Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    veterán

    válasz DarthSun #104555 üzenetére

    Drivereket nem nagyon lehet linuxra telepíteni, mivel a driverek - jobb esetben - be vannak égetve a kernelbe. 1-2 driver van, amik le vannak választva, drivermodulként, és ezeket manuálisan modprobe-val lehet betölteni, vagy esetleg néha ilyen modulokat fordítani (pl ritka xgi videókártyák 2D display driverei).

    Általában az szokott lenni, pl bizonyos wifi kártyák és hasonló dolgok esetén, hogy van egy zárt forrású firmware, amit be kell a megadott könyvtárba rakni, ahol a driver (ami már bent van a rendszerben) működni tudjon.

    Amit te le akartál fordítani, az valószínűleg valami kamu driver volt, mert függőségük a drivereknek nem nagyon szokott lenni valamilyen c fordítón, és az adott kernel headerjein kívül.

    xfi hd-hez nem volt szerencsém, csak sound blaster livehoz, az rendesen működik mind a mai napig. Legalábbis 48 khz-ig, a drivere valamiért nem kompatibilis nagyobb sample rate-val, bár életemben eddig 1x volt olyan, hogy valaminek 48 khz-nél nagyobb sample rate kellett volna.

    De annyira azért nem rossz a helyzet. Sőt. Ha megfogsz egy ezer éves ISA hangkártyát, akkor az jó eséllyel szólni fog linuxon. Ugyanez nem mondható el már XP-ről sem, Win7-ről, újabbakról, nem is beszélve. Illetve, ha rádugsz egy nyomtatót linuxra, az is működésre bírható azért, ellentétben mondjuk windowson, ahol ha egy régi webkamerához, nyomtatóhoz 32 bites XP drivered van csak, akkor sok esélyed nincs, hogy mondjuk win10 alól azzal nyomtatgass/kamerázgass. Szóval ma már a linux sokkal kompatibilisebb, mint a windows, leszámítva talán a wifi vezérlőket, amik mind a mai napig tudnak csúnya meglepetéseket okozni.

Új hozzászólás Aktív témák