Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) -Solt- válasza 4264adam (#49) üzenetére


-Solt-
veterán

Hosszútávon a 60% körüli terhelés az optimális a tápok esetében... itt a leghatékonyabbak is ha emlékeim nem csalnak.

www.smart-bus.hu

(#52) 4264adam


4264adam
veterán

és -Solt-

Igen igazatok van, lehet nem árt növelni mert te meg tudod ahol találkozol velem ott alap órajelen nincs semmi közös hardver :D

Amúgy is az Ipon kisebb részletfizetését alkalmaznám, egy nagyobb táp is bele fér a mostani 1 évest meg vihetik használtan, így meglesz a tartalék is

Amint nézem 20-ért már lehet jó típusú 700-at is találni :D

[ Szerkesztve ]

(#53) #45185024


#45185024
törölt tag

Annyit kérhetnék hogy Délután háromig a szivárogtatásokat a találgatós topicba tegyétek
Hogy elkülönüljenek a találgatások és ide csak a valós fake mentes tesztek kerüljenek.
Köszi. Én már pakolom oda, egyelőre még vannak ellentétes adatok....

(#54) BReal


BReal
addikt

Közben fotók kerültek ki egy másik referencia, de 3 ventis Vegáról, kisebb NYÁK-kal. Képek itt.

(#55) BReal


BReal
addikt

Az első teszt (nem tudom hogy került ki NDA előtt) a Vega64-ről.

(#56) #45185024 válasza BReal (#54) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az ⁵⁶ -ban nincs semmi meglepo nézd csak igy nézett ki a Fury XFX és a Sapphire ugyanezt csinálják meg ugy látszik refnek
A teszt még a reggeli amit leblokkolt AMD ha igaz a Battlefield nagyon szép a fogyasztásra meg oda kell figyelni de várjunk meg hivatalos teszteket
Linus Nexus TechpowerUp
Videocards ki szokta irni az osszes teszt linkjét és frissiti egy helyre na az nagyon fontos oldal lesz

[ Szerkesztve ]

(#57) Envo_ válasza #45185024 (#56) üzenetére


Envo_
aktív tag

nem követem 6 éve kb a radeont- ezek az XFX-ek melyik szegmensbe tartoznak a hulladék és a minőségi között?

[ Szerkesztve ]

(#58) BReal válasza Envo_ (#57) üzenetére


BReal
addikt

RX480-nál talán a legjobb volt. De legrosszabb esetben is 1. helyen az MSI-vel. Korábbi szériákról nem tudok nyilatkozni, de talán itthon nem is voltak kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#59) Envo_ válasza BReal (#58) üzenetére


Envo_
aktív tag

hmm akkor egy 56-ost lehet majd kinézek belőle, főleg msi-re fáj a fogam, de majd meglátjuk, köszi

(#60) Tyrel


Tyrel
őstag

(#61) #45185024 válasza Tyrel (#60) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez az. ez a legfontosabb oldal ever :) ezt frissítik így folyamatosan több lesz
Jó olvasgatást ! Hát én szerintem mind elolvasom sorba :)

[ Szerkesztve ]

(#62) #35434496


#35434496
törölt tag

(#63) JackeL


JackeL
tag

Nem tudom ki, hogy van vele, de szerintem a Vega 56, ha ilyen áron lesz, akkor jóra sikeredett, a 64 meg nem is tudom minek van...

(#64) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

(#65) BReal


BReal
addikt

Gyorsan átlapoztam pár tesztet. A Vega56 veri a 1070-et úgy, hogy referencia hűtéseket nézve a +70W ellenére picit hűvösebb a Vega. Igaz, hangosabb nála! A Vega64 is nagyon közel van a 1080-hoz. Ha az NV nem csökkent árakat, akkor a 1070-nel szemben a Vega56 jó választás, Vega64 és 1080 viszonylatban csak akkor lesz jó vétel a Vega64, ha nem Limited Edition árban lesz kapható. Sync monitorral jó választás mindkettő, de a Vega56 mindenképp jobb.

(#66) -Solt- válasza #35434496 (#62) üzenetére


-Solt-
veterán

Vegyesek az érzéseim... a fogyasztása horror az 1080-hoz viszonyítva, viszont játékélményt tekintve FreeSync-l még így is jó alternatívája, feltéve ha azonos áron (vagy olcsóbban) lesz a polcokon. Ráadásul a véleményem szerint ebben még van egy jó 15-25% plusz potenciál, ha az realizálódik, akkor az 1080Ti-hez viszonyítva már ár/érték arányban jobb választás lehet.

Ami csalódás nekem az a 4K-s teljesítménye... 1080p-n közelebb van a Ti-hez mint 4K-n. :(

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#67) Tyrel válasza BReal (#65) üzenetére


Tyrel
őstag

Az 56-os nekem is bejön első blikkre, már csak a hazai áraira leszek kíváncsi... mondjuk az még egy hónap mire kiderül, ha nem 2... :(

De amúgy ha hozzávesszük / elhisszük hogy ezeket az eredményeket még egy épphogy zárszóra elkészült, foghíjas driverrel érték el a Vegák akkor ez karácsony környékén akár még egy tök jó kártya is lehet, addigra az ára is beáll meg a teljesítménye is.

Nem mondom hogy megváltották a világot, de amilyen károgás volt itt a fórumon én sokkal rosszabbra számítottam... Nincs ezekkel semmi baj, csak az árakat lőjék be jól. :U

Mondjuk ha válaszul a 1070 ára megy lejjebb nekem az is megfelel... :B

Turenkarn

(#68) sakal83 válasza Tyrel (#67) üzenetére


sakal83
addikt

"akkor ez karácsony környékén akár még egy tök jó kártya is lehet"

Ez aranyos volt :B

A kártya nem rossz, de az Nvidiához képest elkésett ez a teljesítmény, lépéselőnyben vannak, de nagyon.

Az árakon fog múlni, hogy milyen vétel lesz, ha nem mennek 1070/1080 alá, akkor sajnos nem az igazi, akkor meg annyira sem, ha lép az Nvidia egyet

(#69) #35434496 válasza -Solt- (#66) üzenetére


#35434496
törölt tag

Sajnálom srácok de én így biztosan kihagyom az rx vega 64-et. :(

(#70) Apucy01


Apucy01
őstag

csak egyre válaszoljatok őszintén!

Miért vártok rögtön ma világraszólló dolgot a vega tól? van még ideje és kell még pár driver is mire oké lesz! az NV mióta is győri ezt a magot ami az 1080 és 1080 ti ben van?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#71) Petykemano válasza BReal (#65) üzenetére


Petykemano
veterán

Én a V56-tal se vagyok elégedett. mondhatni: akiilyen teljesítményre vágyott, már megvette 1070 formájában.
Aki 2+ évre tervez, annak persze mindenképp jobb ma egy V56-ot venni, mint 1070-et. Talán még a magasabb fogyasztás ellenére is.

Ezzel együtt látni kell, hogy a TPU teszt alapján a vega11- szerény 0-22%-os teljesítménynövekményt hozhat a polarishoz képest.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#72) Envo_ válasza Petykemano (#71) üzenetére


Envo_
aktív tag

"akiilyen teljesítményre vágyott, már megvette 1070 formájában."

you wot m8? ez zéró érv már megbocsáss.

(#73) sakal83 válasza Envo_ (#72) üzenetére


sakal83
addikt

miért is zéró érv? :F

(#74) -Solt- válasza #35434496 (#69) üzenetére


-Solt-
veterán

Én még kivárom az árazását...

www.smart-bus.hu

(#75) JackeL válasza -Solt- (#74) üzenetére


JackeL
tag

OCUK-n 160ezerre jött ki a léghűtéses Vega 64.

(#76) Franklin válasza Apucy01 (#70) üzenetére


Franklin
addikt

A 1080 már a megjelenésekor világraszóló volt, természetes, hogy a Vegától is ezt várták sokan.

(#77) smc


smc
addikt

Undervolt

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#78) Tyrel válasza Petykemano (#71) üzenetére


Tyrel
őstag

Én egy jó ideje 1070 teljesítményre vágyom és nem vettem meg mégsem azt a kártyát, egyrészt mert túlárazottnak tartom (ezért is írtam hogy nagyon kíváncsi leszek a Vega56 hazai árazására), másrészt mert csak legvégső esetben volnék hajlandó elviselni a G-Sync-nek a felárát, és a kevés csatlakozóját...

A Vega56 fogyasztása meg így 390 tulajként tökre nem hat meg, innen nézve pedig számomra jó vétel lesz / lehet, tényleg csak az ár a kérdéses...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#79) Erdei88 válasza JackeL (#75) üzenetére


Erdei88
veterán

Jó az 185-nek is

(#80) JackeL válasza Erdei88 (#79) üzenetére


JackeL
tag

335 a font középárfolyama, 450+27 volt, azaz 477*335=159 795Ft.
Milyen 185-ről beszélsz? :U

(#81) Petykemano válasza Envo_ (#72) üzenetére


Petykemano
veterán

az előbbi táblázatból:
1070: 90%, MSRP: $349
V56: 92%, MSRP: $399

Ez nem jelent előrelépést, konkurálást perf/$-ban
(Persze ha valaki kifejezetten AMD színben szerette volna ezt a teljesítményt, annak eljött pillanat.)
De aki ma akarja ezt a teljesítményt megvenni, az inkább a V56-ot vegye, mert időtállóbb lesz, mint az életciklusa vége felé közelítő 1070

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#82) BReal válasza Tyrel (#67) üzenetére


BReal
addikt

Az RX 480 nagyjából 10%-ot gyorsult fél év alatt, szóval néhány hónappal később ez a Vegaknál sem kizárt. És ugye a HBCC drivereknél (ami hónapok múlva várható) beszélnek +100% minimum, +50% átlag fps-ekről. Ezt őszintén szólva a nevetséges kategóriába sorolom, de legyen igazuk.

(#71) Petykemano: Nem mindenki váltott 1070-re, elhiheted. :) Arról nem beszélve, hogy a sok tízezer (netán 100e) Ft-tal olcsóbb Sync monitorokkal már jelenleg is sokkal jobb vételnek tűnik a 1070-nél. Sima monitornál csak a kártya árazásától függ a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#83) #45185024


#45185024
törölt tag

Jönnek a BUNDLE-k (csomag)

https://cdn.videocardz.com/1/2017/08/XFX-Radeon-RX-Vega-64-8GB-Graphics-Price.png

OCUK ÁRAK

NA AZT NÉZD MEG :

*LAUNCH PRICE £449*

[ Szerkesztve ]

(#84) Erdei88 válasza JackeL (#80) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol 450? Erre gondolsz?

(#85) Envo_ válasza sakal83 (#73) üzenetére


Envo_
aktív tag

A kettő közül kell választani, és venni a jobbat, nem pedig az egyiken állva áttérni a másikra, mert eleve ugyanaz a kategória. Miért cserélne bárki is ugyanolyan kategóriára? Logikátlan.

Ha van nálam egy termék (már megvettem) és kapható egy másik márkából ugyanaz a kategória, akkor nem az a lényeg, hogy megéri-e nekem arra cserélni, hanem, hogyha nem vettem VOLNA meg, akkor megérte-e VOLNA a másikat.

(#81) Petykemano

Erről van szó, ezt akartam mondani, a választás lehetősége és mérlegelése nulláról számít csak, mikor még egyik termék sincs a kezemben, de akarnék egyet a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#86) JackeL válasza Erdei88 (#84) üzenetére


JackeL
tag

https://www.overclockers.co.uk/sapphire-radeon-rx-vega-64-8gb-hbm2-pci-express-graphics-card-21275-02-20g-gx-387-sp.html

Erre gondoltam, ott van, hogy launch price 449, ami annyi is volt, de ref hűtőset nem veszek, pedig simán megtudtam volna venni még volt 10+ darab mikor a fizetésnél voltam.

(#87) r92king


r92king
tag

Aki erre várt és nem vett NVIDIA kártyát még tavaszzal, a bányász mizéria előtt az rosszul járt, vagy csak nagyon türelmes ember és szeret várakozni :D Driverekkel javulni fog még a teljesítmény, de arra megint várni kell :DD Kiváncsi vagyok mennyibe fáj AMDnek ez a kártya legyártása, a HMB2 csöpett megdobja. Egyébként lehet kapni külön is a karikat vagy csak szeptemberben lesz bundle nélküli opció?(Újabb várakozás :W )

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#88) Erdei88 válasza JackeL (#86) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem itt 549-et mutat :F

(#89) sakal83 válasza Envo_ (#85) üzenetére


sakal83
addikt

Leegyszerűsítem.

Van, aki elkölt 135k-t egy vga-ra, van aki nem (pl.: csak 75k-t). Aki 135k-ért akar venni, már -nagyrészt elköltötte 1070 teljesítményre.

Új 135k-s belépő vásárló kevés. Ők most választhatnak, de marginális célcsoport. Célcsoport lehetne az, ha 75k-s célcsoportot akarnák elérni, de ahhoz jó árban kellene adni.

Elkésett termék ekkora teljesítménnyel felsőkategóriás árszegmensben.

Ezt vagy belátod, vagy nem. nekem tökmindegy.

Kiadták a 480-at a 1060 ellen vagy fordítva. a 1070/1080 lemaradt a termékskáláról. Erre most egy év múlva kiadják feltehetőleg annyiért, mint egy éve kellett volna.

Igazi siker akkor lenne, ha 100k-ért adnák az 56-ot.

Az Nvidia így egy új termékkel kiütheti az AMD-t sajnos, vagy nekünk ennél is rosszabb, hogy árszintet ugrunk, és eljön a 130k-s középkategóriás vgak kora...

(#90) Jacek


Jacek
veterán

Nem rosszak az arak 155e svedben a leghuteses Vega 64 es itt 25% az afa

(#91) HaZsolt


HaZsolt
őstag

PH-s cikk mikor lesz kint?

(#92) BReal válasza sakal83 (#89) üzenetére


BReal
addikt

De vannak (feltételezem nem kevés) olyan is, akinek pl. egy R9 290, vagy egy GTX 980 van a gépében még. Mert annak miért kellett volna feltétlenül cserélnie eddig. Na, számukra jó hír, hogy most lehet választani.

(#90) Jacek: Tudnál adni egy linket? Csak hogy lássuk a 1070-hez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#93) Envo_ válasza sakal83 (#89) üzenetére


Envo_
aktív tag

"Aki 135k-ért akar venni, már -nagyrészt elköltötte 1070 teljesítményre."

Erre egyszerűen nem tudok reagálni. Szóval ha kijön egy új Ford Fiesta akkor azz nem fogja senki sem megvenni, mert aki kocsit akart az már megvette tavaly az Opel Corsa-t? Ennek annyira zéró értelme van, csak pislogok.

[ Szerkesztve ]

(#94) Omli85 válasza BReal (#92) üzenetére


Omli85
őstag

390-et tervezem váltani már csak egy értelmes árazás kell ami idehaza valószínű nem lesz :/..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#95) JackeL válasza Erdei88 (#88) üzenetére


JackeL
tag

Launch Price

És ennyiért is volt, csak hamar elfogyott.

(#96) Nagynozi válasza BReal (#92) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Szerintem sakal83 azokról beszél, akik az elmúlt 1 évben már vágytak 1070/1080 teljesítményre. Nem mindenki vett ekkora kártyát, de én se tudtam ellenállni fél éve 125k-ért egy GTX1070-nek újonnan 3 év garival. Ha vártam volna, most 160-nál olcsóbban 1070-et nem kaphatnék és ha a Vega56 135k lesz "csak", akkor is jobban jártam.

(#97) Erdei88 válasza JackeL (#95) üzenetére


Erdei88
veterán

:R
Az bizony jó ár volt érte :K

(#98) M@trixfan válasza r92king (#87) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ebben a bányászos dologban nagyon igazad van. Mielőtt elutaztam megvehettem volna nyugodtan az ősöreg Core 2 Duo PC-mbe, vagy a hasonló korú, de imádott MacPro-mba és jobban jártam volna anyagilag. Hirtelen azt sem tudtam mi történt a piacon mikor itthon ránéztem.

Amúgy csak erre reflektál a posztom, Vegával kapcsolatban semmi véleményem nincs még. Most kezdek majd délután olvasni. Örülök, hogy kijött :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#99) JackeL válasza Erdei88 (#97) üzenetére


JackeL
tag

Legyen ilyen launch price amikor jönnek a customok, gondolkozni biztosan nem fogok csak ütni a rendelés gombot, mint egy hülyegyerek :C

(#100) Yany


Yany
addikt

Anadtech cikkben:

"Update: As of 10am ET, Newegg's entire allocation of Vega 64 cards has sold through. This includes the stand-alone cards and the bundled cards. Indications are that Newegg's stock of cards sold through in under 15 minutes."

Hogy őszinte legyek nem értem. Vagy iszonyat gyenge megint a kínálati mennyiség, vagy nagyon jó áron kellett menjenek. Ez utóbbinak ellentmond a weboldal... szóval WTF?

Mindeközben német Amazonon még nyoma sincs az RX Vegáknak.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.