Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ami elromolhat... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Tegnap megvettem az új cuccost: MSI KT4 U-BSR, XP1900+, 256Mb 333-as DDR, Gf4 Ti4200 128M. Igen ám, de összerakás után a D-bracket-et figyelve mit látok: Testing RTC error-t mutat, monitoron semmi kép, két rövid csipogás, majd még egy, külön. A lapon csak RAM, proci+hűtő, meg a videókártya van berkava, plusz táp adva neki (360W-os enermax). Úgyhogy ma viszem vissza, remélem csont nélkül kicserélik - vagy megmondják, mit csesztem el. Elcsesztem valamit?

(#2) Turmoil válasza tothjozsef (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nekem anno egy K7S5A felejtett el mindent kikapcsolás után.
Aztán egy éjszakát hagytam tápon, onnantól minden rendben volt. Gondolom fel kellett tölteni az akkut. Lehet itt is hasonló a hiba. Vagy nem. :) Sok sikert!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) tothjozsef válasza Turmoil (#2) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Bár ilyen egyszerű lenne... na mindegy, majd ma a szervizben kiderul.

(#4) Tompo válasza Turmoil (#2) üzenetére


Tompo
aktív tag

Milyen akkura gondolsz???

(#5) CsendPenge válasza tothjozsef (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Leírhattad volna pontosabban is, hogy milyen hangjelet adott a bios, akor most vissza tudnám keresni könyvből. Ha egy hosszú két rövid volt, akkor az vga hiba. De szerintem is irány a bolt.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Turmoil válasza Tompo (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ami a CMOS-t hajtja.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Közben visszavittem a boltba a cuccot, hogy nem megy. Nosza, tapot dugtak ra meg monitort, es láss csodát, megy. Na, gondoltam béna voltam, irány haza. Összerak, semmi. Minden UGYANAZ (proci, memória, vid.kártya), semmi más nincs rádugva csak táp meg monitor. Na, gondoltam behozom a munkahelyre tápostól, kipróbálásra: itt megy az én tápommal. Azaz maradt a monitor, ami a régi alaplapommal+vid.kártyámmal megy. Ötletek?

(#8) fügike


fügike
senior tag

Nem alacsony kicsit a fesz a hálózaton? Lehet, hogy hülyeség, de lehet, hogy nem. Ki kéne mérni esetleg... ???

Boci-boci tarka!:D

(#9) tothjozsef válasza fügike (#8) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Hát, fölöttünk átalakítják a lakást, betonkeverő megy, miegymás. De tegnap este nem volt betonkeverés :) ... Nem hiszem el, hogy a monitor a hibás! Ma kipróbálom ugyanazt a cuccost otthon, mint ami a munkahelyen működött, hátha... Mi van ha otthon nem műxik?

(#10) fügike


fügike
senior tag

Esetleg nagyobb biztosítékok a dobozba? Hátha azok nem bírják? Nemtom... A táp csak nem rossz! Én is hasonlót szeretnék venni (vagy Chieftec-et). De nagyon úgy tűnik, hogy kevés a delej! Passz!:(

Boci-boci tarka!:D

(#11) tothjozsef válasza fügike (#10) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

A tápot behoztam, szóval bent a saját ENERMAX-ommal tesztelem. Ugyhogy a táp tuti jó!

(#12) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Ötletek?

(#13) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Probáltad a Ramokat ?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#14) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Vagy monitor és videokártya nálad nem egyezik.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#15) >guest< válasza tothjozsef (#1) üzenetére


>guest<
tag

A házat is bevitted, vagy csak a tápot? Vannak olyan elfuserált házak, aminél a bővítőkártyákat (VGA) nem tehet teljesen bedugni az alaplapba, mert magas a rögzítési pont felül. próbálj meg oldalról ránézni bedugott állapotban.

Na leléptem...

(#16) tothjozsef válasza >guest< (#15) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Csak a tápot hoztam be, de otthon is csak úgy, az asztalon raktam össze.

(#17) tothjozsef válasza Hacked_3883 (#14) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Van olyan, hogy egy vid. kártya és egy monitor nem megy együtt? Beline 107065 és egy Inno3D Gf4 ti 4200. Asus TNT-vel megy a monitorom...

(#18) béla12 válasza tothjozsef (#16) üzenetére


béla12
tag

Biztos, hogy a VGA nincs jól a helyén, vagy feszül. Én is jártam már így. A trükk az, hogy az alaplap rögzítőcsavarjait nem húzod meg teljesen. Így egy picit el tud mozdulni oldalra az alaplap. Majd egy határozott mozdulattal berakni a VGA-t. Lehet, hogy erősen kell belenyomni, mert a második érintkezősor rugója erősebb. De az alaplapot azért ne törd el. Majd végül a csavarokat finoman meghúzni.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#19) tothjozsef válasza béla12 (#18) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Kb. 10-szer újra összeraktam és szétszedtem, mindig az asztalon, szóval tuti nem feszül, külön figyeltem rá, hogy jól benne legyen a slot-ban a kártya. De este minden kiderül...

(#20) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Jártam már ugy hogy a GF2MX-em a Prowiev monitorral ugy adott képet hogy kb 10 percig csikos volt. A RAMal viszont az volt, hogy a nonemet felismerte a márkást meg nem látta+ a Slot sorrendel is szorakozott.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#21) Tompo válasza tothjozsef (#19) üzenetére


Tompo
aktív tag

Esetleg ramot másik slotba, probald meg egy pci-os kártyával is, és egy BIOS reset kezdésnek!!!
A Cmos-hoz nem akku van hanem egy sima elem!

(#22) tothjozsef válasza Tompo (#21) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Próbáltam másik slot-ban a ramot, de ennek mi köze ahhoz, hogy itt bent megy, otthon meg egy másik monitorral (más MINDEN ugyanolyan) nem megy? Komolyan, kipróbálom másik konnektornál, vagy mittomén.

(#23) hogyishívnak? válasza tothjozsef (#22) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Hát megpróbálnám házban összerakni rendesen. Amivel én szívtam nem 1 esetben: gép összeszerelve csak a táp nem volt barakva a házba, csak a csatlakozók bedugva. Amint a táp érintkezett a ház fém részével müködött. Ha nem ért hozzá el se indult a gép.(igaz nem volt hibajelzés se). Mivel nem 1szer jártam így kipróbálnám a helyedben. Nemtudom mivolt a gond mert a csatik vezetéskek mind érintkeztek minden alkalommal. Eltudom képzelni hogy valamelyik rögzitőcsvar a földelés (táp GND) figyelésére is szolgál bizonyos alaplapoknál. Tudom ez nálad nem magyarázat mert másik táppal müködött.. csak találgatok..

Tibi

(#24) tothjozsef válasza hogyishívnak? (#23) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Nem másik táppal, hanem ugyanazzal működött. Csak a monitor volt más, no meg a hely. Holnap már okosabbak leszünk, mert ma viszem haza a monitort, így minden ugyanaz lesz...

(#25) tothjozsef válasza tothjozsef (#24) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Na, fejlemények: a cégtől hazavitt monitorral működik, a saját Belinea 107065-ömmel nem. A kábelt még megpróbálom kicserélni, de nem hiszem, hogy segít. Erre varrjatok gombot! Ezután úgy kell videókártyát venni, hogy: Olyat kérek, ami megy XY vid.kártyával??? :(

(#26) RadyR@WorK válasza tothjozsef (#25) üzenetére


RadyR@WorK
csendes tag

''Ezután úgy kell videókártyát venni, hogy: Olyat kérek, ami megy XY vid.kártyával???''

te minek veszel videokartyahoz videokartyat????
Hust hussal, mi? :D

(#27) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Mondtam,hogy a monitor meg a videokártya nem fér össze .Sajnos már én is jártam igy!!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#28) napos2600


napos2600
tag

azert ez 1 csoppet durva most nekem...
ilyenrool meg nem hallottam!
hagy vigyorogjak ma':)

(#29) tothjozsef válasza Hacked_3883 (#27) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Szerdán vettem a videókártyát a US*RS-nél. Szerintetek ha ma visszaviszem, hogy nem megy a monitorommal, akkor kicserélik pl. egy Abit-ra? Persze a különbözetet fizetem... végülis, a 3 napon belül vagyok...

(#30) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Felhivom őket, hogy mit szólnak ehhez. Próba, cseresznye...

(#31) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Szerintem nem cserélik mert nekem se cseréltek ez nem hardver hiba mondták ök és valami igazuk van mert külön-külön müködik a két dolog.Sajna !De te járj sikerel!!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#32) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Nah, korrektek ezek. Azt mondta az eladó telefonon, hogy a Belina monitorok úgy szarok, ahogy vannak, előfordul velük ilyesmi. Ez bizony nem jó hír... de azt is mondta, hogy ha beviszem a cuccot, akkor keresünk olyan kártyát, amivel megy a cucc. Ezt hiszem, ez korrekt hozzáállás. Na majd meglátjuk, már csak kocsit kell szereznem...

(#33) Clyde22_


Clyde22_
tag

Jó fejek a Ju**resek, de azért... :D
Mindenesetre kíváncsi vagyok mit mondanak...

Ne egyél a sárga hóból!

(#34) Clyde22_


Clyde22_
tag

Na, egy kicsit elkéstem, de igazam volt :))

Ne egyél a sárga hóból!

(#35) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Ez igen tényleg tök rendesek!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#36) napos2600


napos2600
tag

na azert annyira nem szarok azok a belinea monitorok bar itt most kiderult hogy nem minden arany ami fenylik :) (106080-t birtokolok en is...)
OFF
es a users-ek telleg jo fejek de sajnos eltunt a boltbool az a kis tabla az idezettel!
vajon ez is a recesszio hatasa?!?! :(
ON

(#37) >guest< válasza napos2600 (#36) üzenetére


>guest<
tag

Az én Belineám (105035) is tök jó ... volt. Pontosan négy évet húzott ki hiba nélkül. Aztán elfüstölt. Pukk+amperszag. Azóta van szünetmentes is a gépen.

Na leléptem...

(#38) tothjozsef válasza >guest< (#37) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Na, megjártam a szervízt... Kipróbálták más (Abit és MSI) Gf4--ekkel, meg egy Gf3-mal is, és SEMMI! NEM MEGY VELÜK. Szóval nem az Inno3D-vel, hanem az összes bikább kártyával összeveszik. Írok a Belineának, hogy tudnak-e erről, mit szólnak hozzá, stb. de nincs sok reményem... Szomorú vagyok! :O

(#39) cadaver


cadaver
tag

es most mi lesz, uj monitor? mert az azert eleg huzos.
:( hat sajnallak :(

(#40) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Erről a monitorról egy link: [L]http://www.belinea.com/monitore/Modell-Archiv/17_Zoll/archiv7065.asp[/L]

(#41) tothjozsef válasza cadaver (#39) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Hja, nem gyenge... és az ugye ezek szerint akármelyik monitor és vid.kártya között megeshet. Vagy kérdezzem meg a boltban, hogy: Tessék mondani, ez Gf4-es kártyákkal működik? Röhej! De valahogy nincs jó kedvem... :O

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ami elromolhat... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.