiga997 (#38) üzenetére


bitfarkas
őstag

Te, és 30 évvel ezelőtt milyen digi géped volt?;]
Jó, értsd a 30 évet flexibilisen. Ha észleled, hogy kipusztul a régebbi adataid rekonstruálására alkalmas eszköz, átírod. (Az én Comodorom még működőképes. Az a technika már 20 éves)

(#42) klepto


klepto
addikt

Hát a negatívokkal kapcsolatban nem értek egyett.
Nekem nem egy negatívom van, ami 30 éves, vagy régebbi (a születésem előtti időkből), és a mai napig még tökéletes állapotban vannak (még a mikro film is). A tárolás titka nem egy ördöngösség, a saját fekete dobozában vannak fénymentesen lezárva, és szobahőmérsékleten. A mai napig lehet róluk nagyítást készíteni!!!
Ez kb. olyan, mint a gramafonlemez, a mai napig lejátszhatók, és a mai napig forgalmaznak olyan lemezjátszót, amin van 78-as fordulatszám (pl. Rega, Dual, Thorens, de vannak dj lemezjátszók is, amin van 78-as fordulatszám). A film még jó darabig élni fog, épp úgy, mint a 8mm-es némafilm ( a videó őse), amit a mai napig be lehet szerezni, és elő is lehet hivatni.
Szóval a film még mindíg örökéletűnek látszik a számítástechnikához képest!

Más:
Nézegettem a Minolta fényképezőgépeit, az egyik modell, a Minolta Riva Zoom 150, 2000-2001év EISA díjas terméke lett Bővebben: link. Ennek a kistestvérét a 125-ös modellt meg tudnám venni.
Szerintetek, ha egy gép megkata az EISA díjat, akkor az jó is, vagy az EISA is csak porhintés :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#43) bitfarkas válasza klepto (#42) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nekem sajna vannak 40 évesnél öregebb saját negatívjaim is, (színesek csak 36) tárolva: hat kockánként selyempapírban, kartontokban, és némelyikén már alaposan előjött a labor hanyagságának jele, a vegyszermaradványok hatása. A színesek egy része pedig még sötétben tárolás alatt is veszíti - különösen a vörös tartományt. De már veszíthetik, egy éves munkával digitalizálva mind:)
Ebben persze szerepet játszhat az akkori technikai színvonal is.
A lehet róluk nagyítást készíteni persze elég tág kategória, kérdés, hogy ugyanabban a minőségben-e, amiben 30 évvel ezelőtt. Mert a digiadatok ezt biztosítják. Ma is vannak olyan DVD lemezek, amire 50 évet garantálnak.


[Szerkesztve]

(#44) csiga997 válasza bitfarkas (#41) üzenetére


csiga997
őstag

Jó, tegyük fel akkor, hogy szerencsés esetben 2035-ben beteszed a 30 éves CD-det az akkori PC-dbe, ami be is olvassa, majd amikor rákattintanál a DSC0001.jpg file-re, kiírja, hogy ''Érvénytelen fájlformátum'' vagy jobb esetben azt, hogy ''Az ön által megnyitni kívánt fileformátum már 1000 éves és ezért csak szánalmat vagyunk képesek érezni Ön iránt. A fájl csak olvasható módban nyitható meg. Kérjük, amennyiben a fájl tartalmát szerkeszteni kívánja, mentse el Windows Image File 2035 formátumban. Ha nem kívánja szerkeszteni, akkor nyomja meg a piros gombot és nyugodjon békében.'' ;)
Tehát, hiába van meg neked az eredeti bitfolyamod 100%-osan sértetlenül, ha konvertálnod kell valami más formátumba mert a régit már semmi sem támogatja, akkor megint ott vagyunk, hogy sérül az adattartalom, azaz tkp ''öregedik a filmed''. (De ezt is kipróbálhatod a napoztatással együtt: fogj egy jpg képet, nyisd meg, mentsd el megint jpg-be, majd az elmentett file-t nyisd meg, mentsd el megint, és így tovább mondjuk 5x...)
Pl. a Commodorod is hiába működőképes még, egyszerű eszközökkel nem tudod átmenteni róla az adataidat a mostani PC-dre, mert a két platform között nincs átjárás. De ha megnézed, ez nem csak platformok között, de akárt PC-PC között is gondot jelenthet, hiszen vannak olyan régi PC-s mediumok (pl DD floppy) és olyan régi fileformátumok (pl. .flc) amit a mai cuccok már egyszerűen nem esznek meg.

(#45) csiga997 válasza klepto (#42) üzenetére


csiga997
őstag

porhintés.

amúgy továbbra is csak azt tudom mondani, hogy kompaktból nem érdemes zoom-osat venni.

[Szerkesztve]

(#46) bitfarkas válasza klepto (#42) üzenetére


bitfarkas
őstag

Egyébként a 150-es nem néz ki rosszul, 125-öt nem, csak 130-at találtam, abban ez nem szimpi: Maximum aperture: f/5.4 - f/12.5

(#47) bitfarkas válasza csiga997 (#44) üzenetére


bitfarkas
őstag

Jól van Csiga, dőljünk a kardunkba. De azért nem haragszol ugye, hogy a több mint 20 éves CD-met ma is le tudom játszani egy ma vett lejátszóval?

És azt hogy értékeled, hogy egy 2003. kiadású szövegszerkesztő képes gond nélkül kezelni egy msdos szöveget.
Nem olyan egyszerű ma szabványokt feladni. A kompatibilitás nagy követelmény. Mit gondolsz, miért olyan elavult a mai TV szabvány? Sokkal jobb, ésszerűbb képátviteli rendszer lehetne. De gyakorlatilag kompatibilisnek kell lennie egy 40 évvel ezelőtti vevővel is.

[Szerkesztve]

(#48) csiga997 válasza bitfarkas (#43) üzenetére


csiga997
őstag

Ez az ''50 év'' azért azt tudod, hogy jobbára csak marketing szlogen. Ezek egyrészt csak becsült adatok és un. ''gyorsított öregedés'' kísérleteken alapulnak (kb, mint a cédénapoztatás, csak talán valamivel tudományosabban.) A lényeg, hogy igazából senki nem tudja megmondani, hogy meddig lesz egy-egy digitális médium használható.

A régi negatív-mai nagyítás kérdésében, nem biztos, hogy ma nem lehet ugyanolyan vagy akár jobb pozitívképet készíteni róluk, hiszen lehet, hogy amennyit esetleg romlott a negatív azt még bőven kikompenzálja a 30 évvel ezelőtti fotópapír-nagyítógép (meopta, csakis)-vegyszerek-munkavégzés pontossága és a ma elérhető megoldások paraméterei közötti különbség.

Egyébként tippelhetek, hogy amikor 40 éves szines filmről beszélsz, akkor azon az ORWO-t érted és nem mondjuk a Kodachrome-ot...? ;]

(#49) csiga997 válasza bitfarkas (#47) üzenetére


csiga997
őstag

Ez persze szerencse kérdése is. Nekem a tegnap vett lemezemet nem játsza le a ma vett lejátszóm... ;]
Ennyit a másolásvédelemről... :(((

(#50) bitfarkas válasza csiga997 (#49) üzenetére


bitfarkas
őstag

Közben szerkesztettem, nézd meg azt is.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.