Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) renegade


renegade
aktív tag

Sziasztok!
Lassan elegem lett a gép által adott ''indokokból'', hogy mikor mi baja van. Nagyon idegesítő, hogy ha tényleg van valami baja, akkor átvált kódokra, hogy az embernek esélye se legyen arra, hogy orvosolja a problémát.
Kezdetnek álljon itt az alábbi üzenet:

FATAL ERROR!
Exception: 0x0000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:6F0738C4
The instruction at '0x6F0738C4' referenced memory at '0x0000007C'.The memory could not be 'read'.
Press OK to terminate the application.

Most akkor szoftver vagy hardver hiba van egyáltalán...?? :(
plz help.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#2) KovacsUr válasza renegade (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Szoftver.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) Cane válasza renegade (#1) üzenetére


Cane
őstag

Ez ennél sokkal egyszerűbb: ez tipikus vindóz hiba.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) renegade válasza Cane (#3) üzenetére


renegade
aktív tag

Miért, mit jelent takar?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#5) KovacsUr válasza renegade (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Egy program megpróbált olvasni olyan helyről a memóriában, ami nem neki volt kiosztva. A Windows ezt kiszúrta, és lelőtte a szemtelenkedő process-t.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) renegade válasza KovacsUr (#2) üzenetére


renegade
aktív tag

Tömör, velős... :) Jobbik eset.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#7) renegade válasza KovacsUr (#5) üzenetére


renegade
aktív tag

És ha akárhányszor újraindítva a processt (a warcraft 3 egy mentett pályájáról van szó történetesen) mindig ugyanakkor, ugyanott kapom ezt az üzenetet, akkor az mit jelent? Diszlexiás a vindózom s mindig elfelejti hova mit írt??

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#8) Cane válasza renegade (#4) üzenetére


Cane
őstag

Ez akkor is előjön, amikor minden rendben van az óperenciás rendszerrel. Ellenőrizve lett minden: minden a helyén volt, minden driver ok, semmi akadás, aztán bármit is tettem, egy proggy mindig a tiédhez hasonló szöveget nyomatott ki nálam. Pár hét után reinSta(ller Ilona) volt, aztán ment minden szépen. Ez kb. olyan, hogy a kék-halál időnként miért van?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#9) renegade válasza Cane (#8) üzenetére


renegade
aktív tag

Akkor szerinted ésszel nem is lehet tenni ellene, csak 'izomból'?
Amúgy winxp-ben nem nagyon van már kék halál. VAgy ez felfogható egy 'kék halál update'-nek? :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#10) renegade válasza renegade (#9) üzenetére


renegade
aktív tag

Illetve azért akad, volt egy nemrég (meg is lepődtem). Hasonló emberbarát üzenete volt, esetleg ez is megfejthető?

*** STOP: 0x0000008E (0x0000005, 0xEEB82CE9, 0xB9E201F0, 0x00000000)
***SYMIDSC0.SYS - ADDRESS EEb82CE9 BASE AT EEB6D000, datestamp 3E653509

?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#11) Cane válasza renegade (#10) üzenetére


Cane
őstag

Bocsi! Az XP-t nem ismerem és egyenlőre nem is akarom megismerni, az elődeihez viszont volt szerencsém. Ebből is lehetne egy X aktát nyitni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) renegade válasza Cane (#11) üzenetére


renegade
aktív tag

igen, azon vagyok... :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#13) LukE


LukE
veterán

OC? lehet hogy tényleg a northbride/ram nem bírja a tempót?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) renegade válasza LukE (#13) üzenetére


renegade
aktív tag

nem, gyárilag egybe notebook, p4 2GHz-en, alapjárat. RAM: 256 DDR, asus mb, minden ahogy lejött a futószalagról.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#15) joghurt válasza renegade (#14) üzenetére


joghurt
addikt

WarCraft 3-nak bizonyos helyzetekben kevés a 256 mega. Saját tapasztalat.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) renegade válasza joghurt (#15) üzenetére


renegade
aktív tag

Igen, ezt én is sejtettem... :( De azért nem ez tűnik a legkultúráltabb megoldásnak a gép részéről.
Van még valakinek ötlete..?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#17) Den válasza renegade (#16) üzenetére


Den
veterán

hát én néznék egy memtestet, meg ha xp, akkor egy eseménynaplót

www.simson4t.hu

(#18) Satan-Claus válasza renegade (#16) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Növelni a virtuális memóriát? Egyébként Dennek igaza van. Az eseménynaplóból gyakran ki lehet sakkozni, hogy milyen progi a bűnös.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#19) renegade válasza Den (#17) üzenetére


renegade
aktív tag

De gondolom az eseménynapló sem ad sokkal emberibb felvilágosítást, mint a fent említett kódsor.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#20) renegade válasza renegade (#19) üzenetére


renegade
aktív tag

azért megnézem. khmm.. ich bin lamer... hol találom?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#21) Satan-Claus válasza renegade (#20) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

''Az Eseménynapló megnyitásához kattintson a Start gombra, mutasson a Beállítások pontra, majd kattintson a Vezérlőpult parancsra. Kattintson duplán a Felügyeleti eszközök, majd az Eseménynapló ikonra. ''
:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#22) Den válasza renegade (#19) üzenetére


Den
veterán

de ad. nekem pl hasonló üzenetekkel kékhalálozott a gép, és kiderült belőőle hogy a régi videókártya driver maradványai csinálják


Amúgy vezérlőpult - adminisztratív eszközök - eseménynapló

www.simson4t.hu

(#23) renegade válasza Satan-Claus (#21) üzenetére


renegade
aktív tag

Köszönöm... most már emlékszem, tényleg itt van... :DDD
Na szóval. Problémát gyorsan reprodukáltam, végeztünk, majd meglestem az event log-ot: semmi. Nem szerepelt benne. Ez normális?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#24) renegade


renegade
aktív tag

Úgy néz ki, nagyjából megoldotta a problémát az, hogy feljebb nyomtam a virtual ram-ot.
De az még mindig nem világos, miért nem azt írta ki akkor, hogy ''kevés a ram, kedves user lsz csinálj valamit mert nem férek a bőrömbe''...

Úgy tűnik a gép kódnyelve továbbra is megfejtetlen marad. :(

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.