Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nem R9 390X topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kinyit.

⭐ Stella

(#2) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Üdv mindenkinek :)
Nos, furcsa kicsit, hogy én leszek az első aki ilyen kártyával rendelkezik, legalábbis ír róla.
Túl sok időm sajnos nem volt a tesztelésre, ezt nézzétek el nekem, a rendszeremre is ráfér úgy tűnik egy reinstall, de nem akartam húzni tovább az idegeitek, hiszen estére ígértem róla infót.
A kártyáról: szép méretes és súlyos darab. A hűtését jól megtervezték, mint ahogy azt a külföldi tesztekben kivesézték már, egyetlen hibának felhozva a hátlapi lemez hiányát.
A maga 308mm hosszával jól meg kell nézni, hogy befér-e a házba.
A ventilátorok IDLE-ben álló helyzetben vannak, terhelés alatt hogy hány foknál indulnak meg azt nem volt még időm megfigyelni, de az alábbi képen látható értékeket 3DMark Fire Strike futtatása alatt produkálta.

A hangja teljesen vállalható, mondhatni csöndes. Sajnos az N200-as Cooler Master házam kicsinek bizonyult hozzá, zárt oldallappal 75 C-ig felmelegedett, tehát hiába a jó hűtés, kell hozzá egy méretesebb jól szellőző ház.
A szentetikus tesztek tudom már nem mérvadóak, de elsőre most 3DMark és Valley-t tudtam futtatni, illetve a GTA V-öt is megnéztem.

GTA V: amit csak lehet mindent max-ra állítottam 1080p mellett, így 4171MB RAM-ot kért magának a program. A beépített benchmarkot futtatva 20-40 fps közötti értékeket produkált, nagyrészt 30 környékén. Fraps-sal nézve a játék elején a város utcáján sötétben autózva 30-40 fps körüli volt ez az érték, egyeseknek akár játszható is, mint pl nekem :D De az tény, hogy csak a teszt kedvéért lett ennyire feltekerve a látvány, és inkább egy kis kompromisszumot kötök ezek terén de legyen folyamatosabb a játékélmény.
Úgy érzem, hogy az i5-4670-es CPU-m nem elég már, vélhetőleg egy 4,5GHz környéki i5 vagy i7 többet hozna ki belőle.
A tuning potenciálját majd ezután fogom tesztelni.
Várom a további teszt javaslatokat, lehetőleg olyan játékokkal amelyek saját benchmarkkal rendelkeznek, bár nem garantálom hogy minden játékot végig tudok próbálni, de igyekezni fogok.

(#3) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Gyors tesztek alapján kb. itt lehet a tuning vége:

A GPU 1125 MHz-nél a teszt indításakor egyből hibázott, a RAM 1800 (7200) MHz-en teszt közben resetelte a gépet.

(#4) malacka87


malacka87
senior tag

Hm nem is olyan rossz ez a hőmérséklet. Nekem cm 690kwn2 van 6 ventivel. Remélhetőleg lassan én is betudok majd egy ilyet szerezni. TW Attila nem tudom megvan e neked. Én mostanság azzal játszok. 7870 gyorsan elfogy alatta.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#5) blu79 válasza R3plica70 (#2) üzenetére


blu79
addikt

szia, grat a kártyához még egyszer,, nem is olyan rossz ez a 390, szép eredményeket kaptál, szeretném ha futtatnál egy Valleyt max tuningon amit a kari bír, ha lesz rá időd, és szeretném ha megnéznéd a Gta v azokkal a beállításokkal amiket majd írok, kíváncsi vagyok mennyi lesz az Fps.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#6) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Jelentkezem én is egy MSI kártyával. :) Időm egyenlőre még nem volt beszerelni, de azért pár képet lőttem már a kártyáról.




Nyilatkozni nem tudok, azon kívül, hogy a kártya nagy és nehéz. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#7) MastR válasza R3plica70 (#3) üzenetére


MastR
tag

Először is grat a kártyához! A Ramot hagyd 1500-on és úgy próbáld ki hogy mi a GPU maxórajel. Szinte biztos vagyok benne hogy a RAM miatt dobta el magát. Ezeknek a kártyáknak brutál sávszélessége van, a RAM húzása csak felesleges kockázat. Az egyik képeden látszik hogy a memória sávszélesség 448 GB/s ez az érték közel van az új HBM memóriás Fury X-hez!!!!! :)

(#8) lowzor válasza R3plica70 (#2) üzenetére


lowzor
veterán

Egész jó :K
Egy kis plusz feszt szerintem bőven elbírna még ez a hűtés, ha a GPU-nak esetleg még szeretnél adni tuningot.

(#6) Zsohi:

Várjuk a teszteket, ígéretesnek tűnik :)

(#9) blu79 válasza Zsohi (#6) üzenetére


blu79
addikt

szia, grat a piros szépséghez, az Msi manapság csinos kártyákat gyárt, igen látszik hogy nagy a hűtő, dehát kell is :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10) Zsohi válasza Zsohi (#6) üzenetére


Zsohi
őstag

Nem bírtam ellenállni és bepattintottam a kártyát a gépbe, így gyorsan le is futtattam egy 3DMark tesztet.


Az eredménye a tesztnek.

Messzemenő részletekbe nem szeretnék most belemenni, de egyenlőre nagyon elégedett vagyok a látottakkal és a hallottakkal is. A papíron 2227-es maximális ventilátor fordulatszám soknak hangzik, de nem az, még ilyen fordulatszám mellett is alig-alig szűrődött ki a hangja a gépházból. A maximális 80C fokos mag hő ilyen fogyasztás mellett szerintem teljesen elfogadható. A tápellátó áramkör hőfoka meg egyszerűen hihetetlen számomra. Szóval nagyon boldog vagyok a kártyával, igazán jól összerakta ezt az MSI. :)

A holnapi nap még biztosan jövők néhány teszttel, de azok már játékoktól fognak származni. Hála az égnek a holnapi nap errefelé munkaszüneti nap. :DD

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#11) pkornel válasza R3plica70 (#2) üzenetére


pkornel
aktív tag

Elég szép kártya de eddig ez nem túl acélos teljesítmény terén ennyi pénzért szerintem :/ De Dx12 alatt azért megnézném a kártyát. De mindenesetre 85-90 ezer körnékén nagyon jó vétel lenne! :R

(#12) jedis válasza pkornel (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Hááát Asus DCU2-es 290-es már van 88-ért ! :U Ha a jövőben tudja kamatoztatni azt a plusz 4GB memóriát, akkor megérheti . 115.000-120.000 EFt körül mozgolódnak most . Ha kicsit meghúzza az ember, kb ott lesz az "X"-es teljesítményénél, ami meg a tesztek túlnyomó részében hozza a GTX980-as teljesítményét . Én is úgy gondolom, hogy a DX12 fogja megmondani, hogy mennyire lesz időtálló a cucc. De az meg még odébb van, főleg a játékok amik támogatják. Szóval lehet hogy egy ilyen R9 390(X) upgrade-vel , lehetne várni még pár hónapig, de hát ismerjük a "gamer állatfajt", nem arról híres, hogy majd megveszem, ha ki is tudom használni :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) Motion_Blur válasza Zsohi (#10) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Számomra azért kicsit csalódás ez a 80 fok, sajnos a konkurenciához képest jóval magasabb a fogyasztása, hőtermelése ennek a kártyának. A 8GB VRAM viszont nyálcsorgatós, és persze grat a kártyához ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) Maotun


Maotun
őstag

Üdv véleményetek szerint Msi R9 390 8g vga.-t egy i7 5820k 3.3 Ghz.-n alapn kihajtja 100%-on?
Fx 9590 cpu.-m nem bírt 4,7-5Ghz.-n a 290X -el .... ezért váltanék intelre :B

(#15) Omli85


Omli85
őstag

Hát nem tudom ti, hogy vagytok vele de én nem igazán tudom eldönteni hosszútávon (2-3 év) egy 390 vagy egy 290X lenne a jobb választás. Mondhatni egy áron fut a két kártya olvasgattam már több tesztet is hol erre hol arra billen a mérleg :/.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#16) Gh00st


Gh00st
tag

Zsohi, ecet, köszi a gyors teszteket :C

Vártam már a 3xx-as szériát és a Fury-t is, sajnos azonban nem győztek meg hogy lecseréljem a Vapor-X-et(előtte DCIIOC-m volt - sima 290 ez is, az is)

Viszonyításként az általatok tesztelt 390-esekhez:
290 Vapor-X default 1030/1400MHz
FIRE STRIKE 1.1 Score: 9797
SKY DIVER 1.0 Score: 26353
CLOUD GATE 1.1 Score: 27394
ICE STORM 1.2 Score: 152689
3DMARK 11 Score: 14018
Valley Score: 2571

290 Vapor-X oc1150/1600MHz
FIRE STRIKE 1.1 Score: 11061
SKY DIVER 1.0 Score: 30569
CLOUD GATE 1.1 Score: 30983
ICE STORM 1.2 Score: 175752
3DMARK 11 Score: 15954 1240/1625MHz
Valley Score: 2857

Catalyst 15.5 BETA driver is hozott pár száz pontot alapon Firestrike tesztben

Volt már sok VGA-m, maradtam az pirosnál...de, ezt most nem érdemes cserélnie akinek 290/290X-e van.
Jó a +4GB(három monitorom van - elkélne), de ahová a plusz ram jól jönne, ott elfogy az erő/a zöldeknél is!

Üdv :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#17) Maotun válasza Gh00st (#16) üzenetére


Maotun
őstag

Hááát én is gondolkodom nekem [ez a 290x van]
@1150Mhz.-n stabil 1600Mhz.-s rammal én is hasonló eredményeket kaptam tesztekben,
van ahol még rám is vertél pár tíz ponttal :B pedig ez X.-es
A 8 Gb ram mellett más pozítv változást nem látok talán csendesebb picit és kevesebbet fogyaszt kicsit legalábbis a Msi R9 390 gaming a külföldi tesztek alapján.
most azonban még jó áron lehet kilépni a 290 290x ből egy év múlva már ki tudja mennyit kéne ráfizetni a cserére és lehet jól jön a +4Gb vga memória 1440p és nagyobb felbontás esetén :U

(#18) Gh00st válasza Maotun (#17) üzenetére


Gh00st
tag

Persze, mindenki maga dönti el saját belátása szerint, mit vesz/ad el:
Relatív jó áron ki lehet szállni belőle, én spec 100k-ért vettem vatta újan(most 80k körül megy el használtan), plusz 40k-t nekem nem ér meg a +4GB, mivel 5760x1080-as felbontáson elfogy az ereje, de ez igaz igaz mindkét oldalon.
290/290X alatt használóknak is jó választás lehet.

...de, ez csak az én meglátásom, a saját elvárásaim alapján
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#19) Omli85


Omli85
őstag

Én special 7950OC-ről váltanék és egyre inkább a 390 felé húzok valahogy jobb választásnak vélem mint a 290x-et, de várok még pár tesztet hátha okosabb leszek :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#20) Gh00st válasza Omli85 (#19) üzenetére


Gh00st
tag

Így van, Neked jobb választás lehet(érdemesebb uannyi pénzért +4GB rammal szerelt vgat venni, a jövőre is gondolva) ;)

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#21) Zsohi válasza Zsohi (#10) üzenetére


Zsohi
őstag

Megérkeztem a megígért játéktesztekkel, csak éppen nem annyival amivel szerettem volna. A gépem adatait megtaláljátok a profilomban.

Far Cry 3
Minden létező beállítást a játékon belül maximumra állítottam, az élsimítást is beleértve(8x).
Az első játék amit megnéztem futás közben, egyrészt mert egész egyszerűen az egyik leginkább kedvelt játékom, másodrészt a saját tapasztalataim alapján(7950 és R9 270X) ez az a játék ahol leghamarabb előjönnek a hibák, így kiindulási pontnak tökéletes.
A játék tökéletesen futott, bár a 60 FPS nem volt meg, de teljesen mentes volt a mikrolaggoktól, szóval nálam átment a teszten. Viszont a "VRM 2" hőmérő diódája hibás lehet...

GTA 5
Többnyire maximálisra állítva, kivéve: 2x élsimítás, a fű részletessége magas, a haladó grafikai beállítások opcióban a látótávolság maximálisra húzva, az árnyékok kiterjesztése nincsen feltolva, többi opció bekapcsolva.

Az új GTA-t nem hagyhattam ki. :)
A játékot még nem sikerült a kártyához igazítanom, szóval elég tré módon futott, de még játszhatónak nevezném. A hirtelen teljesítmény csökkenéseket meg nem tudom hova tenni és nem is tudom melyik beállítás okozhatja.

Dirt 3
Minden létező beállítás maximumra húzva
A játék csak azért került ide, mert éppen az egyik barátommal játszottunk, így adta magát a helyzet.

Játékmentes géphasználat
Ennél a tesztnél a kártya energia hatékony működésére próbáltam meg választ találni. Végeredményében elég lehangoló az amit látók, nem értem, hogy mi szükség van egyszerű netezés és szövegszerkesztés közben ilyen sűrűn feljebb kapcsolnia a kártyának... Másik, hogy a doboz hátulján jól néz ki a ZERO fan ficsőr, csak éppen a kártya még ilyen gigantikus hűtőborda mellett se képes passzívan, 60C fok alatt tartani a maghőt még terheletlenül, pedig a Phanteks enthoo luxe egy jól szellőző ház.

Végeredményben egy kissé vegyesek az érzéseim a kártyával kapcsolatban, de ezek csak apróságok és még mindig azt vallom, hogy ez az eddigi legjobban megalkotott videokártyám amit eddig birtokoltam, pedig volt már egypár: Geforce MX440, FX5200, Leadtek 7950GT, BFG 9800GT, Gigabyte GTX460, AMD Gigabyte 7950, Powercolor Devil R9 270X.

A tuninggal egyenlőre még nem próbálkozok, mert nem vagyok benne biztos, hogy a jelenlegi fanless tápom nagyon szeretné. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#22) pkornel


pkornel
aktív tag

Fury X árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Malibutomi válasza Zsohi (#21) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Uresjaratban neked valami fut ami miatt felkapcsol a kartya. Nezd meg hogy ha a bongeszoben kikapcsolod a hardveres gyorsitast.

(#24) Motion_Blur válasza pkornel (#22) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LOOOOL :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25) R3plica70 válasza blu79 (#5) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Üdv!
Bocsi de kevés időm van mostanság...közben a gép kapott egy új rendszert, mert volt már benne pár VGA próbálva és úgy éreztem ráfér :D Így csináltam meg a kívánt tesztet:
Alapon: 1010/1500

Tuning: 1120/1700

Természetesen tuningnál külön teszteltem a GPU-t majd a RAM-ot, végül így állt be ez az érték. Végülis a gyári 947MHz-hez képest nem is rossz.

GTA V-höz várom a beállításokat és meg nézem azt is.

(#4) malacka87
Sajnos nincs meg ez a játék, de meg fogom nézni, képek alapján egész látványos :D

(#7) MastR
Külön-külön teszteltem be az értékeket, ennyit bír...

(#8) asdxv
Csak a mostani tesztek kedvéért tuningolom, feszt nem kívánok adni neki, nekem jó lesz alapon is ;)

(#26) blu79 válasza R3plica70 (#25) üzenetére


blu79
addikt

szia, elég jó eredményeket kaptál, és köszönöm a tesztet :R , akkor itt vannak a GTA V beállításai :

Ignore Suggested Limits = ON
DirectX Version = DirectX 11
Resolution = 1920x1080
Aspect Ratio = Auto
Refresh Rate = 60
Output Monitor = 1
FXAA = ON
MSAA = 4x
NVIDIA TXAA = OFF
VSync = OFF
Pause Game On Focus Loss = ON
Population Density = csuszka max
Population Variety = csuszka max
Distance Scaling = csuszka max
Texture Quality = Very High
Shader Quality = Very High
Shadow Quality = Very High
Reflection Quality = Very High
Reflection MSAA = 2x
Water Quality = Very High
Particles Quality = Very High
Grass Quality = Very High
Soft Shadows = NVIDIA PCSS
Post FX = Ultra
Motion Blur Strenght = csuszka minimum(kikapcsolva)
In Game Depth Of Field Effect = ON
Anisotropic Filtering = x16
Ambient Occlusion = Normal
Tesselation = High

Advanced Graphic menüben minden off semmi nincs bekapcsolva.

- nézd meg városban mennyi Fps-t kapsz és vidéken is ahol sok a fű, köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#27) R3plica70 válasza blu79 (#26) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Az ajánlott beállításaiddal gyári órajelen kipróbáltam városban egyelőre, és az alábbi eredmény született több benchet futtatva:
min:27 max:76 avg:59,056
min:45 max:73 avg:57,432
min:38 max:200(?) avg:62,123

Vidékre majd holnap megyek :)

[ Szerkesztve ]

(#28) blu79 válasza R3plica70 (#27) üzenetére


blu79
addikt

köszi szépen :R , de ha lehet úgy is nézd meg hogy nem benchet futattsz hanem ahogy játszassz, mennyi fps-t látsz a legtöbbszőr. :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#29) R3plica70 válasza blu79 (#28) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Nos, városban kb. 60fps körüli többnyire (55-65 között) , városból kiérve, bokros föld úton ahol volt néhány fa is 45-50fps, és ha kimondottan bementem az állítok közé :D füves fás részre akkor olyan 30-35fps körüli volt.

(#30) watador600


watador600
senior tag

Sima 390-es MSI-n vannak hűtetlen memóriák? Mint a 290(x)-nél?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31) Zsohi válasza watador600 (#30) üzenetére


Zsohi
őstag

Nincs. Itt találsz képeket a kártya felépítéséről(A non-X és az X verzió teljes egészében megegyezik).

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#32) watador600 válasza Zsohi (#31) üzenetére


watador600
senior tag

Nagyon király. Köszi a linket! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#33) nubreed


nubreed
veterán

Nos, aki ilyen kártyával rendelkezik már attól kérdezem, hogy mennyire kell komolyan venni az ebben a video reviewban, kb a 9. perctől emlegetett Black Flickering issue -t? Ez nagyon durva, teljesen elriaszt ez engem ilyen kártya vásárlásától, ha ez egy létező jelenség akkor inkább kihagyom a 390 -et, pedig azzal szemeztem. Ráadásul alig veri meg a 290/x -et, sőt van ahol a 290x a gyorsabb. Elég gáz ez a 390 -es sorozat, ha a BS létező jelenség.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) blu79 válasza R3plica70 (#29) üzenetére


blu79
addikt

köszönöm szépen a teszteket :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35) watador600 válasza nubreed (#33) üzenetére


watador600
senior tag

Ja, ezt én is néztem. Érdekes...

De ha azt nézed, még nincsen 3xx szériához rendes driver(tudomásom szerint), szóval a közeljövőben még lehet jobb a helyzet nem? Gondolok itt a teljesítmény növekedésre, meg a BS megszűnésére.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#36) watador600


watador600
senior tag

Kicsit más. A 390 és az x-es testvére támogatni fogja az AMD VSR-t?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#37) R3plica70


R3plica70
aktív tag

(#4) malacka87
Kipróbáltam és a beépített benchmarkkal a következőket kaptam 1080p-ben:
Quality minőség: avg. 47,4 fps
Max. Quality minőség: avg. 40,1 fps
Extra Quality minőség: avg. 29,4 fps

(#33) nubreed
Én ilyet nem tapasztaltam, sem benchmarkok futtatása alatt sem pár órás GTA V játék alatt. Sztem náluk valami egyedi gond lehetett.
Egyetlen dolog sz@patott meg, az AMD driver telepítéséig el kellett venni a netet, mert telepítés közben automatikusan letöltött drivert a háttérben és ilyenkor a videóban látott villogás és BS lett az eredménye, tehát amit a Win 8.1 feltesz drivert magától az nem 100-as. Miután net nélkül felment a gyári driver, utána már semmi gond nincs vele.

(#34) blu79
Szívesen :D

[ Szerkesztve ]

(#38) malacka87 válasza R3plica70 (#37) üzenetére


malacka87
senior tag

Köszi! Nekem a 23.1-et produkál a 7870 Max Quality-n.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#39) watador600


watador600
senior tag

Ezt most találtam... Ilyet tapasztalt valaki?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#40) Zsohi válasza nubreed (#33) üzenetére


Zsohi
őstag

Nálam ez a hiba még a régebben a 7950-nel jött elő, a kártya nem bírta a gyári tuningot és összeomlott. A mostani MSI 390-es kártyám teljes mértékben hibátlan, nincsen szemetelés és még a 15.6-os driver is teljes mértékben hibátlan, szóval működik a "Virtual Super Resolution" és a "Frame Rate Target Control" is. A kártya egyszóval hibátlanul működik, már a megjelenése napjától is amire AMD fronton nem sűrűn van példa, még ha csak átneveznek akkor is...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#41) nubreed válasza R3plica70 (#37) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem win 7 van és az ajánlott frissítések nálam le is vannak tiltva, sőt jelen pillanatban a windows update is manuálisra, szóval nem hiszem hogy lenne ilyen gondom. Gondolom win 8 alatt reszeltek valamit ezeken a dolgokon.

(#40) Zsohi:

Ez jó hír, de még mindig nem tudom, hogy 290/x -et vegyek vagy egy 390 -est ennek ellenére. Egy jó áron megvehető 290 el vagy x-el lehet jobban járnék, a dx 12 kompatibilitást az is hozza majd ha ez nagyon fog számítani, de az még fél év legalább.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42) watador600 válasza Zsohi (#40) üzenetére


watador600
senior tag

Köszi a pozitív hozzászólást! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#43) R3plica70 válasza watador600 (#39) üzenetére


R3plica70
aktív tag

2-vel fentebb írtam le,ez nem VGA hiba. Ha hagyod hogy automatikusan felismerje és telepítse a Windows a VGA-t akkor ennek ez az eredménye, nem kompatibilis az a driver a 390-es sorozattal. Ha az AMD oldalról letöltöd a saját driverét és azt telepíted akkor nincs ilyen probléma. Amúgy jól működik, én elégedett vagyok vele, nem hibázik, nem szemetel.
Január óta vártam az új AMD kártyákra,átmenetileg vettem a megjelenésekor GTX960-ast ami sztem szintén korrekt kártya, Agyaltam az olcsóbb kifutó 290/x sorozaton , de ott sok gond van/volt a nem megfelelő hűtéssel. Én úgy látom ezen szépen sikerült javítaniuk a 390-nél, legalábbis a Sapphire verzió nálam teszi a dolgát hibamentesen.
Ettől függetlenül az AMD felköthetné a gatyáját driver támogatás területén.

(#44) fery02 válasza watador600 (#39) üzenetére


fery02
addikt

Ahogy olvasom, régebbi AMD kártya tulajdonosok belefuthatnak ilyenbe.

Viszont itt is működik a régi recept (amit a videókészítő csávesz úgy tűnik fura módon nem ismert):
Előző VGA-val a gépben lefuttatni egy DDU-t --> gép lekapcs --> majd az új kártya beépítése után elvileg problémamentesen lehet folytatni a továbbiakat.

Engem az érdekelne saját részemről, hogy megéri-e vajon i5 3570-esem mellé valami 390-et venni (x-est semmiképp sem tervezek) vagy én már inkább 380 fele nézegessek.
Pár hónapos vélemények szerint egy 290x/-x még passzol a fentebb említett procim mellé és úgy tudom a 390, az durván 290x/-x szinten mozog.
Friss széria lévén már mindenképpen valami 3xx-et szeretnék magamnak.

Ehhez kapcsolódóan várnék vélemenyeket hozzáértőktől, amit előre is köszönök! :)

[ Szerkesztve ]

(#45) mlinus válasza fery02 (#44) üzenetére


mlinus
őstag

az az i5 egy Fury X-et is kihajtana, nemhogy egy 390-et.
Egyébként a fenti videóhoz: Ilyen nálam már a HD 4000-es időkben is volt, windwos reinstall mindig segített.

(#46) fery02 válasza mlinus (#45) üzenetére


fery02
addikt

Ó, köszi szépen a megerősítést! :)
Akkor szerintem hamarosan berendelem konkrétan ezt, ami egy 7870-et fog leváltani.
Majd valamikor később jönni fog egy "nyújtott fullHD" 21:9-es LG monitor és kánaán lesz jó pár évig játékok terén. :))

Windows-t nem tervezek újratelepíteni, elég lesz úgyis nemsokára a Windows 10 tiszta telepítése majd.

Ha már feljött a monitor téma...
Van valakinek itt tapasztalata a Freesync technológiával kapcsolatban? Itt az érdekelne, hogy érezni-e különbséget a hagyományos V-sync-hez képest.
Egyáltalán mi a különbség?

(#47) Zsohi válasza fery02 (#46) üzenetére


Zsohi
őstag

Szerintem azt az ASUS-t hanyagoljad, a 290(x)-eken se volt kifogástalan az a hűtés. A Sapphire , vagy az MSI jobb választás, vagy várd meg a 3 ventis ASUS-t.

Egy elektronikai bolt kiállítótermében már találkoztam a freesync technológiával és amit ott láttam az engem meg vett kilóra. Idővel biztosan landol nálam egy. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#48) Omli85


Omli85
őstag

Nos én is belépnék a klubba :)
Giga 7950OC WF3-at váltotta.


Túl sok időm a hétvégén nem volt tesztelni, driver gondra számítva én először is letakarítottam a régi drivert, majd kártya csere és új driver fel. A fentebb említett problémák közül egyik jelenséggel sem találkoztam.

A hűtést tekintve azt vettem észre, ha meg van nyüstölve a vga akkor simán be megy 70fok környékére ami viszont érdekes, hogy a ventilátor fordulat ilyenkor sem megy nagyon 40% fölé. Túlzottan hangja sincs ezen a fordulaton a ventilátoroknak szóval adott esetben jobban jár az ember ha befixálja 45-50%-ra, és úgy már barátibb a hőmérséklet is. Mondjuk amúgy se túlzottan zavarja ezeket a kártyákat, ha kicsit be vannak melegedve ellenben a gépház belesét elég jól fel tudják fűteni szóval nem árt a vga környékén megforgatni a levegőt. Továbbá a vga-val egy magasságban lehetőleg ne tegyetek HDD-t mert igencsak melege lesz, elég szépen tolja ki magából előre és hátra is a hűtés a meleg levegőt :).

Összességében, egyelőre pozitív tapasztalataim vannak, amiket sebtében kipróbáltam ott látványosan gyorsabb volt ugyan azon beállításokkal a kártya, persze igencsak pipa lettem volna ha ez nem így van :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49) blu79 válasza Omli85 (#48) üzenetére


blu79
addikt

- grat a karidhoz, majd várunk tőled is egy két tesztet ha van kedved,, minden videókártya esetében nem csak amd érdemes a ház szellőzésére figyelni mert minél jobb a szellőzés annál kevesebb a kártya, proci és többi alkatrészek hőmérséklete, ami jobb teljesítményt eredményez :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#50) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Most készülök lassan én is egy 390 vagy 390X-es kártyát venni, szerintetek elég neki egy i5 2500K processzor ki tudja hajtani, mert tápot azt kell vennem de procit nem szeretnék cserélni?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  nem R9 390X topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.