Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) #85552128 válasza BReal (#150) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ott van a performance summary TPU-n, nem kell túlbonyolítani. Vega 64 és GTX 1080 között 2-4 %-os a különbség felbontástól és kártyától függően, ami semmi, gyakorlatilag egy szinten vannak.

A custom teszteknél még alakulhat a dolog, mert szinte biztos, hogy mindkét kártyát visszafogja a blower, de jelenleg ref-ref. összehasonlításnál nincs lényeges teljesítménykülönbség a 64 és 1080 között.

[ Szerkesztve ]

(#152) BReal válasza Apucy01 (#146) üzenetére


BReal
addikt

Pl. ha azonos helyen nézünk egy CPU+lap kombót, Giga K7 68000 + Ryzen 1700X 107000 (boltot nem írom de könnyen lehet csekkolni), akkor az együttes 175e Ft-os ár helyett jó esetben azt 145e körül lehet majd megkapni Radeon Packban. Na de egyelőre jöjjenek a magyar webshopokba is... :D

[ Szerkesztve ]

(#153) #45185024


#45185024
törölt tag

PCB elemzés
Az IR35217 feszültségvezérlő új kialakításnak tűnik az RX Vega számára. Hat PWM fázisjelet táplál be hat IR 3598 fázisú kétcsatornába, amelyek a PCB hátoldalán találhatók. Ez a hat chip most tizenkét teljesítményfázist vezet, mindegyik egy IR6894-ből és egy IR6211-ből áll. A HBM2 memória chipeket a Samsung készítette. Két köteg látható, amelyek összesen 8 GB memória kapacitást adnak. Ha jobban szemügyre vesszük a fenti képet, észre fogod venni, hogy a GPU és a memória chip közötti hely tiszta / szürke anyaggal van feltöltve. Ez ellentétben áll a Radeon RX 56 GPU-val a másik felülvizsgálatunkból, amely üres helyet foglal el itt, mint láttuk az R9 Fury X-en. E különbségek lehetnek a "made in Taiwan" nyomtatás a Vega 64 GPU-n , míg a Vega 56 "koreai" GPU-t használ.

[ Szerkesztve ]

(#154) Petykemano


Petykemano
veterán

"

Initial overclocking results

I'm not going to include a complete chart of overclocking results for RX Vega right now, mostly because I don't have them. I did some preliminary testing, and things are far more interesting on the Vega 56 card, as you'd expect. Simply raising the HBM2 clockspeed to 930MHz base (close to the same as the Vega 64's 945MHz) and cranking the power limit to 50 percent improved performance to where Vega 56 is effectively tied with Vega 64. Going further, I toyed with the percentage overclock slider and managed to push it up 20 percent higher. In both cases, system power draw while gaming basically matched the Vega 64—480W at the outlet.

Advertisement
Here's the weird thing: in limited testing, all that added clockspeed did very little for performance. And yes, the clockspeed did go up (along with power draw), as Radeon Settings showed sustained clockspeeds of around 1900MHz. But again, this is only limited testing
"

pcper

Memory bandwidth bottleneck?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#155) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Tudja valaki ,hogy itthon mikortól kapható?

(#156) BReal válasza Franky2Ster (#155) üzenetére


BReal
addikt

Unboxing embargo lift on Saturday, August 12, 11AM EDT: AMD permits unboxing photos or videos only.
Performance embargo lift for Vega 56 on August 14, 9AM EDT.
RX Vega 64 already in hands of some reviewers, with unboxing embargo lift on Saturday, August 12, 11AM EDT.
RX Vega 64 performance embargo lift on August 14, 9AM EDT.
Vega 56 launches on 8/28.

(#157) M.T. válasza JackeL (#95) üzenetére


M.T.
senior tag

Én ennyiért vette de amint visszaigazolták a megrendelésemet már low stock volt 10 perccel később meg már out of stock...

(#158) ffodi válasza #45185024 (#153) üzenetére


ffodi
veterán

Ez a fordítás (legalábbis az eleje) elég szakmaiatlanra sikeredett....

"Az IR35217 típusú feszültségszabályozóval megvalósított tápkör egy újfajta megoldásnak tűnik az RX Vega-n. Az IC 6 PWM fázisjele hat darab IR3598 fáziskettőzőt hajt meg, melyek a NYÁK hátoldalán találhatók. Ezek a chipek ezután összesen 12 (teljesítmény)fázist hoznak létre, mely fázisok 1-1 IR6894-ből és IR6211-ből állnak."

Ez a tápkör teljesen jónak tűnik, és egyébkánt semmi extra. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#159) #45185024 válasza ffodi (#158) üzenetére


#45185024
törölt tag

Adom amit mondasz de az volt a lényeg hogy a Vega 56-ot és a Vega 64-et máshol más körülmények között gyártják, (aminek lehet az oka a nagyobb szivárgás (a többit akár le is törölhettem volna igazad van...)

[ Szerkesztve ]

(#160) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Érdekes ábra a redditről:

Ez talán még a driverben letiltott dolgoknak köszönhető?

(#161) #45185024 válasza .Ishi. (#160) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez pont az a rajz amiben a körtét az almával hasonlít,
egyikben egy shader eltérés van a másikban meg nincs, abban van igaza a rajznak hogy a 27% az tényleg kevés és eljutunk a #130 as kommenthez.

[ Szerkesztve ]

(#162) #85552128 válasza #45185024 (#161) üzenetére


#85552128
törölt tag

A rajznak annyi volt a célja, hogy megmutassa mire volt képes az AMD 2 év és megannyi más dologgal és milyen hasonló ugrást csinált az nVidia mindössze egy generáción belül.
Berajzolhattam volna a GTX 980 Ti vs 1080 Ti +80%-át is, az tényleg a 2 évet és az utolsó csúcsmodellt öleli fel mindkét gyártónál csak nem az volt a cél, hanem a 30%. Mondjuk az AMD-re az sem vetne jó fényt szóval mindegy.
A vegának a 1080 Ti nyakán kéne lennie ilyen specifikációkkal, az általad linkelt újításokkal meg magabiztosan előtte.

A rajz mellett eleve volt egy kérdés hogy akkor miért nincs ez így ? :F Hardveresen elvileg minden adott lenne, a szoftver meg biztos javít valamennyit, de elég nagy a hézag még így is....

[ Szerkesztve ]

(#163) Ijk válasza .Ishi. (#160) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak éppen az AMD új architektúra az NV ugyanaz. 2 év múlva gyorsabb lesz a Vega mint az 1080Ti, csak éppen senkit nem érdekel majd mert addigra minden 1080Ti helyett már Volta lesz a gépekben. Ugyan az lesz mint a Fury-val.
Annyi előnye lesz az AMD-nek hogy a Vega kicsit lassabban avul el mint a Polaris.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#164) simlisgumis


simlisgumis
tag

Hello hello! Egy gyors kérdés? Milyen most a cf támogatás? Mind driver mind játékok terén? Vegára vártam de nem igazán győzött meg a nagy vega! De a kicsi meglepi lett,gondoltam abból kettő. Régebben csak cf et csináltam ,de egy idő után sok volt a nyűg! most mi a helyzet?

(#165) BReal válasza #85552128 (#162) üzenetére


BReal
addikt

Ez van, ennyit tud az AMD ilyen financiális háttérrel, miközben másik területen is fenn kell tartsa magát, ahol épp most alkotott nagyot. Talán a következő vagy az azt követő generáció majd hasonlóan sikerül a GPU részlegen is. Most ez van, ezt kell szeretni (vagy nem szeretni). De teljesen fölösleges x cég ennyivel y cég amannyival növelte az adott termékhez képest a teljesítményt magyarázatokat beleadni, amikor pontosan tudja mindenki, mennyivel több pénzt tud fejlesztésre költeni az NV. Most annyit ért el az AMD, hogy azonos áron azonos teljesítményt kínálnak rosszabb fogyasztás/teljesítmény mutatók mellett. Pozitívumként viszont Sync-es monitorban gondolkodóknak sokkal jobb választás a Vega, ráadásul a Packok bevezetése nagyon jó ötlet volt (szerintem ki kéne terjeszteni az 1600-as CPU-kra is, illetve az összes X370-es lapra), akinek meg teljesítmény/fogyasztás fétise van, az úgyis marad NV vonalon. A nálunk népszerű teljesítményű VGA szegments betakarták a Vegákkal.

(#164) simlisgumis: Ezt lesd meg.

[ Szerkesztve ]

(#166) Hajdi válasza BReal (#165) üzenetére


Hajdi
senior tag

Lesz még egy pakk, amiben az 56-os Vega kap helyet, /Red Pack/ gondolom a nem 8 magos procik társaságában, szóval lehet majd válogatni. Viszont limitált ideig lesznek csak pakkok :(

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#167) BReal válasza Hajdi (#166) üzenetére


BReal
addikt

Dede. CPU-kból csak az 1700X/1800X, alaplapból pedig csak az ASUS Crosshair, az MSI Titanium és a Giga K7 szerepel. A limitált idő elkerülte a figyelmemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#169) Raysen623


Raysen623
addikt

Itt 25 játékban tesztelik az RX Vega 56-ot GTX1070 Founderrel (+1080 és FuryX). Ha már volt, akkor bocsesz.

Van még mit optimalizálni a driverrel. :DDD Mindenesetre úgy tűnik az RX Vega 64 be fogja érni a 1080-at és kicsit jobb is lesz. Majd elválik...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#170) #45185024


#45185024
törölt tag

Na ki találja ki hogy ez milyen kártya ?
Eltévesztettem volna a szobát ? Aki frontierre tippelt az téves LINK

[ Szerkesztve ]

(#171) bozont


bozont
veterán

Azt kaptam amit vártam, de nem azt amit szerettem volna. Az nem volt kérdés, hogy meglesz az 1070/1080 teljesítménye (muszáj volt hogy meglegyen legalább az). De jó lett volna ha az 1080Ti ellen is jön valami.
A Vega 64 fogyasztása eléggé elszállt, az 56 már korrekt. De ezen a téren még mindig nincs nagy előrelépés.
Az sem volt meglepetés sajnos, hogy szoftveresen még béta a megjelenéskor, leszokhatnának erről. :(
Értem én hogy a jóval kisebb tőke ellenére több fronton is kell küzdeni, de elég sokat késett ahhoz a Vega hogy a driver is rendben legyen.
Majd a custom kártyákra leszek igazán kíváncsi, mit alkotnak. De a Vega 56 elég jó vételnek tűnik, feltéve ha a bányászok miatt nem száll el az ára (meg a készlet :) ). Főleg hogy tuningban mit hoz majd.

(#172) -Solt- válasza #45185024 (#170) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez mitől Aqua pack?

www.smart-bus.hu

(#173) Televan74


Televan74
nagyúr

Engem egy jól hűtött custom Vega 56 érdekelne,remélem karácsonyra már lesz belőlük választék. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#174) #45185024


#45185024
törölt tag

ITT van a teljes OCUK EPIC BUNDLES csomagakció
Még mindig bene van a 449 dolláros ajánlat !!
Azt írja de majd elolvassátok hogy AMD csökkentette a készleteket hogy ide kerüljön.
Vizes Vega van £638.99 benne a két játékkal... Mondom Rupsznak :)
Ha jól értelmezem a LAUNCH PRICE £449 is megkapja a 2 játékot ??? :D
Akkor 160 ezerből 30 , 130 a 64es ??? :)

[ Szerkesztve ]

(#175) M.T. válasza bozont (#171) üzenetére


M.T.
senior tag

A bányászok nem hinném hogy rárepülnek majd...

[link]

(#176) #45185024


#45185024
törölt tag

GIBBO-t kérdezték mi van a bányászokkal:
Well the website limited quantity to 2-3pc for first ten minutes, but as they were selling so quick, we set it at 1pc. Looking at the orders, nearly all UK addresses so not miners, just people upgrading older AMD systems.
:)) Elment az 1000 darabos készlet a feketéből.

(#177) M.T. válasza #45185024 (#176) üzenetére


M.T.
senior tag

Az egyik nálam landol a prey és wolfeinsten 2 vel, meg mivel majdnem komplett konfigot rendeltem a R6 sieget is megkapom. :)

(#178) Envo_ válasza Raysen623 (#169) üzenetére


Envo_
aktív tag

Direkt felhívta a figyelmet arra, hogy NEM a referencia 1070-nel tesztel hanem az MSI GAMING-gel 4:20 a videóban. :) :) Lehet elkerülte kicsit a figyelmed

(#179) #45185024 válasza M.T. (#177) üzenetére


#45185024
törölt tag

AZ OCUKról rendeltél ? Nagyon érdekelne mennyi onnan a postaköltség ? Meg áfa többletet előre kell megfizetni vagy a magyar hatóságnak hogy működik ez?

(#180) #45997568 válasza #45185024 (#179) üzenetére


#45997568
törölt tag

30£ koruli a postakoltseg tudtommal, vamunio van (meg) nincs tobb koltseged.

[ Szerkesztve ]

(#181) M.T. válasza #45185024 (#179) üzenetére


M.T.
senior tag

Scan.co.uk -ről rendeltem de már out of stock, én itt élek angliában 10 font körül másnap kihozzák.

(#182) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na ez elég siralmasra sikerült. Az eddigi tesztek alapján a hammm-hammm kucsit még várat magára. De legalább van Watt hammm-hammm elég rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#183) Fred23 válasza MiklosSaS (#182) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is, de legalább nem kiabálom ezt olyan hangosan a topikjában! :D

Az 56-ban talán még lehet némi fantázia, ha fillérekért dobálják.

[ Szerkesztve ]

(#185) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Na végre rátaláltam erre a topikra!

Én nagyjából ezt a teljesítményt vártam - ami rendben is van - de hol lehet most kapni ilyet? :U
Engem most főleg a kisebb Vega 56-os érdekelne, ill. a 64-es is, ha a megadott áron indult volna. De az 56-ost sehol sem találom. Ami különösen érdekes, hogy az amazon.de oldalon egyik RX VEGA-t sem találni. Ami még érdekesebb, hogy az AMD a saját webshopjában(!) még csak nincs is listázva!

Könyörgöm, mi ez a paper launch? :O

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#186) MiklosSaS válasza BReal (#184) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na most egy kicsit erre rácsesztél mert pont 1800X-ről váltottam 7800X-re mert elegem lett a gyermek betegségeiből.

Be volt harangozva a pooor Volta meg a 1080/1080Ti hammm-hammm már vagy fél éve, csak az érdekelt engem hogy megint elmaradt. Mert ellenben veled ha a Vega potens lett volna akkor kifizettem volna a £600 fontot érte ( mint ahogy kifizettem a Fury X-ért, két darab 290X-ért, égy egy tucat 7970, 7870, 7770 kártyákért.), de sajnos a hammm hammm elmaradt.

Tehát csücsülj szépen vissza a monitor mögé és próbald szelektiven kötekedni.

A kártya (k) topicjában negativ dolgot is.le lehet írni, nem csak fényezni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#187) Malibutomi válasza Hopkins95 (#185) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mindenhol elfogyott, OCUK volt hatszamjegyu keszlet mind elment, Newegg kifogyott....

(#188) westlake válasza M.T. (#175) üzenetére


westlake
félisten

Vicc. De legalább több marad nektek, játékosoknak. ;)

Play nice!

(#189) BReal válasza Hopkins95 (#185) üzenetére


BReal
addikt

Belinkeltem délután. Augusztus 28-án startol a Vega56...

(#186) MiklosSaS: Tudom mi történt. Kicseréltethetted volna az alaplapot, stb. Erre jössz most te itt a nagy fogyasztással, mikor a 7800X bőven felülmúlja a konkurenciát. Ezért mókás amit írogatsz.

[ Szerkesztve ]

(#190) MiklosSaS válasza BReal (#189) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na, azért a fazont se keverjük a szezonal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#191) BReal


BReal
addikt

Egy kis érdekesség, ha már a Ryzen: Amazonon az aktuális CPU eladási listán a Ryzen 1700X a második helyre jött fel ma. Gondolom nem kell mondani mi miatt (egyébként talán top20-ban vagy picivel alatta szokott lenni).

(#192) Yany válasza BReal (#191) üzenetére


Yany
addikt

Nem biztos, hogy a Vegának sok köze van hozzá.

Nézd csak, a német Amazonon még nem is kapható egyáltalán (még csak nem is listázzák), de a Top 3-ból a két legelső Ryzen proci.

Nem csodálom, elég jók ezek az árak már és még akciózni is szokták őket, nem is ritkán 50 Euróval is.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#193) BReal válasza Yany (#192) üzenetére


BReal
addikt

Ryzen 1600 és 1700 az első 5-ben szokott lenni szinte folyamatosan az amerikai Amazonon. Az 1700X viszont inkább top20, vagy top20-on kívül. :) És most ugye pont ma a 2. helyre ugrott. Ugye a Radeon Packban csak 1700X vagy 1800X választható. 100%, hogy a Vega miatt került annyira előre.

[ Szerkesztve ]

(#194) Hopkins95 válasza Malibutomi (#187) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én délelőttől figyeltem az amazont és az alza-t, sőt, a newegget is. Rákerestem újra és újra, amíg megláttam a youtuben a teszteket. Megnéztem 2 tesztet és mire rákattintottam a Linus amazonos linkjére, már out of stock volt. :N

(#189) BReal Láttam, de az AMD Siggraphon nem ezt mondta. Ha meg is érkezik 28-án, kiváncsi leszek, mikorra kapja kézhez az ember a kártyát(és mennyiért).

Processzort az AMD-től fogok venni, de szerintem kártyát az Nvidiatól, hiába vártam. Az Nvidia megint egy lépéssel az AMD előtt van(most már szerintem árban is).

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#195) BReal válasza Hopkins95 (#194) üzenetére


BReal
addikt

Vegával kapcsolatban sok volt a változó információ az utóbbi fél-1 évben. :D Nem tudom már Siggraphon mi hangzott el.
Mindenesetre jelenleg 440$-tól kaphatóak AIB 1070-esek.Hacsak nem dobják meg a minerek (állítólag mégsem olyan jó a bányász teljesítménye a kártyáknak, hogy a plusz fogyasztásért megérje nekik) az árat, akkor 400$ lesz a ref, Vega56 és 430-450$ körül AIB Vega56.

[ Szerkesztve ]

(#196) Raysen623 válasza Envo_ (#178) üzenetére


Raysen623
addikt

Vonaton neztem mobilrol. Valiszinuleg pont mashova figyeltem egy pillanatra. De ez igy akkor megjobb eredmeny.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#197) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na kíváncsi vagyok hány vega tulaj lesz. Gyanítom kb annyi mint a furi x esetében. Maroknyi banda. :)

(#198) Tyrel válasza ->Raizen<- (#197) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem Vega 56 tulajból lesz itt bőven, beleértve engem is, már amennyiben értelmes áron adják majd itthon.
Ill. főleg a Red Pack-ra leszek majd nagyon kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#199) Petykemano


Petykemano
veterán

Amd vega whitepaper

Szép leírás.
Látszólag nem működik se a dsbr, se a primitive shader, se a hbbc, se az avfs. Legalábbis a működése a furyhoz képest nem olyan szép és látványos, mint a leírása.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#200) Tyrel válasza Petykemano (#199) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát igen, a leírások ill. nyers adatok alapján jóval gyorsabbnak kéne lennie mint amit jelenleg tud... kérdés hogy mi lehet a háttérben, de gyanítom hogy ezt nem fogjuk megtudni...

A zöldektől teljesen függetlenül, konkrétan házon belül a Fury-hoz képest lassú a Vega - ez sokkal szembetűnőbb és zavaróbb baj (szerintem) mint az hogy a 1080Ti-t nem tudták megverni. 20-30%-al gyorsabb a Vega 64 a FuryX-nél, ezt gyakorlatilag csak órajelből is meg kellett volna tudniuk ugrani (hiszen 1050MHz vs 1677MHz), sőt még talán többet is, és akkor az architektura fejlődéséről még szó sem esett...
Valami itt nagyon nem kerek.

Lehet hogy tényleg csak a driver nagyon selejt még, és év végére megtáltosodik... de az is lehet hogy van valami bottleneck valahol az egész rendszerben amit már túl későn vettek észre és muszáj volt kiadniuk azzal együtt, erről viszont gyanítom sosem fogunk tudni, ha így van. :U

Idővel meglátjuk, na nem mintha eddig nem vártunk volna már épp eleget... :N

Mindettől függetlenül a Vega56 egy jó árazással még mindig jó vételnek tűnik, de papíron sokkal többet kéne tudnia.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.