Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) decs55


decs55
csendes tag

Szevasztok!

Milyen hűtöt ajánlotok egy Barton magos 2500+-hoz? A lényeg hogy csendes legyen.

Decs

(#2) Deadexpert válasza decs55 (#1) üzenetére


Deadexpert
tag

Silent Breeze II.
Spire Falconrock II.

(#3) Vikthor válasza decs55 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A Silent Breeze II jobb mint a Spire... 20 dBA vs. 25 dBA :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Deadexpert válasza Vikthor (#3) üzenetére


Deadexpert
tag

Jobb, de kétszer olyan drága.

(#5) Vikthor válasza Deadexpert (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A csend minden pénzt megér, nem? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) beeboy válasza Vikthor (#5) üzenetére


beeboy
addikt

hűtésben is jobb?
vagy kb. ugyanaz?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#7) Deadexpert válasza Vikthor (#5) üzenetére


Deadexpert
tag

Igen, én már le is cseréltem. De azért nagyobb különbséget vártam.

(#8) beeboy válasza Deadexpert (#7) üzenetére


beeboy
addikt

milyen értelemben?
mennyire hűt?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) Deadexpert válasza beeboy (#8) üzenetére


Deadexpert
tag

Csendesebre számítottam.
Hűteni jól hűt.
Alapjáraton 45-47 fokos a proci.
Terhelés mellett 50-52 fok.
2500+ Bartont hűt.

(#10) beeboy válasza Deadexpert (#9) üzenetére


beeboy
addikt

tuning van?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) Deadexpert válasza beeboy (#10) üzenetére


Deadexpert
tag

2200-as orajelen alapjáraton 50-51 fok

(#12) Vikthor


Vikthor
nagyúr

A Spire FalconRock 2 jobban hűt, de hangosabb. Viszont veszel hozzá egy potit 500 forintért és leszabályozod egy kicsit és tök jó lesz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) Obi-1


Obi-1
őstag

Én a Falconrockot azért nem választottam, mert úgy hallottam, hogy iszonyat erős a lefogója (meggörbíti az alaplapot :))). Különben Coolermaster CP5-DJB0L hűtőm van, lehalkítottam kicsit, és most elég jó. Halkabb, mint a PI-es hűtőm volt, bár más a tartomány ;] De kiváncsi lennék, hogy milyen halk az SB.

Only a Sith deals in absolutes.

(#14) Vikthor válasza Obi-1 (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez hülyeség, nekem 2 Spire volt a socketomon és semmi ilyesmi nem volt. Egyedi hiba lehet...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) Deadexpert válasza beeboy (#6) üzenetére


Deadexpert
tag

Spire Falconrock II. -> max. Athlon XP ~ 3200+ (Barton)
Silent Breeze II. -> max. Athlon XP ~ 3000+ (Barton)

(#16) Obi-1 válasza Vikthor (#14) üzenetére


Obi-1
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=170&p=7[/L]

Hát, innen vettem. A Coolermastert meg a Tomshardware tesztje alapján. :U

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) Vikthor válasza Obi-1 (#16) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hiába prohardver tesztje... az egy dolog. Ami ott van az szentírás? Lehet, hogy ők pont olyat fogtak ki. Nekem miért nem volt olyan??? :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18) dwiki válasza Obi-1 (#16) üzenetére


dwiki
senior tag

Nekem WhisperRock III van. És az sem hajlította meg az alaplapot, és nem is volt olyan eszméletlen nehéz felrakni mint írják.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#19) Obi-1 válasza Vikthor (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

Én sem azt mondom, hogy ez szentírás. (ide valami nyugodt arcú smiley kell)Nekem mérvadó véleménynek tűnt, és talán csak egy százassal került többe a CM hűtő. Mivel emlékeztem rá, megemlítettem, mint lehetséges körülményt.

Mivel a CM-mel is vért izzadtam a felrakásnál, szerintem ez tényleg lényeges lehet.

Only a Sith deals in absolutes.

(#20) beeboy válasza Vikthor (#17) üzenetére


beeboy
addikt

nekem is van több spire valamelyiken tényleg rohadt erős, pl. a copperking.
alig tudtam leszedni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#21) kzoltann


kzoltann
aktív tag

nekem gyári amd huto van a bartonomon.

(#22) Zoller34 válasza kzoltann (#21) üzenetére


Zoller34
aktív tag

jól hűt ?

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#23) fügike


fügike
senior tag

Egyszer vettem egyet, nemtommelyiket, k****nehéz volt felrakni, akkor megesküdtem, hogy azt én többet le nem szedem! Valószínűleg azóta is fenn van!:)

Boci-boci tarka!:D

(#24) _Volkovy_ válasza decs55 (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
Coolink U1B2 kell neked.3700ft most,kétventis(biztonságos,ha egy leáll,nem sül meg a proci),és rézmagos.Nem is nehéz,és 3kapcsos felfogatója van.Kell ennél több?

(#25) fügike


fügike
senior tag

Egen. Hogy hol lehet kapni GlacialTech ventiket? Mert nem találom a Silent Breeze 2 árát.:D

Boci-boci tarka!:D

(#26) Sergio válasza decs55 (#1) üzenetére


Sergio
csendes tag

Hali!

Ha a lóvé tényleg nem számít, akkor Thermaltake SilentBoost!

(#27) Alvin_ti4200 válasza decs55 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Glacialtech Silent Breeze II (20 dbA) vagy Coolink U2VS (19-44 dbA állítható).

(#28) ToBeY


ToBeY
nagyúr

GT Igloo 2450 pro,2510pro,TT Volcano 11,TT Sielent Bost ezek jó colerek

(#29) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

nekem ugyebár a spire darabom van, olvasható aláírásomban. szal. ovegesnek félig igaza van, elg sokáig volt vele ádáz küzdelmem amikor először fel, le raktam :) maga a hűtő baromi halk, és ezt a procit ennyin tartja(ismét lásd: aláírás) terhelés nélkül 41°C. szal nagyon hűt, és elég halk :) meg mint írták feljebb is, ha alapon járatja és aludni akar mellette, amikor éppen nem izzad a gép, akkor poti, és leszabályoz.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#30) Mosqu!to válasza ToBeY (#28) üzenetére


Mosqu!to
addikt

volcano 11 hangos, de tény, baromi jól hűt. többit nem ismerem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31) andorpapa válasza decs55 (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Semmi tuning? Mert akkor a Silent Breeze II tényleg életképes alternatíva, az egyik leghalkabb jó cooler a hazai piacon. A FalconRock II sem rossz, na meg a GlacialTech Igloo 2510 sem, bár ez kicsit hangosabb a SBII-nél, nagyjából a FRII zajszintjével azonos. A GT Igloo 2510 Pro és 2450 Pro nagyon hangos, a Pro nélküliek viszont csendesek.

A Volcano 11 drága, de amúgy ha lecsavarod a hozzá járó potmétert, akkor alacsony fordulatszámon viszonyleg ez is csendes. A Thermaltake Silent Boost annyira nem szimpatikus nekem, bár elméletileg ez is halk, és elméletileg ez is hűt, de mivel még nem járt nálunk, így nem merek egyértelmű véleményt mondani róla.

fügike: nettó 4300 HUF körül fogható a Silent Breeze II, általában a 3t.hu-t szokták ajánlani, de a nagyobb boltokban is biztosan kapni. Van erről egy topic is itt, a Hűtés részlegen, keress rá!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#32) Sir Fisher


Sir Fisher
tag

Szerintem is jó választás a FalconRock II. Nekem egy 1700+ tartott 50 kok körül 2000MHz-n hajtva, +2 ház ventillátor, full terhelésen.
Engem a GT IGLO 2510 sima (nem PRO) árdekelene, valakinek balami tapasztalata?

Öt sört mindenkinek!!!

(#33) andorpapa válasza Sir Fisher (#32) üzenetére


andorpapa
őstag

Olvasd el legutóbbi hűtőtesztünket, ott részletesen beszámolunk a tapasztalatainkról. Gyorsan összefoglalva: az Athlon XP 3000+ terhelését simán bírja és 100 Wattos hőleadással is boldogult, tehát kiváló cooler, merem ajánlani.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#34) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A VANTEC Va4-c700 biztos jó, ha már kiadtam rá 5e forintot, s még mindig nem jutott el hozzám már 1 hónapja...

I am having fun staying poor.

(#35) andorpapa válasza Drizzt (#34) üzenetére


andorpapa
őstag

A TMD-s Vantec tényleg elég jó fogás.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) fügike válasza andorpapa (#31) üzenetére


fügike
senior tag

Köszönöm, jó tudni! Tudnék vásárolni nagykerben, csak ahol veszem őket, éppen ez nincs momentán. Mindenesetre támpontnak jó!:) Rákeresek!

Boci-boci tarka!:D

(#37) Mania válasza Obi-1 (#13) üzenetére


Mania
senior tag

Látszik hogy nem figyeltél oda,mikor a gépedet szerelted.Mivel a fém lefogo magába a proci foglalatába kapaszkodik nehezen görbíti meg az alaplapot.Max. a foglalatot töri össze de ez nem valószínű,mivel jó pár gépet összeraktam már és még kezdő koromban sem sikerült egyet sem összetörni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.