Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Pillanatnyilag megvásárolható/előrendelhető készülékek listája:
Minix X8 és X8s
Tronsmart Vega S89
Stomato TM8, TS8, S82
Beelink S82
Xiaomi

3 típus létezik ebből a processzorból, melyek a következők:
S802 – Nincs a HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás
S802 – Van HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás Dolby formájában, de nincs DTS
S802 vagy S802H - Van HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás Dolby formájában, és van DTS

Ezúttal, csak a HDMI csatlakozásra vonatkoznak az adatok, a digitális optikai hangkimeneten rendjén megjelenik aminek kell.

Nálam járt tesztre egy Stomato TM8, az ünnepek alatt nyüstöltem rendesen.
Minix Neo X7 tulajdonosként elég magas volt a mérce, és még sem ért csalódás, sőt...

Specifikáció:

Processzor: Amlogic AMLS802 Quad Core (4 magos)
Sebesség: 2000 Mhz
GPU: Mali-450MP Octa Core (8 magos)
RAM: 2GB
Beépített memória: 8GB (nand)
Operációs rendszer: Google Android 4.4 (Kitkat)
Bővíthetőség: SD/HC, 64GB-ig
WiFi: 802.11 a/b/g/n (AP6330)
BT: Van, 4.0
További csatlakozók: LAN (10/100 RJ45), HDMI 1.4, SPDIF, A/V (+ rejtett recovery), 2x USB host
Támogatott fájlrendszerek: FAT16/FAT32/NTFS
Infra: Van, távirányító részére

Doboz és tartozékok:


A készülék és a távirányító mérete teljesen megfelelő, nincsenek hatalmas kezeim, még is szépen elfértek bennük.
A távirányítón meglepődtem, mert a gombok gumiból vannak, a távirányító alsó része pedig sötétített áttetsző kék műanyag.

Fotók a készülékről, kommentár nélkül:


És a bekapcsolás... (boot)


Az első betöltődés során, egy varázsló segít a beállításokban.
Ezzel egy probléma volt csupán, hogy nem ismeri a magyar nyelvet, pedig a készülék magyar menüvel rendelkezik.
Semmi probléma egyébként, a szokásos beállítások/nyelv és bevitelnél beállíthatjuk később.
A nyelv beállítása után, a képméretet igazíthatjuk, majd a hálózat/internet elérést állíthatjuk be.




Miután az alapokat beállítottuk, még ki kell választanunk a megfelelő ikon-indító felületünket (launchert), a jól megszokott tablet launchert, vagy az új mediabox launchert.


Előtelepített programokról nem szólnék, hiszen android lévén mindenki testre szabhatja saját szája íze szerint.
Természetesen ami nem elérhető a Google Play áruházból, mint az XBMC, előre telepítve van a készülékre.

És most jöjjenek a tesztek...
Hardver info:



Benchmarkok:



Igazából ami ér valamit az a 3DMark, hiszen ezzel voltam képes teljes képernyős, a felbontásnak megfelelő tesztet futtatni (utolsó kép)
Azt gondolom, hogy a mai igényeknek teljesen megfelelő a teljesítménye.
Nem bírtam megizzasztani sem játékkal, sem FullHD-s filmel, teljesen akadás mentesen ment, a film lejátszása hálózatról is (LAN-on próbáltam) úgy, hogy össze vissza bele-bele tekergettem.

Kidobják a tesztemet a fórumból így most összeszedném egy csokorba mi az amit próbáltam, teszteltem, jó volt vagy éppen rossz:

Pro:
- Kitűnő, stabil (4 nap alatt) teljesítmény
- Jólműködő és stabil antennák, bele értve a BT is. (Nem sokat teszteltem, távirányítót, fájl átvitelt)
- Akadás mentes FullHD videólejátszás és játék
- Élesebb, tisztább, és automatikusan beállított kép/felbontás (minixhez képest)

Kontra:
- Fizetős alkalmazásokat nem lehet letölteni a Google Play áruházból (javításra kerül) ***
- A beépített antennának köszönhetően nem elég érzékeny a WiFi, (ha valaki élelmes ezt meg tudja oldani)
- A gyári új MediaBox launcher akadozik, de tesztnek feltelepített ADW launcherrel szépen ment
- A processzor valós frekvenciája 1600Mhz

***

Ha van kérdés a készülékkel kapcsolatban, várom szeretettel, válaszolok amire tudok.

És egy kis ajándék kezdetnek:
Ha Itt rendeled meg és a megjegyzésbe ezt írod: PROHARDVER akció, akkor az első 10 vásárlónak 24990.- Ft az ára

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.