Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd proci gumi távtartó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Hali!
Vettem egy alaplapot AMD XP pocival, ventilátorral.
Az első dolgom az volt, hogy letakaritsam a portól a cuccot.
Leszedtem a hütőbordát a prociról. A procin lévő kerek gumi távtartó biszbasz
szintem leljesen el van porladva. Ti tapasztaltatok ilyet? Lehet valahol ilyen gumi
távtartót beszerezni?

(#2) TexT-BoY válasza AmunRa (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ja:) a négyszélére raksz gumi''pöttyöt''

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) HM21 válasza AmunRa (#1) üzenetére


HM21
tag

A gumi távtartók nem sokat érnek, hiába vannak fönn, attól még simán le lehet sarkazni a procit.

tipp: hagyd a gumibogyókat, vegyél egy lesarkazásvédőt és kész.
Kb 300 ft, és lehetetlen lesarkazni a procit.

ÜDV : HM21

(#4) AmunRa válasza HM21 (#3) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Mosanában nem láttam sehol lesarkazásvédőt. Mintha ki ment volva a divatból. :)
Arra gondltam, hogy rugalmas múgyantából rakok oda pötyliket.
Egyébként kicsit már le is van sarkazva a proci, nem árt majd vele vigyázni...

(#5) Latyakos válasza AmunRa (#4) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Sztem ne vegyél lesarkazásvédőt, néha rosszabb volt mitha nem lett volna ott.
Egy kis szilikon és megold mindent, csak valami hőálló kell, nem 40 fokon olvadó. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#6) AmunRa válasza Latyakos (#5) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Asszem Peter's kék színű kétkompunensű vasszer megteszi.
Ti tapasztaltatok ilyet, hogy elfogyott volna a fekete gumi?

(#7) Latyakos válasza AmunRa (#6) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Nekem 13-14 honap alatt nem történt semmi komolyabb gond vele, szinte olyan mint régen.
Nem lehet hogy nagyon melegedett a procitól a hűtőborda alja, és az évek során megette a gumikat. :F

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#8) Cefa válasza AmunRa (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

én is a fémet ajánlanám.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#9) AmunRa válasza Latyakos (#7) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Azt hiszem ez a proci öregebb lehet. Egy 1.8-as XP de azért az nem melegedhet olyan nagyon egy Falkonrock II borda van rajta. Na mindegy, még be se kapcsoltam, mert a távtartó szétporladt.

(#10) AmunRa válasza Cefa (#8) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Mármint a lesarkazásvédőt? Vagy a négy pöttyőt fémmel potoljam?

(#11) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Egy primitív ötlet: fogod magad, szerzel valahonnan valami vastagabb kerékbelsőt, (mittudomén, mongyuk traktor-belső:))) és abból vágsz ki négy pötyit, és ragasztod fel. Vagy egy még elvetemültebb ötlet, hogy veszel egy fém lesarkazásvédőt, kiégethető gyurmába nyomod, a mintádat kiégeted, majd beolajozod, aztán kiöntöd szilikonnal=> lesz egy gumiból lévő lesarkazásvédőd. Vagy, csinálsz egyet a fent említett kerékbelsőből, úgy hogy a fém lesarkazásvédőt körbevágod:)). Na mennyire vagyok hülye:)):)):))?!?!?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#12) AmunRa válasza barbikenje (#11) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nem vagy hülye egyáltalán :) Csak honnan szerezzek fém
lesarkazásvédőt.
Az apósom gumis. :D

(#13) Domike válasza AmunRa (#12) üzenetére


Domike
tag

Fox egy használt telefonkártyát, hitelkártyát vagy hasonlót és hegesztessz magadnak. Gugliban biztos találsz mintát, de nem kell különösebb kreativitás, h. magad is megtervezzed.

Never say never...

(#14) barbikenje válasza AmunRa (#12) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Na a szitu a következő: valami vidéki, eldugott boltban (pl ahonnan én is származom) talán, mondom TALÁN akad ilyen cucc: valami 237 bruttó forint volt napra pontosan egy éve, amikor már mások egyáltalán nem árultak ilyet, pedig állítólag ( bár ezt nem hiszem) a procihoz járt... Ha gondolod, utánanézek...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#15) AmunRa válasza barbikenje (#14) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Köszi buzdoságodat, de majd megoldom valahogy. Nehogy szaladgálj nekem
ilyen vacakért. Itt pesten is van, de nem olyan boltokban, amerre mozgom.
Lusta vagyok messzebre menni. :)

(#16) User64476 válasza AmunRa (#15) üzenetére


User64476
őstag

Nekem van egy lesarkazásvédőm, csomagolva. Coolink. Egyszer tettem föl, de nem láttam értelmét, így most a polcon pihen. Kell? Írj emailt!

(#17) hcol7


hcol7
senior tag

elozo munkahelyemen, amikor egy adott helyre jartunk mindig procikert (nem irom be a nagyker nevet) akkor a garis csavo mindig tajtekzott hogyha olyan amd procit vittem vissza amirol hianyzott akar az egyik ilyen kis gumi bizbasz...

amugy a gyerek alapban nemvolt szazas sztem, de ez megin mas kerdes

(#18) Aram válasza HM21 (#3) üzenetére


Aram
tag

Lesarkazni tényleg lehetetlen, viszont megsütni nagyon egyszerű, ugyanis, ha már kicsit is elfordul a lesarkazásvédő a procidon miközbe szereled, nem illeszkedi rendesen a hűtő a CPU-hoz és halvány füstcsík...

Nekem volt már ilyen. R.I.P. Athlon 1000-es... :(

Amura:
Én azt mondom, hogy ne foglalkozz vele. Biztos kézzel, egyenletesen nyomd rá a magra a hűtőt, nehogy billegjen. Esetleg kérj segítséget és utána akaszd be a rögzítőt.

Üdv!

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#19) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Én pont az elfüstölős-lesarkazós (nemegyszer leélezős!) szituk miatt javallottam az elgondolást. Kipróbálni még nem volt szerencsém a saját elképzelésemet, de tényleg nem tűnik olyan oltári nagy baromságnak, mint amennyire annak hangzik. A mi eseteink:
3-an vettünk egy időben azonos konfigot olyan eltéréssel, hogy az egyik gépbe Ti200-as a másodikba Ti4200-as került míg az enyémet egy r8500-ös ékítette. A következő problem lépett fel. Az egyik XP proc régi palomino volt: azt leéleztük a hűtőbordával, illetve a rajta található rózsaszínű trágya is belejátszott a proc elfüstölésébe. A megoldás egy lesarkazásvédő volt, azóta nincs vele gond. A második gépnél már eleve lesarkazásvédővel indultunk, de ahhoz T-bred-B-t kaptunk, amit a rosszul felrakott lesarkazásvédővel zártunk rövidre, ergo magunkkal basztunk ki. A harmadik gépet ilyen védelmek nélkül állítottuk össze. A proci szerintem még azóta is működik, ha az új tulaja el nem füstölte:)). Az ötlet ezekből a tapasztalatokból született: kell valami, ami eltartja a bordát, de nem vezet, és ellátja a mag védelmét is: így született a szilikon-lesarkazásvédő ötlete, de a megvalósításra már nem jutott időm...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#20) ffodi


ffodi
veterán

Üdv.

A www.pcland.hu-n taláksz lesarkazásvédőt. kb 200FT + FA. :) :) :)) :DD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21) Sir Tyudor


Sir Tyudor
csendes tag

Sziasztok!

A lesarkazás védő jó és szép csak néha vastgabb, mint a proci mag!

Akkor peddig a borda nem ér a procihoz.

Tehát oldalról bele nézni, ki kell lógnia a procimagnak!!

Ha nem lóg ki akkor meg fog sülni.

Mindenki azt monda, hogy az AMD kevesebbet tud mint az Intel. Ezért olcsóbban is adják! Szerencsére nekem is AMD-m van! ---------www.rom.by---------

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd proci gumi távtartó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.