Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd vs. 3dstudiomax (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok!

Én is most akarok venni egy Asus A7V333-as alaplapból. (1600+ os procival)
Az érdekelne, hogy satabilan és jól fut-e rajta a 3D StudioMax, vagy akkor tényleg az legyen, amit a boltban mondtak, hogy ha 3DSmax-al akarok nyomulni, akkor csakis INTEL konfigot vegyek!
Győzzetek meg, NEM AKAROK INTELT !!!!!

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2) Sidaries válasza amdk7 (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem nézzél csak meg akármilyen tesztet és látni fogod, hogy 3D Studioban az Amd messze jobb az Intelnél. A boltosok csak két dolgot tudnak:
1. A drágább Intelen ők is többet keresnek.
2. Most az Intel a gyorsabb.
Nyugodj meg, 3Dben ami Fpu-t használ abban jobb az Amd. (És sokkal olcsóbb)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) FaBatka válasza amdk7 (#1) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Hali!

Nyugodtan vedd meg az AMD-s cuccot. Nálam az Max 5 tökéletesen megy.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#4) amdk7


amdk7
aktív tag

Csak, mert azt mondja a boltos csákó, hogy az ő haverjának volt AMD-s konfigja, és azon sz*rakodott a Max. Mondom neki, hogy jól össze volt állítva az a konf? Erre úgye visszakézből válaszolt, hogy az ő haverja hű de király srác, és még ráadásul tévedhetetlen is, úgyhogy most vált INTEL-re.
Akkor csak maradok az AMD-nél.
(Egyébként INTEL-ről váltok / IP233MMX :-)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#5) amdk7


amdk7
aktív tag

Ja bocs! (még ''ujonc'' vagyok)
Egyébként köszi a hozzászólásokat!
Ha van valami, még jöhet.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6) Sidaries válasza amdk7 (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

Az a király srác szerintem egy lámer. A boltos nem Mistralos véletlenül? :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) amdk7


amdk7
aktív tag

Nem Mistralos!
De szerintem se lehet egy penge gyerek.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#8) Sidaries


Sidaries
őstag

Legalapvetőbb dolog: A 3DStudiohoz memória kell. Sok. Lehet, hogy a lámergyerek vett Amd-t 128Megával. Váljék egészségére! Nekem 512 Megám van 1200-as Duronnal és lazán megeszi az összeset egy kisebb renderelésnél is. Hát még ha nekiállok diplomamunkázni...

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) amdk7


amdk7
aktív tag

Én is 512MB akarok a laphoz tenni (333MHz, hogy a Bartonhoz már ne kelljen ramot cserélni). Többre nincs anyagi hátterem, pláne, hogy most újitok mindent.
De, ha menni fog, és nem lesz vele semmi bajom, akkor visszamegyek a boltoshoz, megkérem, hogy szóljon a haverjának, és majd jól az arcába röhögök :-)))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#10) robekri válasza amdk7 (#1) üzenetére


robekri
addikt

Hát elég f*sz volt. :((( A drágábbat akarja rádsózni. Memót vegyél hozzá az a lényeg!

Bííííííííírom az ilyen embereket, mint állat.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) robekri válasza robekri (#10) üzenetére


robekri
addikt

Mármint az eladót!!!!!!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) amdk7


amdk7
aktív tag

Ja, meg kiválsztom az árlistából a kis ATI 8500-ast. Jókat hall róla az ember (szép kép, lassúnak sem lassú, és már árban sem rossz)
Kérdem, hogy Built By ATI, vagy ''csak'' Powered?
Azt úgye nem tudja, de nincs is nála, mert csak Nvidia és Intel cuccosok vannak raktáron (így utólag gondolom azért, mert a kutyának sem kell)
De azt hiszi, hogy Powered By ATI. Kérdem: 270/270 250/250 vagy 230/230? Márka valami?
Azt mondja, hogy Ő ilyenekkel nem foglalkozik, mert aki ilyet kér, az tudja, hogy milyet kap!
Szerinte *****am ki a kisújjamból?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#13) Sidaries válasza amdk7 (#12) üzenetére


Sidaries
őstag

Te miért ott vásárolsz? Nincs több bolt a közelben?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) amdk7


amdk7
aktív tag

Nem valami sok a választék.
Voltam más helyen is, kérdezem az árlistát nézegetve, hogy hol vannak az AMD procik, meg alaplapok, meg amiket úgy VÁR az ember fia.
Azt mindta a srác, de így:
''Mi nem szeressük az AMD-t''
Ekkor ki is jöttem onnan, mert úgye én + szeretem.
Van még egy harmadik bolt is, de azok + nagyon drágák! (pl.: 1600+ 28000pénz, és még ehhez kellene úgye mást is venni)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#15) amdk7


amdk7
aktív tag

A lényeg, hogy megrendeltem a konfigot:
Asus A7V333; XP 1800+; ATI Radeon 8500; 512MB 333 DDR; stb.
Bár még megpróbáltak lebeszélni róla, de nem engedtem magam.
Remélem nem járok majd rosszul.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#16) CsendPenge válasza amdk7 (#15) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hehe. Bírom az ilyen nagyon nagy arc ürgéket, hogy az ő haverja kirájj, meg tévedhetetlen stb. Javasoltak már néhány dolgot nekem így boltokban, és eddig csak szívni tudtam velük... A legjobb az volt, hogy 1600+ xp-hez nem jó a wbk-68, amit az AMD szerint persze nagyon is jó. Akármit mondanak, az AMD nem rossz proci, függetlenül attól, hogy most az Intelnek van gyorsabb procija is. Szvsz nem fogsz rosszul járni. De ha biztos akarsz lenni, gyere te is a PROHARDVER! Golden Edition talira, és lesz ott egy Northwood is, szerintem kipróbálhatod majd (csak addig gyűjts tapasztalatot AMD-n).

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) MasTer válasza amdk7 (#12) üzenetére


MasTer
tag

http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/rob_bal/

Itt találsz összehasonlításokat különböző konfigokra a benchmark menüpont alatt.

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#18) CsendPenge válasza MasTer (#17) üzenetére


CsendPenge
őstag

Érdekes, AMD mennyivel jobb :) Ki kéne próbálni p4-en is, köreinkben. (Egon! Ezt nem hagyhatjuk ki)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#19) amdk7


amdk7
aktív tag

Köszike megnéztem.
Igen tanulságos volt, és most már egyálatalán nem bánom, hogy AMD melett döntöttem.
Azért nem gondolltam volna, hogy ilyen jó, egyes Intel konfogokhoz képest mondjuk egy 1600+ os CPU.
Csak már lenne meg az enyém!!! (1800+;]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#20) Egon válasza CsendPenge (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Tőlem... Csak hozzatok progit, én nem használni ilyeneket...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) MasTer válasza CsendPenge (#18) üzenetére


MasTer
tag

Van P4 is közöttük, és sztem azok rambusz rammal vannak megtámogatva, bár nem írták. Fair play

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#22) CsendPenge válasza MasTer (#21) üzenetére


CsendPenge
őstag

Látni kéne, úgy az igazi. Meg az igazságos.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) Den válasza amdk7 (#19) üzenetére


Den
veterán

Ha megvan a géped és neadj isten nagyon meleg lesz a proci a hőmérő progik szerint (már ha megnézed egyáltalán :) ), semmi pánik, ennek az asus lapnak a jellegzetessége hogy túl sokat mér, 1012-es bios megoldja a dolgot, de lehet hogy a tiedben már eleve ez lesz.

www.simson4t.hu

(#24) amdk7


amdk7
aktív tag

Ok, nem fogok aggódni.:))
Azért, mielőtt kiválaszt ottam ezt az alaplapot, kicsit utánaolvastam, és tisztában vagyok azzal, hogy fölémér a lap. De valószínü beflashelem a 1013-ast, mivel eddig még arra nem hallottam semmi rosszat.
Ja, és nem tudjátok véletlenül, hogy az AGP, ill. az első PCI slot közötti JP1 és JP2-es jumperek tényleg el vannak alapból állítva? Vagy ez csak egy-két ''egyedi'' eset? :DD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#25) MasTer


MasTer
tag

http://anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1685&p=7
Némi bizakodásra adnak okot ezek az eredmények a jövőbeli fejlesztésekkel kapcsolatban....

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#26) MasTer


MasTer
tag

http://www.tomshardware.hu/cpu/02q3/020826/p4_2800-13.html
Ez meg kissé letöri a lelkesedést

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#27) marcee válasza MasTer (#26) üzenetére


marcee
addikt

Ez csak annyit jelent, hogy 5-ös Max-szal kell nyomulni és nem az Intel optimalizált 4.26-tal.

Valamelyik tesztből az is kiderült, hogy amíg egyikre sem volt optimalizálva addig az AMD volt a király, az intelnek meg nagy a befolyása - tény, hogy az optim. majd 50% gyorsulást okozott -, de én jobban szeretnék olyan gépet, hogy ne kelljen arra várni megírják-e rá a programokat.

\m/

(#28) bLaCkDoGoNe válasza amdk7 (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

beleszólok, bár nem fogok tudni válaszolni a kérdésedre... :D

nekem is egy a7v333-mam van athlon XP2000+szal, es teljesen okés minden. a jumpereket, amikről kérdezel, én nem piszkáltam, asszem a jp1 és a jp2 is 1-2re van állítva, de ebben most nem vagyok biztos (mindenesetre mindkettő ugyanúgy van). nincs vele semmi baj.

annyit még tanácsolnék, hogy (bár nemtom milyen memóriát veszel), hogy biosban állítsd át a dram burst lenght-et az alapértelmezett 4-ről autora, ugyanis nálam a memtest86 a 4-es beállításnál az 5-ös tesztben rendszeresen hibásnak mutatta az 512Mb-s ddr333 samsung ramomat. átállítottam, és azóta tökéletesen megy minden.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Az az ATi kártya biztosan elég jó a 3DS Maxhoz? Miért nem egy Quadrósított nVidiótára voksoltál?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) CsendPenge válasza Den (#23) üzenetére


CsendPenge
őstag

Den! Nem tudod, az a7v266e-nél is megoldja a problémát az újabb bios?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#31) Den válasza CsendPenge (#30) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom sajnos.

www.simson4t.hu

(#32) MasTer válasza marcee (#27) üzenetére


MasTer
tag

Igen, de ha az 5-ös max-hoz is megjelenik Intel optimalizáció? AMD optimalizáció meg nem? Nekem is AMD-m van, és a következőkben is AMD-t szándékozok venni (majd sokára :))

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#33) amdk7


amdk7
aktív tag

Azért nem a Quadrosított NVidiára gondoltam, mert az nekem drága. És a 3DMaxot is csak hobbi szinten nyomom. Túl nagy dolgokkal nem kísérletezem egyelőre, de mire eljutok arra a szintre, hogy komolyabb kártya kellene, addigra valószínű, hogy lesz is.
A lényeg lényege, hogy nem a piacon lévő leggyorsabb alkatrészekből szerettem volna építkezni, hanem egy költséghatékony megoldásban gondolkodtam, aminek a teljesítménye elfogadható, és még egy darabig számomra megfelel!
Az megint egy szempont lehet, hogy most az xy fájlt 3.00perc alatt rendereli le a Max, de nekem az sem gond, ha 3.25-ig tart. Persze jobb, és kényelmesebb ha hamarabb végez, de ez nekem nem ér meg több 10.000 pénzt.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#34) MasTer válasza amdk7 (#33) üzenetére


MasTer
tag

Gyomromból beszélsz, farkastestvér :)

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#35) amdk7


amdk7
aktív tag

Na, új fejlemények! :)
Megvettem az AMD-s konfigot:
Asus A7V333 rev. 1.04
AMD Athlon XP 1800+
512MB 333Mhz RAM
ATI Radeon 8500LE 250/250
Titan D5TB
stb.
Mondanom sem kell, hogy minden tökéletesen megy rajta, a hiresztelésekkel ellentétben (lásd az indító hozzászólásaimat).
Még egy kérdésem lenne, miszerint 3DMark 2001SE lefuttatása után (nulla tuning, minden alapon, 1013-as BIOS, 8000pont 1024x768 32bit) a proci hőmérséklete 43fok, illetve a lap hőmérséklete 30-33fok. Szerintem ez így nem rossz! :(
És szerintetek?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#36) emvy válasza amdk7 (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

A 3DMark 2001 túl rövid szerintem, de ha alapban 40 fok körül van, akkor max felmegy 50-re, ki nem sz**ja le...

while (!sleep) sheep++;

(#37) amdk7


amdk7
aktív tag

Akkor ez most nekem jó, igaz?
És a lapnak nem sok a 30-33fok?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#38) emvy válasza amdk7 (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Figyusz, a nyák nem olvad el, az tuti, a félvezetők pedig 65-70 fokig rendesen működnek, a procinak azért nem jó, ha pl. 65-70 fokos, mert az csak a külsö hőmérséklete, attól belül lehet egy tranzisztor akár 90 is. Unokatestvéremnek van egy Voodoo2000-e, és - fogalmam sincs, hogy miért, rajta van a borda - az egész kártya olyan forró, hogy kézzel nem érinthető (60-70 fokos legalább). Az egész kártya. (!). És működik, bár nem örülünk neki hogy ilyen, érdekes módon fél év után lett csak ilyen meleg...

while (!sleep) sheep++;

(#39) Krix válasza amdk7 (#37) üzenetére


Krix
őstag

''És a lapnak nem sok a 30-33fok?''

:))

If it is not broken then don't fix it!

(#40) amdk7


amdk7
aktív tag

OKÉS! :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#41) MasTer válasza amdk7 (#35) üzenetére


MasTer
tag

Áruld már el, hogy fut-e a Max opengl megjelenítéssel win 2k alatt? És ha igen, akkor hogyan? Persze, csak ha van kedved...:))

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#42) amdk7 válasza MasTer (#41) üzenetére


amdk7
aktív tag

Sajna nem tudom, hogy hol kell beállítani, mert most nem otthol ülök, hanem dolgozok :))
De az tuti, hogy megy. :) De gondolom ezt te is tudtad!:DD :DD :DD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43) MasTer válasza amdk7 (#42) üzenetére


MasTer
tag

Én is dolgozok :)), de valahol a display properties panelen kell átállítani a software renderinget open gl driverre. Ez csak a megjelenítésre vonatkozik, a renderelés nem lesz tőle gyorsabb!

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#44) amdk7 válasza MasTer (#43) üzenetére


amdk7
aktív tag

Akkor passz! Most így hírtelen nem jut eszembe semmi :))
Ja! Nem tudsz, vagy tudtok valahol a neten 3DMax toturialokat?
Magyar nyelvü érdekelne inkább, mert azt könnyebb böngésznem. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#45) MasTer válasza amdk7 (#44) üzenetére


MasTer
tag

Nekem van kb 1 cd-nyi tutorial, igaz angolul-magyarul vegyesen. A magyar tutorialok elég kezdő szintüek. Nem mintha én nem kezdő lennék....:)

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#46) amdk7 válasza MasTer (#45) üzenetére


amdk7
aktív tag

Gondolom messze laksz tőlem mint atom. A netre meg nem tudod feltenni!
Amilyen formában vagyok :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#47) MasTer válasza amdk7 (#46) üzenetére


MasTer
tag

Budapest és egyelőre Wekerle. És van cd íróm is :)). De ha akarod elküldök pár linket 3d oldalakhoz:
http://www.fineart.sk/
http://www.webreference.com/3d/lesson72/part3.html
http://5d.sns.hu/forum.php
http://3d.sns.hu/
http://www.3dcafe.com/asp/default.asp

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#48) maddog


maddog
tag

nemely boltosrol csak annyit hogy amikor monitort akartam venni egy kis boltan az elado(nem fiatal) azt mondta hogy a 17collosak 800szor 600 felbontast birnak(ez iden volt!!!)
sot meg kb 3 eve mashol amikor egy haverom akart gepet venni a boltos ficko osszeallitott neki egy konfigot amiben 370es alaplap volt es amd processzor!!!!!!!
nemely boltban viszont tok jofej eladok vannak

(#49) Den válasza maddog (#48) üzenetére


Den
veterán

Az utolsó két mondatod töröltem, megelőzendő egy durva vitát. Legközeleb a véleményed próbáld meg kevésbé provokatívan megfogalmazni, mások minősítése nélkül.

Hitvitára egyébként az intel vs amd topic szolgál.

www.simson4t.hu

(#50) Sidaries


Sidaries
őstag

Kiváncsi lennék arra a két utolsó mondatra. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd vs. 3dstudiomax (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.