Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-rac


t-rac
senior tag

Hi!
Van egy JVC GR-D93 kamerám.Azt szeretném megcsinálni,hogy Analóg Bemenet segítségével a videóról vennék fel filmet a számítógépre kamerán keresztül. Ezt hogyan tudnám megcsinálni,légyszi irja vki le részletesen hogy milyen kábelt hova dugjak,mert még kezdő vagyok ebben a témában.

(#2) szasza_1 válasza t-rac (#1) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nézted a használati utasítását? Biztos, hogy részletesen benne van. Szerintem kábelre sincs szükség, mert kellett, hogy adjanak a kamerához. (Max FireWire kábel kellhet hozzá) Különben már raktál át videót a kameráról számítógépre? (Csak hogy tudjuk, hogy honnét kezdjük a segítségnyújtást)

[Szerkesztve]

(#3) t-rac válasza szasza_1 (#2) üzenetére


t-rac
senior tag

Van hozzá kábel is,meg kábeladapter is,csak nem tudom a videót a kamerával hogy kell összekötni,meg a kábeladaptert hova kell dugni. A kamera-számítógép már össze van kötve,csak a videót nem tom a kamerával. A haszn.utasitásban erről nem ír.

(#4) t-rac válasza t-rac (#3) üzenetére


t-rac
senior tag

Vagyis ír,csak nem tudok rajta kiigazodni:)

Másik probléma,hogy nem tudom hova kell rádugni a kábeladaptert.

[Szerkesztve]

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hogy kell összekötni?
Hát gondolom fogod a kábelt, egyik felét bedugot a videó video-out csatijára, a másikat meg a kamera video in csatijára...
Vagy mi nem világos a dologban?

Videón gondolom 21 tűs SCART csati van. Ebből vagy teljes bekötésű kell, vagy olyan ami kimondottan kimenet bekötésű, vagy olyan ami átkapcsolható.

Vagy olyan kábel kell, aminek egyik fele Euro SCART, a másik RCA (felteszem ilyen van a kamerán) vagy egy SCART-RCA átalakító + RCA-RCA kábel.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) t-rac válasza L3zl13 (#5) üzenetére


t-rac
senior tag

A kábeladapteren 20 ilyen üres vonal van,abból 7-ből áll ki tű. Nem találtam olyan részt,ahova be lehet ezt dugni.

(#7) L3zl13 válasza t-rac (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha erről van szó: Bővebben: link, akkor az az Scart Euro AV csati. Videókon szokik ilyen lenni.
Ha a tieden nincs, akkor az nagyon régi tipus lehet...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) t-rac válasza L3zl13 (#7) üzenetére


t-rac
senior tag

Akkor sajna nagyon régi típus:( És más módon a TV-ből nem tudok felvenni filmet gépre? (Nem tvkártyára és videokártyán lévő bemenetre gondolok,hanem amit kamerával és kábelekkel össze lehet hozni).

(#9) L3zl13 válasza t-rac (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen kimenet van a TV-n videón?
Milyen csatlakozó van a kamerán?

Lehet, hogy csak egy kábelt kell venned.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) tommie


tommie
csendes tag

Én is szeretnék kérdezni analóg témában.
Ha a kamerára veszek fel analóg forrásból akkor AV vagy S-VIDEO bemenetet használjak? És miért?

(#11) L3zl13 válasza tommie (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Svideo általában jobb, ha van rá lehetőség.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) tommie


tommie
csendes tag

És miért?

(#13) L3zl13 válasza tommie (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bővebben: link

Idézet a cikkből:
''Az S-Video jel előnye a kompozit videojellel szemben, hogy a világosság és színinformációk elkülönített, két külön vezetéken történő továbbításával elkerülhető az egyvezetékes kompozit videojellé alakításkor bekövetkező jelromlás és információvesztés javarésze.''

Nem biztos, hogy észrevehető különbséget tapasztalsz...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#14) tommie


tommie
csendes tag

Így már vágom, köszönöm
Tehát az S-Videónál 5 kábelem van ha jól értem. 2 hang 1 világosság 1 kék 1 piros szín.

(#15) tommie válasza tommie (#14) üzenetére


tommie
csendes tag

Akarom mondani a DVDnél, Svideónál 4 kábel
Mostmár ténleg vágom, köszi

Még azt áruld el kérlke, hogy két s-video kábel között tényleg van-e annyi különbség amennyit az ára indokolna? 500 ill. 5.000 ft.

(#16) L3zl13 válasza tommie (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt így nem tudom megmondani. Mert nincs tapasztalatom ilyen téren. :(

Persze az 5k nagy része parasztvakítás szerintem (24 karátos biszbasz). De ha nem kapsz normális minőségű kábelt csicsa, és retailcsomagolás nélkül...


Aki hülye, haljon meg!

(#17) tommie


tommie
csendes tag

Majd utánajárok, köszönöm

Akit érdekel speedshopban még lehet kapni 2,5-es LCDre védőfóliát. Jó minőség és nem húzós az ára 2.000 pénz

(#18) cyren válasza tommie (#15) üzenetére


cyren
csendes tag

Remélem tényleg vágod!
Videót számítógéppel, s-videó - rca kábel kombinációval akarok összekötni. Vagy hang van szín nélkül, vagy szín van hang nélkül.

Tudsz segíteni?

Feltehetően...

(#19) tommie válasza cyren (#18) üzenetére


tommie
csendes tag

Még nem próbáltam ki és egy jódarabig nem is fogom tudni.
Ha megvan akkor megírom de ez lehet 2-3 hónap múlva történik csak meg.

(#20) commanDOS válasza tommie (#15) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sajnos van külöbség az 500 meg az 5000 Ft-os között, némelyik tényleg parasztvakítás, ahogy említették, de a kábel vastagsága sokat számít és ez nem holmi sznob szöveg, ez tény és való!!! egy 500 forintos tyúkbéltől, amit gagyibb videókarikhoz is adnak ne várj sokat, célnak éppen megfelel, vagy ha nem vagy érzékeny az ilyesmire, de egy vastagabb, normálisabb csatikkal elátott kábelen sokkal tisztább jelet (képet) kapsz, sztem nem éri meg kukacoskodni ilyenen egy 2-3 ezres kábel is jobb, mint egy cérna vastagságú szar.
meg hát vannak kábelek, amiknek MÉTERE! több száz ezerre rúg, mindenféle árnyékolással meg baromsággal, hát sztem ez már az elmebetegség biztos jele, ha valaki ilyenre költ :D

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#21) commanDOS


commanDOS
senior tag

No bazzeg, én meg most nézem, hogy a topic már majd egy éve halott :DDD :DDD
no neeembaj :P

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.