Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Smogus válasza Szekkancspet (#1) üzenetére


Smogus
őstag

Én is nagyon szimpatizálok minden filmes technikával :D
És tetszik is a topic ötlete remélem fog menni, bár biztos lesz aki majd azt modnja, hogy minek még több topic ide, de szerintem elfér
Egyébként a digitális és az analóg technika között csak a detekrot a különböző ha nagyon sarkítjuk a dolgot, egyik helyen ccd vagy cmos a másikon pedig film, fényérzékeny anyag egy szalagra felhordva, ezért is tényleg nem itt lenne majd a helye a ''melyik a jobb dolog'' vitának, de reméljük ez nem is lesz így :)

Szóval rátérve a kérdésedre, ff filmet sok helyen lehet kapni csak jó helyen kell keresni, mondjuk igényesebb boltokban, nálunk vidéken a fuji hivatalos forgalmazójánál nem tudtak adni nekem fuji diát, azt sem tudta az eladó hogy miről beszélek :(((
De mondjk Bp-n sok helyen lehet kapni, és álltalában válaják is a laborálást, mondjuk nem olyan nagy ördöngösség a hívás sem, érdemes megtanulni én is szemezek már egy ideje az ötlettel hogy kipróbálom
Hát minőségbeli különbségekről nem nagyon bírok neked beszámolni nega és dia között, a diának hihetetlen színei vannak, más eljárással kell őket előhívni
A természetfotósok is előszeretettel használják inkább a dia filmet a gyönyörű szinei miatt
A szines negatíval meg ugye elég könnyű jól exponált képet készíteni, nagy az a tartomány ami ráfér fényértékben mérve, ezért álltalában a képek többsége élvezhető lesz, diánál jobban oda kell figyelni az expozícióra.

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.