Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amptron pii-2300 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ruppi


ruppi
csendes tag

Tsá!

A fenti alaplappal akadt 1 kis problémám. Az eddig ''tökéletesen'' müködő alaplap a következő hibát generálja. Ha 1 IDE kábelre 1 CD és 1 Winchester kerül, ''lefagy'' a BIOS IDE searchnél. Brámilyen más felállásban müködik a dolog(pl. 2 Winchester primaryn 2 CD secondaryn).
Az egyetlen amit e mellett tapasztaltam, hogy elég sokat fagyott a gép az utóbbi napokban, sőt olyan is történt, hogy akár félpercre is ''fagyott'', viszont utánna minden futott tovább gond nélkül, arról a pontról ahol megállt.
Ha vlkinek lenne épkézláb ötlete azt megköszönném. Előre is thx.

kötsög phr3y4

(#2) gvass válasza ruppi (#1) üzenetére


gvass
tag

Szerintem a vinyo lesz a bünös, probálj meg egy format c:-ot ha akkor nem jön ki a hiba akkor lehet, hogy a lap, de akkor ha megáll a gép ritkán megy tovább, bár láttam már ilyet is.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#3) Sidaries válasza gvass (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem inkább particionálni kéne. Lehet, hogy a Fatben van egy Badsector.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) ruppi


ruppi
csendes tag

Van rajta 1 linux, 1 swap és 1 fat32 partició.

kötsög phr3y4

(#5) TitiRii


TitiRii
senior tag

lap salynos.
detoo ugyan ez a hiba volt nekünk is..
sőt salynos a mi amptron lapunknak szomorú vége lett...
vga csere után(savage4 rol tnt2 nagy előre lépés! :))
3 rebootnál 1 * üen kigyulladt!!!!
fizikai tüz nem volt de a nyákon pár vezeték 1*üen felolvadt és feljött szét olvadt. mind az agp ajzathoz futott be(a kártya más gépben tökéletesn működik mai napig) minden más hw megiuszta söt az alaplap is csak agpsa kártyát (javítás után) csak 640*480@16 ban tud használni, ha felinstalálod drivert és feljebb tolod 1* óen kifagy vagy csak nincs kép monitor stand by bakapcsol :( (pci os vga val tökéletesen müködött)
jelenleg 1 haveromnál teljesít suolgálatot mint router server
de cd vs vinyó (salnyos neki bizonyos márkáju winyok sem müködnek 1 ütt) pl maxtor -segate ibm -qvantum.
sakozni kellet 1 kicsit mikor az ember viszo hozzá a mobil rackjét salynos :(

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#6) ruppi


ruppi
csendes tag

Azok alapján amit mondtál, teljesen igazad van. Ha visszarakom a Voodoot a gef2 helyére, lehet nem ég szét? :D Vagy más megoldás? Az első 2 hétben nem vettem észre, hogy vlmi baja lenne a kártyával. Annyi volt tsak gyanús, hogy az Xp a saját driverével is azt irta, hogy nem tuggya elinditani, de 98 alatt simán ment.

kötsög phr3y4

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

le lett fényképzve (bár homályos mert nem pontien közeli képek készítésére találták ki ezt a minidigitális gépet de jol kivehető hogy az egyik réz szállolyan mint amit a kiskutya bevette a szályába jol meg csócsálta mayd kiköpte.
pedig nekünk akkor még csak me sem volt fent csak 98..
szegény b némnek ezért kellet másik alaplapot és kisebb procit venni(igy is örültünk hogy valaki megvette egy ien hibával)Bár asszem a soltek sl 62 b vel jo vásárt csináltunk
na de ez már nem a tárgy hoz kapcsolodik
szvsz probálgasd gyártokat meikkel megy meikkel nem,
esetleg kábeleket is cserélgetni

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amptron pii-2300 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.