Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

A mai naptól kiskereskedelmi forgalomba kerülnek az AMD Radeon 6450, 6570, és 6670 típusú grafikus kártyái.

Specifikációk:

Radeon 6450

-Caicos mag
-40nm-es gyártástechnológia
-160 shader processzor
-370 millió tranzisztor
-4 ROP
-64 bites memória sávszélesség
-GDDR5 / GDDR3
-750 MHz magórajel
-3.2/1.6 MHz memória órajel
-DirectX 11 támogatás
-UVD 3.0
-Eyefinity, maximum 3 megjelenítővel
-27w fogyasztás

Radeon 6570

-Turks mag
-40nm-es gyártástechnológia
-480 shader processzor
-716 millió tranzisztor
-8 ROP
-128 bites memória sávszélesség
-GDDR5 / GDDR3
-650 MHz magórajel
-4/1.8 GHz memória órajel
-DirectX 11 támogatás
-UVD 3.0
-Eyefinity, maximum 3 megjelenítővel
-60W fogyasztás

Radeon 6670

-Turks mag
-40nm-es gyártástechnológia
-480 shader processzor
-716 millió tranzisztor
-8 ROP
-128 bites memória sávszélesség
-GDDR5
-800 MHz magórajel
-4 GHz memória órajel
-DirectX 11 támogatás
-UVD 3.0
-Eyefinity, maximum 4 megjelenítővel
-60-66w fogyasztás

Turks mag felépítése:

Radeon 6670/6570/6450 referenciakártyák:

Tesztek:

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Módosította: Ndruu ]

(#2) Воланд


Воланд
titán

Topic címét ki kellene egészíteni, hogy így nézzen ki: AMD Radeon 6450 / 6570 / 6670
Plusz a képekkel kellene valamit kezdeni. Mondjuk ide feltölteni és úgy beilleszteni. Javaslom a próba topicot az első hsz megszerkesztésére. Majd itt kérni a cserét.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Árat tudunk-e már? valami magyar bolt oldalán van belőle fent? mert én még nem találtam...

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#4) stevve


stevve
nagyúr

Még tesztek:

[link] (ajánlott, a technológiai bemutató miatt)

[link]

(#5) Motion_Blur válasza Sanyi19 (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

6670 1GB - 99$ ~ 18.000 Ft
6570 512 MB - 79$ ~ 15.000 Ft

Erre számolj rá kb. 25%-ot meglesz a magyar kisker bruttó.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

hardver-teszt.hu tesztje: [link]

tomshardware.com teszt: [link]

Jövő hét elejétől ígérik a boltokba kerülést, 25.000 Huf áron, de lesz 512Mb-os verzió is, olcsóbban.

(#7) Chaser válasza ZSOOLT2 (#6) üzenetére


Chaser
titán

Hát én a 6570 512 ddr5-öt várom, remélem az 20k alatt megáll.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Sanyi19 válasza Motion_Blur (#5) üzenetére


Sanyi19
őstag

Felkerült argep.hu -ra egy VTX3d példány. 23 500 Ft.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#9) Sanyi19 válasza Chaser (#7) üzenetére


Sanyi19
őstag

16 700 Ft árgépen.

Megjelentek az oldalakon a Sapphire és a VTX3D kártyái, az árak így alakulnak:

HD 6450 : 10-12 k
HD 6570: 17-21 k
HD 6670 : 19-23 k

A Sapphire 512MB-os 6670-je egész olcsó, 19 ezerböl még visszaadnak 3 százast.
Egész jól be lettek árazva :C

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#10) kryboy válasza Sanyi19 (#9) üzenetére


kryboy
tag

Az azért annyi mert a bolt is olyan-amilyen :(

(#11) ZSOOLT2 válasza Sanyi19 (#9) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Asus kártyák is fenn vannak már árgépen

6670: 30-33k
6570: 26.7k
6450: 17-20.5k

Kissé túlárazták őket....

(#12) kryboy válasza ZSOOLT2 (#11) üzenetére


kryboy
tag

:W Ez durva

(#13) ZSOOLT2 válasza kryboy (#12) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Hát ahhoz képest, hogy a Sapphire 5850 Xtreme 30k körül van, elég húzós ára van az Asusnak, de még az Radeon 5770 is olcsóbb némelyiknél.

(#14) Sanyi19 válasza ZSOOLT2 (#11) üzenetére


Sanyi19
őstag

Azok nagyon túl vannak árazva. Majd lesz az még olcsóbb is mikor nem viszi senki! ;)
A VTX3D és Sapphire kártyák ára viszont baráti. Én 5 hónapja 19-ért vettem az 512-es 5670-et ugyanazért most már 6670 van. :)

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#15) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Azt nézem, hogy a DDR5-ös 6570 lényegében ugyanaz mint a 6670 csak alacsonyabb órajeleken. Kis OC és már olyan mintha egy 6670 csücsülne a gépbe, mindezt 17 ezer Ft-ból.

Mondjuk a hűtő nincs rajta akkora, lehet tunninggal melegedne... fene tudja, egy próbát szerintem megér.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16) Chaser válasza Sanyi19 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Olyan mint az 5570 ddr5, csak órajelben különbözik. De azt nézem 1-2k-val olcsóbb mint a 6670, ami teljesen korrekt áron van zafirtól :)) sztem ugyanaz a pcb és hűtő is, lehet te a lowprofil változatot nézted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Chaser válasza Sanyi19 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanolyan a 6570 is, a kisebb hűtés az LP változat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Ip*nnál is van már néhány Sapphire kártya, elég kellemes áron:

6450: 11.6-12.4k
6670: 18.7-22.5k

(#19) Sanyi19 válasza Chaser (#17) üzenetére


Sanyi19
őstag

:R Igaz, ez remek vétel akkor. 5670-et mjuk nem akarom még lecserélni, esetleg majd ha kevés lesz az 512 ram rajta. Akkor beruházok egy 1GB DDR5-ös 6570 -re,és felrántom a 6670 órajelére..

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#20) Chaser válasza Sanyi19 (#19) üzenetére


Chaser
titán

Épp azt nézem, hogy az 1 gigások nem érik meg, alig többért van 5750 v 5770, még elvétve 5850 is van 30k-ért. De az 512-es jó vétel, az 1GB ram úgyis csak fHD-hoz kell, ez a kártya meg inkább HD-ra való, persze van game amit fHD-ban is szépen eltolnak. 5670-ről erre szvsz nincs értelme váltani.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) stratova


stratova
veterán

Hiába keresgéltem nem láttam olyan HD6570-et ami:
-GDDR5-ös
-Low Profile (és egy slotos)

(#22) Chaser válasza stratova (#21) üzenetére


Chaser
titán

Olyan sztem nem is lesz, 5670-ből se volt. LP van, de hogy még 1 slotos is legyen az már sok lenne a jóból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Ez hogy lehet?

[link]

6670 veri az 5750-est a tomshardware.com-on, mikor minden mást tesztben alulmarad.

(#24) Chaser válasza ZSOOLT2 (#23) üzenetére


Chaser
titán

Érdekes, guru3-dn is van teszt, ott is van ahol elvei az 5750-et. Na kíváncsi vagyok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Csináltak 6670-ből DDR3-asat! :O
Erre oda kell figyelni!

[link]

És még pofátlanul odaírják, hogy OC! :D (20 Mhz-et emeltek a GPU-n, 820 Mhz, a sávszélleséget meg jól lecsökkentették.)

Az ASUS-nak is van DDR3-as verziója: [link]

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#26) Chaser válasza Sanyi19 (#25) üzenetére


Chaser
titán

Jah van több is, pedig elvileg csak ddr5-ös lehetne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Me kézhez kaptam az új Sapphire 6670-esemet, eddig nagyon jó. A hűtás effektív, és szinte teljesen hangtalan. Először azt hittem, hogy nem forog a ventillátor. :D A teljesítményét pedig egy 4670-eshez tdom mérni, lévén ezt cseréltem le - nos, Shift 2 alatt az átlag 25-26 fps 40 fölé kúszott. Ráadásul 18400 Ft volt, a 4670 pedig két éve valami 23-24e.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) Sanyi19 válasza Csapoati (#27) üzenetére


Sanyi19
őstag

Csinálsz pár tesztet? bármivel ami fent van :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#29) Csapoati válasza Sanyi19 (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csinálhatok, de 1280 a legnagyobb felbontás, amit produkálni tudok. Ha ez jó, akkor tesztelhetek Shift 2-vel, TDU 2-vel, Dirt2-vel, GRID-del és F1 2010-zel. :) Ja igen, van Unreal Torunament 3-am, meg WoW is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) Sanyi19 válasza Csapoati (#29) üzenetére


Sanyi19
őstag

Még 3dmark 06, vantage, 11 mondjuk jó lenne. Kíváncsi vagyok mindenhol hozza-e az én 5670-em re a + 20%- ot... :)

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#31) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Vantage eredményt már első nap néztem. Performance beállítással gyári órajelen 7126 pont (gpu 6801), majd nézek oc-t is (10%-ot simán bír a mag és a memória is).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na itt vagyok egy kis tesztelés után. Az alábbi eredmények alap órajelen értendők (majd ha lesz időm, megnézem mit bír a kicsike, és ez mennyire hat ki a játékokra), és 1280x1024-es felbontásban, 2xMSAA és 4x aniso mellett.

Shift 2 time trial (minden max, kivéve shadows, az mediumon maradt): min 39 fps, avg 43.

Shift 2 quick race, 7 ellenféllel: min 34 fps, avg 42.

Grid 2 körös verseny, Spa: min 51 fps, avg 64.

WoW (minden maxon, kivéve shadows, az csak good) OG-ben való császkálás-nézelődés pár percig: min 17 fps, avg 45.

Dirt 2 benhmark (minden maxon, DX11): min 34 fps, avg 44.

F1 2010 bench, DX9: min 44 fps, avg 58.

F1 2010 bench, DX11: min 30 fps, avg 33.

A DX11 azért megfekteti szépen, bár nem igazán látható a különbség számomra. Az meg külön vicces, hogy a WoW képes szaggatni, de szerintem nincs az a gép, amin ne tenné, elvégre egy kb 8-9 éves szénné tuningolt grafikai motorról beszélünk. :D Az mindenesetre játszik, hogy az én felbontásomhoz tökéletes, 1440x900, vagy 1680x1050-hez már szerintem kevés lenne a legújabb játékoknál - persze maxon, ha lejjebb adunk belőle, simán jó.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Az érdekelne a 6670-essel kapcsoltban,. hogy számít-e neki, hogy 1GB vagy 512MB memória van rajta? 5670-esnek pl felesleges volt az 1GB, nem ért többet vele. :N

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#34) Chaser válasza RootRulez (#33) üzenetére


Chaser
titán

Max dx11-es játékra, oda elkél az 1GB vram..de felesleges pénzkidobás, 20k körül már van 512-es 5750, 5750 1 gigásak meg 27-től indulnak. Nagyon jó ez a kártya, de túl van árazva, még az 512-esre se mondanám hogy annyira megéri. Most 25-ért volt iponon 5830, igaz már el is fogyott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) RootRulez válasza Chaser (#34) üzenetére


RootRulez
félisten

17-18-ért azért megéri az 512-es, nem? 1-2K-val drágább egy 5670-esnél...

═════════════════════════════════════════

(#36) Chaser válasza RootRulez (#35) üzenetére


Chaser
titán

Az a max amit én adnék érte, de én inkább az 5570 ddr5-öshöz viszonyítok, az 15, ua. mint az 5670 kisebb gpu órajellel, amin könnyen lehet segíteni:) Jó ok, ide és load jók ezek a kártyák, de pl egy 5750 is max 8-10W-tal több idle, load meg 30-cal max és azért jóval gyorsabb, árban meg szinte ugyanott vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) RootRulez válasza Chaser (#36) üzenetére


RootRulez
félisten

Nálam abban a gépben tápcsati nem játszik. :N OEM táp van benne, aminek van 3 HDD csatija és annyi. :K Semmi extra. :N Épp ezért tápcsati nélküli VGA-kat nézegetek...

═════════════════════════════════════════

(#38) Chaser válasza RootRulez (#37) üzenetére


Chaser
titán

Akkor ez kell neked:) bár egy molex-pcie átalakító is megoldás, amiket adnak a legtöbb nagyobb kártyához. Nekem ha minden igaz 5570-em lesz, talán beruháznék egy 6570 ddr5-be, de azt még nem találtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) RootRulez válasza Chaser (#38) üzenetére


RootRulez
félisten

2DB molex csati van a tápon amit a HDD és az ODD kapott meg. :K Szóval átalakító sem játszik. :N

═════════════════════════════════════════

(#40) Chaser válasza RootRulez (#39) üzenetére


Chaser
titán

14k iponnál az 5570 ddr5:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) RootRulez válasza Chaser (#40) üzenetére


RootRulez
félisten

Az meg nem lenne előrelépés a GT240-ről. :N Anno olcsón jutottam hozzá, most árában el tudnám adni, akkor már nem "ugyanolyan" VGA-t vennék helyette, hanem kicsit jobbat. (alapórajelen)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#42) Chaser válasza RootRulez (#41) üzenetére


Chaser
titán

Ha a gt240 ddr3 akkor biztos előrelépés, ha ddr5 akkor passz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) RootRulez válasza Chaser (#42) üzenetére


RootRulez
félisten

DDR3, de szeretném a legjobbat kihozni belőle alapórajeleken, 12 és 14 éves unokaöccseim használják azt a gépet, én alig... Valami gikszer van, még megszerelik nekem. :))
Szóval akkor jelenleg az alapórajelen a legjobb tápcsati nélküli VGA,. az a 6670-e és mindegy neki, hogy 512 vagy 1024MB, legalábbis 4-5K-t tuti nem ér. :N

═════════════════════════════════════════

(#44) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Én nem vennék egy gigásat belőle. Ahova már kevés a memóriája, ott szerintem már maga a gpu is kevés lesz. Egyébként tudja a HyperMemory-t, na nem mintha ezzel nagyon segítene valamin is. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#45) Csapoati válasza Chaser (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem merném az eddigi tesztek alapján állítani, hogy az 5750 jóval gyorsabb, sőt még azt sem, hogy gyorsabb. Mondjuk ahogy láttam, az 1 gigás 6670-nal teszteltek, de kétlem, hogy nagy különbség jönne ki az 512-es kárára.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) Chaser válasza Csapoati (#45) üzenetére


Chaser
titán

Majd ha lesz valami ph teszt meglátjuk, én is láttam olyan tesztet ahol megverte az 5750-et, csak kérdés hogy?:) Az is ddr5, viszont 640SP v 720? Olyan tesztet is láttam, ahol többet fogyaszt idle mint egy 5770..szóval eddig elég érdekes dolgok jöttek ki róla.

szerk: RootRulez: Alapórajelen mindenképpen jobb, mint egy 5570/5670 ddr5. 1 gigásat nem érdemes belőle venni ilyen felár mellett.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) RootRulez válasza Chaser (#46) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért az érdekes lenne, ha az otthoni gépemben erősebb (vagy jobb) kártya lenne (6670), mint ami nekem van itt.(5770) :U

═════════════════════════════════════════

(#48) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ha valakinek van már 6670-ese, nézze már meg, hogy mit megy Vantage-ban: klikk, ez egy juniperes 5670-es. :R

Alister from Hell

(#49) Csapoati válasza Alastair' (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

[link] :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) Alastair' válasza Csapoati (#49) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt láttam, de én szeretem látni a képet is. :K

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.