Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) kisbalázs válasza gbors (#897) üzenetére


kisbalázs
tag

Köszi este megpróbálok utánnakeresni

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#902) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#903) Omli85 válasza Ciccuka (#902) üzenetére


Omli85
őstag

Megerősítem az új GPUZ jól mutatja nem unlockol shaders-t a 64-es bios. Ellenben viszont az alap órajelek emelésén kívül mint fentebb írtam egy hasznos dolog van a 64-es biosban a HBM feszültség.
A gyári 56-os biossal a maximum stabil HBM órajel 950MHz-volt bármit csináltam.
Tegnap éjszaka nem tudtam aludni így feltettem a 64-es léghűtéses biost ennek az előnye egyszer a TDP limit magasabb de ha undervoltolsz úgy is mindegy kb illetve, hogy a HBM feszültség magasabb így nagyobb órajel érhető el. Konkrétan nagyon nem kerestem meg a végét de jelenleg minden bencs hiba nélkül lefut 1000MHz-s HBM órajellel és 1600 körüli boost órajellel +50% power limittel 1080mV gpu feszültséggel.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#904) Omli85 válasza Omli85 (#903) üzenetére


Omli85
őstag

Sry dupla :)

RX Vega 56@64 air bios

GPU Clock default
GPU voltage 1080mV
HBM clock 1000MHz
HBM voltage default
+50% power limit

Fogyasztás videó Fire Strike Ultra

A gépben lévő "fogyasztók":
2db SSD
4db 3.5" HDD
1db DDC18w
11db 120-as ventilátor

A fogyasztásmérő a teljes gép fogyasztását méri.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#905) X Factor válasza Omli85 (#904) üzenetére


X Factor
addikt

Hang/zaj bár tudom h. relatÍv, de ha a temp limitet kitolod 85-re, akkor hogyan alakul?

Illetve ventik beállnak 2400-re, vagy az UV és a kitolt limit miatt megállnak 2000alatt?

Make things work

(#906) Omli85 válasza X Factor (#905) üzenetére


Omli85
őstag

Hát igazából mivel 4.5L folyadék kering a rendszerben és 2db 480-as radi van sorba kötve elég sokat kell mennie max terhelésen, hogy ne csak fél percre kapcsoljanak fel a ventik :DDD.

Közben azt hiszem megvan a 0/24-es üzemi beállítás.
Mehetnék fel 1700-ig GPU 1200mV mellet de a fogyasztás elszáll bőven 300W fölé GPUZ szerint szóval jó lesz ez nekem így is.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#907) Picco


Picco
addikt

ki-milyen progit hasznal OC/UV-re? kepek is johetnek, jo lesz kiindulasnak.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#908) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Más helyet nem tudtok ami olyan mint az OCUK árban? Vega 56-ra kellene

[ Szerkesztve ]

(#909) Picco válasza Franky2Ster (#908) üzenetére


Picco
addikt

nem tudok rola angliaba hogy mas ceg is arulna hasonlo aron sajnos.

a vega64 rohadtul fut! egy ora alatt 3-4 fokot tuti dobott a szobamon...igaz hogy jon a tel meg minden, de ez akkor is durva :W

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#910) -FreaK- válasza Picco (#909) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, az nem lehet. Itt többen is megmondták, hogy az nem számít, és érthetetlen, hogy miért érdekel bárkit is a fogyasztás... :U Volt aki konkrétan leírta, hogy az nem lehet hogy megemeli a szoba hőmérsékletét.

Ettől féltem amúgy. Nálam már a 970 is érezhetően melegíti a tetőtéri szobát, ez meg kétszer annyit fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#911) Raymond válasza -FreaK- (#910) üzenetére


Raymond
félisten

LOL, erre emlekszem mert nekem probaltak elmagyarazni :) Na akkor hagytam abba a diskurat mert nem volt sok ertelme tovabb folytatni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#912) Envo_ válasza -FreaK- (#910) üzenetére


Envo_
aktív tag

Nekem volt olyan nyáron hogy egész nap nonstop nyitva volt az ablak, délre nézett szoba, ment a kis gép, de a kinti és a benti más szobák hőmérsékleténél is mindig melegebb volt... :D engem nem zavart sosem a 40 fok sem

[ Szerkesztve ]

(#913) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Amúgy pontosan mikor kellene jönniük a costume daraboknak? :))

(#914) jerry311


jerry311
nagyúr

Itt Angliában inkább előnyös, hogy fűt. :DDD

(#915) M.T. válasza Picco (#909) üzenetére


M.T.
senior tag

Hasznald masodlagos biossal meg power saver modba, a fogyasztas leesik 220w ra kb. A teljesitmeny meg olyan 5-8% ot esik csak ami nem olyan veszes szerintem. Undervoltal is csokkentheted a fogyasztast, hotermelest.

[ Szerkesztve ]

(#916) -FreaK- válasza Raymond (#911) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, én meg nagyon felhúztam magam rajta, nagyon csúnyákat is tudtam volna írni, de aztán nyeltem egy nagyot és hagytam a fenébe én is.. :)
Most nyáron a nagy kánikulákban volt hogy két hétig nem ment a gépem, mert így is épp hogy csak tudtunk aludni a melegben. Ezen érezhetően tud rontani, ha játszok is a géppel. Na mindegy, biztos nem úgy működik a fizika, ahogy én azt tanultam meg elképzelem.. ;]

(#917) gbors válasza -FreaK- (#916) üzenetére


gbors
nagyúr

Kicsit off, de hozzuk le a földre a fűtés kérdését :)

Egy 50m2-es lakás normál (21-22 fok) fűtéséhez fűtési szezonban napi kb. 50kWh energia kell, ez (az egyszerűség kedvéért) folyamatos fűtőforrást feltételezve 2000W-os fűtési teljesítményt jelent. Ha a lakásba beteszel egy 400W-ot fogyasztó gépet, akkor nem nehéz belátni, hogy ennek hatása lesz a hőmérsékletre - ahogy egyébként a 300W-os gépnek is. Ezt az extra fűtőteljesítményt C fokokká konvertálni nem triviális, mert a gép leadott teljesítménye ismeretlen %-ban és terjedési függvény mentén fordítódik a teljes légtér fűtésére.
A szélsőség úgy fest, hogy a gép 0/24-ben megy, és a hatásfokra 100%-ot feltételezünk. Használva az 1C fok emelés - 5% extra energiaigény ökölszabályt, a 400W-os gép 4 fokkal, a 300W-os gép 3 fokkal növeli a lakás hőmérsékletét!

Ezek a számok nyilván elég pontatlanok, de egy dolgot le lehet venni belőlük - ha két VGA között van 100W fogyasztási különbség, akkor annak huzamos üzem mellett lesz érezhető hatása a szoba hőmérsékletében. Ha +1C nem is lesz, de +0.5C-t simán el tudok képzelni - a terjedés módja miatt a gép mikroklímájában ez a hatás jóval erősebb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#918) Picco válasza -FreaK- (#910) üzenetére


Picco
addikt

Nekem nem szamitana a fogyasztas ha nem futene a pici szobamat mint allat, a 3-4 fok az minden tulzas nelkul volt az elozo postomban, ez meg igy atgondolando...foleg hogy pont annyiba kerul a 1080-is. Raadasul most pont van a piacon 1080 blower 460-ert / AIO Innotol 515-ert, ami kesobb tuti jobban eladhato es az is kivezetne a hot a munkaallomasbol.

(#917) gbors Nem mindenkinek egy legteru az egesz lakas, nekem a haloban van a gep es ezt a 12nm-t, viszonylag alacsony belmagassag mellett olyen szepen kifuti hogy csak na. Afrikai lakotarsaimnak tudnam ajanlani akik nyaron is felcsavarjak a futest szemrebbenes nelkul. :W

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#919) gbors válasza Picco (#918) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért a teljes lakásra számoltam, mert egy szoba akkor sem zárt rendszer az extra fűtőteljesítmény szempontjából, ha becsukod az ajtót. Másfelől meg ilyen helyzetben nyilván megszorul melegebb levegő, a falakon keresztül meg lassabban oszlik szét. Ezért vittem el végül oda, hogy a különbséget érdemes nézni - ha a 290W-os kártya érezhetően fűt, akkor a 180W-os is fog. A kettő közötti 0.5-1 fok különbség szerintem kb. reális.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#920) mcg33 válasza Picco (#918) üzenetére


mcg33
újonc

Nálam ugyanez a helyzet de már egy 1070fe-7600k kombó is olyan forró volt hogy beledöglöttem. Ki is volt kapcsolva a gép egész nyáron. Mondjuk ha úgy nézzük akkor legalább nem a gép előtt vertem el azt az időt.:D

Szóval arra gondoltam hosszú kábelekkel vezetném el a gépet a szobából... 3 monitorral kicsit bajos de minden mást usb hubra lehet kötni a gép meg mondjuk -nálam- mehet asszony mellé a másik szobába, úgyis szereti a meleget.:D

[ Szerkesztve ]

(#921) oliba válasza gbors (#917) üzenetére


oliba
őstag

290 szarrá hajtva 1-2 óra játék után 20-ról 23 fok fölé fűtötte a kisszobámat. Jól számoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#922) #45185024 válasza Omli85 (#906) üzenetére


#45185024
törölt tag

A vizes 64 bioszt nem akarod felrakni ? Persze saját felelősségre ;)
Sapphire RX Vega 64 8 GB folyadékhűtés
2017-07-30 03:51:00 016.001.001.000.008734 (ez a legújabb)

Lehet a pénztárcákat készíteni:
CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM

Asus ROG Strix RX Vega 64 OC unboxing

CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM CUSTOM

[ Szerkesztve ]

(#923) TESCO-Zsömle válasza #45185024 (#922) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vizes BIOS nem jó, mert hiába magasabb a TDP-keret, alacsonyabb a megengedett hőmérséklet, hamarabb throtlingol.

Nem engedheti a vízhőfokot magasra, mert megfő a szivattyú.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#924) X Factor válasza #45185024 (#922) üzenetére


X Factor
addikt

Ajjjj, erre bedobsz egy unboxing videót, én meg már kezdtem örülni :)

Make things work

(#925) smc válasza #45185024 (#922) üzenetére


smc
addikt

Ezen már végleges bios van? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#926) Omli85 válasza #45185024 (#922) üzenetére


Omli85
őstag

Nézegettem de igazából főbb dolgokat tekintve három lényegesebb dologgal tér el.

Alap órajel:
Léggel 1630 MHz GPU - 945 HBM
Vizessel 1750 MHz - 945 HBM

Limit :
Léggel : 220W
Vizessel : 264 W.

És amit TESCO-Zsömle is említ a Temp limit ami
Léggel: 75 °C
Vizessel: 65 °C

Amúgy ha vizezve van a kártya igazából tökmindegy melyik bios van fent az alacsonyabb Temp limit nem fog számítani ha nem tolod túl a dolgot és normális a hűtés akkor nemigen fogja elérni ezt az értéket kb soha.

Minden másban kb egál ugyan azok a feszültségek HBM OC ugyanannyit tud a kitolt limittel a GPU-ból ki lehet többet facsarni de mint fentebb is írtam kiküldi a tetőn a fogyasztást de nem csak egy cserepet üt le hanem viszi az egész födémet :D. Engem ez sem zavar különösebben mondjuk mert a teljes gép fogyasztása falból számomra bőven oké kategória. Csak nem látom értelmét az ilyen mértékű többletfogyasztásnak. Bencselni tuti jó de amúgy szerintem felesleges.

1700MHz-t ezzel a biossal is ki tudom hajtani a GPU-ból de vízzel is a GPU Temp Hotspott elmegy 60°C fölé ami nem tetszik :D oké, hogy 105°C a limit de nem tudom egyelőre feleslegesnek tartom ilyen szinten kitaposni a kártyából mindent.

Persze nem mondom azt, hogy nem fogom majd esetleg kipróbálni a későbbiekben de egyelőre nem látom értelmét miért tenném.

Vizes biost 56-ra egyetlen esetben nagyon nem ajánlott amúgy tenni ha a gyári ref hűtővel megy a kártya mert a kitolt limittel és órajellel úgy beleáll a limit értékbe, hogy lekapcsol a kártya :D.

Én egyelőre azt kerestem ahol még nem száll el a fogyasztás és stabil a boost órajel ahoz elég a jelenlegi beállítás 1100mV gpu (1600+ boost stabilan) +50% power limit illetve 1100 MHz a HBM-en.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#927) TESCO-Zsömle válasza Omli85 (#926) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

65°C limit elég kemény még vizezve is. Nekem a 7970-es simán volt 60°C fölött, pedig böszme radiátor volt rajta.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#928) Omli85 válasza TESCO-Zsömle (#927) üzenetére


Omli85
őstag

Hát kérdés, hogy ez a limit melyik értékre vonatkozik?
Mert ha a GPU-ra akkor az 1700-on 1200mV-al is max 37 fok volt bencsek alatt.
Csak a GPU Hot spot érték ment be 60 fok fölé de annak elvileg a bios szerint 105 fok a limit értéke.

Szóval a 65 fok limit nem tudom mire vonatkozhat ha sima gpu érték akkor nem para fc blokkal nem lesz annyi.
A gyári vizes hűtésben azért elég kevés folyadék kering azért az nagyságrendekkel hamarabb elmelegszik mint egy custom rendszer ahol kicsit nagyobb a kör és több a folyadék szóval érthető a 65 fokos limit mert ott döglene a hűtés keményen.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#929) #45185024 válasza X Factor (#924) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az Unboxing Videó azért fontos mert magát a kártyát mutogathatják, de a dobozos terméket nem, ennek saját NDA-ja van ami egy héttel szokott lejárni kb a megjelenés előtt. Emiatt fontos az Unboxing, amúgy nem néz ki rosszul a kártya, semmi rosszat nem lehet róla mondani, csak azt hogy nem tudom az árát :)

Ami a 64-re flesselést illeti így hogy már van GPU-Z és a legfrissebb már helyesen mutatja tutira a shaderszámot így nincs vele gond. Az első tesztig volt kripi amíg a tesztelő se volt benne biztos hogy mit csinált...Végülis ha végignézzük mindent be tudnál állítani Te is csak a HBM órajele emelhető az viszont pont elég fontos lehet tehát aki húzni akarja annak van érelme flesselni.

Németeknél megint van 499 Euroért 64 úgyhogy ők is örülhetnek.

(#930) Omli85 válasza #45185024 (#929) üzenetére


Omli85
őstag

Már csak a HBM OC miatt is megérheti flashelni azért nem mindegy, hogy 800-on megy vagy 1100-on 950-et többnyire mennek az alap biossal is mondjuk. (persze ezt mindenki döntse el maga bevállalja e de van ugyebár 2 bios a vga-n nagy baj nem lehet) fizikailag meg ha a vágott gpu-tól eltekintünk kb totál egyformák a kártyák szóval se vrm se egyéb para nagyon nem lehet, hogy valami nem bírja ha tudod hűteni.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#931) TESCO-Zsömle válasza Omli85 (#928) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vízhőfok a para. Tipikus customnak nagyon ritkán lehez ilyen gondja, mert a proci miatt tartani kell a 40°C-os ökölszabályt, de AIO-ba elszaladhat a vízhőfok a kis radi végett. A legtöbb ilyen szivattyú pedig 60°C-ig bírja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#932) Omli85 válasza TESCO-Zsömle (#931) üzenetére


Omli85
őstag

Háéniserrőbeszélek :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#933) #85552128 válasza Omli85 (#926) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az nem limit akar lenni hanem célhőmérséklet. Ennek megfelelően fogja beállítani a ventikezelést, hogy 65 ill. 75 fok körül tartsa. Levegősnél ez azt fogja eredményezni, hogy hangosabb lesz a hűtés, mert nem tudja olyan hatékonyan 65 körül tartani mint a vízhűtő, de amúgy utólag állítható Wattmanból is, szóval ha csak ennyi a különbség akkor felrakható rá.

[ Szerkesztve ]

(#934) Omli85 válasza #85552128 (#933) üzenetére


Omli85
őstag

Jogos belekeveredtem a dolgokba javítanám is magam.

A vizes biosnak 75 fok temp limitje van a levegősnek 85 fok. A magyarázat ugyan az amit fentebb kitárgyaltunk, hogy vizesnél miért alacsonyabb. Elmelegszik, pumpa hiba stb elvileg ugyebár az sem igazán érhetné el a 75 fokot normál esetben. Ezért nem javasolt léghűtésesre ez a bios összességében vizesre mehet ha igény van a nagyobb power limitre.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#935) Armando_19 válasza Omli85 (#934) üzenetére


Armando_19
őstag

Szia.
Mivel tweakeled a kártyádat? Ez a wattman egy trágyadomb, vagy csak én vagyok hülye hozzá..
Előttem is kérdezte már valaki, de nem kapott választ ;]

(#936) ktg3 válasza Armando_19 (#935) üzenetére


ktg3
őstag

Wattmanben pár funkció nem működik. Feszt állítani nem lehet és direkt GPU frekit sem lehet állítani, csak a százalékos csúszka működik, ha minden igaz. HBM-et lehet húzni rendesen a csúszkával.

Ami működik, az is sokszor bugos, ha több mindent állítok egyszerre, akkor van hogy összezavarodik és tök mást csinál, vagy beakad valami. Pl. volt olyan amikor feltekertem a ventit maxra és nem tudtam visszaállítani csak restarttal.

(#937) beef


beef
őstag

Szeretném cserélni az RX480-am egy Vega56-ra, ezért összeszedtem, hogy mibe kerülne és mit nyernék vele:
A nettó árkülönbség 69% (úgy, hogy az RX480 drágább custom, a V56 meg ref, szállítással mindkettő).
A szállítás ront az arányon, de az a végösszeghez hozzátartozik, nélküle 59% lenne.
A teljesítmény különbség 1440p-n 41-45% (a 45%-ot azért írtam be, mivel csak RX580 teszteket találtam, igaz ekkora különbség nincs az "átnevezések" között).
Az RX480 3, a V56 2 év garanciás.
Fogyasztás (hőtermelés) mivel a V56 kifelé fúj, nem érdekel, főleg ahogy látom elég jól viseli ez is az UV-t.

A legnagyobb gondom az ár/teljesítmény aránya, ami nem nevezhető kedvezőnek. Főleg, hogy egész Európában 1 kereskedő tudja ezen az áron, ott is sorban állással.
Nem úgy tűnik, hogy fogják/akarják ennél olcsóbban adni.
Ha valaki tud valami okot/érvet amit kihagytam a megvétel javára, akkor ne tartsa magában :)

(#938) Armando_19 válasza ktg3 (#936) üzenetére


Armando_19
őstag

Jól van, megnyugodtam, akkor ezek szerint nem én vagyok a hülye láma. (vagy mind2-en dilettánsak vagyunk a dolgohoz :DDD )

(#939) ktg3 válasza Armando_19 (#938) üzenetére


ktg3
őstag

Csak péntek óta van nekem is ilyen karim. HBM-esből is ez az első. Wattmant is először használok. Szóval nincs kizárva, hogy mi vagyunk a helikopterek.

Elég sok videót meg cikket olvastam és onnan vettem ezeket az infokat, nomeg persze nekem sem működtek :B

[ Szerkesztve ]

(#940) Omli85


Omli85
őstag

No csak feltettem a vizes biost nem hagyott nyugodni a dolog :D totál default minden csak a HBM lett felhúzva 1100-ra illetve +50% power limit.
Hát szokták mondani autó tuningnál is ami megy az fogyaszt is :D
Falból 560-600W között :DDD

Armando_19 : Wattman az a pár dolog amit állítok ha finomhangolok az működik de baromira kellene már bele legalább egy menthető profil opció :).

Gpu fesz állítás működik HBM fesz biosban van lockolva egyelőre. HBM órajel csúszkával állítva tuti jó GPU órajel beírva és csúszkával is működik.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#941) ktg3 válasza Omli85 (#940) üzenetére


ktg3
őstag

Nekem se a GPU órajel sem a fesz nem működik. :(
Youtube videókban sem működik, ahol néztem.

(#942) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#931) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, elég kicsi a radi a ref vizeseken.
Kíváncsi vagyok mikor (és mennyiért) jelenik meg az első custom AIO, mondjuk legalább 240-es radival.

(#943) TESCO-Zsömle válasza jerry311 (#942) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam full alapon megy a vizes és nem hangos a cucc. Bár az is igaz, hogy nemigen tolok nagy GPU igényű dolgokat, de mikor poénból megtettem (Conan Exiles 1080p max), akkor se volt számottevően hangosabb.

Procit kéne végre belőni, csak még nem tettem meg. Eleinte azért, mert minek aníg nincs Vega, azóta meg azért, mert nem jutott rá idő. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#944) mpierre válasza jerry311 (#942) üzenetére


mpierre
veterán

Elég lenne egy sea hawk kiadás is....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#945) Omli85 válasza Omli85 (#940) üzenetére


Omli85
őstag

https://www.3dmark.com/fs/13593365

No minimum 30% power limit kell, hogy tartsa az 1700-as GPU órajel boostot a fogyasztás viszont a + durván 5%-ért brutális :D. 1600-as gpu órajellel 1100mV +50% power limit mellet elvan 450-500W között a gép falból. 1700 esetén kell a 1200mV + 30% power limit és többet van 600W felett mint alatta olyan 580-630W közé lőném be az átlagot.

A probléma az egészben hogy 630-as tápom van szóval +50%-os power limittel már tú máccs pówer és leold bencs alatt :DDD.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#946) #45997568 válasza Omli85 (#945) üzenetére


#45997568
törölt tag

Mi a kulonbseg a ket BIOS kozott teljesitmenyben?

(#947) Omli85 válasza #45997568 (#946) üzenetére


Omli85
őstag

https://www.3dmark.com/compare/fs/13593365/fs/13573402

GPU órajelből jön a különbség a HBM mindkét esetben max 1100MHz felette nem stabil egyik biossal sem.

Viszont falból mérve majd 200W fogyasztáskülönbség van 1600 és 1700-as gpu órajel között.
Szóval maradtam a 64 Air biosnál némi undervoltal kevesebb macera és egyelőre bőven elég a teljesítmény a teljes gép meg elvan 450-500W között bencsek alatt.

Akit esetleg érdekel Buildzoid most tett fel egy vidit : Actually Hardcore "Undervolting" AMD RX VEGA

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#948) #45997568 válasza Omli85 (#947) üzenetére


#45997568
törölt tag

Koszi :R

(#949) ktg3 válasza Omli85 (#947) üzenetére


ktg3
őstag

Na ebbena videóban elmondja, hogy miért nem működött nekem a beírt GPU core clock. Ha P6 és P7 állapotot ugyanarra állítod, akkor beragad P5-be:DDD. Epic driver fail.

(#950) Omli85 válasza ktg3 (#949) üzenetére


Omli85
őstag

Plusz a memória feszültség sem az aminek gondolná az ember :)

(#948) rupsz: Hát igazán nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.