Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Most hozott ide a kereső. Van egy éves gépem, GB B85 HD3, GB 7790 OC 1 Gb, I54440, 8Gb Ram. Mióta megvan a gép, csinál olyat, hogy lekapcsol a monitor, és nem jön vissza. A gép megy, de fekete marad a képernyő. Van hogy a monitor led átvált ugyan, de akkor is fekete marad, bár a háttérvilágítás elindul. Ezenkívül néha nem megy el a gép alvó módba. Egy éve szívok vele, eddig ritkán jelentkezett, nem játszottam. Most játszom FC4-el, minden nap előjön a hiba, most jöttem rá hogy VGA hiba lehet. Eddig azt a tanácsot kaptam hogy táp hiba, illetve alaplap hibára gyanakodtam.
    Van megoldás, mert rohadtul idegesít... ? Eddig hetente egyszer jelentkezett, játék után szinte 100% hogy nem jön vissza a monitor.. Éjjel ment a torrent, reggelre ment ugyan a ventillátor a gépben, de semmire nem reagált a gép, csak a kikapcsoló gomb 4mp-es nyomására. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Az előző oldalon már kérdeztem, választ nem kaptam, gondolom mert nincs megoldás, azért megpróbálom mégegyszer.. :)
    GB 7790 OC kártya esetén a monitor lekapcsolódik, aztán hiába mozgatom az egeret, nem jön vissza. A gép megy természetesen. Ez a leggyakoribb hiba, a többi is hasonló, pl. alvó állapotból indítva sem indul el a monitor.
    Amikkel próbálkoztam: Legújabb alaplapi BIOS, AMD driverek (legújabb van fent). Sőt, a VGA kártya BIOS-át is lecseréltem, találtam a neten egy ugyanolyan verziószámú BIOSt mint az enyém, bitre akkora a méret, de tartalomra hasonlítattam és vannak eltérések. Megpróbáltam, ugyanaz a helyzet.
    Játékoknál teljesen stabil, ez a kis hiba van.
    1 éves múlt pár héttel a kártya szerintem garancia már biztos nincs, illetve nem is mindig produkálja a hibát.
    Van valami, amit megpróbálhatnék, vagy miután végigtoltam a FC4-et, dobjam ki a kártyát, és váltsak alaplapira..? :)
    Szerk: Esetleg találkoztam olyannal, hogy 7790 oc-re húztak 260x BIOSt. Ezt megpróbálni esetleg? Vagy eredeti nem oc órajelű BIOS-t..?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm!
    Természetesen az omega driver van fent, azzal is csinálja. Hol lehet kikapcsolni ezt a zero core dolgot?
    Semmiféle ilyen opciót nem találtam....:)
    Előkeresem a garipapírt, de azt hittem csak 1 év gari volt rá. PCX-es gép, ezzel a hibával cserélnék a VGA-t?
    Sajnos vásárláskor nem olvastam utána VGA fronton a dolgoknak, a Gigabyte alaplapok jól beváltak nálam, és az ismerősöknél is, úgy gondoltam grafikus kártyából is stabil holmit alkotnak. Egyébként a Far Cry 4 alapból High beállításokkal full HD felbontáson futott, gond nélkül. De egy év után ez a kezdetben apró hiba (monitor nem kapcsol vissza) dühítő tud lenni. :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés