Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) gyiku válasza Foglalt név (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

maradhatott volna az elozo topik, csak a cimebol kellett volna kivenni az 5850/5870-et.

hüllő

(#22) cowboy_bebop válasza gyiku (#21) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ilyen is van: teljesen egyetértünk. :P :R

(#23) nkmedve válasza Abu85 (#18) üzenetére


nkmedve
őstag

Tehát ez akkor már hivatalos? :DDD

Az a 192 bit jól jönne bele, ami azt illeti.
Én arra tippelnék, hogy az 5770 800SP-vel jön, az 5750 pedig 640SP-vel. Esetleg az 5670 lesz a 640SP-s? Kétlem, hogy kissebb hiba esetén egy ilyen "közepes" méretű chipet dobnának teljesen.
Aztán, hogy mi hány utas lesz azt már találják ki maguktól. :P

(#24) cowboy_bebop válasza Abu85 (#18) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

768MB rammal? :P

[ Szerkesztve ]

(#25) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hát remélem, hogy nem csak egy rv790 átültetés lesz 40nm-re, 128bittel, mint ahogy eddig sejtettük a pletykákból. Mert hát ez igencsak kevés lenne a 150-200 dolláros kategóriába. Mondhatnám úgyis, hogy a kutya nem venné, hiszen teljesítményben talán elérné a HD4870-et (de ezt is csak akkor, ha megfelelően gyors GDDR5-öt raknak rá), árban viszont ez a 150-200 dodó olyan 40k-54k HUF-ot jelent, miközben egy HD4870-et már megkapsz 35k-ért, 1 gigásat 40k-ért. Ráadásul 150 dodóért a mégjobban megcsonkított HD5750 jönne, ami ugye még harmatosabb teljesítménnyel bírna (kb HD4770 szint csak 40k-ért :((( ).

Remélem, hogy a fenti eszmefuttatás nem jön be és kifőznek valamit AMD-ék. Szvsz úgy kéne játszaniuk a paraméterekkel, hogy még a kisebbik HD5750 is gyorsabb legyen egy picivel a HD4890-től (najó, legyenek azonos teljesítményűek), mert a HD4890 lassan lemegy 150$-ra. Nagyon remélem, hogy ezen kártyák debütálásáig nem sikerül kiszórni az összes HD4xxx kártyát, hiszen akkor megint ott vagyunk, hogy az AMD elkérhetne több pénzt a kisebb teljesítményért.

Na szóval jó lenne az a 192 bit. A 128 bit nagyon sovány. Igazából a HD57xx széria is jöhetne 256 bittel, de nem értem az AMD-t, hogy miért csak a HDx8xx szériák kiváltsága a 256bit. Aztán az SP-nek sem törvényszerű a 800sp, hiszen új chip lesz, nem egy rv870 csonkítás. TMU-ból meg ROP-ból is beletehetnének többet, mint amennyi az rv790-ben volt, bár azt tudom, hogy ezek száma függ a 192 bittől is, szóval valaki, aki nálam jártasabb a témában levezethetne pár lehetőséget erre a 192 bitre.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#26) gyiku válasza cowboy_bebop (#22) üzenetére


gyiku
nagyúr

fene sem érti :N

hüllő

(#27) gyiku


gyiku
nagyúr

(#28) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

(#29) gyiku válasza cowboy_bebop (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link] :P

hüllő

(#30) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Talán mégiscsak erősebb lesz a 5700-as széria a 4870-nél. :)
"Originally rumoured to a 800 SP / 128-bit memory chip - something I doubted - Anandtech now suggests it is going to be a 14 SIMD part. Which signifies specifications of 1120 SP / 56 TMU. A cutback from the 32 ROPs in Cypress is also expected - perhaps 24 ROPs. The memory interface may end up being 192-bit. A fair increase from the previously rumoured 800 SP / 128-bit." Link

[ Szerkesztve ]

(#31) cowboy_bebop válasza Hakuoro (#30) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Kijöhetne már valami végleges specifikáció így 3-4 héttel a megjelenés előtt. :U

(#32) nkmedve válasza Hakuoro (#30) üzenetére


nkmedve
őstag

Ha ez igaz akkor biztos befizetek egyre (5750 vagy 5770 még nem tudom). Ha nem akkor, esetleg majd valami nagyobb áresés után veszek 5770-et, vagy egyáltalán nem és elleszek a 4830-cal.

(#33) cowboy_bebop válasza nkmedve (#32) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ha ez tényleg így lesz, nekem sem fog kelleni 5850, jó lesz emberi áron egy 5770 is.

(#34) FragMaster válasza cowboy_bebop (#31) üzenetére


FragMaster
addikt

Miért, 5800 start előtt 3-4 héttel voltak végleges infók? ;)
Amúgy örülnék neki én is.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35) Ricco_hun válasza Hakuoro (#30) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Adja az ég, hogy igaz legyen az 1120 SP, az 56 TMU meg a 192 bit.

Bár szerintem nekem még a HD57xx széria is drága lesz. Én kiszállítássl együtt max 30-at tudok rákölteni egy vga-ra. Talán, talán egy HD5750 beficcen. A dx11 kell, főleg az AvP miatt.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#36) TomLion válasza cowboy_bebop (#28) üzenetére


TomLion
tag

Csak januárban... :(

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#39) gbors válasza Abu85 (#18) üzenetére


gbors
nagyúr

challenge-elem! :) ha DX11, akkor minek a 840 ALU mellé 24 ROP? ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) nkmedve


nkmedve
őstag

24 ROP szerintem valószinűbb mint a 16, és ugyanúgy inkább a több shader lenne a logikus. A 800 shadert és 16 ROP-ot aztán elsüthetik az 5600as szériában (részlegesen letiltott, de utólag feloldható Juniper chipekkel :D ) ha lesz olyan.
Annak idején a 4830-cal kapcsolatban is legtöbben 480 shadert és 192 bitet mondtak, aztán jött a kellemes meglepetés.
Sajnos biztosat még egy darabig nem fogunk tudni, hacsak Abu idő közben nem szivárogtat ki valami bennfentes infót. Szerintem itassuk le s akkor mindent megtudunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.